Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Разбъркани настройки в Windows XP?

Препоръчан отговор

Здравейте.Преди няколко дни започнаха проблеми с xp-to.Част от тях ги причиних аз ровейки из настройките и сега ми е трудно да ги оправя.Ако някой може да ми помогне ще се радвам

1.След всяко излизане от интернет и изключване на компютъра изчезва списъка с посетените сайтове от падащото меню.Използвам браузър Internet Explorer.Знам че имаше опция за изчистването му през различни периоди но не знам къде беше.

2.Екранът при изключване е с падащо меню,а не както беше с три квадратчета.пробвах да активирам welcome screen но не мога-поставяйки му отметка след това тя изчезва.Сега излиза класическо меню за излизане,а то не ми е удобно.

3.Доста отдавна изчезна класическият многоцветен language bar и не мога да го възстановя.сега става смяна на езиците само с мишката.

тези проблеми ме карат да си мисля за преинсталиране или смяна на windows xp с windows vista?това добро решение ли е или са глупости?пробвах да оправя тези проблеми със system restore но не стана нищо>мерси предварително за помощта

Редактирано от randb (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвсем не е нужно да се преинсталира ХР, ако ще го правиш само за това. А що се отнася до Vista, то изборът и изцяло твой, но трябва да съобразиш възможностите на компютъра си с изискванията на Vista.

По първия проблем: Internet Options->Content->AutoComplete->Use AutoComplete For и слагаш отметки на нужното, в случая на Web address

За изчистването на историята (при IE 7) - Internet Options->General->Browsing history->Settings->History и там си нагласяш след колко дни да се изчиства историята. Мисля, че по подразбиране е 20, но можеш да ги увеличиш до 999.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
3.Доста отдавна изчезна класическият многоцветен language bar и не мога да го възстановя.сега става смяна на езиците само с мишката.

Имам чувството, че преди си сменял езиците само с ctrl...я пробвай с ctrl+shift :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, забравих за language bar:

Start->Settings->Control Panel->Regional and Language Options->Languages->Details->Settings->Language bar и маркираш Show the Language bar on the desktop и Show additional Language bar on the taskbar (първа и трета отметка, а четвъртата би трябвало да е активирана по подразбиране).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах да приложа дадените съвети но нищо не стана.спомням си че за списъка сайтове имаше опция някъде из настройките да чисти този списък през определено време и аз избрах не знам защо да го прави след всяко излизане от интернет.мисля че ако я намеря ще се оправи.когато сложа отметка на уелкъм скрийна в посочеото меню то тя изчезва след като потвърдя излизането.а езиците ги оправих.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да си оправиш нормалния Windows XP logon...Направи следното:

Намери този ключ:

Start => run => пиши REGEDIT => HKEY_LOCAL_MACHINE => SOFTWARE => MICROSOFT => WINDOWS NT => CURRENT VERSION => WINLOGON

Сега в десния панел намери ключа LogonType => щракни го двукратно и от диалоговия прозорец => избери стойност 1

screenshots2logonmq4.png

Или разбира се по-лесния начин:

Control Panel => User Accounts => Change The Way Users log on or off => Use Welcome Screen

31747243it6.jpg

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Лошоу sad.gif

При опит да върна т.н. нормален логон скрийн излиза диалогов джам със следния текст "Automation server can`t create object"

Някакви идейки? Предварително благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лошоу sad.gif

При опит да върна т.н. нормален логон скрийн излиза диалогов джам със следния текст "Automation server can`t create object"

Някакви идейки? Предварително благодаря.

Изтегли си това и го инсталирай. След това пробвай пак:

Windows Script 5.7 for Windows XP

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Bad Preview sad.gif

post-6227-1231137836_thumb.jpg

1. Open Network Connections (Start > Control Panel > Network Connections)

2. Highlight the Local Area Connection entry where the Novell Client for NT/2000 is being used.

3. Click Properties to bring up the properties dialog for that connection.

4. Highlight the Novell Client for Windows entry in the connection properties.

5. Press the Uninstall button. Windows will confirm that you want to remove the Novell Client for Windows from all connections and not just the current connection.

6. Answer Yes to this prompt and the Novell Client for Windows and dependent Windows network services will be removed.

за XP е , но предполагам и за Vista е същото

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване