Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте на всички,

с голямо желание и дори нетърпение изчетох коментарите в тази тема. Регистрирах се специално за да напиша свой коментар с няколко въпроса към хората, които вече имат опит и могат да помогнат дори със съвет

Желанието ми е да имигрирам окончателно от БГ, ужасно съм разочарован от всичко което ни заобикаля тук в БГ и виждам че е безнадеждно за всеки нормален човек.

Основно мечата ми е предимно Норвегия или Швеция.

Въпроса ми е как бих могъл да се подготвя най бързо и най добре по отношение на учене на език и търсене на работа

Принципно аз зная почти перфектно руски и немски, английския ми е по слаб. Да стартирам дирекно да уча норвежки език или да повиша нивото си на английски.

За мен е вече късно за следване в Уни, аз самия съм икономист / висшист/ по образование и професия

Ще се радвам на всеки полезен съвет от хора които биха могли да дадат малко повече информация и съвет. Ще се радвам и на личен контакт.

Зная какво ме чака, живял съм в Германия над 7г., но определено Германия не е страната в която бих искал да живея. За съжаление, въпреки че избрах да се прибера у дома, осъзнах че моята страна не ми е така скъпа и любима и не е останало нищо от нея, така както съм възпитан, така както съм отраснал в нея, както съм следвал , работил и помня. Затова ...макар и малко късно бих желал много да потърся своето място там където хората, живота, морала и отношенията са истински и позитивни.

Още веднъж благодаря предварително и ще се радвам на всеки човек , който има желание да сподели своя опит и съвет към мен

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички,

с голямо желание и дори нетърпение изчетох коментарите в тази тема. Регистрирах се специално за да напиша свой коментар с няколко въпроса към хората, които вече имат опит и могат да помогнат дори със съвет

Желанието ми е да имигрирам окончателно от БГ, ужасно съм разочарован от всичко което ни заобикаля тук в БГ и виждам че е безнадеждно за всеки нормален човек.

Основно мечата ми е предимно Норвегия или Швеция.

Въпроса ми е как бих могъл да се подготвя най бързо и най добре по отношение на учене на език и търсене на работа

Принципно аз зная почти перфектно руски и немски, английския ми е по слаб. Да стартирам дирекно да уча норвежки език или да повиша нивото си на английски.

За мен е вече късно за следване в Уни, аз самия съм икономист / висшист/ по образование и професия

Ще се радвам на всеки полезен съвет от хора които биха могли да дадат малко повече информация и съвет. Ще се радвам и на личен контакт.

Зная какво ме чака, живял съм в Германия над 7г., но определено Германия не е страната в която бих искал да живея. За съжаление, въпреки че избрах да се прибера у дома, осъзнах че моята страна не ми е така скъпа и любима и не е останало нищо от нея, така както съм възпитан, така както съм отраснал в нея, както съм следвал , работил и помня. Затова ...макар и малко късно бих желал много да потърся своето място там където хората, живота, морала и отношенията са истински и позитивни.

Още веднъж благодаря предварително и ще се радвам на всеки човек , който има желание да сподели своя опит и съвет към мен

Поздрави

https://www.nav.no Прегледай този сайт, има доста обяви за работа. Ако си харесаш някоя опитай да кандидатстваш. 100% отговорът им е, че е необходимо да се знае норвежки и то над средното ниво. Нещо английския не върви, макар и всички почти да го говорят. Може пък да изкараш късмет, никога не знае човек.  :wink12:  Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ти k.konstant за отговора и пожеланията , сега веднага ще погледна и ще го правя периодично, аз няколко дни търся всякаква информация от интернет за да мога по бързо да се ориенитем. Разбибира ще се опитам да се подготвя максимално преди да реша да купя самолетен билет. Имам друг въпрос за тези хора които вече са опитали и може би имат мнение. Кое според вас е по добре, начален курс по норвежки и каране на нивата на горе полека-лека или да си купя самоучител, където има аудио и видео озвучаване на определени ироци и е на ъщия принцип като нивата в началните курсове.

Просто ако вече някой е минал по този път, ще се радвам да сподели мнение съвет. Аз най веротно ще направя и двете, но все пак трб да започна с едното:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте всички.

На 16.10.2013 летя за Осло.Ще се установя при приятели там.Ако имате желание може да ми предоставите тел.за контакти.Бих желал да се запозная с повече от Вас.От личен опит знам,че е хубаво да поддържаме контакт.Казвам се Йордан Михайлов и съм от Стара Загора.E-mail:[email protected]:skape:iordanmihaylov.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е истина това,което се знае по света.Ние не сме задружна нация.Икам тел. за контакт просто да подържаме връзка.Както вече писах имам приятели норвежци при които отивам.Не искам помощ.Живял съм години в Англия и там имаше същият проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно е истина това,което се знае по света.Ние не сме задружна нация.Икам тел. за контакт просто да подържаме връзка.Както вече писах имам приятели норвежци при които отивам.Не искам помощ.Живял съм години в Англия и там имаше същият проблем.

Не, не сме, то и няма нужда, защото така човек се интегрира по-бързо.

Аз също имам много малко познати и приятели българи. 

Не мога да общувам с някой българин само, защото сме родени в една и съща държава. И в България човек не общува с всеки, който му попадне, а си подбира средата.

Успех ти желая на новото място и бързо намиране на приятна за теб среда! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че си малко краен, нетърпелив и афектиран и това което си писал до голяма степен е истина, но не мисля че носи позитивен заряд и мислене като цяло за в бъдеще. Щом вече си живял в чужбина, значи би трябвало отдавна да знаеш кое как е и няма смисъл да започваш болни и банални теми, които всички знаят....

Всяко нещо може да се погледне от мн разл позиции и това което е писало момичето под теб е абсолютна истина. Така ще се интегрираш мн по бързо, а колкото до смисъла до това което си писал, мислиш че всеки от нас няма какво да напише по този въпрос и то мн по сериозни и вече преживяни несгоди....Зная, остава горчилка и болка, която не се забравя, но реалността трб да се приема мъжки и да се продължава напред.

Ти поне имаш при кого да отседнеш, други нямат, така че.....опитай се да вкараш нещо позитивно в този форум или просто спестявай подобни коментари защото са почти излишни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново, за всички, които живеят в Норвегия има FB група. : https://www.facebook.com/groups/96619289592/

Там може да намерите отговори на много от въпросите си.

Отдавна не бях влиза тук.

Успех на всички :)

Редактирано от DreX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

здравейте търся мъж с добър норвешки живеещ в осло с цел извършването на услуги като преводач срещу заплащане естествено заинтересованите нека  ми ришат на [email protected] благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,регистрирах се тук защото изпаднах в кофти ситуация,така е като вярвам на разни датчани шведи без чувство за отговорност.Молбата ми е ако има някой който знае за даване под наем на стая или квартира в рамките на до 5500 крони на месец моля да ми пише на e-mail [email protected]летя след 5 дни за Норвегия а ме прецакаха с уж сигурната квартира.работя като готвач и мисля че мога да се докажа там и спестя известна сум и да подобря статута си на живот,но ако постоянно разни индивиди те спъват дори в наглед сигурни неща няма как да не се отачае човек.Благодаря предварително за евентуална информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, казвам се Божидар Радев 25 години и търся работа в Норвегия. За сега живея в Берген и ще съм радостен ако някои ми помогне. Не познавам българи тук и ще се радвам да се запозная с някой. 

Благодаря предварително на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Синът ми ще заминава за Норвегия и ме интересува, дали второ девизионните отбори по футбол имат платени футболисти. Той е футболист и му  предлагат да замине на проби в  Норвегия но се притесняваме дали заплащат редовно на футболстите. Благодаря предвариелно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте на всички

интересно ми е дали бих могъл да кандидатствам за пожарникар в Норвегия

и какви са изпитите дали са като в България

Редактирано от joben86 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали това е мясттото,в което да пиша, но знам от опит колко е трудно да си оправиш документите в Норвегия и т.н. И да си дойдем на думата-предлагам всякакви преводачески услуги (регистрации за скат,НАВ, ДНБ и каквото се сетите) .Който се интересува да се обади на 968 56 465.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

много Ви моля да ми помогнете с малко инфо за закон за закрила на детето в Норвегия. Това което изчетох направо ме шокира. Имам три деца и сега вече се замислям дали изобщо за напускам БГ с тях наистина ли е толкова лесно да се отнемат децата от едно семейство и дали някои от вас е чувал за такива неща в Норвегия .Ако не съм Норвежки гражданин дали имам някаква защита или няма значение за тях.Извинете ме предварително за ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ  И АКО СЪМ НЕ ОСОБЕНО ЯСНА , но още съм в шок от изчетеното за Норвегия ,Дания ,Германия и как се отнемат деца само с анонимен донос или защото са плакали за нещо или за това ,че са били изцапани или всякакви такива глупости, просто не мога да го повярвам или проумея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

много Ви моля да ми помогнете с малко инфо за закон за закрила на детето в Норвегия. Това което изчетох направо ме шокира. Имам три деца и сега вече се замислям дали изобщо за напускам БГ с тях наистина ли е толкова лесно да се отнемат децата от едно семейство и дали някои от вас е чувал за такива неща в Норвегия .Ако не съм Норвежки гражданин дали имам някаква защита или няма значение за тях.Извинете ме предварително за ПРАВОПИСНИТЕ ГРЕШКИ  И АКО СЪМ НЕ ОСОБЕНО ЯСНА , но още съм в шок от изчетеното за Норвегия ,Дания ,Германия и как се отнемат деца само с анонимен донос или защото са плакали за нещо или за това ,че са били изцапани или всякакви такива глупости, просто не мога да го повярвам или проумея.

Не знам за какво говориш, но я дай линкове да се просветим и ние за тези анонимни доноси и нещата, които си прочела.

В 21-ви век малко трудно да се отнемат деца ей тъй с щракване с пръсти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за какво говориш, но я дай линкове да се просветим и ние за тези анонимни доноси и нещата, които си прочела.

В 21-ви век малко трудно да се отнемат деца ей тъй с щракване с пръсти.

http://www.novopokolenie.bg/site/take_kids_intr POGLEDNETE KOMENTAR NA BORIS TANUSHEV http://lyubomircholakov.blog.bg/poli...05/16/.1110817   http://nmr.bg/%D0%B3%D0%B5%D1%80%D0%BC% ... %B8%D1%8F/

IMA OSHTE MNOGO TAVA SA SAMO NIAKOLKO PRIMERA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторите са, меко казано , преувеличили и преиначили нещата. Първият  автор явно не е и помирисвал Швеция или Франция, за да пише подобни щуротии. А жената.....Нейните писания са коментирани доста отдавна, можете да потърсите във форума. Правят се генерални изводи от изолирани случаи, не разбирам само с каква цел. Всичко май се свежда до религиозна подработка.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Авторите са, меко казано , преувеличили и преиначили нещата. Първият  автор явно не е и помирисвал Швеция или Франция, за да пише подобни щуротии. А жената.....Нейните писания са коментирани доста отдавна, можете да потърсите във форума. Правят се генерални изводи от изолирани случаи, не разбирам само с каква цел. Всичко май се свежда до религиозна подработка.... 

Благодаря , малко се успокоих.Бях изпаднала в паника и незнаех какво да правя с децата да ги взмеме или да осана тук с тях, а само мъжът ми да замине , въпреки че идеята беше да заминем всички заедно . Благодаря още веднъж. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря , малко се успокоих.Бях изпаднала в паника и незнаех какво да правя с децата да ги взмеме или да осана тук с тях, а само мъжът ми да замине , въпреки че идеята беше да заминем всички заедно . Благодаря още веднъж. :)

Норвегия е рай за семейства с деца. Самите норвежки семейства често са многодетни.

Когато се установите там и опознаете начина им на живот, ще останете очарована.

Преди време бях за 2 седмици в Норвегия, в южната част, на около 200 км радиус от Кристиянсен, и останах завинаги влюбена в тази държава. За природните красоти няма дори смисъл да споменавам, но самите норвежци извън големите градове, буквално живеят в рая. Там няма огради, лодките и колите не се заключват, когато вървиш по някоя пътека не знаеш дали се разхождаш из нечия частна или общинска собственост. Хората са усмихнати, услужливи, възпитани, готови да ти помогнат. Хранителните им продукти като риба, месо, млечки продукти и пр. са с вкус и качество, които дори тук, в Белгия, са немислими.

Качеството на живот там не може да бъде описано, но скоро сами ще можете да го изпитате. Надявам се да ви хареса и да останете. Успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Норвегия е рай за семейства с деца. Самите норвежки семейства често са многодетни.

Когато се установите там и опознаете начина им на живот, ще останете очарована.

Попаднах на следния клип, който потвърждава думите ти, според мен.

http://www.youtube.com/watch?v=92-QkWpacB8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) blagodaria , gledah go i bih kazala che specialno tova mi haresva ,no drugoto e prekaleno spored men

Благодаря , за тази информация .До Колкото разбирам Вие живеете в Белгия , в една от тези сташни статии които четох мисле че беше спомената и Белгия с такива закони.Чували ли сте подобни истории или са измислени от болни мозъц -на което всъщност се и надявам.

Това, което е истина, е, че наистина има закони в тези държави, които забраняват, каквото и да било психическо или физическо насилие да се извършва над деца. Дори и един шамар се смята за физическо насилие и са прави. Има хиляди други, в пъти по-подходящи методи за възпитание от това да си млатиш децата. Тук веднъж не съм видяла родител да посегне да си удари детето. Независимо от това дали е местен жител или емигрант.  Но има хора, които не разсъждават по този начин и смятат, че децата са тяхна лична и неприкосновена собственост и могат да се държат и да правят с тях, каквото те намерят за добре. Да, но не. В тези държави високата култура на поведение и съзнателност е факт и всеки поданик на тези държави е длъжен да спазва техните закони, независимо от нивото на съзнание, на което се намира или културата, от която идва.  Може в неговата култура да е нормално да си пребиваш редовно децата или да им раздаваш шамари на улицата, но щом са на територията на една от тези държави, са длъжни да живеят и да се съобразяват и с местната култура и законодателство.

Никой не може да ти отнеме детето без сериозно разследване и солидни доказателства за малтретиране или неспособност да се грижиш за тях. Анонимни сигнали се разследват винаги, но без нужните доказателства, никой съд няма да вземе решение едно дете да бъде отделено от родителите си. Тези обвинения в корупция и "отвличане" на деца за мен са смешни и съм сигурна, че отнемането на децата от определени родители е било повече от основателно. Работя в социалната сфера и знам отлично как работи социалната система тук. Единственото, което бих могла да кажа за нея е, че пожелавам на всяка държава социалното ниво на услуги, закони, подпомагане, грижа и организация, каквито са тук и в Скандинавските държави.

В училищата има също специални часове, в които се разказва за правата на децата. Обяснява им се какво е нормално родителско отношение и поведение и какво не е, за да имат база за сравнение. Показват се филми, разискват се ситуации. Отделно при докторските прегледи в училище, ако бъдат забелязани нередности, лекарите са длъжни да сигнализират при съмнение за малтретиране.

В тези държави децата са по-ценни от златото в буквалния смисъл. Не само родителите им милеят за тях, но и обществото като цяло се грижи с много любов за тях. 

Но ще разберете какво точно имам предвид, след като поживеете известно време в Норвегия и се убедите лично как точно стоят нещата.

Самата аз, ако имах възможност, щях да се преместя да живея в някоя от Скандинавските държави. Влюбена съм в техния манталитет и култура, обичам и да ми е студено, не консумирам често алокохол, обичам здравословния и уреден начин на живот и да съм близко до природата, затова и така силно ме тегли натам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...