Премини към съдържанието
Гости BLING

Всичко за eMule - въпроси и проблеми (merged)

Препоръчан отговор

Ето ТУК! Чети и изпълнявай! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ТУК! Чети и изпълнявай! :B)

Аз щракам върху search,след това пиша името,избирам видео и щракам върху start,за да търси,но ми изписва "You are not connected to a server". :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, свързал ли си се изобщо с някой сървър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, свързал ли си се изобщо с някой сървър?

Не,защото не знам как става.Аз тази програма я имам от вчера.Ще можеш ли да ми щажеш как става? Редактирано от emkata4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Теглиш последната версия на eMule и го стартираш.

2. Посещаваш този сайт: http://ed2k.2x4u.de/index.html

3. Срещу All Servers в сайта избираш аdd to eMule. В мулето ще се добавят няколкостотин сървъра.

4. От секция Servers в програмата избираш сървър Razorback 3.0 например и кликаш 2 пъти. Ще започне да се връзава. В секция Log долу можеш да видиш прогреса.

5. Когато долу ти изпише Connection established on: Razorback 3.0 (85.17.52.92:5000), значи е готов. Ако не, значи има някакъв проблем и ще трябва да избереш друг сървър. И така докато се закачиш някъде...

6. Отиваш в секция Search и пишеш каквото ще търсиш. От Method избираш Global (servers) и тогава натискаш Start.

Редактирано от rvp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. Срещу All Servers в сайта избираш аdd to eMule. В мулето ще се добавят няколкостотин сървъра.

4. От секция Servers в програмата избираш сървър Razorback 3.0 например и кликаш 2 пъти. Ще започне да се връзава. В секция Log долу можеш да видиш прогреса.

5. Когато долу ти изпише Connection established on: Razorback 3.0 (85.17.52.92:5000), значи е готов. Ако не, значи има някакъв проблем и ще трябва да избереш друг сървър. И така докато се закачиш някъде...

6. Отиваш в секция Search и пишеш каквото ще търсиш. От Method избираш Global (servers) и тогава натискаш Start.

Стана.Благодаря на всички!!! :yanim: Редактирано от emkata4 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте искам да попитам как мога да наглася eMule Plus v1.2b да ми отваря линковете като този ed2k://|file|David.Attenborough.The.Living.Planet.1of12.www.mvgroup.org.avi|702343168|4 F7F65A4A13ECE872522D66E6BEB6481|/ от firefox-a?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...нов съм в програмата, но след като никъде другаде не мога да намеря някои .mp3, реших като последен шанс да се пробвам и с мулето ...По тази причина проблемите,свързани със скоростта не ме вълнуват...готов съм и седмица да чакам ред по опашки, само и само да се докопам до търсената песен...Справих се предполагам с инсталацията и настройките, защото то взе че тръгна от раз...Най-прилежно и съвестно си споделих музиката, наредиха ми се над 200 човека на опашка... И сега вече започнах да получавам предупреждения от сървърите за превишен брой на споделени файлове и за блокиране на част от тях...намалих ги наполовина,малко под 3000 и пак почти същото...някои сървъри приемат тази бройка, попаднах на други с ограничение 1500, други пък с 1000...Че то сега като орежа още две/трети от споделените файлове...и другите като са направили така, то тогава представата и логиката ми за предназначението и целта на тази програма съвсем се изкривява... Какво ли ще мога да намеря с нея... Не ми допада идеята да тегля над 100МВ колекция с името на изпълнителя,без да знам дали търсената от мене песен ще е включена...Такаа...оплаках ви се...Сега и на въпросите:

1. Мога ли отнякъде в инфото за сървърите да видя какво е ограничението за броя на споделените файлове

2. Как да разбера получил ли съм по този повод някакво наказание, защото опашката при мен изведнъж секна и замръзна на нулата...но аз пък в същото време продължавам да мога да си тегля...

3. Мога ли по някакъв начин да спра достъпа на програмата до някои от сървърите в листата, защото я оставям и нощно време включена, а на сутринта разбирам че мулето си е искало разрешения, излизало и влизало от сървър в сървър... изобщо, водило си е самостоятелен нощен живот...

4. Към това КАД не съм се включил...Казаха ми, че било опасно, конкретно във вирусния смисъл на думата...Отговаря ли на истината...

Ами, това е...ще бъда благодарен на всеки, който от опит и знание,които на мен ми липсват, да вземе отношение по който и да е от въпросите ми...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един леко тъпичак въпрос :P Какво означава, когато на иконката на Мулето доло в systray-а му се появи превръзка на очите (поне на такова го оприличавам? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един леко тъпичак въпрос :P Какво означава, когато на иконката на Мулето доло в systray-а му се появи превръзка на очите (поне на такова го оприличавам? :)

Значи, че е зад firewall/router и портовете му не са отворени. Също провери и UPnP протокола и съответния порт към него дали са разрешени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми те са разрешени. Имам firewall и съм му дал права от там. Обаче то си се появява когато му скимне. Сега например си работи даже учудващо добре (тегли с 230кб/с). Та за това се чудех от какво е :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене проблема е следният:Кат мрежата стои "Зад защитна стена",въпреки,че тази на "Виндолса" е изключена! Рядко преминава в състояние "Отвори" и забелязах,че когато е "отвори" мулето тегли в противен случай минава на изчакване.Как да накарам КатМрежата да застане в състояние "Отвори"Работя с портовете 8662 8672 които при проверка са ОК! Какво да направя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...нов съм в програмата, но след като никъде другаде не мога да намеря някои .mp3, реших като последен шанс да се пробвам и с мулето ...По тази причина проблемите,свързани със скоростта не ме вълнуват...готов съм и седмица да чакам ред по опашки, само и само да се докопам до търсената песен...Справих се предполагам с инсталацията и настройките, защото то взе че тръгна от раз...Най-прилежно и съвестно си споделих музиката, наредиха ми се над 200 човека на опашка... И сега вече започнах да получавам предупреждения от сървърите за превишен брой на споделени файлове и за блокиране на част от тях...намалих ги наполовина,малко под 3000 и пак почти същото...някои сървъри приемат тази бройка, попаднах на други с ограничение 1500, други пък с 1000...Че то сега като орежа още две/трети от споделените файлове...и другите като са направили така, то тогава представата и логиката ми за предназначението и целта на тази програма съвсем се изкривява... Какво ли ще мога да намеря с нея... Не ми допада идеята да тегля над 100МВ колекция с името на изпълнителя,без да знам дали търсената от мене песен ще е включена...Такаа...оплаках ви се...Сега и на въпросите:

1. Мога ли отнякъде в инфото за сървърите да видя какво е ограничението за броя на споделените файлове

2. Как да разбера получил ли съм по този повод някакво наказание, защото опашката при мен изведнъж секна и замръзна на нулата...но аз пък в същото време продължавам да мога да си тегля...

3. Мога ли по някакъв начин да спра достъпа на програмата до някои от сървърите в листата, защото я оставям и нощно време включена, а на сутринта разбирам че мулето си е искало разрешения, излизало и влизало от сървър в сървър... изобщо, водило си е самостоятелен нощен живот...

4. Към това КАД не съм се включил...Казаха ми, че било опасно, конкретно във вирусния смисъл на думата...Отговаря ли на истината...

Ами, това е...ще бъда благодарен на всеки, който от опит и знание,които на мен ми липсват, да вземе отношение по който и да е от въпросите ми...

Така,аз съм докопал един списък с труднооткриваеми песнички и се пробвах с мулето-също като цитирания от мене потребител не ме интересува колко ще тегли,стига да изтегли всичко (а май някои от песните са от "мъртви" потребители,които няма никога повече да се вържат).

Най-много ме притеснява третия въпрос-защо магарето прави така?Аз си се връзвам към сървър,който ми харесва,а то си се връзва след време с такъв,който на него му харесва :)

Също така, направих това,което пише тука

и давам сървърите да се сортират по брой потребители и изненада....2рият сървър се казва Bulgaria-някой знае ли нещо по въпроса-български ли е,има ли в него повече българи и т.н. или просто името лъже?

П.С. Има ли смисъл да променям портовете,след като тия по default си изкарват проверката и са си отворени.А като ги сменя не ми дава бутона за проверка на портовете.

Редактирано от achovd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехооо здравейте ! Имам нужда от помощ: Изтеглих версия 0.49 на мулето, инсталирах го, видимо всичко върви добре, дефинирах коя папка да е shared и дадох търсене. По зададените критерии ми намери много файлове и страхотно се зарадвах... но в момента, в който кликна download отдолу в ляво ми се изписва: ERROR: Failed to create part file. Защо така? Какво да правя? Благодаря предварително за съвета!

Редактирано от attract.mich (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, днес си инсталирах и аз emule, направих всички настройки както трябва, но kad - мрежата постоянно ми изписва :

Публикувано изображение

Настройките, които приложих са тези:

Реших да напиша възможно най-подробната инструкиция за инсталиране на най-яката програма за търсене на файлове-emule.И аз минах през ада на мъките и дълго време не можех да я ползвам,защото не знаех къде греша при инсталирането и.С помощта на един познат-Цецо аз се научих и успешно я инсталирах дузина пъти на различни компютри.Ако не можете да намерите никъде търсен от вас файл,тази програма ще ви помогне.Единственият и недостатък е изключително бавната скорост,с която тегли,но с това се свиква.Ако се спазва това,което ще напиша,програмата ше бъде успешно инсталирана и после ще ви върши работа.Ето я инструкцията:

01.След като изтеглим тази версия на мулето кликваме върху "exe"-то.Появява се прозорец и избираме "Run".

02.Тук натискаме стрелкичката и от падащото меню избираме "Bulgarian",за да е по-лесно изпозването на програмата.

03.Тук натискаме "Напред".

04.Тук натискаме "Съгласен".

05.Тук оставяме двете отметки срещу "Програмни..." и "Прихващане..." и натискаме "Напред".

06.Тук оставяме отметката срещу "Споделено:Настройките..." и натискаме "Напред".

07.И тук оставяме както е зададено къде да се инсталира програмата и избираме "Инсталирай".

08.След като се инсталира натискаме "Напред".

09.Тук избираме отметка срещу "Икона на работния..." и натискаме "Край".

10.След като завърши инсталирането кликваме върху иконката.Тук се отвяря още един прозорец,с който започва настройката на самата програма.Натискаме "Next".

11.Тук може да сложите отметки пред "Стартирай..." и пред "Включете...".Аз слагам само на втората функция.Натискаме "Next".

12.ТОВА Е НАЙ-ВАЖНАТА НАСТРОЙКА НА МУЛЕТО.КОГАТО НЕ ЗНАЕХ ЗА НЕЯ СЛЕД ИНСТАЛИРАНЕТО НА ПРОГРАМАТА ТЯ НЕ РАБОТЕШЕ,А АЗ НЯМАХ НИ НАЙ-МАЛКА ПРЕДСТАВА,ЧЕ ЗАРАДИ НЕЯ МУЛЕТО НЯМА ДА РАБОТИ.ТУК ОБИКНОВЕНО В ДВЕТЕ ПРОЗОРЧЕТА,НАРЕЧЕНИ ПОРТОВЕ ИМА ИЗПИСАНИ ЧИСЛА,НО ТЕ ОБИКНОВЕНО НЕ СПОМАГАТ ЗА РАБОТАТА НА МУЛЕТО.АЗ ГИ ЗАМЕНЯМ С ДРУГИ.ЗАТОВА ИЗТРИВАМЕ ЧИСЛОТО В ПЪРВОТО ПРОЗОРЧЕ,НАД КОЕТО ПИШЕ "TCP:" И НАПИСВАМЕ 7151.ВЪВ ВТОРОТО,НАД КОЕТО ПИШЕ "UDP:" НАПИСВАМЕ 51537 И НАТИСКАМЕ "Next".

13.Тук слагаме отметки пред "Тази опция ще позволи на eMule да сваля..." и пред "Тази опция ще позволи на emule да повиши...".Натискаме "Next".

14.Тук можем да сложим или да не сложим отметка пред "Ако вашият..." и натискаме "Next".Не съм забелязал да има разлика ако я сложим или не я сложим.

15.Тук слагаме отметки пред "eD2K" и "Kad" и натискаме "Next".

16.Тук избираме "Finish".

17.Тук слагаме отметка пред "Win2K/XP/Vista" и пред "16 плюс" и натискаме "Aplly".

18.След като завърши тази част от настройките натискаме "Опции" и продължаваме.Тук се отваря опцоята "Основни " и има отметки пред "Звуков...","Покажи..." и пред "Използвай...".В долната част аз слагам отметка само пред "Стартирай с Windows".Това означава,че всеки път мулето ще ти се стартира когато включваш компютъра.Тази опция може да се комбинира със "Стартирай минимизиран".Няма значение дали ще ги сложите или не.Те са за улеснение.Натискаме "Приложи".

19.Кликваме на "Дисплей".Тук трябва да има отметки пред "Разгърни...","Покажи проценти...","Покажи допълнителна...","Запомняй...","Не обновявай опашката..." и пред "Включи".Натискаме "Aplly".

20.Кликваме на "Връзка".Тук слагам в графата "сваляне" 512 КБ/с,а в "Качване"-128 КБ/с.Вие може да сложите друга скорост.В долната част слагам отметки ако няма на "Автоматично...","Поддържай","Kad" и на "eD2K".Натискаме "Aplly".

21.Кликваме на "Прокси".Тук нищо не променяме.

22.Кликваме на "Сървър".Желателно е тук нищо да не променяме.

23.Кликваме на "Папки".Тук трябва да сложим отметка на поне една част от хард-диска(или дисковете)за да споделяме и ние нещо.Можем да промением къде да се свалят сваляните и временние файлове от прозерчетата с точките и натискаме "Aplly".

На следващите опции "Файлове,Съобщения,Статистика,IRC,Съобщения и контакти,Защита,Разписание,Уебсървър и Други настройки" е желателно да не се променя нищо.

24.След като завършим с настройките в "Опции" и затворим този прозорец отваряме от хоризонталните иконки и кликваме на "Сървър".Тук е написано обикновено,че имаме от 1 до 6 сървъра.За да работи сървъра трябва в дясната страна на програмата да е изписано "Разкачване".Ако не е, ще пище "Свързване" и трябва да кликнем върху него за да се промени.В долната част на мулето, на сивата лента срещу "eD2K:" трябва да пише "Свързан".За да работи нормално мулето, ние трябва периодично да обновяваме списъка със сървърите.Това става като отидем в интернет на адрес:

http://ed2k.2x4u.de/index.html

Тук има три реда.Избираме третия,защото е с най-много сървъри и кликваме върху "add to eMule".Така виждаме,че списъка ни се е обновил.Това ще се налага периодично да го правим,за да не спре работата на мулето.Затова е препоръчително този адрес да бъде сложен във "Favorites" на ващия компютър.

25.Кликваме на "Kad".Тук трябва да изберем в дясната страна на прозореца функицията "Свързване",която се намира до "Провери защ. стена".Като кликнем на нея тя ще се промени на "Разкачване".Това ще означава ,че Kad-мрежата работи.Това е също ключов елемент за мулето и ако не работи, мулето не върши работа.За осведомяването за работата на Kad-мрежата трябва да погледнем най-отдолу на сивата лента.Там трябва да пище срещу Kad "Свързан".Трябва малко да се изчака за да се свърже.На мен един път ми направи проблем и аз преинсталирах мулето няколко пъти докато заработи.Ако се наложи го направете и вие, иначе мулето няма да работи.

26.Отиваме на иконката "Търсене".Тук трябва да изберем под "Метод" от падащото меню където пише "Автоматично" "Kad Мрежа".

С това завършва инсталирането на мулето.Сега то би трябвало да работи без проблем.Ако не работи въпреки тези инструкции не знам какъв ще е проблемът,за което не нося вина.Всичко това съм го изпробвал и работи при мен.

Накрая искам да добавя,че като изберете "Търсене" и напишете името на файла във прозорчето "Име" като кликнете на "Старт" отдолу ще се появят до десетина секунди много файлове.За да се свали по-бързо желания от вас файл трябва да направите следното. Кликнете с десен бутон върху името на файла и изберете "Сваляне" на колкото се може повече файлове,предоставени от абонати на мулето.

Колкото повече еднакви файлове сваляте, толкова по-бързо ще теглите.Освен тези неща има още десетки функции,които аз не знам като например защо се променя цветя на прозорчето с процентите когато се сваля даден файл и т.н. и т.н..Останалите неща не е важно да ги знаете за да работите с мулето.Аз си върша работата и без тях.

Това е всичко,което знам за мулето.Надявам се да съм бил полезен на някой

Източник

Защо не ме свързва към kad - мрежата?? http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

Ехооо здравейте ! Имам нужда от помощ:

Изтеглих версия 0.49 на мулето, инсталирах го, видимо всичко върви добре, дефинирах коя папка да е shared и дадох търсене. По зададените критерии ми намери много файлове и страхотно се зарадвах... но в момента, в който кликна download отдолу в ляво ми се изписва: ERROR: Failed to create part file. Защо така?

Какво да правя?

Благодаря предварително за съвета!

Пробвай да го настроиш, така както аз направих ... Прочети поста ми! :) Редактирано от aMoPe (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълбоко се съмнявам, че все още някой ползва eMule -то, но все пак да се пробвам с една питанка :)

Два дена се опитвам да подкарам Мулето, но не мога да се свържа с Kad мрежата. Global се връзвам, но там няма почти нищо. Ако някой ползва програмата, дали ще може да сподели настройките на портове или там каквото е необходимо за да се случат нещата?! Опитите правя през WiFi.

Предварително благодаря и не се сърдете, че повдигнах тема от времето на Свети Тома Аквински :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дълбоко се съмнявам, че все още някой ползва eMule -то, но все пак да се пробвам с една питанка :)

Два дена се опитвам да подкарам Мулето, но не мога да се свържа с Kad мрежата. Global се връзвам, но там няма почти нищо. Ако някой ползва програмата, дали ще може да сподели настройките на портове или там каквото е необходимо за да се случат нещата?! Опитите правя през WiFi.

Предварително благодаря и не се сърдете, че повдигнах тема от времето на Свети Тома Аквински :) :) :)

ако ползвате маршрутизатор или защитна стена трябва да отворите порта на който слуша мулето

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако ползвате маршрутизатор или защитна стена трябва да отворите порта на който слуша мулето

Ами, не. Не ползвам каквито и да е защитни стени...

Обаче, в рутера може да се крие проблемът. Как да се свържа към него и къде да отворя тези портове? Сор, за тъпите въпроси...

Не ми се иска да превръщам проблема в общо държавен, а евентуално ако някой ползва към днешна дата програмата, да каже как я настроил и по-важното - дали въобще функционира.

Благодарско!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се свържеш с рутера в смисъл да влезеш в настройките ли? - пиши преди всичко какъв ти е рутерът,най-често се пише в адрес бара на браузера 192.168.0(или1).1 и admin:admin или admin:password за потреб.име и парола.ако влезеш в настройките виж дали ти е разрешено UPnP.за програмата нищо не мога да ти кажа.

виж тук Zangune какво е писал http://forum.emule-project.net/index.php?showtopic=155402 - има положителни оценки.

Редактирано от emil644466 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже от 5 години ползвам мулето ще се опитам да напиша изчерпателна инструкция как се работи с него,защото има няколко важни неща,които и аз не знаех до скоро,и без тях то няма да заработи никога.След като сме инсталирали мулето,версия "v0.50а" трябва да му направим някои настройки.Те са проверени от мен и работят,но да уточня,че аз съм без рутер.Ако някой ползва рутер може да има проблем за свързването,и затова може да се наложи самия рутер да бъде настройван,за да не пречи на мулето.Започваме:01.Кликваме на бутона "Опции".Тук се отваря прозорец с различни няколко подопции, които ще настроим.01.01.Кликваме на "Основни".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискате "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1384466996m.jpg01.02.Кликваме на "Дисплей".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1384467109i.jpg01.03.Кликваме на "Връзка".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1384467362c.jpg01.04.Кликваме на "Прокси".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1384467423q.jpg01.05.Кликваме на "Сървър".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1384467470j.jpg01.06.Кликваме на "Папки".Тук в полето "Споделени папки (Натиснете Ctrl за да включите попапките)" трябва да изберете няколко файлове или папки, които да теглят от вас.Не е необходимо всичко файлове на компютъра да споделите.Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1384467526s.jpg01.07.Кликваме на "Файлове".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1384467856d.jpg01.08.Кликваме на "Съобщения".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1384467905u.jpg01.09.Кликваме на "Статистика".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1384467998t.jpg01.10.Кликваме на "IRC".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1384468047n.jpg01.11.Кликваме на "Съобщения и коментари".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1384468092e.jpg01.12.Кликваме на "Защита".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1384468180m.jpg01.13.Кликваме на "Разписание".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1384468217c.jpg01.14.Кликваме на "Уеб сървър".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1384468332s.jpg01.15.Кликваме на "Други настройки".Тук основния прозорец е с много настройки, които се виждат в петте снимки по надолу.Тук трябва да има отметки като на снимките,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1384468586t.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1384468625l.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1384468638w.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1384468654r.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1384468669h.jpgС това завършваме настройките в раздел "Опции".02.Кликваме на бутона "Сървъри".Преди всичко трябва мулето да е вързано в мрежата и тогава в горния десен край ще има бутон с думата "Разкачване".Това значи,че мулето е свързано,ако не е,бутона ще е "Свързване" и трябва да го натиснем.Добавяме в полето "Порт" цифрата 4661,ако не е добавена.Добавяме и линкаhttp://ed2k.2x4u.de/index.htmlв полето "Обновяване на server.met ot URL" и натискаме бутона "Обновяване".Това трябва да се прави периодично,защото сървърите изчезват от списъка в основния прозорец.Втория вариант да обновим списъка със сървърите е като отворим горепосочения линк.На страницата ще се появят 3 реда със списъци.Ние кликваме на "(add to eMule)" от реда "all servers: server.met".Появява се малък прозорец със сървърите, след което в основния прозорец се зареждат около 150 сървъра.Намираме сървъра "eMule Security No1 91.200.42.46 : 1176 www.emule-security.org" и кликваме два пъти на него и чакаме.В долния десен край на прозореца на мулето трябва да пише "eD2K:Свързан".Ако не стане,търсим други сървъри и повтаряме процедурата докато се свържем със дадения сървър.Без тази настройка мулето няма да работи.След това кликваме на бутона "Търсене".Тук в полето "Метод" избираме "Глобално" от падащото меню,а в полето "Име" добавяме следния линкed2k::3D366ED505B977FC61C9A6EE01E96329и натискаме "Старт".Появява се файл за сваляне и въпреки,че не ни трябва този файл,го изтегляме като натискаме десен клик върху файла и след това "Сваляне".Така мулето ще заработи.03.Кликваме на бутона "Kad".Тук основния прозорец трябва да е запълнен с цифри и букви,които започват с цветни кръгчета.Ако не е,добавяме в полето "Nodes.dat от URL" линкаhttp://www.nodes-dat.com/след това го отваряме и кликваме на "Add to eMule" на една от трите опции дадени нв прозореца. Отваря се прозорче в което натискаме "Yes".За кратко се появява друго прозорече и ако не са се заредили линковете, се зареждат в основния прозорец.В долния десен край трябва да пише "Kad:Свързан".С това завършва настройката на програмата и сега тя е готова да ви намери,това което не можете да намерите в нито един торент-тракер.

Редактирано от Vincent Vangogh (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших по-подробна инструкция да направя, защото в предния ми пост тя не е пълна и не мога да я редактирам.Ето я:

Понеже от 5 години ползвам мулето ще се опитам да напиша изчерпателна инструкция за "eMule0.50a" и как се инсталира и работи с него,защото има няколко важни неща,които и аз не знаех до скоро,и без тях то няма да заработи никога.Всички настройки сa проверени от мен и работят,но да уточня,че аз съм без рутер.Ако някой ползва рутер може да има проблем със свързването към Kad-мрежата,и затова може да се наложи самия рутер да бъде настройван,за да не пречи на мулето.Започваме:01.01.01.Стартираме exe-файла.Ако искаме да е на български избираме от падащото меню "Bulgarian" и натискаме "OK" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1385842516b.jpg01.02.Кликваме на "Напред>" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1385842625d.jpg01.03.Кликваме на "Съгласен" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385842690k.jpg01.04.Правим настройките като на снимката и кликваме на "Напред>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385842726f.jpg01.05.Правим настройките като на снимката и кликваме на "Напред>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1385842858d.jpg01.06. Избираме папката по подразбиране, като на снимката и кликваме на "Инсталирай".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385843015t.jpg01.07.След като завърши инсталирането кликваме на "Напред>" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385843097l.jpg02.02.01.Кликваме на иконката на десктопа,правим настройките и кликваме на "Край" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1385843178w.jpg02.02.Кликваме на "Next>" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385843366p.jpg02.03.Тук ако ще ползваме често мулето,може да сложим отмекти като на снимката и кликваме на "Next>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385843494s.jpg02.04.Една от най-важните настройки. Тук слагаме числата "61470" на "TCP:" и "41395" на "UDP:" и кликваме на "Next>" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1385843664u.jpg02.05.Правим настройките като на снимката и кликваме на "Next>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385843864j.jpg02.06.Правим настройките като на снимката и кликваме на "Next>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385843904y.jpg02.07.Правим настройките като на снимката и кликваме на "Next>".http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385843934n.jpg02.08.Кликваме на "Finish" като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/klz1385843995c.jpg03.03.01.Сега ще настроим мулето за да работи,затова кликваме на "Сървъри".След това ако в дясната горна част на мулето има бутон,на който пише "Свързване" го натискаме, за да свърже мулето към сървър.Ако то е свързвано бутона ще смени името си и ще пише "Разкачване" и няма да го натискаме.Обикновено сървърите не са много и трябва да обновим списъка им.За целта въвеждаме следния линк в полето "Обновяване на server.met ot URL"http://ed2k.2x4u.de/v1s4vbaf/max/server.metНатискаме бутона "Обновяване" и виждаме как прозореца "Списък със сървъри" се обновява.Това трябва да се прави периодично,защото сървърите изчезват от списъка в основния прозорец.Втория вариант да обновим списъка със сървърите е,като отидем наhttp://ed2k.2x4u.de/index.htmlНа страницата ще се появят 3 реда със списъци.Ние кликваме на "(add to eMule)" от реда "all servers: server.met".Появява се малък прозорец със сървърите, след което в основния прозорец се зареждат около 150 сървъра.Намираме сървъра "eMule Security No1 91.200.42.46 : 1176 www.emule-security.org" и кликваме два пъти на него и чакаме.В долния десен край на прозореца на мулето трябва да пише "eD2K:Свързан".Ако не стане,търсим други сървъри и повтаряме процедурата докато се свържем със дадения сървър.Всичко това като го направим,резултата ще изглежда като на снимката.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1385844893a.jpg03.02.Кликваме на бутона "Опции" и се отваря падащо меню. То започва с "Основни".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискате "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385845028u.jpg03.03.Кликваме на "Дисплей".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1385845335r.jpg03.04.Кликваме на "Връзка".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385845355j.jpg03.05.Кликваме на "Прокси".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385845375r.jpg03.06.Кликваме на "Сървър".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1385845423m.jpg03.07.Кликваме на "Папки".Тук в полето "Споделени папки (Натиснете Ctrl за да включите подпапките)" трябва да изберете няколко файлове или папки, които да теглят от вас.Не е необходимо всичко файлове на компютъра да споделите.Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385845511n.jpg03.08.Кликваме на "Файлове".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1385845562s.jpg03.09.Кликваме на "Съобщения".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1385845598m.jpg03.10.Кликваме на "Статистика".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385845628x.jpg03.11.Кликваме на "IRC".Тук трябва да има отметки като на снимките,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385845659s.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1385845715c.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1385845729b.jpg03.12.Кликваме на "Съобщения и коментари".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1385845755d.jpg03.13.Кликваме на "Защита".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385845788a.jpg03.14.Кликваме на "Разписание".При вас часовника ще показва друго, а не като на снимката.Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bwy1385845842z.jpg03.15.Кликваме на "Уеб сървър".Тук трябва да има отметки като на снимката,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/viu1385845955g.jpg03.16.Кликваме на "Други настройки".Тук основния прозорец е с много настройки и трябва да има отметки като на снимките,след което натискаме "Apply" ако сме правили промени.http://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/opt1385846000w.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/bfi1385846019w.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/arx1385846036g.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/cqs1385846049u.jpghttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385846065s.jpgС това завършваме настройките в раздел "Опции".04.04.01.Кликваме на бутона "Търсене".Тук в полето "Метод" избираме "Глобално" от падащото меню,а в полето "Име" добавяме следния линкed2k::3D366ED505B977FC61C9A6EE01E96329и натискаме "Старт".Появява се файл за сваляне и въпреки,че не ни трябва този файл,го изтегляме като натискаме десен клик върху файла и след това "Сваляне".Изчакваме да се свали.Така мулето ще заработи.Всичко трябва да изглежда като на снимкатаhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/rgh1385846231u.jpg05.05.01.Кликваме на бутона "Kad".Тук основния прозорец трябва да е запълнен с цифри и букви,които започват с цветни кръгчета.Ако не е,добавяме в полето "Nodes.dat от URL" линкаhttp://www.nodes-dat.com/след това го отваряме и кликваме на "Add to eMule" на една от трите опции дадени в прозореца. Отваря се прозорче в което натискаме "Yes".За кратко се появява друго прозорече и ако не са се заредили линковете, се зареждат в основния прозорец.В долния десен край трябва да пише "Kad:Свързан".Ако всичко е наред ще изглежда като на снимкатаhttp://alfa.kachi-snimka.info/images-2013/jdv1385846315z.jpgС това завършва настройката на програмата и сега тя е готова да ви намери,това което не можете да намерите в нито един торент-тракер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Голяма мъка беше да се подкара тая KAD мрежа, ама нещата се оправиха. :)

ВанГог, благодарим за труда, но единственото, което трябва да се коригира е "линка за сваляне в търсачката".

При мен стана само с този: ed2k::E8C636D0C0486378BF61E6A3000D0FB7

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте, имам доста въпроси, дано получа и отговори.

Ако се свържа с различни сървари дали ще намирам различни файлове?

Може ли да съм свързан с няколко сървара едновремено?

Когато се свържа с друг сървър,какво се случва със задачите които работят в момента(включително свалящиите се)?

При всяко свързване с даден сървър ли получавам нав ID?

Защо по някое време докато работи прпограмата ми сменя статуса от "hiht ID" на "low ID" r и съответно как да си го възтановя?

Може ли задача на "изчакване" да се стартира "ръчно"?

Каква е целта на изтеглянето на ed2k::3D366ED505B977FC61C9A6EE01E96329?

Какво е това директно сваляне в секция "Инструменти", т.е. за какво се използва?

За какво се ползва "WEB server" опцията и трябва ли да е забранена/разрешена?

Редактирано от killcho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

здрасти. съжалявам, че може би ще те разочаровам, но на повечето ти въпроси и аз не знам отговорите, тъй като когато започнах да ползвам мулето единственото, което ме интересуваше, е да намеря търсения файл и да го сваля, независимо колко време щеше да отнеме. мулето е за това да намираш файлове, които ги няма в нито един тракер. то тегли бавно (понякога с месеци, както е при мен сега с един филм) и затова компа ти трябва да е денонощно включен.

"Каква е целта на изтеглянето на ed2k::3D366ED505B977FC61C9A6EE01E96329?" - Това се прави само в началото след инсталация за да се тества програмата.

"Какво е това директно сваляне в секция "Инструменти", т.е. за какво се използва?" - Това се използва когато в нета намериш директен линк за сваляне чрез мулето. Той изглежда като този от предния въпрос - ed2k::3D366ED.......

Съжалявам, че малко знам и не мога да ти отговоря на всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се свържа с различни сървари дали ще намирам различни файлове?

Сървърите трябва да са на eMule,разгледай темата тук! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.