Премини към съдържанието
saflock

Проблем с процесор Duron 1000

Препоръчан отговор

Здравейте, спешно имам нужда от вашата помощ, тъй като не разбирам от къде идва проблема.

Преди известно време ми се прецака процесора Дюрон 950 (по-точно си се стопи направо), тъй като ми отказа вентилатора. С доста усилия успях да намеря заместител - Дюрон 1000 (тези вече ги няма почти никаде, а дъното ми е Elitgroup K7S5A и нямам кой знае какъв избор). Проблема е, че след като смених процесора и вентиалтора компа отново не тръгваше, след известно време зареди windows, но в момента в който тръгна да правя нещо (примерно отварям exporer) се изключва, без какъвто и да е екран, след известно време пак зарежда windows и така. Казаха ми да reset-на дъното от jump-рите, направих го, но никакъв резултат.

Моля дайте някакви идеи от какво може да е това.

PS Преди да ми изгори стариа процесор, никога не е ставало така, а иначе сам с 128 DDR Ram, HD - 20 GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, спешно имам нужда от вашата помощ, тъй като не разбирам от къде идва проблема.

Преди известно време ми се прецака процесора Дюрон 950 (по-точно си се стопи направо), тъй като ми отказа вентилатора. С доста усилия успях да намеря заместител - Дюрон 1000 (тези вече ги няма почти никаде, а дъното ми е Elitgroup K7S5A и нямам кой знае какъв избор). Проблема е, че след като смених процесора и вентиалтора компа отново не тръгваше, след известно време зареди windows, но в момента в който тръгна да правя нещо (примерно отварям exporer) се изключва, без какъвто и да е екран, след известно време пак зарежда windows и така. Казаха ми да reset-на дъното от jump-рите, направих го, но никакъв резултат.

Моля дайте някакви идеи от какво може да е това.

PS Преди да ми изгори стариа процесор, никога не е ставало така, а иначе сам с 128 DDR Ram, HD - 20 GB

Ам виж сега...относно дуроните попринцип:

Като модел са доволно калпави...за употреба...но твоя както разбрах е на 950 (което малко ме озадачава,теса по на 750 и на 1800 => май е клокван...) anyway - мисле че ако не си Flash-неш BIOS-a може да провериш шината (ако е от Джъмперите) за честотата...и множителя на дурончето виж....НО не ка сме реалисти - мисля че описания от теб проблем (долкокото аз мога да разбера от тук) е произтичащ от това че дъното и процесора не са съвместими - нищо че процесора е като стария - Проблемът се среща много много много често И НАЙВАЖНОТО!!! - буквално стопеният дурон може да е увредил дъното ти....то е асрок ако не ме лъже паметта така че като цяло ти е нестабилана системата - виж за нов комп ако ИМАШ ТАЗИ ВЪЗМОЖНОСТ!!! защото с тази конфигурация дертове ще береш...

Най-добри чувства - Н.Петков :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Н.Петков

приятелю ти да нямаш компютър от 2 дни

Duron е доста голяма серия процесори

разделена в 2 подсерии

за справка посети http://www.cpu-world.com/

а относно самия проблем

евентуално докато е горял стария процесор е повредил и някой от околните

чаркове. Кондензаторите около процесора да не са се надули

вероятно има и прогаряне на други части като дънния термометър под процесора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано не е заминало дъното, иначе още ги има по сайтовете подобни дъна - цък

Трябва да се изтества дъното а и цялата машинка, барабар с новия проц ;) намирисва на ходене в сервиз.

В офиса още имаме една такава машинка, щях да кажа щайга ама да не се обиди собственика, видеото беше май Ксабре ;) преди 3-4 години бяха много изгодна покупка за офис машинки...

Малко като спам, не е за вярване за мен лично ама съм купил и сменил две нови такива дъна през последните 3 месеца ohmy.gif Едната с Дюронче, другата с Атлонче. Хората си държаха на машинките а и нямаха стотинки за нови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Н.Петков

приятелю ти да нямаш компютър от 2 дни

Duron е доста голяма серия процесори

разделена в 2 подсерии

за справка посети http://www.cpu-world.com/

а относно самия проблем

евентуално докато е горял стария процесор е повредил и някой от околните

чаркове. Кондензаторите около процесора да не са се надули

вероятно има и прогаряне на други части като дънния термометър под процесора

Привет!!!

Изхождаш от факта че съм писал за клокването - сори грешката е моя...Да не бях запознат с вси4ки модели на Дурон (мерси за линка - беше показателен) просто има достаа процесори и неги знам вси4ки - връщам си думите за клока назад!!! :P ам и аз бяха на мнение че може покрай процесора още нещо е дефектирало...все пак температурата е била малко по височка....а ти saflock - послушай saetist-a :angry22:

Поздрави!

Редактирано от Nifantiti (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко може да се клоква стига да имаш нужното охлаждане! Да го занесе на сервиз :) ... ами аз работя в сервиз ... имам същия проблем но с Атлон на 1000 клокнат на 1120 ... процесора не пече има доста здраво охлаждане дъното е Gigabyte 7zx, GF MX440 128MB 128bit,512MB 133mhz SDRAM,6 cooler system от Dell Workstation, за стара конфигурация е учудваща какви показатели вади на 3d Mark ;) но дане изпадаме в подробности да се върна на темата ... Компютъра работи известно време без проблеми но както си играеш Most Wanted и докато започне да зарежда примерно влизането в магазин и се рестартира, веднага проверка на температурите, не е от тях, дори и докато се гледа филм през DVD-то пак го прави, даже и докато браузва, а понякога можеш да си играеш с часове без никакви проблеми, прави го когато му стане кеф :) с хардуерен тестер на дъното всичко е ОК, проследих тока по дъното всичко е ОК, тествах отделно всеки един компонент ... рам, видео, процесор, та дори и хард диск :) и познайте ... всичко беше ОК dr Power показа че и захранването е ОК.. още не съм разрешил проблема но разбера ли откъде е ще пиша. :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.