Премини към съдържанието
thumper

Намаляващо място на хард диска

Препоръчан отговор

операционната ми система е windows vista 32bit x86 . Инсталирах я преди 3 дни , С-то ми е 50ГБ и днес видях че имам свободни 1,5ГБ а на С: ми е само операционната система и програми които не са повевече от 2ГБ. Папка USERS е над 30ГБ а папките в нея са 8МБ. Моля кажете на какво се дължи проблемът и как да го оправя,защото и след като си извадих кабела на интеренета мястото продъжава да намаля. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виста не съм я разглеждал , но предполагам че е като при ХР.Влез в Users и покажи скритите папки да се виждат.Отвори папката Application Data, подреди по детайли и виж коя програма те е наблъскала така , че 30 ГБ ohmy.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Start -> Control Panel -> Internet Options -> Delete -> Temporaly Internet Files -> OK -> OK

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е от temporary files , a на vista не знам как да видя скритите файлове :/ Докато работи някоя програма мячстото продължава да намаля,след това отново се покачва.

Редактирано от thumper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи скритите файлове може да видиш така:

Start -> Control Panel(Пускаш Classic View от ляво) -> Folder Options -> View и избираш Show hiden...

На мен лично папката ми е 600 МБ, но имам няколко песнички и снимки, а от Pictire, Videos, Music всичко е от папката Users провери ги тях данеби да си сложил нещо.

А за временните файлове пробвай:

Wise Disk Cleaner

Сетих се и нещо друго, провери виртуалната памет.

Start -> Control Panel -> System ->Advanced system setting(в ляво) -> Advanced(на Performance даваш Settings) -> Advanced пак и погледни колко е (да не е 30 GB, попринцип е 1 или 2ГБ).

Дано съм ти бил от полза, успех..

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
не е от temporary files , a на vista не знам как да видя скритите файлове :/ Докато работи някоя програма мячстото продължава да намаля,след това отново се покачва.

Ще трябва да се включи някой който е с виста за да ти кажа.Абе впрочем защо не видиш в хелпа.Иначе е нормално когато някой софт работи да има промени в папката която ти - казах, много програми си правят работни директории там.Ама ми е чудно с какъв софтуер толкова работиш , аз също имам огромни програми , но над 3-4 ГБ не съм се качвал /това е за година/

ЕДИТ: Всъщтност ето , че се е включил вече някой

Редактирано от navikolov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Случйно да ползваш eMule?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почти само игри инсталирам и то на D: Не ползвам муле

Момчета,проблемът е от DC++ Програмата прави virtual store на С: и там се складират всички незавършени файлове (които като гледам се отчитат с пълния им размер) , които са ми напълнили С-то. Благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ! аз предположих, че е Мулето, но то и DC-то същата история

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пространството ми в диск C намалява само без да записвам нещо там дали ще играя или нещо друго си спада кажете ми какво да правя

Редактирано от johniii (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пространството ми в диск C намалява само без да записвам нещо там дали ще играя или нещо друго си спада кажете ми какво да правя

По принцип е нормално да намалява мястото в системния дял. Докато се ровиш в интернет запазва временни файлове, като инсталираш и т.н. В рамките на 0.2-1 GB ...

Прочети в погорния ми пост, какво можеш да направиш успех...

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами най-елементарните действия:

1. Start->All Programs->Accessories->System tools->Disk Cleanup->C: - тук слагаш отметка на всичко. След това от Disk Cleanup избираш More Options->System Restore->Clean up...->Yes

2. По желание - Inernet Explorer->Tools->Inernet options->Delete temporary internet files->Отметка на Delete all offline content. За Firefox - Tools->Clear Private Data->Слагаш отметка само на Cache->Clear Private Data Now

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във Vista работи по премълчаване Desktop Search (аналог на Google Desktop Search), и размера на индекса непрекъснато расте. Аз потърсих как се изключва Desktop Search на Windows Vista (вече не си спомням как, отне няколко минути), и освен, че се освободи много гигабайти дисково пространство, вече не намаляваше главоломно. Ползвам Google Desktop Search, която е много по-бърза и лесна за употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз имам същия проблем! Губят ми се 17GB от C-то sad.gif

Вижте тук!

ако някой може да помогне ще бъде чудесно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем мястото намалява с около 0,5гб на час сутринта имах 17гб сега вече са 11.4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напоследък рязко ми спада свободното място в диск C.5 мин след включването на компа ми,долу ми изскача прозореца Low Disk Space като мястото през 30сек намалява и намалява,накрая става критично ниско и след това се връща на около 200Mb.След известно време пак става същото.Дали това ще е от някои вирус?Аз съм с AVG и при Scan не ми намира вирус.

Дали да пробвам друга антивирусна,която не натоварва компа много,подобно на AVG?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

кажи вида на ОС инсталирани програми капацитет на диска

вземи си почисти временната директория на Уина ;) УСПЕХ съмнявам се че е то вирус

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз го имах този проблем и за сега делумно съм го решил на следния начин

отивам в folder options - view- hide protected operating system file и слет това ми се показват скритите фаилови примерно в c:/windows/d... и от там триям всичко което е вътре и слет това се ослободува място на ц-то ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
и аз го имах този проблем и за сега делумно съм го решил на следния начин

отивам в folder options - view- hide protected operating system file и слет това ми се показват скритите фаилови примерно в c:/windows/d... и от там триям всичко което е вътре и слет това се ослободува място на ц-то :)

Това е най-неразумната идея, която съм чел последно време. АКо не знаеш наистина какво правиш можеш да омажеш жестоко нещата!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е най-неразумната идея, която съм чел последно време. АКо не знаеш наистина какво правиш можеш да омажеш жестоко нещата!!!

Сигурно има предвид C:\WINDOWS\Downloaded Installations , но колко ли пък място си освбождава оттам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мисля, че имаше теми по въпроса но пробвай да спреш автоматичните ъпдейти на win-a и system restore да видиш дали ще спре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сигурно има предвид C:\WINDOWS\Downloaded Installations , но колко ли пък място си освбождава оттам ?

Възможно е, но както спомена там обикновено няма много неща. И освен това предложения метод е много опасен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sumalia, вършиш следните неща:

1. Триеш съдържанието на:

C:\Documents and Settings\Юзера ти\Local Settings\Temp и Temporary internet files ако има.

C:\WINDOWS\Temp

2. Пускаш Disk Cleanup и от More Options избираш Cleanup... в секция System Restore. След това ОК.

3. Ако си с Виста и не си с лаптоп отваряш промпта като администратор и пишеш powercfg -H off

4. Ако си с 4 ГБ Рам можеш да намалиш размера на pagefile.sys до 1 GB от My Computer->Properties->Advanced->Performance->Settings->Advanced->Virtual Memory->Change->Custom size->Въвеждаш 1024 и в двете кутийки->Set->Рестартитраш

5. Друг вариант за освобождаване на място е в C:\WINDOWS да се изтрият всички папки започващи с $NtUninstallK, което е деинсталацията на свалените ъпдейти на Уиндоус. Но това не съм го пробвал лично и не го препоръчвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.