Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

Здравейте,някой може ли да ми каже как да си наравя кирилицата ,като на XP ? Благодаря предварително . :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,3k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Здравейте,някой може ли да ми каже как да си наравя кирилицата ,като на XP ? Благодаря предварително . :)

http://www.kaldata.com/forums/index.php?s=...t&p=1161560

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ам разрових се, но не можах да открия т' ва което ми требе та... от някъде два месеца съм с виста ултимейт (6.0 мисля... старичка :) ) и имам следния проблем:

От скоро забелязах, че свободното пространсвто в локалния С намаля все повече и повече, без аз (или който и да е друг) да прави нещо. Просто се стопява без видима причина sad.gif и друг проблем е, че както си върви ПиСи-то и изведнъж ЦПУ-то не пада под 80% :) :) :P просто сякаш си прави каквото си иска (от начало не бе така) :angry: та ако някой има същия проблем или знае нещо по въпроса ще съм благодарен :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свободното пространство намалява,тъй-като системата си прави restore point.Около 8-9 Гб. ежедневно.Това си го чистя с Tune Up 2009 редовно.Натоварването на процесора го има и при мен(предполагам е от ъпдейтите,защото от начало го нямаше)Предполагам,че с инсталиране на SP 1,ще се реши проблема (ако успееш да го инсталираш обаче!).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък карам с един активатор. И на мен ми излезе съобщение (до онзи ден си бе активирана Вистата и вчера - ха, нелицензирано копие, лицензирай сега, че....), пуснах пак активатора и за 2минути Вистата си бе пушка. :rolleyes:

Ако някой се интересува - ЛС.

И на мен днеска стана така и пак си го активирах със същия активатор и си върви така.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

xactoR, наистина е тъп. biggrin.gif преполагам, че инсталатора така или иначе ще изтрие всичко, но все пак какво ти пречи да натиснеш бутона Format ?

И една молба: Кажи как се държи, защото аз го сложих (последния релийз от януари) и започнаха едни безконечни сини екрани. Пиши тука или на ЛС както ти е по-удобно....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пречи ми факта, че по хардовете имам неща които или не мога или не искам да трия, а не мога да местя (инсталирани програми и игри, купища филми и т.н). Инстлатора на Vista никога не съм го подушвал. Дори не знам как изглежда. Но този на ХР при опит за инсталиране изисква формат (независимо дали ще е quick или дълбок, Fat32 или NTFS ... все трие всичко). Така че един вид е задължително поне поне при ХР. Затова питам как е при Vista, защото няма да форматирам.

А набелязаният релийз е този - Microsoft.Windows.Vista.ULTIMATE.x64.SP1.Integrated.January.2009.OEM.DVD-BIE. Ако прави проблеми няма да го пробвам ... Ако не, зависи от отговорът на горните въпроси.

ПП: Знам, че без форматиране мога да създам нов дял с PartitionMagic например и да инсталирам върху него ... но доколкото знам от личен опит и от чужди писания - не е за предпочитане.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да започнем отначало, ако форматираш С: всичко друго остава в останалите дялове. Отделен въпрос е, че ако имаш само един дял на харда е много лошо. Ако не го форматира, то със сигурност ще се изтрие всичко. уиндоус трябва да се инсталира на чист дял.

Самият инсталатор има графичен интерфейса, изглежда по-добре от ХР и е по-ясен, но трябва да го огледаш внимателно. Различното е, че ще ти намери дяловете преди да си сложил AHCI драйвърите. Долу на екрана има опции за дяловете оттам ги слагаш. Не знам какво става ако ни ги сложиш, сигурно има доста вградените в самият инсталатор са стари версии.

Да, този релийз пробвах и ударих на камък. 95% съм сигурен, че причината са бъгави 64-бит драйвъри, но да видим при теб как ще е...

Редактирано от rvp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте Имам следния въпрос:Как ще се държи Vista Ultimate 64bit на моят PC-Intel Core2Duo 2.2 GHz,2GB RAM.От една година съм с XP,до сега не съм го преинсталирал,но взе да ми прави разни номера и мисля да го разкарам.Интересува ме дали ще се забави PC-то с тази Vista или ще е като XP-то.

Пропуснах да кажа,че харда ми е 500GB,а дял С е 50GB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как ще се държе определена ОС на опредлена конфигурация ? Може да каже само собственика на на такава конфигурация !!!

Имаш само 2ГБ РАМ ? Няма смисъл от 64-бит Виста. Според моето скромно мнение няма смисъл от Виста въобще. По-добре си преинсталирай ХР с релийза от януари и е възможно да си спестиш главоболия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли що като дам за разархивирване на нещо с WinRar ми пише Acess Denied ( достъпът отказан ) ?! Преинсталирах WinRar-а пак същото. Нито мога да архивирам нито да разархивирвам. :offtopic_s:

Със Уиндоус Бозиста съм SP1 x64

Редактирано от GiGab¥Te (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UAC спрян ли е?

evtim358 прав е колегата че няма смисъл от 64-бита. но в крайна сметка ултимейт ще ти върви задоволително

обаче не е ясно какво е видеото и за какво ще се използва компютъра (както и ти какви очаквания имаш)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
UAC спрян ли е?

evtim358 прав е колегата че няма смисъл от 64-бита. но в крайна сметка ултимейт ще ти върви задоволително

Как се спира това?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ПП: Знам, че без форматиране мога да създам нов дял с PartitionMagic например и да инсталирам върху него ... но доколкото знам от личен опит и от чужди писания - не е за предпочитане.

Откъсни си от някъде 20-30 гиги и експериментирай. Напоследък работя с Акронис бля-бля-нещо си. Има го на хирен дисковете. Винаги гледам да имам поне два пъти повече свободно пространство отколкото отделям.

Ако можеш да си позволиш следният трик:

правиш имидж на дяла, кълцаш, режеш, лепиш и после възстановявваш имиджа. Място да имаш само :offtopic_s:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eми, май ще мина без Vista аз (исках я като втора ОС, C:\ ще го форматирам когато харда се скапе и има нужда от изхвърляне ... дотогава, да чукна на дърво, ще си сидя все с ХР-то).

Откъсни си от някъде 20-30 гиги и експериментирай. Напоследък работя с Акронис бля-бля-нещо си. Има го на хирен дисковете. Винаги гледам да имам поне два пъти повече свободно пространство отколкото отделям.

Ако можеш да си позволиш следният трик:

правиш имидж на дяла, кълцаш, режеш, лепиш и после възстановявваш имиджа. Място да имаш само :speak:

Много сложно като за първо слагане на Hiren в в оптичното ми устройство, а? Не ми се занимава особено. Иначе място бол.

ПП: А тоя Acronis го имах по едно време инсталиран като отделна програма за WIN. И той като PartitionMagic-a ... не бих му се доверил особено. През Hiren може и по-добре да стане, не знам как точно е писан, но ... пак опираме до това, че не ми се занимава.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Eми, май ще мина без Vista аз (исках я като втора ОС, C:\ ще го форматирам когато харда се скапе и има нужда от изхвърляне ... дотогава, да чукна на дърво, ще си сидя все с ХР-то).

хмм, спестил си си главоболия. Причината - при Dual Boot се пренаписва MBR-a, което значи, че не се зарежда Boot Loader-а на Вистата и това я прави неактивирана. Поне според ръководството, което следвах аз. А и не съм сигурен, че този Dual Boot може да се случи без да се пренаписва MBR-a....ма ако някой е сигурен в обратното да казва....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако първо се инсталира виста и в последствие ХР, подобна ситуация е възможна (дори е почти сигурна)

но на инсталирано ХР да се нагласи дуал-буут с виста/7 е елементарно

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре,ами за 64bit XP,какво ще кажеш?

Видеото е ATI Radeon X1650,очакванията ми са да не е по бавно от XP,не играя много игри на компютъра по принцип.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмм с това видео, ми да речем че ще е малко по-бавничко от хр

забрави го това 64-битово! - само ще си зориш системата

слагай 32-бит хр или 32-бит виста хоум бейсик/премиум

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ако първо се инсталира виста и в последствие ХР, подобна ситуация е възможна (дори е почти сигурна)

но на инсталирано ХР да се нагласи дуал-буут с виста/7 е елементарно

ъъъ, точно това направих и....греда !!! Може би обратния начин става....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

в описанието на (или коментарите към) торрента би трябвало да си пише моето момче - описанията не ги правиме само да заемат място на монитора

Редактирано от Aquaris (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване