Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

каква програма ползвате за да създадете своята страница?  

40 гласували потребители

1. 1. каква програма ползвате за да създадете своята страница?

• Notepad
      7
    • Dreamweaver
      14
    • Flash
      5
    • CuteHtml(и подобни)
      1
    • Нещо друго
      11

Препоръчан отговор

:bye: Аз лично ползвам Flash и Dreamweaver MX 2004, :) като имате в предвид че съм почнал с чист HTML на Notepad и в момента действам върху ActionScript 2.0 във Flash. И ми е доста любопитно как се справят и другите!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично най-добрата програма е Dreamwaver. Но според мен всеки трябва да разбира и чистия HTML, за да може да се оправя с NotePad в критични ситуации, когато няма Dreamwaver или друга WYSIWYG програма за дизайн. Иначе да си ползва удобствата й. :)

Аз лично също използвам комбинацията Dreamwaver + NotePad. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше една много готина програмка, редактор за N-на брой програмни езици (в т.ч. и HTML), която позволяваше да се редактира страницата директно на сървъра, без да се изтегля предварително на PC-то. Отваря и записва директно по FTP. Мисля, че се казваше Crymson Editor или нещо подобно, но много често се бъгваше и спрях да я ползвам. Иначе идеята беше добра. Някой да се сеща за подобна (безплатна) алтернатива за Windows?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имаше една много готина програмка, редактор за N-на брой програмни езици (в т.ч. и HTML), която позволяваше да се редактира страницата директно на сървъра, без да се изтегля предварително на PC-то. Отваря и записва директно по FTP. Мисля, че се казваше Crymson Editor или нещо подобно, но много често се бъгваше и спрях да я ползвам. Иначе идеята беше добра. Някой да се сеща за подобна (безплатна) алтернатива за Windows?

macromedia имат подобен продукт:

Macromedia Contribute 2.0

Macromedia Contribute + crack

Пробвай версия 2.0 че с 1 имах подобни проблеми които надявам се в 2.0 са отстранени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

macromedia имат подобен продукт:

Macromedia Contribute 2.0

Macromedia Contribute + crack

Пробвай версия 2.0 че с 1 имах подобни проблеми които надявам се в 2.0 са отстранени

Мерси, ще я погледна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Adobe Photoshop

Corel Draw

Microsoft Front Page

Dreamweaver

Macromedia Flash MX

Swish MAX

Налагало ми се е да ги ползвам всичките за 1 сайт!

/off

Стига сте ползвали notepad майстори. Знаем, че умеете да пишете HTML (научили ли сте го до последния tag) :) Чудно ми е само, защо се мъчите да топлите вода на слънце, след като хората отдавна си имат топла вода - при това централно (само си завъртат крана)???

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Adobe Photoshop

Corel Draw

Microsoft Front Page

Dreamweaver

Macromedia Flash MX

Swish MAX

Налагало ми се е да ги ползвам всичките за 1 сайт!

/off

Стига сте ползвали notepad майстори. Знаем, че умеете да пишете HTML (научили ли сте го до последния tag) :) Чудно ми е само, защо се мъчите да топлите вода на слънце, след като хората отдавна си имат топла вода - при това централно (само си завъртат крана)???

<{POST_SNAPBACK}>

Ако искаш нещо да бъде свършено добре - свърши си го сам - а не използвай "умни" програми

И като си започнал темата, и при нас често за един сайт се използва Adobe Photoshop, Adove Illustrator, Dreamweaver и EditPlus, с тази разлика че първите две се ползват от дизайнера, последните две - от HTML Developer-a. Сайтовете изглеждат еднакво добре и на IE и на Opera и на Mozilla - айде направи го с FrontPage това :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Уеб Дизайн- и имали почва у нас, колко от вас се занимават с Уеб Дизайн

Перефразирайте темата. Под Уеб Дизайн се има в предвид изработване на графична визия - не създаване на сайт (HTML). Web development - с това вече по-мога да се съглася. Ама дизайн...

Daemon - сам си си отговорил. Вече сайтовете не се правят на 1 програма а комбинация от няколко програми. Ако имам да направя 1 сайт (за мен си) що да не го "врътна" на Notepad++ (btw много ми допада) и Dreamweaver (дори предпочитам). Пък за това дали ще го направя с Front Page да изглежда добре в IE и на Opera и на Mozilla си е въпрос на умение - може и да мога. Нямам никакво намерение да показвам!

Думата ми е за дизайн. За да правиш добър дизайн не са ти нужни само програмки - трябва ти и талант. Виждал съм такива "сакътни" че ми се плаче направо. Има тенденция в този форум да се постват теми от сорта "Какво мислите за сайта ми" и линк към сайт който е меко казано отвартителен (ползвана е бланка например и е обработена ужасно). Дори не добавам коментар под такива теми. Чудя се, тези хора никога ли не са виждали уеб сайт или са си патологично тъпи? Не искам да обижам начинаещите - и аз съм от тях... но поне се старайте повечко. Не съм Уеб дизайнер - професионалист, и нямам намерение да ставам такъв (ще си остана любител), но много добре знаете, че съм прав. И пак ще застана зад мнението си - не можеш да правиш дизайн само на Notepad!!!! И смятам, че съм отговорил съвсем точно на поставения въпрос.

Това е - благодаря за вниманието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да повдигна един доста болен въпрос.

Защо по дяволите такава голяма част от "уеб дизайнерите/програмисти" (не визирам никой от форума), създават страници и вземат пари за това, а когато им погледна кода:

Тея чували са за markup language :wors:

И не само "професионалисти" го правят, дори и начинаещи. Създават си уеб страници, в чисто графична среда, въобще не прибарват до код, който повярвайте ми - изглежда ужасно (нещо кат мен когат не сам спал), веднъж отделих доста време за да оптимизирам един такъв код.

МНОГО боклук, излишни мета тагове, таблици, всяко изречение си имаше отделни TEXT- FONT, COLOR, SIZE и прочее, тагове като по съдържание не се обособяваха повече от 3 типа.

Аве пълни глупости пълни. И като си помисля, че още има хора дето ползват ФРЕЙМОВЕ ???????????

Или пък вмъкват по 100 таблици, всяка съдържаща още толкоз, само и само за да позиционират съдържанието си.

Аве хора вие за CSS не сте ли чували!!!

Другата крайност пък, гепили по един тестов редактор и тва е! Стоят и пишат кат ненормални, сигурно щот друга работа си нямат.

Търсете злтната среда ве хора. Правете част от работата в графичен режим, ошлайфайте в текстов режим и така получавате, добре структориран код, за съвсем малко време.

Още един тип:

-Валидирайте си кодовете у W3C и HTML и CSS

До това колко са тежки или с отвратително качество или и двете, изображенията, нямам сили вече!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам  да повдигна един доста болен въпрос.

Защо по дяволите такава голяма част от "уеб дизайнерите/програмисти" (не визирам никой от форума), създават страници и вземат пари за това, а когато им погледна кода:

Защото ги правят същите ония хора, дето разправят че това се прави с Photoshop и в краен случай и с FrontPage

Другата крайност пък, гепили по един тестов редактор и тва е! Стоят и пишат кат ненормални, сигурно щот друга работа си нямат.

По-бързо пиша кода на ръка, отколкото да се разправям с една некадърно направена програма (надявам се след като Macromedia бяха закупени от Adobe ще се появят по-свястни продукти). Използвам графичен режим само когато редактирам вече готов код, тъй като помага да локализираш това, което трябва да се промени, за останалото ми е по-лесно и по-удобно да пиша на ръка, така мога да се концентрирам и в това какво пиша и да се получи качествен код

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че какво му е на Dreamweaver-а?Който иска да се прави на голям майстор да си пише на Notepad,пък после ще сравняваме.DEKAH много добре си го каза - с една програма сайт не се прави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

наистина с една програма трудно става

зависи от много работи

имам стотици туулчета за дребни процедури

тежкия софт е излишен

гласувам за дриимуивъра щтот е по удобен иначе Quanta

си има сичко необходимо ако си под *Unix и не те интересува интерактивността на един сайт, а неговата функциуналност

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
наистина с една програма трудно става

зависи от много работи

имам стотици туулчета за дребни процедури

тежкия софт е излишен

гласувам за дриимуивъра щтот е по удобен иначе Quanta

си има сичко необходимо ако си под *Unix и не те интересува интерактивността на един сайт, а неговата функциуналност

<{POST_SNAPBACK}>

Колко е интерактивен и колко е функционален 1 сайт НЕ зависи нито от програмата с която го правиш или още по-малко операционата система. Тук решението на проблема е ЗАД кловиатурата.

Може да направиш нещо много красиво, може да направиш нещо много ефикасно. Майката му е да е и красиво (не е задължително да е интерактивно), и да е лесно достъпно.

Последното се прави лесно- Валидираш си кода и си готов.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото ги правят същите ония хора, дето разправят че това се прави с Photoshop и в краен случай и с FrontPage
хихихихи - тез малоумници дето правят всичко на Photoshop. :yanim:

Front Page е супер постна програма. Това, че ми се налага да я ползвам не означава, че правя всичко на нея.

DarkLight - не вади думите от контекста. Така и не видях да казваш нищо за "дизайна и notepad"

Paparaka - ще се съглася с теб.

Може да направиш нещо много красиво, може да направиш нещо много ефикасно. Майката му е да е и красиво (не е задължително да е интерактивно), и да е лесно достъпно

Аве хора вие за CSS не сте ли чували!!!

Чували сме... отдавна. И DarkLight е чувал ама се прави на луд.

П.П. В крайна сметка достигнах до следния извод - няма нужда да спорим и да си отправяме злобни обиди. Във повечето студия за Уеб дизайн си има човек за всичко - програмист, дизайнер, developer и мн. други. За да се постигне качество трябва колективна работа. Препоръчвам ви - насочете се в това, в което сте най-добри и дайте всичко от себе си. Пожелавам ви да станете много добри и да изкарвате много много пари с работата си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От прочетеното до тук,стигам до извода че малко се размива понятието 'дизайн'.В тълковния речник определението е --Художествено проектиране и оформяне на различни изделия с оглед на повишаване на естетическата им стойност.

Мненията до тук се разделят на две и се оформя някакъв спор,а всъщност всички са прави.Защо?Защото това са двете страни на web design,едната е видима за всички,а другата (не по-малко важна) е скрита.В по-напредналите страни а вече и у нас,един екип който се занимава с web design се състои от програмисти и художници.Това са две абсолютно различни професии,но естеството на работата изисква преплитането им.И така би трябвало да бъде,защото няма как да бъдеш специалист по всичко.Имам двама приятели,които работят в подобни фирми (и двамата са художници),единият в Германия,другият в Канада и всеки прави това,за което е учил.

За пример бих дал собствения си скромен опит в тази посока.Завършил съм художествена академия,и любовта ми към компютрите ме накара да се насоча в web design.Добре ама от къде да започна?Картинки,цветове,шрифтове,бутони,всичко ми е в главата,но как да стане сайт? Започна борбата с разни приложения за тази цел,сравнително бързо стигнах до Dreamweaver и Flash и каринките започнаха да се подреждат.Хубаво,но в моето въображение нещата бяха много по раздвижени отколкото успявах да ги докарам.Тогава се сблъсках с HTML и JavaScript,но език се учи от 'а' и 'б' и се наложи да премина на друг способ -- ползване на готови фрази и скриптове.Сигурен съм че кода е изглеждал ужасно натруфен!...Та извода е,че....от толкова писане вече забравих какъв беше :yanim:

edit:А,ей за това ставаше дума май:

П.П. В крайна сметка достигнах до следния извод - няма нужда да спорим и да си отправяме злобни обиди. Във повечето студия за Уеб дизайн си има човек за всичко - програмист, дизайнер, developer и мн. други. За да се постигне качество трябва колективна работа. Препоръчвам ви - насочете се в това, в което сте най-добри и дайте всичко от себе си. Пожелавам ви да станете много добри и да изкарвате много много пари с работата си.
Редактирано от chichomitko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

chichomitko, сам си отговори на въпроса

уеб ДИЗАЙН и уеб ПРОГРАМИСТ наистина са доста различни, но за тези които работят соло, са важни и двете: и обшивката, която всички виждат и скелето, благодарение на което всички виждат обшивката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване