Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Не се показват субтитрите при Media Player Classic

Препоръчан отговор

Здравейте! :)

Преинсталирах Windows-а и преминах от 2000 на XP. Когато гледам филм с Media Player, не се появяват субтитри. Ако гледам с BSPlayer, излизат нормално. Искам да разбера какъв е проблемът, защото мисля, че BSPlayer не е много стабилен. Инсталирал съм само AC3-филтър и ffdshow. На Windows 2000 това ми беше достатъчно. Моля, посъветвайте ме какво да правя, за да гледам нормално филми с Media Player.

Благодаря предварително! :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това се получава от кодеците свали си последните К-лите кодеци и всичко ще се обрави по успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е било различно и БС-пелара нямаше да ги прочете а човека каза че ги чете идеално имах същият проблем и го оправих с кодеците :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, въобще не съобразих...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!  :cheers:

Преинсталирах Windows-а и преминах от 2000 на XP. Когато гледам филм с Media Player, не се появяват субтитри. Ако гледам с BSPlayer, излизат нормално. Искам да разбера какъв е проблемът, защото мисля, че BSPlayer не е много стабилен. Инсталирал съм само AC3-филтър и ffdshow. На Windows 2000 това ми беше достатъчно. Моля, посъветвайте ме какво да правя, за да гледам нормално филми с Media Player.

Благодаря предварително!  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

BSplayer зарежда автоматично субтитрите, стига да са със същото име и в същата папка, както и видео файла.

Media Player няма такава възможност, освен ако не се инсталира допълнителен плъгин, който да наслагва субтитрите върху самия видеофайл.

Такъв плъгин се намира в пакета с кодеци k-lite. Можеш да инсталираш този пакет и да видиш дали ще се оправи всичко.

BSplayer за мен лично си е доста стабилен и работя с него без проблем от много време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човече пробвай както каза Tragedy да направиш името на субовете както на файла който плейваш или си сложи някой пакет като мен например K-Lite Mega Code Pack

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте!  :down:

Благодаря предварително!  :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

По принцип аз знам че медия плейъра чете само с вградени субтитри а и аз подкрепям мнението на Tragedy че БС плейъра е един от най-стабилните плейъри. :beer:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом човека си харесва WMP, да си ползва него.

И не му трябва да инсталира целият K-Lite. Това което му трябва се казва DirectVobSub. Като се инсталира, винаги като стартираш видео с WMP или друг плейър, ти се появява иконка до часовника. Щракаш с дясно копче върху нея и избираш файла със субтитрите. Ако субтитрите и филма са в една папка и с едно и също име - зареждат се автоматично.

Може да стартираш инсталацията на K-Lite и да маркираш за инсталиране само DirectVobSub при положение, че предпочиташ да не товариш машинката с кодеци, а да ползваш само AC3-филтър и ffdshow.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Direct Vob Sub, както казаха по-горе ти е решението. Ако ти се показват некви странни символи, влез в настройките на програмата и го направи на кирилица. Всякакви други проблеми се елиминират чрез спиране и пускане на ново на плейъра :yanim: УСПЕХ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Ако не искаш да качваш други пакети кодеци, решението е DivX G400. Аз ползвам само ffdshow и DivX G400 и нямам никакъв проблем с отварянето на субтитри.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 месеца по-късно...

Здравейте,малко в страни от темата съм,но дано да не е проблем.:)

Имам "малък" проблем с BSplayer,състои се в това,че както си върви филма и субтитрите изчезват и за да ги пусна отново трябва да ги заредя,да го изключа и включа,което не е приятно.Ползвала съм го преди и не съм имала такъв проблем.

Имам и други плеяри,на които мога да гледам,но съм свикнала с този и ми се иска ако може да ми помогнете.

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Ами значи проблемът ми е,че на някой филми изобщо не зарежда субовете.Спазвам всякакви инструкций,файловете са седнакви имена ,но не става и това е.Помагайте!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами значи проблемът ми е,че на някой филми изобщо не зарежда субовете.Спазвам всякакви инструкций,файловете са седнакви имена ,но не става и това е.Помагайте!

Това с кои плейъри се получава ?

Макар и преди доста време имах подобен случай. Тогава проблема беше грешка в самия файл със субтитрите и по-точно във времената.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Благодаря предварително на всички които се опитат да помогнат.

Имам три плеара BSPlayer

KMPlayer

и сега си инсталирах SMPlayer

Проблема е в суб На пьрвия вьрвят на втория изобщо не се отварят в смисьл не трьгват а на третия излизат разни символи.

Смених на кирилица както пишеше по-горе някой но излизат само думите на английски тези на бьлгарски са с черти

Какьв е проблема

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля някой да даде решение и на моя проблем. немога да гледам всички филми с бс плеара но имат субтитри. с уиндолс медиа плеър има образ но няма субтитри и незнам как да ги изкарам.с vlc е същото имам к- lite кодеците

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не си направи труда да прочетеш темата? angry.gif

Щом човека си харесва WMP, да си ползва него.

И не му трябва да инсталира целият K-Lite. Това което му трябва се казва DirectVobSub. Като се инсталира, винаги като стартираш видео с WMP или друг плейър, ти се появява иконка до часовника. Щракаш с дясно копче върху нея и избираш файла със субтитрите. Ако субтитрите и филма са в една папка и с едно и също име - зареждат се автоматично.

Може да стартираш инсталацията на K-Lite и да маркираш за инсталиране само DirectVobSub при положение, че предпочиташ да не товариш машинката с кодеци, а да ползваш само AC3-филтър и ffdshow.

Успех!

Ако не искаш да качваш други пакети кодеци, решението е DivX G400. Аз ползвам само ffdshow и DivX G400 и нямам никакъв проблем с отварянето на субтитри.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване