Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем след използване на Acronis

Препоръчан отговор

Първо, какво направих : Инсталирах си праграмата Acronis True Image Home 10.0, направих имидж на С:, сейфах го на D: и направих буутващ диск за програмата. След това инсталнах Acronis Disk Director и от него направих друг буутващ диск с който да форматирам С: Пуснах 2-я буутващ диск, зареди ми среда на Акронис и от там форматирах С:

После си вкарах диска на True Image Home 10.0 и от там разархивирах в C: имиджа, който, както вече споменах, бях направил и сейфал в D:

Изписа ми, че операцията е успешна. Рестартирам и ми вади надпис NTLDR is missing. Слагам диск с WSP 2, но компютъра не иска да го буутне. Слагам буутващия диск на Аcronis True Image Home 10.0 и тръгва. Какви ли не предложения чух. Че WSP2 се инсталва само през Windows и затова трябвало да се инсталне първо WSP1 и чак тогава да се слага WSP2.

Ако някой има предложение какво може да се направи моля да помогне!

Благодаря предварително !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми се четеше въпроса ти докрай, малко неясно е поставен, но като човек ползващ тази програма, мога да ти кажа, че в тоя случай каквото посееш, това жънеш.

Създай си първо буутващия диск, направи си имейдж на дяла с диска, и после си ползвай акрониса със здраве - твоя метод не ми е понятен, или поне не мога да разбера какво точно си правил, но аз никога не съм имал проблем, имам буут диска, около 50Мб е, когато поискам си правя имейдж файл на дяла с него, записвам си го на друг дял, и си го ползвам когато ми трябва.

Говоря точно за Acronis True Image v10!

edit:За какво форматиране говориш бе човек, не е необходимо и какви WSP1 & 2 те гонят, какво я интересува програмата какво копира!

Редактирано от ozzy1 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не ми се четеше въпроса ти докрай, малко неясно е поставен, но като човек ползващ тази програма, мога да ти кажа, че в тоя случай каквото посееш, това жънеш.

Създай си първо буутващия диск, направи си имейдж на дяла с диска, и после си ползвай акрониса със здраве - твоя метод не ми е понятен, или поне не мога да разбера какво точно си правил, но аз никога не съм имал проблем, имам буут диска, около 50Мб е, когато поискам си правя имейдж файл на дяла с него, записвам си го на друг дял, и си го ползвам когато ми трябва.

edit:За какво форматиране говориш бе човек, не е необходимо и какви WSP1 & 2 те гонят, какво я интересува програмата какво копира!

Ами аз ползвам версия 9.0 и нямам никакъв подобен проблем. До колкото разбрах автора на въпроса е направил снимка на системния си дял с още работеща система. Направил е спасителен (възстановителен) диск с Acronis True Image Home 10.0. След това бил инсталирал Acronis Disk Director и направил и от нея спасителен диск. После решил с него да форматира системния дял (защо не знам, може би за да повреди и да види дали ще се възтонови) и с помоща на Acronis True Image Home 10.0 да си върни отново системата. Казва че е успял. Проблема бил само че не разпознава инсталационния диск на Windosw като самостартиращ се.

П.П. Не съм напълно сигурен че съм го разбрал правилно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) Естествено не си първият с подобен проблем. Не знам какво точно си направил, за да си създадеш ядове.

Не съм имал никога засечки с Acronis 8, 9 и 10. Програмният пакет е перфектен.

Друг път когато попаднеш в ситуацията на "пиле в кълчища", намираш бързо достъп до Интернет отнякъде, влизаш в Google и пишеш някоя свързана с проблема дума. Вероятността да откриеш решението е огромна.

Беше ми достатъчно да напиша NTLDR и да стигна до решението.

Успех! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това направих и аз - буутващ диск ( около 50 Мб ) и имидж на С: Само че първо исках да форматирам С: , защото ми казаха, че ако не го форматирам, след като задам имиджа да се разархивира в С:, ако има някакви "боклуци" ще си останат там. Затова и реших да форматирам първо с Acronis Disk Director.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно това направих и аз - буутващ диск ( около 50 Мб ) и имидж на С: Само че първо исках да форматирам С: , защото ми казаха, че ако не го форматирам, след като задам имиджа да се разархивира в С:, ако има някакви "боклуци" ще си останат там. Затова и реших да форматирам първо с Acronis Disk Director.

Acronis сам форматира и не остава нищо, освен това дето ще ти копира той, но струва ми се проблема ти не е във форматирането, това е без значение, просто си направил гаф с TIB файла, а какъв по точно не мога да се сетя.

Сега, след като имаш диска не ти е необходима вече програмата - слагаш диска, рескаш компа, отваря се програмата избираш да ти направи бекъп файл, следваш указанията и това е.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прощавайте, но искам и аз да попитам нещо по този въпрос...

Направих си имидж на С: който при създаването му зададох опция да го направи на файлове от по 4.7гб. Записах го на 3 ДВДта и се сдобих с добър бутващ диск на програмата Acronis true image=

Та въпроса ми е когато се скапе бозата и реша да върна имиджа как точно да постъпя:

1.-Променям в биоса да зарежда от СД устройството

2.-Слагам бутващия диск и зареждам програмата

3.-Задавам и функция -възтановяване от имидж и и посочвам СД устройството...

4.-....и ето тук ми е въпроса - трябва да извадя бутващия диск и на негово място да поставя СД1 и т.н. или как по точно ще протече инсталацията...

Прощавайте за ламерския въпрос, но до сега не съм го правил и не съм много наясно. Ако имиджа беше цял и на Д: ясно, но там нямам много място... :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Прощавайте, но искам и аз да попитам нещо по този въпрос...

Направих си имидж на С: който при създаването му зададох опция да го направи на файлове от по 4.7гб. Записах го на 3 ДВДта и се сдобих с добър бутващ диск на програмата Acronis true image=

Та въпроса ми е когато се скапе бозата и реша да върна имиджа как точно да постъпя:

1.-Променям в биоса да зарежда от СД устройството

2.-Слагам бутващия диск и зареждам програмата

3.-Задавам и функция -възтановяване от имидж и и посочвам СД устройството...

4.-....и ето тук ми е въпроса - трябва да извадя бутващия диск и на негово място да поставя СД1 и т.н. или как по точно ще протече инсталацията...

Прощавайте за ламерския въпрос, но до сега не съм го правил и не съм много наясно. Ако имиджа беше цял и на Д: ясно, но там нямам много място... :clap:

По принцип точно това трябва да се направи. При мен обаче нещо СД-то не искаше да прочете снимката от ДВД диска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

mitev1234 , в опциите на Акрониса при възстановяване на системен дял, има една опция "rewrite MBR". Преди да започнеш да възстановяваш, провери дали е отметната!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Еди, това ме интересуваше....

Значи при зареждане на програмата от Бутабъл диска, тя се зарежда в паметта и диска не е нужен повече в СДто, където възнамерявам да слагам едно след друго частите на имиджа...

Благодаря... cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах поне къде ми е бил проблема когато ми се появи NTLDR is missing - Windows-a който се опитвах да сложа е бил прецакан. И сега вече "решението" на NavNav има смисъл, макар че аз знаех да тази тема, но просто там не намерих отговор.

Остава обаче въпроса Защо след като разархивирам имиджа в С: компютъра не иска да работи нормално?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване