Премини към съдържанието
sendtoh

[PHP] Малко помощ за $_GET заявка

Препоръчан отговор

Ами значи написал съм си този скрипт :

Това е 1.php

<form action="2.php" method="get">

Текст и Име: <input type="text" name="txtname" />

<input type="submit" />

</form>
    Кода в 2.php :
    <?php

$txtname = "$_GET[txtname]"

IF ($txtname)

{

echo "Текста който въведохте:  _____ </br>  Името ви е : _____";

}

?>
    Въпроса ми е как да извадя информацията от $_GET заявка по отделно,ако $_GET заявката в инпут формата представлява :
    kaksme  moetoime
    и $_GET заявката в URL формата представлява :
    2.php?txtname=kaksme+moetoime
    За тези които се чудат какво имам предвид с думите "по отделно"..имам предвид това :
    <?php

$txtname = "$_GET[txtname]"

IF ($txtname)

{

echo "Текста който въведохте:  ТУК ДА СТОИ текста преди +,а той е : "kaksme" </br>  Името ви е : ТУК ДА СТОИ текста след +,а той е : "moetoime"";

}

?>

Ще съм много благодарен,ако някой каже как става или по някакав начин помогне.Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

става с функции за работа на низове, но ако текста и името са заедно. иначе ше има бъгове. Аз се чудя 1: защо не направиш 2 полета и ем нема да има бъгове, ем по-прилично ще изглежда?

А и заглавието ти е некоректно. проблема ти не е с $_GET а с преработване на низове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    става с функции за работа на низове, но ако текста и името са заедно. иначе ше има бъгове. Аз се чудя 1: защо не направиш 2 полета и ем нема да има бъгове, ем по-прилично ще изглежда?

А и заглавието ти е некоректно. проблема ти не е с $_GET а с преработване на низове.

Би ли дал примери с тези функции за да знам какво да правя.И немога да направя две полета защото става дума за СМС система,която ми праща $_GET заявките

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    $pizza  = "piece1 piece2 piece3 piece4 piece5 piece6";

$pieces = explode(" ", $pizza);

echo $pieces[0]; // piece1

echo $pieces[1]; // piece2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Точно това което каза Ken, но ако има интервали в текста гледай какво става, т.е. ако има повече от един интервал той ще бъде приет за разделител на низа. Единственият вариант е ако използваш вместо интервал некой друг по-рядко срещан символ - + & или нещо там

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Когато се обработват елементите на масива върнат от explode (или split), тези елементи които са празни се пропускат. Така колкото и интервали да има няма да се отразят на резултата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.