Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stanley56

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Няма ли кой да помогне за този микрофон.Не мога да го пусна на тази Виста и не знам защо??

Нали ти писах ЛС трябва да е станало невиждам къф' е проблема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших пак да пробвам вистата. Сега ще използвам sp 1 rc. По рано имах проблем с звуковата карта като вистата гасеше звука на експи (дабъл буут). Звуковата ми карта е риалтек вградена в дъното. Кажете откъде да дръпна новите драйвъри за звуковата карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Майкрософт пусна списък на програмите несъвместими или имащи проблеми със Service Pack 1 (SP1) :

Програми, които са блокирани, след като инсталирате SP1

Майкрософт блокира стартирането на тези програми поради проблеми с надеждността на системата:

BitDefender AV или Internet Security v10 Повече информация или ъпдейт

Fujitsu Shock Sensor v2.1.0.0 Повече информация или ъпдейт

Jiangmin KV Antivirus v10 Повече информация или ъпдейт

Jiangmin KV Antivirus v2008 Повече информация или ъпдейт

Trend Micro Internet Security v2008 Повече информация или ъпдейт

Zone Alarm Security Suite v7.1.078 Повече информация или ъпдейт

Програми, които няма да стартират, след като инсталирате SP1

Тези програми са несъвместими със SP1

Iron Speed Designer v5.0.1 Повече информация или ъпдейт

Xheo Licensing v3.1 Повече информация или ъпдейт

Free Allegiance 2.1 Повече информация или ъпдейт

Програми, които губят функционалността си, след като инсталирате SP1

Тези програми в различна степен губят функционалността си със SP1

NYT Reader v1 Повече информация или ъпдейт

Rising Personal Firewall v2007 Повече информация или ъпдейт

Novell ZCM Agent v10.01 Повече информация или ъпдейт

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аиде и аз да се намеся.

Имам инсталация на Виста почти откакто излезе крайната версия, компютъра ми е старичък и слабичък , но се държи геройски и съм доволен. Единствения проблем ми остана видеото....

Та на въпроса има ли някой с карта Радеон 9200 и решил ли е по някакъв начин проблема с драйверите, щото АТИ твърдо са се отказали да се блъскат за такива стари видеокарти да правят драйвери за Виста. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аиде и аз да се намеся.

Имам инсталация на Виста почти откакто излезе крайната версия, компютъра ми е старичък и слабичък , но се държи геройски и съм доволен. Единствения проблем ми остана видеото....

Та на въпроса има ли някой с карта Радеон 9200 и решил ли е по някакъв начин проблема с драйверите, щото АТИ твърдо са се отказали да се блъскат за такива стари видеокарти да правят драйвери за Виста. sad.gif

Провери си в книгата на дъното си и виж дали тази карта е в графата за съвместимост на видео карти.ако липсва не се надявай да стане но опитай с обновяване на драйверите. sad.gif

Така ли ти се показва

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Microsoft готви изненада на "закупилите" Windows Vista (виж тук). Честито на печелившите!

Време е българина да покаже силата си на водещ сред себеподобните си,че е доста по умен от другите и да заобиколи системата им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тея хора няма ли да им писне. Щото надявам се на хакерите няма..... ;)

И пак ще си измислят ъпдейти и пак ще се намират добри хора дето да помагат на нас бедните. :angry:

Провери си в книгата на дъното си и виж дали тази карта е в графата за съвместимост на видео карти.ако липсва не се надявай да стане но опитай с обновяване на драйверите. sad.gif

Така ли ти се показва

Не не се показава така. Виста разчита и слага някакви драйвери. АТИ официално казаха че за тази видеокарта няма да правят повече подръжка за Виста но се надявах да се е намерила някоя блага душица дето да е измислила нещо.

Между другото намерих някакво решение в друга тема, но дравера който се инсталира от там е непълен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Microsoft готви изненада на "закупилите" Windows Vista (виж тук). Честито на печелившите!

Даже този ъпдейт вече ми се инсталира на компютъра. :) но за сега нищо ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм я платил моята виста, и получавам пълна подръжка за целия ми хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам проблем с логването в страници,където се въвежда парола (е-маил,,торенти).Някаква идея защо се получвата така?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв вид крак използваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Даже този ъпдейт вече ми се инсталира на компютъра. :speak: но за сега нищо :rolleyes:

Вижте тук понеже крака ми е от юни 2007 може би за това ме хванаха но няма проблеми имам новия от януари 2008 OEM BIOS. cool.gif:super:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вижте тук понеже крака ми е от юни 2007 може би за това ме хванаха но няма проблеми имам новия от януари 2008 OEM BIOS. cool.gif:rolleyes:

На мен въобще не ми подейства :lol6: този ъпдейт. Май някой добре си е свършил работата biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, надявам се да можете да ми помогнете, не съм много навътре с нещата с операционните и особено с виста. Имам следния проблем, тъй като искам да имам XP и Vista реших да си кача вчера Vista-та, но съм я махал вече веднъж. Качих я всичко оки, но изненада, няма boot меню за избор на операционна система sad.gif Някой има ли идея как да си го оправя или някое линкче с обяснение :) Много ще съм благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, надявам се да можете да ми помогнете, не съм много навътре с нещата с операционните и особено с виста. Имам следния проблем, тъй като искам да имам XP и Vista реших да си кача вчера Vista-та, но съм я махал вече веднъж. Качих я всичко оки, но изненада, няма boot меню за избор на операционна система sad.gif Някой има ли идея как да си го оправя или някое линкче с обяснение ;) Много ще съм благодарен :P

http://forums.data.bg/viewtopic.php?t=1547...b39c68b27413944

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко правя както пише, обаче като дам да ми зареди XP-то ми казва, че липсва файла NTLRD sad.gif А него си го има :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, надявам се да можете да ми помогнете, не съм много навътре с нещата с операционните и особено с виста. Имам следния проблем, тъй като искам да имам XP и Vista реших да си кача вчера Vista-та, но съм я махал вече веднъж. Качих я всичко оки, но изненада, няма boot меню за избор на операционна система sad.gif Някой има ли идея как да си го оправя или някое линкче с обяснение :wors: Много ще съм благодарен ;)

Ето ти нещо за четене по въпроса. Мисля, че ще ти е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми тия неща съм ги направил, проблема е сега, че като избера да зареди XP-то компа се рестартира sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми тия неща съм ги направил, проблема е сега, че като избера да зареди XP-то компа се рестартира sad.gif

ХР-то ти е в хард-с а вистата ти е къде е инсталирана?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам два харда Хитачи 160 и WS320, XP-то е на Хитачито, което е делнато на 15 и 140! А другия на Виста на другия който е разделен на 40 и 280 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, взех си нова машина и не знам какъв ХР да й сложа - SP2/ SP3/ XP 64 ... ?

ето описание на компа ми :

AMD HD9500WCGDBOX X4 Phenom 9500 Quad Core 2.2GHz 4MB cache AM2 BOX,MB AMD790X, 400GB 7200 rpm SATA II 16c,2GB DDR II 667Mhz,GEFORCE 8600GT 512MB

Моля помогнете sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, взех си нова машина и не знам какъв ХР да й сложа - SP2/ SP3/ XP 64 ... ?

ето описание на компа ми :

AMD HD9500WCGDBOX X4 Phenom 9500 Quad Core 2.2GHz 4MB cache AM2 BOX,MB AMD790X, 400GB 7200 rpm SATA II 16c,2GB DDR II 667Mhz,GEFORCE 8600GT 512MB

Моля помогнете sad.gif

Еми слагай XP Professional с SP2 :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми слагай XP Professional с SP2 :rolleyes:

Благодаря ти !!! Лека вечер cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

слагйте си Виста бре хора, с двуядрен процесор си и искаш ХР?... angry.gif

Сподели този отговор