Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stanley56

Всичко за Windows Vista - въпроси и проблеми (част 2)

Препоръчан отговор

wowgeleto на мен ми трябва начин за кирилизиране на Vista-x64 , а не на Vista-x86. Иначи с другите работи се оправих само тази кирилизация остана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
wowgeleto на мен ми трябва начин за кирилизиране на Vista-x64 , а не на Vista-x86. Иначи с другите работи се оправих само тази кирилизация остана.

Ами като искаш нещо ще поясняваш за какво ти трябва.

Аз кристална топка нямам и на кафе и на карти не гледам.

Сега за наказание ще пуснеш една търсачка тук в форума и ще си намериш сам фонетика за 64bit.

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами като искаш нещо ще поясняваш за какво ти трябва.

Аз кристална топка нямам и на кафе и на карти не гледам.

Сега за наказание ще пуснеш една търсачка тук в форума и ще си намериш сам фонетика за 64bit.

cool.gif

Хаха еми мислех , че съм казал , но явно не съм. :P Както и да е аз и без това махнах Vista-та и си сложих пак XP понеже освен , че и фонетиката не ми бачкаше не бачкаха и някои програми , които ползвам включително и софтуера за GSM-а ми. Така че за сега ще си остана на XP и чак след около година като излезе стабилна Vista и всички програми като могат да се ползват на Vista чак тогава ще си я инсталирам пак. Мерси все пак за помоща , поне друг път ще знам къде се намира "Add or remove programs" и как се слага "Run:..." опцията. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква по-стабилна Vista от тази ще чакаш след една година ?

Може да изчакаш SP 1 ,но разликата не е голяма.А ако искаш да ти работят програмите който са ти работили под XP явно е трябвало да инсталираш по-нови версии или такива който са за Windows Vista.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да питам къде да открия функцията system restore на Vista Home Premium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте, един приятел, който хабер си няма от компютри ми остави един лаптоп с Vista Home Premium 32-bit.

Исках да разделя харда на две части (системен и един за музика, снимки и тн). Хардът е 160 ГБ. Само, че вграденият инструмент на Вистата ми позволи да смаля системният дял само до 100ГБ, заетите са по-малко от 25. След четене в нета реших да изключа Automatic restore points (после ще го включа). Вистата ми "даде" и смалих съответният дял от 100 на 75ГБ, но искам да го смаля с поне още 25, иначе е разхищение. Пробвах с GParted, но той не показва колко от съответния дял е зает и колко е свободен, демек страх ме е да го смалявам с него, почти сигурно е, че ще стане беля. Как да накарам Vista-та да ми даде да смаля съответния дял с още?

Оправих се сам. Hiren Boot CD от него с Acronis Disk Director, само че Manuаl опцията иначе не става. Лека.

За вистата е безпогрешна ,,Paragon partition" .До сега сам разделиал HD-та ниаколко пати с произволни диалове,така че избора е твои.

Здравейте. Искам да питам къде да открия функцията system restore на Vista Home Premium

Разгледаи добре мениуто Programs-Accessories-System tools.Аре касмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавям само, че ако отвориш Google и напишеш System Restore Run Command ще видиш най-лесният начин да стигнеш до там C:\Windows\System32\rstrui.exe

Или

1. Control panel-> System and maintenance-> System

2. Advanced system settings

3. System protection tab

4. Махаш отметките .

5. Apply

Но за да изключиш опцията трябва да бъдеш със спрян UAC или да използваш Administrator

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера си купих ето товаКакто виждате лаптопа е с WINDOWS VISTA HOME PREMIUM,но нямам инсталационен диск с ОС.Не съм инсталирал още никакви програми,защото искам преди това да си направя боотващ ДВД-диск на Вистата която ми е на лаптопа.Та въпроса ми е-как да го направя,коя програма да използвам.Моля да ми го обясните като на новобранец,все пак не съм много навътре с компютрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора помогнете. Питах вече веднъж но никой не ми отговори.Защо като си изключа компа ми запомня датата и часа до там до където е бил включен. И след всяко пускане трябва да го нагласям ръчно. Не е от батерията, това съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,отваряйки днес Windows Update на Windows Ultimate ми направи впечатление че не изписва часа на направените актуализации,по същия начин е при Windows Defender относно версията на неговите дефиниции както и за разписанието за сканиране.В никакъв случай това не е някакъв сериозен проблем лично за мен,но ми е интересно да разбера имал ли е някой такъв "проблем" и евентуално как се е оттървал от него.Прилагам и снимка за по голяма нагледност...Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм много запознат за това ще задам 1 прост въпрос ;) .Мисля да инсталирам Win Vista Ultimate с ъпдейтите за Декември .Ще ми тръгват ли игри като War Craft 3 ,CS,Line age и други такива ,защото четох че 1 пич не можел да подкара War Craft III та реших да питам ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм много запознат за това ще задам 1 прост въпрос ;) .Мисля да инсталирам Win Vista Ultimate с ъпдейтите за Декември .Ще ми тръгват ли игри като War Craft 3 ,CS,Line age и други такива ,защото четох че 1 пич не можел да подкара War Craft III та реших да питам ;)

Ще ти тръгнат разбира се, поне на мен ми вървят WarCraft III TFT 1.21 (DotA играя само), Counter Strike 1.6(също играя), а Line age не съм пробвал, но съм чувал че е тръгвала..

ПП: но зависи и от компютъра ти, с около 20 % се повишават изискванията ..., но в предвид игрите които си написал не мисля, че ще е проблем

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

P-D 935 (Dual pentium) 3.2ghz

ATI x1300 512MB DDR2

RAM 2 GB A-DATA 800 mhz

дано нямам проблеми с намирането на драйвери за процесора.Гледах нещо но не можах да намеря sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Blader,

Няма да имаш проблеми с горепосочените игри и най-вероятно няма да имаш проблеми въобще. Разбирасе ще има забавяне на машината в сравнение с XP, но ще е незначително(поне така предполагам). Направи си един бакуп на сегашния XP, ако не си доволен да го върнеш.

А за драйверите, то си има вградени във Виста или поне така трябва, а ако няма може и само да си намери, ако не го стори тогава ще трябва да му мислиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Инсталирах си СП1 за Vista Ultimate през Windows Update, бях чел, че тоя СП оправя проблема с RAM > 2GB обаче след като СП1 се инсталира във Computer -> Properties вече даже не ми показва колко РАМ имам и какъв ми е процесора и за двете пише "Unavailable"...

Някой има ли някакви идеи как може да се оправи това?

Аз съм с 4ГБ РАМ и исках да инсталирам wireless карта на NetGear, обаче след инсталацията на драйвери и т.н. Вистата казва, че не може да стартира устройството. Рових се из разни форуми и се оказа, че проблема бил в РАМ и Виста или по точно, това че вистата не разпознава 4 ГБ РАМ...

Картата е NetGear WG311 v3...

Ако случайно има някой, който ползва същата карта на Виста и е с повече от 2ГБ РАМ моля да помогне...

П.С.: Иначе СП1 значително подобри работата на Виста и по специално file transfer - много по бързо се копират файлове...

Редактирано от KaKaBaHuH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KaKaBaHuH,

СП1 не оправя никакви проблеми с паметта. Погледни в биоса в настройките за Рам за нещо подобно на 4ГБ ремапинг - софтуерен или хардуерен и ако има ги включи.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Инсталирах си СП1 за Vista Ultimate през Windows Update

Опаааа, как так си го направил това? Пишеш, че си инсталирал Service Pack 1 за Windows Vista Ultimate през Windows Update, което е практически невъзможно поради простата причина, че сервизния пакет е все още във фаза RC, т.е. не е завършен. А след като не е завършен, това означава, че няма как да го изтеглиш с Windows Update, включително и през автоматичните ъпдейти.

По-скоро си го изтеглил и след това си го инсталирал.

Не въвеждай хората в заблуждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Опаааа, как так си го направил това? Пишеш, че си инсталирал Service Pack 1 за Windows Vista Ultimate през Windows Update, което е практически невъзможно поради простата причина, че сервизния пакет е все още във фаза RC, т.е. не е завършен. А след като не е завършен, това означава, че няма как да го изтеглиш с Windows Update, включително и през автоматичните ъпдейти.

По-скоро си го изтеглил и след това си го инсталирал.

Не въвеждай хората в заблуждение.

Точно от там си го е инсталирал , просто се сваля накакъв скрипт , който разрешава на win update да свали sp1 rc .Знам защото и аз така направих :)

Някой знае ли дали може да се премести файла , който се прави при хибернизация на друг дял, а не на системния ?

Редактирано от kyryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали тук съм писал защо се отказах отказах от виста. Слагам значи виста като втора ос, един вид игрите ще ги играя под експи, за да ми е по комфортно, останалото на виста. Няколко часа след това звукът на експи угасна (виста си имаше звук). Стоях две седмици с виста и реших да си върна експи, изтривам екрана дето избираш коя ос да стартира, и изтривам в д папките на вистата, звук в експи няма. Преинсталирам драйвъри-звук няма. Преинсталирам експи-звук пак няма. Преформатирам дял д -звук отново няма. Преинсталирам наново драйвъри-ха познайте-звук няма. Правя пълен преинстал на експи с пълно форматиране на диска-звук няма. Вече щях да го нося на ремонт когато ми дойде на умът че имам експи пиратка някаква с вградени драйвъри. Пълен формат, и тоя път създавам три дяла и в третия слагам това експи, слава богу появи се звук. Айде нанова слагам моя си, оригинален уиндоус (даде ми го приятел дето му се чупи лаптопа) и този път имаше звук, НО... По рано като сложа звуковите драйвъри и ресна, още като гася компа се чуваше сигнала на уиндоус. Този път такъв не се чу, едва при стартирането се чу звук, но само края на сигнала. Кажете ми, как да си сложа виста при тая ситуация отново, страх ме е че при следващата инсталация на виста ще е необходимо да си нося компа на ремонт. Звуковата карта е риалтек вградена в дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Точно от там си го е инсталирал , просто се сваля накакъв скрипт , който разрешава на win update да свали sp1 rc .Знам защото и аз така направих :angry:

С такива дивотии да, но както е написано хората остават с впечатление, че Майкрософт са пуснали официално SP1.

Е, аз не бих си сложил версия за тестване на машина, която ми върши работа. Бих изчакал официалната версия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали тук съм писал защо се отказах отказах от виста. Слагам значи виста като втора ос, един вид игрите ще ги играя под експи, за да ми е по комфортно, останалото на виста. Няколко часа след това звукът на експи угасна (виста си имаше звук). Стоях две седмици с виста и реших да си върна експи, изтривам екрана дето избираш коя ос да стартира, и изтривам в д папките на вистата, звук в експи няма. Преинсталирам драйвъри-звук няма. Преинсталирам експи-звук пак няма. Преформатирам дял д -звук отново няма. Преинсталирам наново драйвъри-ха познайте-звук няма. Правя пълен преинстал на експи с пълно форматиране на диска-звук няма. Вече щях да го нося на ремонт когато ми дойде на умът че имам експи пиратка някаква с вградени драйвъри. Пълен формат, и тоя път създавам три дяла и в третия слагам това експи, слава богу появи се звук. Айде нанова слагам моя си, оригинален уиндоус (даде ми го приятел дето му се чупи лаптопа) и този път имаше звук, НО... По рано като сложа звуковите драйвъри и ресна, още като гася компа се чуваше сигнала на уиндоус. Този път такъв не се чу, едва при стартирането се чу звук, но само края на сигнала. Кажете ми, как да си сложа виста при тая ситуация отново, страх ме е че при следващата инсталация на виста ще е необходимо да си нося компа на ремонт. Звуковата карта е риалтек вградена в дъното.

Май много сложно си я подкарал с тия преинсталации. Аз пък довчера нямах звук в колоните под Виста, а в слушалките имах. Доста време търсех настройките на аудиодрайверите под Виста, но така и не успях да ги намеря и се бях отказал, докато вчера случайно попаднах на тях. На изхода, където са колоните, вместо Speaker, сложих headfone и обратното за слушалките.В момента имам звук навсякъде. преди се налагаше да местя жаковете, когато сменях операционните системи. Това за звука, дето не се чува при стартиране да не те притеснява. Ако сложиш слушалки, ще го чуеш тоя звук, щом толкова ти трябва. Явно бавно ти зарежда системата. Поне аз така си го обяснявам, защото и аз имах тоя така да се нарече "проблем".

Редакция: Между другото, аз държа XP заради това, че съм свикнал на всичко с него, а Виста я ползвам главно за новите игри под DX10. Старите и без това си хвърчат под Виста, но не мога да се откажа от XP, понеже Виста ми е почти напълно непозната и непонятна. Дори и сега смених системите, преди да пиша тук.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да попитам и аз. Има ли възможност звука да излиза едновремено и през колонките /слушалки/ и през SPDIF че ми омръзна да ги сменям от девайс менъджера и да рестартирам програми или компютъра.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
KaKaBaHuH,

СП1 не оправя никакви проблеми с паметта. Погледни в биоса в настройките за Рам за нещо подобно на 4ГБ ремапинг - софтуерен или хардуерен и ако има ги включи.

Успех.

Когато ми се стартира РС-то си отчита РАМ паметта, Виста обаче не я разчита, което ме дразни.. така че едва ли от БИОС-а ше се оправи проблема.

Относно звука - и аз съм с Realtek на дъното. След като инсталирах драйверите, изгасих РС-то и го изключих от мрежата, след като го стартирах имах звук... Не се сещам под ХР дали имах същич проблем.

Определено има доста работа още по Виста ...

P.S.: Хм, току що забелязах, че със СП1 съм инсталирал и Windows Genuine Validation и сега ми остават 3 дена да ползвам Виста... sad.gif . Някой със същия проблем и решение за него?

Редактирано от KaKaBaHuH (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такамм днес пробвах да инсталирам Виста.Не беше точно инсталация а избрах опцията upgrade ,защото не знам какво ще стане ако сложа вистата където ми е другия Windows.Така ъпгрейдна си всичко без проблеми ,но след като се рестарира компютъра за да тръгне вистата ми дава прозорец в който пише нещо от сорта на Boot Failure .Не мога да пусна safe mode нищо не мога.Тества memory-то за грешки но не откри такива.В BIOS-a всички буут опции са включени.Изписва и това

Status:0xc0000225

NLS data is missing..

Някой ако знае как се оправя да пише.Не съм ъпдейтвал win-a по време на инсталация ,но той е с декемврийските ъпдейти

Редактирано от Blader (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току що си изтглих ВИСТА УЛТИМАТЕ ЛИТЕ http://######/details.php?id=92695 от тука . Пише ""Премахнати са лицензионните запитвания и по време на инсталация няма да се появяват."" Това значи ли че няма да ми иска key при инсталацията ? :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...