Премини към съдържанието
nnaadeto

HP1018 не разпечатва

Препоръчан отговор

Извинявам се, ако темата е разисквана, но не намерих решение на моите проблеми.Ако прецените преместете или изтрийте темата.

Имам принтер HP1018, с Windows HP professional съм.Последно принтера е работилл миналата седмица, вчера и днес не иска да разпечатва нищо - нито документи, нито таблици, нито от интернет или складова програма.Когато пусна нещо за печат ми се зарежда принтера и долу стои иконката и ми дава че N-документа чакат да бъдат разпечатани.Но нищо подобно не се случва.

Моля, ако някой може да ми помогне.Не съм много в час с настройките и подобните неща.Благодаря ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявам се, ако темата е разисквана, но не намерих решение на моите проблеми.Ако прецените преместете или изтрийте темата.

Имам принтер HP1018, с Windows HP professional съм.Последно принтера е работилл миналата седмица, вчера и днес не иска да разпечатва нищо - нито документи, нито таблици, нито от интернет или складова програма.Когато пусна нещо за печат ми се зарежда принтера и долу стои иконката и ми дава че N-документа чакат да бъдат разпечатани.Но нищо подобно не се случва.

Моля, ако някой може да ми помогне.Не съм много в час с настройките и подобните неща.Благодаря ви!

Да не е заяла хартия, тонера да му е свършил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да не е заяла хартия, тонера да му е свършил?

Няма заяла хартия вътре.А ако е свършил тонера как да разбера?Ще ми разреши ли да печатам въобще, защото сега не ми дава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами кабелите, свързани ли са?

Угаси компа и принтера. Разкачи и свържи наново USB кабела. После ги включи и опитай пак.

Редактирано от Вало (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не става.А в иконата долу ми дава статуса на първия докукент в опашката:printing, но нищо не излиза.Благодаря все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пак не става.А в иконата долу ми дава статуса на първия докукент в опашката:printing, но нищо не излиза.Благодаря все пак.

Я затрий всичко от опашката и пусни тест страница

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наблизо има друг компютър, свържете принтера към него и вижте дали ще го разпознае.

Ако принтера има селф-тест е хубаво да се пусне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тест страница не разпечтва, това го пробвах вече.Няма друг компютър където да го включа и да го пробвам.Вариант да търся драйвери и да го инсталирам отново ще помогне ли?Че и драйверите май заминаха с кутията на боклука..... А селф тест какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И тест страница не разпечтва, това го пробвах вече.Няма друг компютър където да го включа и да го пробвам.Вариант да търся драйвери и да го инсталирам отново ще помогне ли?Че и драйверите май заминаха с кутията на боклука..... А селф тест какво е?

преди да пускаш тези неща ИЗТРИЙ опашката на принтера!

selftest - самодиагносткика

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите!Днес така и не можах да подкарам принтера.Направих всичко, което ме посъветвахте, а тази тест страница така и не я разпечата - чаках го 2 часа, не две минути както пише в съобщението,няма и няма.В понеделник мъките ще започнат пак.Май ще трябва да викам помощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На самия принтер има разни светлинки, я кажи коя как свети и ще ти кажа какъв му е проблема!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При включване светват зелена и червена светлинки, зарежда си и остава да свети само зелената.

Редактирано от nnaadeto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, зеленото значи, че всичко е ОК... Препоръчвам ти една елемнтарна профилактика, по тази схема: тук . Ако е тонера, не би трябвало да свети зелено, а да мига оранжево (и удивителната)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имах canon IP 2000, със същият проблем. Нещеше да разпечатва нищо. Само че при мен лампичката която трябва да свети зелено свете оранжево все едно че няма мастило, а тъкмо го бях презаредил. Занесох на сервиз и диагностиката показа, че главата му е отишла. Занеси и твоят да му направят такъв тест. Специализирани сервизи за canon и HP са Stemo. Диагностиката е безплатна. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е принтер на два месеца да прави такъв проблем?

Сега пак пробвах- нищо.Май ще се ходи на сервиз. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, принтера претърпя преинсталация на дрейверите.От токов удар нещо се било объркало и ми показваше две устройства, и съответно компютъра не разпознава къде точно да прати документите за печат.Сега всичко е наред.Благодаря на тези които искаха да ми помогнат! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване