Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

nav.logo.gif

Bluetooth е стандарт за безжична комуникация между няколко електронни устройства посредством използването на радиовълни. Стандартът позволява обмен на информация (разбирай файлове с данни, музика и т.н.), както и обмяна на инструкции между отделни устройства - PDA, мобилни телефони, преносими и настолни компютри, принтери, камери, клавиатиури, мишки, хладилници, печки и т.н. Специфичното при Bluetooth е, че устройствата не трябва да имат директна "визуална" връзка помежду си (за разлика от инфрачервените портове) - т.е. телефонът ти може да се намира в кухнята, а лаптопът ти да e в спалнята и пак да имат връзка помежду си - стандартният обхват е около 100 метра. В зависимост от стандарта на съответния продукт, се различават 3 класа:

Клас 1 - обхват до 10 метра

Клас 2 - обхват до 25 метра

Клас 3 - обхват до 100 метра

Повече информация можеш да получиш на официалния сайт на стандарта:

http://www.bluetooth.com

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Олеле

Аз предлагам да се сложи един ГОЛЯМ банер на началната страница на форума, който да гласи: "АКО НЕ РАЗБИРАШ ОТ ТВА ДЕТ ЩЕ ПИТАШ, ПИТАЙ ПЪРВО GOOGLE", щото гледам, че епълно с тъпи въпроси на новаци, които имат едва по 1 два поста и тва е.

Фразата "Ask Google" вече е доста по-разпространена от предшественичката и: "RTFM - Read The F*c*ing Manual"

Не ме разбирайте погрешно. Ролята на форумите е да се разменя информация, била тя под формата на въпрос, съвет, мнение и т.н.

Амавъпроси от типа "Коя е 17 буква от азбуката", са само за да вдигат самочувствието на тея дето знаят малко повече от този дето пита.

аве аз май трябваше да го постна туй във секцита за мнения.....

Редактирано от Paparaka (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Neuton Gimic много добре го е обяснил,само дето малко е пообъркал класовете

Class 1 - 100m

Class 2 - 10m

Class 3 - такова животно няма

BTW:Ако някой се интересува продавам Bluetooth USB Adaptor Class 1 за 50 лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Neuton Gimic много добре го е обяснил,само дето малко е пообъркал класовете

Class 1 - 100m

Class 2 - 10m

Class 3 - такова животно няма

BTW:Ако някой се интересува продавам Bluetooth USB Adaptor Class 1 за 50 лв.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз го продавам Bluetooth USB Adaptor Class 2 със Софт примерно за 45

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...
nav.logo.gif

Bluetooth е стандарт за безжична комуникация между няколко електронни устройства посредством използването на радиовълни. Стандартът позволява обмен на информация (разбирай файлове с данни, музика и т.н.), както и обмяна на инструкции между отделни устройства - PDA, мобилни телефони, преносими и настолни компютри, принтери, камери, клавиатиури, мишки, хладилници, печки и т.н. Специфичното при Bluetooth е, че устройствата не трябва да имат директна "визуална" връзка помежду си (за разлика от инфрачервените портове) - т.е. телефонът ти може да се намира в кухнята, а лаптопът ти да e в спалнята и пак да имат връзка помежду си - стандартният обхват е около 100 метра. В зависимост от стандарта на съответния продукт, се различават 3 класа:

Клас 1 - обхват до 10 метра

Клас 2 - обхват до 25 метра

Клас 3 - обхват до 100 метра

Повече информация можеш да получиш на официалния сайт на стандарта:

http://www.bluetooth.com

<{POST_SNAPBACK}>

Извинявай за поправката но малко си сменил местата на класовете:

Klass 1 - 100m

Klass 3 - 10m

Най често телефоните са с вграден Bluetooth Klass 3,Bluetooth-а ми за компа е клас едно и е до 100м(изпробвано.На 4-ти етаж съм и зад блока мога да получавам файл от компа).Иначе имам K700i който е с вграден Bluetooth Klass 3-10м(съответно аз от долу не мога да прехвърлиям файлове на компа.

Инче Браво за разияснението.И на мен ми беше интересно да прочета ниякъде черно на бяло какво точно е Bluetooth-a. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай за поправката но малко си сменил местата на класовете:

Klass 1 - 100m

Klass 3 - 10m

Най често телефоните са с вграден Bluetooth Klass 3,Bluetooth-а ми за компа е клас едно и е до 100м(изпробвано.На 4-ти етаж съм и зад блока мога да получавам файл от компа).Иначе имам K700i който е с вграден Bluetooth Klass 3-10м(съответно аз от долу не мога да прехвърлиям файлове на компа.

Инче Браво за разияснението.И на мен ми беше интересно да прочета ниякъде черно на бяло какво точно е Bluetooth-a. :)

<{POST_SNAPBACK}>

Незнам обаче с едно момиче от нашия клас си направихме опит за разтоянието на което предава блутуута. Аз изпращах с моя (Нокиа 3650), а тя приемаше (К750и) и се оказа, че ефикасното разтояние надмина 60 метра... направо паднах като убит. Така, че едно е на спецификации друго е в реална атмосфера :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...
Може ли някой да ми обясни какво е Bluetooth? Благодаря.

bluetooth е за картинки музика филми и тем подобни неща-се прехвърлят от твоя телефон на друг телефон

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване