Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Имам супер гаден проблем с вистата! Като отворя някой текстов файл, напиша нещо и дам да се сейфа ми пише Cannot create и не може да се запише. Вистата ми е Ultimate x64 SP1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

На дънота са 3 слота за рам като 2 от тях са в син цвят предполагам, че в сините трябва да са еднакми памети както сега съм ги сложил по един гига

1253173_t.jpg

Не. На снимката виждам 4 слота на които си сложил 2 плочки.

Да, слагат се в еднаквите по цвят. Така би трябвало да нямаш проблеми.

Идеята ми накратко с горния пост беше, че ако слагаш повече от 2, то паметите трябва да са двустранни - от двете страни да има чипчета/До колкото се вижда на снимката твоите са такива/. Ако не можеш да намериш такива то добрият вариант е да са само 2 плочки. В противен случай се примиряваш със сингъл режим и по-ниска честота.

Успех.

ПС. Моя грешка. Действително са 3 слота на снимката.

Редактирано от KTT (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Компютърът ми е на няколко дни, купен с 500 ГБ хард диск. От това обяснение http://forum.setcom.bg/index.php?topic=37773.0 го разделих на 2 части, но не ми разреши втората част да е по-голямо от 160 ГБ. В момента положението е такова - том С 288 ГБ свободни от 312 и том В 132 ГБ свободни от 153. Имам в С 288 ГБ свободни, а по същия начин като в линка като опитвам да разделя не ми дава да отделя повече от 36 ГБ. Дефрагментирах диска, уидоуса е Виста Хом Премиум. Моля за съвета ви! :)

п.с. и сборът се чудя зящо е 465, а не 500

Редактирано от liliana_r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Компютърът ми е на няколко дни, купен с 500 ГБ хард диск. От това обяснение http://forum.setcom.bg/index.php?topic=37773.0 го разделих на 2 части, но не ми разреши втората част да е по-голямо от 160 ГБ. В момента положението е такова - том С 288 ГБ свободни от 312 и том В 132 ГБ свободни от 153. Имам в С 288 ГБ свободни, а по същия начин като в линка като опитвам да разделя не ми дава да отделя повече от 36 ГБ. Дефрагментирах диска, уидоуса е Виста Хом Премиум. Моля за съвета ви! :ph34r:

п.с. и сборът се чудя зящо е 465, а не 500

Това е напълно нормално. Няма да видиш точно 500GB. Винаги при форматиране на твърдия диск се отделя място за файловата система. Колкото по-голям е диска, толкова е по-голямо заделеното място на диска за файловата с-ма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и нещо друго което малко хора отчитат:

търговецът ти продава харда за 500гиги, но всъщност въобще не са 500 а по-малко:

имаш един твърд диск от 500 000 000 байта информация :1024=488281.25мегабайта:1024=476,837158203125 гига байта информация

следователно ти реално притежаваш 476 гъбки хард, а не 500

а и под виста ако погледнеш в диск мениджъра нищо чудно да видиш 9MB Unallocated дялче - това обяснява и разликата между 476 (реални) и 465 (сбора при теб)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джентълменти имам следния въпрос!Днес сложих новата версия на TuneUp-a,която след проверка на с-мата дава евентуални съвети за оптимизация.Та TuneUp-aми казва,че данните в prefetch-a са били изтрити!Ползвам CCleaner и Wise Registry Cleaner-не съм разрешавал на CCleanera-a да чисти данни в prefetch-a дори и стари!!Как тогава е станала тази магия и най-вече как да не се повтаря това-знам,че именно prefetch-a e важен за работата на Vista

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да не би туне-то да ги е изтрило?

тая програма хич не я долюбвам

а и ти не се доверявай на "магьосниците по почистване" в такива програми (wizard) - по-добре едно по едно сам, отколкото да ...... стиснеш силно доматите и да прецакаш брускетите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казахте за Prefetch се сетих за този блог.

Сега тествам тези настройки: (макар да се съмнявам, че ще усетя някаква огромна разлика):

http://windowsaddict.blogspot.com/2007/10/...refetch_05.html

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е кой знае....може и теб като автора да те посети птичето на щастието.......

я кажи след нкк седмици как се държи

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като казахте за Prefetch се сетих за този блог.

Сега тествам тези настройки: (макар да се съмнявам, че ще усетя някаква огромна разлика):

http://windowsaddict.blogspot.com/2007/10/...refetch_05.html

B-boy-станахме двама!Аре да е...а и комповете.Ще видим какво ще излезе.В крайна сметка колеги най много да хвана отново диска за преинстал нали?!!!!!!!Ще се пробвам и аз!Да видим сега дали кочината ще "полети" biggrin.gif

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако не ползваш търсачката на уин - да

точи хард и файда голяма няма - ако си си подредил файловете и знаеш кое къде е ......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за разясненията за 500-те ГБ!

Можете ли да ми кажете как да разделя С, където имам 288 ГБ свободни от 312, искам да отделя още един том от 160ГБ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

опитай с диск мениджъра на виста и shrink volume (старт меню->administrative tools->computer management->disc management)

десен клик и избираш shrink volume

ако не ти позволи, преминаваме към Партишън меджик или партишън мениджър

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми кажете как да разделя С, където имам 288 ГБ свободни от 312, искам да отделя още един том от 160ГБ

[/quot

Колегата добре те е упътил!!!Само да добавя най-добре е да свалиш Hiren Boot CD има го на щанда на Калдата,правиш си диска,стартираш го от ДВД-то и си кълцаш както ти се иска!Не пробвай с Партишъна ей така-той не баца под Виста!!!Аз самия като вършех тая необходима подробност се поизпотих(при мен не ставаше по начина описан погоре от колегата)Успех!!! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно е с Acronis. Правиш си диск с Acronis и бутваш от него, след което избираш Acronis Disk Director Suite, чрез който си разделяш диска. Рестартираш и готово. Ако искаш да ти го дам, пиши ми на ЛС.

Редактирано от Biskata (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! Разделянето на дяловете ще изостане, защото открих друг проблем sad.gif

Вистата ми е лицензирана, въведох кода при инсталация и сега ми пише, че ми остават 24 дни за активация!!! Натискам бутон "активирайте windows сега" и нищо не се случва! Все едно нищо не съм натиснала.

В страницата на Microsoft ми проверяват онлайн софтуера и ми благодарят, че е лицензиран! Цял ден се ровя и се оказа, че не мога да се справя. Моля, помогнете sad.gif Версията е Windows Vista Home Premium 32 bit

ЕДИТ: Проблемът ми е решен благодарение на stashek

Редактирано от liliana_r (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

инсталирали ли сте SP1?

използвайте Windows Update, инсталирайте важните,препоръчани и критични ъпдейти - ако има проблем WU ще ви каже

уверете се че срокът за активация продължава да намалява и прегледайте внимателно всички документи, който вървят с компютъра Ви - съмнително е да са Ви продали триал версия, но всичко е възможно

надявам се че говорим за оригинална лицензирана ОС, а не пиратско копие

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
инсталирали ли сте SP1?

използвайте Windows Update, инсталирайте важните,препоръчани и критични ъпдейти - ако има проблем WU ще ви каже

уверете се че срокът за активация продължава да намалява и прегледайте внимателно всички документи, който вървят с компютъра Ви - съмнително е да са Ви продали триал версия, но всичко е възможно

Koлега-чичо Бил ни цака когато и както може!!!!А да ти шитнат trial не е хич съмнително.Като си знаем дереджето на милата ни родина!!!Момичето си оправи проблема!!!!!Но ония дето са и продали компа-те са за бой,нахитряха бе!!!!

Апропо-ония подаръци с репортите продължават с пълна сила-вече имам 14 такива бижута!Сещаш се за какво плямпам нали? :)

Редактирано от stashek (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

офф-топик: на мен в такива случай ми писва и натискам "any key" на клавиатурата......само дето не знам къде аджеба ми е е "any key" и какво ще бута компютъра...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
инсталирали ли сте SP1?

Въпреки, че е решен проблема ще отговоря. Не съм инсталирата SP1, като задействам Windows Update и излиза това поле http://media.snimka.bg/1395/009046099-big.jpg

Скоро с Вистализатор сложих БГ език на Вистата, но на друго място няма подобен проблем.

Да, лицанзирана е версията. Скоро купих компютъра, имаше си диск за Вистата и лепенка отгоре на кутията с 25 цифрения код. В сайта на Microsoft наметих опция за проверка на моят Windos и изписаха, че е лизензирана версия, за което ми благодариха.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпреки, че е решен проблема ще отговоря. Не съм инсталирата SP1, като задействам Windows Update и излиза това поле http://media.snimka.bg/1395/009046099-big.jpg

Скоро с Вистализатор сложих БГ език на Вистата, но на друго място няма подобен проблем.

Да, лицанзирана е версията. Скоро купих компютъра, имаше си диск за Вистата и лепенка отгоре на кутията с 25 цифрения код. В сайта на Microsoft наметих опция за проверка на моят Windos и изписаха, че е лизензирана версия, за което ми благодариха.

Хич няма да е зле да го сложиш!!!!!Друга опция е малко да изчакаш-доколкото знам SP2 вече може да се подкара,но досега отзиви не съм чул!!!!Ако някой има впечатления да сподели!!!!Радвам се че всичко е О.К

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с Vista Home Premium.Проблема е,че като дам десен бутон върху десктопа и искам да отворя опцията Персонализиране,отваря ми прозореца за няма и секунда и се затваря веднага същото се получава и с някой други опции като искам да ги отворя.Vista-та е 32 битова и е на Лаптоп,ПЛС помогнете.Благодаря предварително.

ПП: Ето клип на който се вижда какъв е проблема: За да го свалите Тук а за да го гледате директно Тук

ПП2: Оправих го,а проблема се появи след като инсталирах български езиков пакет,а след като върнах началния(испански),проблема се оправи.Но все пак някой може ли да каже защо се получава този проблем след слаганаето на БГ езиков пакет и някой който е с него,има ли такъв проблем?

Редактирано от tNDrRr (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм изчел цялата тема, а с търсачката май никога няма да се науча да работя, затова се извинявам ако има същият въпрос някъде.

Искам да попитам как да махна искането за потвърждаване на абсолютно всичко, дето го изкарва тая Виста?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм изчел цялата тема, а с търсачката май никога няма да се науча да работя, затова се извинявам ако има същият въпрос някъде.

Искам да попитам как да махна искането за потвърждаване на абсолютно всичко, дето го изкарва тая Виста?

Не разбрах какво точно искаш да махнеш. Дали не е Data Execution Prevention (DEP)? Махането на DEP няма особен смисъл. Може да се забрани и да не се изпълнява с:

bcdedit.exe /set {current} nx AlwaysOff

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване