Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

eXasis

2x1 SuperTalent DDR2-800 CL4 на CL5? Защо?

Препоръчан отговор

Днес си купих гореспоменатата памет и току що я инсталирах. Всичко си тръгна наред, но според еверест и CPU-Z показва, че таймингите @ 400mhz са CL5. :) В dual channel e.

Старата ми RAM беше A-data DDR2-667 CL5 и си мисля, че от там идва проблема? Другия вариант e да са ме излъгали тия от магазина(почти невъзможно, рамта беше запечатана, като на лепенките пишеше CL4 ohmy.gif )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, но не трябва ли по стандарт да си е CL4 ? Или така си остава от старата рам?

Забравих да спомена дъното: GA-M55S-S3 rev.2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледни в CPU-Z , таймингите на 400 МХц by SPD са 5-5-5-15 ! Не е проблем , влизаш в Биос , настройваш ги ръчно на 4-4-4-12 и те си тръгват така cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! Стана cool.gif Сега няма да имам проблеми със стабилността нали?

Ама не разбрах, по стандарт така ли са паметите с 5-5-5-15 тайминги ли? Или просто така се получава при смяна от CL5 на CL4 RAM ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да имаш проблеми със стабилността !

По стандарт си е така. Опцията при CL4 е, че можеш да ги пуснеш и на 4-4-4-12 , докато при CL 5 ще е трудно да го направиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма да имаш проблеми със стабилността !

По стандарт си е така. Опцията при CL4 е, че можеш да ги пуснеш и на 4-4-4-12 , докато при CL 5 ще е трудно да го направиш.

И аз да питам тука. Имам 2 x 1GB A-Data 667. По дефолт работи на ЦЛ5. Проблем ли е да се пусне на ЦЛ4. Работи на 266МХц в момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз да питам тука. Имам 2 x 1GB A-Data 667. По дефолт работи на ЦЛ5. Проблем ли е да се пусне на ЦЛ4. Работи на 266МХц в момента.

Щом в момента си на 533 МХц тя би трябвало сама да си е сменила таймингите на примерно 4-4-4-10 (ако не са ти ръчни настройките) . Пусни от Биос паметта By SPD или на Ауто ( в зависимост от това какво ти показава в Биос).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е странното. Настроена е на АУТО, но таймингите са 5-5-5-15. Ще я видя по обстойно тая вечер и ще пиша.

П.С: Ако ги задам ръчно на 4-4-4-10 ще се почувства ли разлика спрямо ЦЛ5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е странното. Настроена е на АУТО, но таймингите са 5-5-5-15. Ще я видя по обстойно тая вечер и ще пиша.

П.С: Ако ги задам ръчно на 4-4-4-10 ще се почувства ли разлика спрямо ЦЛ5?

Искаш да кажеш, че паметта работи на 533 МХц на Ауто и тоймингите и са 5-5-5-15 ? Тия тайминги са нормални за памет на 800 МХц ! Настрой ги ръчно , вероятно ще усетиш някаква разлика ( поне в тестовете).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко те подведах. Извинявай за грешката. Процесора работи на шина 200МХц, тоест паметта е на 333 (5:3 ако не се лъжа). В тази ситуация мога ли да сваля таймингите (с/без волтаж).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Малко те подведах. Извинявай за грешката. Процесора работи на шина 200МХц, тоест паметта е на 333 (5:3 ако не се лъжа). В тази ситуация мога ли да сваля таймингите (с/без волтаж).

Пробвай ги на 4-4-4-12 -трябва да вървят .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А останалите тайминги? Command rate & Bank cycle time, може ли безпроблемно да минат съответно на 1T и 16 clocks?

Говоря за SuperTalent-a.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...