Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Старата тема понатежа и се заключва. Все пак в нея има доста полезна информация, така че не забравяйте да я използвате като източник.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Как да махна това нещо от иконката?

Това го има в/у иконите на програмите,които се нуждят от потребителско съгласие преди разрешаването на някои действия като инсталиране на софтуер,промяна на системни настройки и тн.Тази функция се нарича User Account Control.Ако те дразни-просто я изключи и

това нещо от иконката
ще изчезне cool.gif
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как да я изключа?

Най-лесният начин е:

1)стартираш MSCONFIG от старт менюто

2)кликни в/у Tools tab,там в менюто малко по-надолу ще откриеш "Disable UAP"

disable_uac_1.gif

3)натисни бутона Launch

4)ще ти се отвори CMD прозорец и от него избери желаната от теб опция

5)затрори MSCONFIG и ще се наложи да рестартираш,за да влезнат промените в сила

Активирането става по съшия начин

Надявам се да съм бил полезен cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иска ли отново съгласие да продължи операцията като се опиташ да я стратираш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи се като изтеглих програмката наново. Между другото на БТК съм и доста често ми забива нета. Не знам на какво се дължи но това най много ме изнервя в тая Писта.

Редактирано от phantasm (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.metacafe.com/watch/514915/spy_on_friends_family/

Ето още един подобен линк с такова клипче:

http://vid.data.bg/e0lvtv4j#vid

ето това клипче вижте декстопа и ако някой може да ми каже как да си нарпавя същия подвижен декстоп и така прозрачни прозорци ???

Моля кажете ми всичко което трябва да сваля и как да го активирам :wors: .

Благодаря предварително

Редактирано от westony (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://www.metacafe.com/watch/514915/spy_on_friends_family/

Ето още един подобен линк с такова клипче:

http://vid.data.bg/e0lvtv4j#vid

ето това клипче вижте декстопа и ако някой може да ми каже как да си нарпавя същия подвижен декстоп и така прозрачни прозорци ???

Моля кажете ми всичко което трябва да сваля и как да го активирам ;) .

Благодаря предварително

В центъра за помощ и поддръжка много подробно е описано. Пишеш за търсене Windows Aero и ти излиза стъпка по стъпка какво да направиш

Здравейте, в момента съм с две ОС ХР и Виста. Сега тествам вистата как ще се държи и ако ми хареса ще я оставя нея и ще махна ХР. Та въпроса е: как да махна вистата от дял D: , след това ще форматирам С: и ще си я инсталирам там. Иначе с Вистата компютъра ми се държи по-добре за сега. :)

Редактирано от longy1012 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, един приятел, който хабер си няма от компютри ми остави един лаптоп с Vista Home Premium 32-bit.

Исках да разделя харда на две части (системен и един за музика, снимки и тн). Хардът е 160 ГБ. Само, че вграденият инструмент на Вистата ми позволи да смаля системният дял само до 100ГБ, заетите са по-малко от 25. След четене в нета реших да изключа Automatic restore points (после ще го включа). Вистата ми "даде" и смалих съответният дял от 100 на 75ГБ, но искам да го смаля с поне още 25, иначе е разхищение. Пробвах с GParted, но той не показва колко от съответния дял е зает и колко е свободен, демек страх ме е да го смалявам с него, почти сигурно е, че ще стане беля. Как да накарам Vista-та да ми даде да смаля съответния дял с още?

Оправих се сам. Hiren Boot CD от него с Acronis Disk Director, само че Manuаl опцията иначе не става. Лека.

Редактирано от The_Long_Shot (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със System Restore под Vista Home Basic, по-точно със следното:

systemrestvistacr4.jpg

Дотам стигам по традиционния път от старт менюто. Все още не познавам детайлно Vista, тази е инсталирана "заводски" на лаптоп Toshiba, купен преди месец от Флорида.

Има и друг проблем, свързан с поставения - не намирам къде е самата опция System Restore, очевидно не е на същото място, както при ХР-то - на десен бутон на My Computer. Исках да изключа и включа опцията, за да премахна от System Volume->restore... един изтрит навлек, но се спънах още в началото - не намерих пътя за това.

Моля за съвет как да преодолея проблема, свързан с картинката и за пътя до System Restore.

Благодаря за вниманието!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ви моля нека някой доброжелател да ми обясни как мога да инсталирам ''Vista'' като намам DVD-ROM.Знам че става през Daemon Tools,но не знам как точно...

Ще се радвам ако ми помогнете cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Много ви моля нека някой доброжелател да ми обясни как мога да инсталирам ''Vista'' като намам DVD-ROM.Знам че става през Daemon Tools,но не знам как точно...

Ще се радвам ако ми помогнете cool.gif

Mount-ваш VISTA DVD-то и даваш INSTALL и после UPGRADE ако си с XP. Не съм сигурен, че ще стане но все пак опитай.. Ако не стане прежали 30 лв. и си вземи DVD-R.

Успех cool.gif

Редактирано от bloodse3ker (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 дена инсталирах вистата и за сега съм доволен, но има едно нещо с което много съм свикнал при ХР и тук на виста не знам, дали е възможно да стане. На Windows Explorer-а при ХР бях направил така, както съм показал на снимката:

66755272rm8.jpg

Въпросът ми е, може ли и при виста също да се изкарат въпросните бутони?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах Виста за 30дена която варвеше перфектно,сега си свалих една която е активирана всичко както трябва,обаче сега имам проблеми с нея и то постоянно.Като почнем не може да се изклучва уиндоуса стига до лог оф и до там,на моменти рама е на 100% като моя рам е 2 ГБ да не говорим че имам проблеми и с някои програми.Попаднал сам на много лоша версия.Тука виждам,че някои са намерили добри версии и сам сигурен,че има и други хора които щя са доволни ако кажете от каде да си ги свалим.Благодаря ви предварително. Помагайте!!! :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows Vista Home Premium - при стартиране всеки път отваря Documents. В Startup няма препратка. Как да направя да не ми се отваря при всяко стартиране на компютъра?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери за вируси!

Ако не е от вирус, виж следното:

Не ползвам Виста в момента, но за ХР имаше някакъв подобен конфликт. Значи отвори regedit (направи си копие на регистъра преди да започнеш) и направи следното:

Отиваш до следния ред:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/MICROSOFT/WINDOWS NT/CURRENT VERSION/WINLOGON

ако там има подобен ключ: 

"C:/windows/system32/userinit.exe,c:/windows/system32/userinit.exe"

го промени да изглежда така:

"C:/windows/system32/userinit.exe,"

Всичко това без кавичките :speak: запетайката е задължителна

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора искам да попитам... примерно правя си там к'вото си правя из интернет и от един път става така, че немога да отворя нито една страница т.е. все едно интернета ми е спрял, но в това време Skype, ICQ и BitComet си вървят?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди месец прител ми вкара Vista, обаче не е направено както трябва, трупа на компютъра грешки, и още го използвам и не става нищо от него sad.gif, миналата седмица си сложих XP то, cool.gif то Vista направено не до направено,

В работата ми е Vista и едвам се оправям, голяма мъка голямо чудо :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Преди месец прител ми вкара Vista, обаче не е направено както трябва, трупа на компютъра грешки, и още го използвам и не става нищо от него sad.gif, миналата седмица си сложих XP то, cool.gif то Vista направено не до направено,

В работата ми е Vista и едвам се оправям, голяма мъка голямо чудо :P

Така както питаш голяма мъка ще е някои да разбере какво точно питаш! Задаѝ по добре въпроса .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Може ли някой да ми каже от каде мога да спра някои процеси в Windows Vista, за да не се стартират всеки път със стартиране на Win-a?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване