Премини към съдържанието
superstarche

Въпрос по психология: Свръх мъж и свръх жена

Препоръчан отговор

Въпросът ми по психология е какво означава свръх мъж и свръх жена?Може ли някой да ми обясни по по-прост начин,за да го разбера.. :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Психология на човека .Изследователски център на подсъзнанието. Ето и сайта, заповядайте: http://icp-bg.com/

Редактирано от marisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпросът ми по психология е какво означава свръх мъж и свръх жена?Може ли някой да ми обясни по по-прост начин,за да го разбера.. :)

Виж тук: http://www.icp-bg.com/maja.php какво открих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това не е ли свързано с биологията?

синдромите "свръхмъж" и "свръхжена" са хромозомни болести, свързани с аномалии в броя на половите хромозоми.

синдром на "свръхмъже" -- кариотипът е 47XYY, ( XY е нормалното).

синдром на "свръхжени" -- кариотип 47XXX, ( XX е нормалното).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

ох, тая психология в 9ти клас... :yanim: виж сега, идеята е че тези 2 по-различни представителя на човешкия вид имат някои по-силно изразени черти на своя пол, като сила, по-развити органи и т.н. Поне аз така го схванах от обяснението на даскалката, би трябвало да ви го обяснят и на вас достатъчно добре, ако не - питаш! и честит 8ми март!

Редактирано от Yang (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупости, двата термина в двете науки имат различно значение и не са свързани.

в психологията: преекспониране на мъжките или женските качества в поведението на съответната личност.

в биологията: генна мутация, засягаща кариотипа (в един от горните постове си пише как се променя), индивидите са с недоразвити първични полови белези, а вторичните се развиват по начин по-типичен за противоположния пол(при жените) при мъжките индивиди се наблюдават поведенчески изменения (висока степен на агресивност) и стерилност (и при двата пола)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.