Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hanibal_Lektar

Американски учени: българите са тъпи

Препоръчан отговор

Аз така обобщаващо ако мога да кажа само: българите сме наистина тъпи. Но мен не ме е срам от това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз така обобщаващо ако мога да кажа само: българите сме наистина тъпи. Но мен не ме е срам от това.

Мен пък ме е срам...и то много... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е това е лошото , че не се срамуваме от простотията си :)

Редактирано от ToBy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е това е лошото , че не се срамуваме от простотията си :wors:

Лошо е че не се срамуваме от простотията си, но и друго е лошо, че искаме да си живеем нея понеже ни харесва и не искаме да се променяме, към нещо по-добро...това е ужасното...че простотията все повече нараства и е на мода дори.... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледах едно филмче в zazz.bg наскоро, мисля че е това.

На въпроса базиран ли е Star Wars на истинска история те отговарят с... Да. А после ние сме тъпите...

Бисерите са много, умните американци малко...

Редактирано от Skoinks (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американците тъпи ли са?

Някои жители на щата Джорджия много се уплашиха от новината за влизането на руски танкове на територията на Грузия. На сайта Yahoo! Answers се появи въпрос от обезпокоена потребителна с псевдонима Jessica B. ”Живея в Джорджия и не виждам никъде руснаци. Не чувам и никакви страшни звуци, а казват, че те са докарали танкове. Трябва ли да се безпокоя?”, е написала потребителката в Yahoo! Answers. За по-малко от денонощие са й отговорили няколко стотин души. Едни от потребителите й обясняват съвсем сериозно, че названията на щата Джорджия и република Грузия на английски се пишат по един същи начин (Georgia), а други поставят под съмнение интелектуалните й способност. Не всички отговарят на въпроса й сериозно. ”Руснаците умеят да се прикриват като нинджите. Възможно е да са у вас в кухнята. Предайте се, те ще ви пощадят”, отговаря потребителят с ник lowflyingmule. Но много от коментиращите са взели въпроса насериозно и също се шашкат. Въпросът на Jessica B предизвика вълна от пародии и подражания в американските блогове и социални мрежи.

Източник

ПП: Намерих дадената тема в Yahoo! Answers, но тъй като беше изтрита, трябваше да използвам Кеш опцията на Гуугъл. Може да се насладите само на първата страничка. ЦЪК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за тая от Джорджия ме разби. ;)

Американците може да не са тъпи,

но определено мислят,

че светът се върти около техните дебели,

огромни и мазни :ass:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо по темата , без да изпадаме в словесен пинг-понг ! :

" България – по-неграмотна от Турция

Да, така се оказва. България уверено изостава от Турция по степен на грамотност. Данните са от едно от двете най-авторитетни международни проучвания на качеството на образованието PISA2006 на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие(ОИСР).

Когато разказах за тези мъчителни резултати пред група експерти, един стана и каза, че не било вярно. Той общувал с ученици и всички те можели да четат и пишат. Освен това в Америка било пълно с неграмотни. Този виц сме го чували. Друг ми каза, че се дължало на циганите. Трети каза, че на социолози не може да се вярва. Добре, че има цигани, социолози и американци. Иначе онова, което става наоколо, ще си остане напълно необяснимо за нас.

Според изследването на ОИСР сред 15 -годишните ученици, България се оказва на дъното по образованост. Изследването е трудно обхватно, но сред хилядите цифри се мъдри една, която казва, че 28.8% от 15 -годишните в България са под първо ниво. При момчетата процентът е 38.3. Първо ниво предполага, че когато човек прочете прост текст, в който очевидно става дума за едно единствено нещо и в който няма никакви подтекстове, скрити значения и двусмислици, той схваща за какво става дума. Да не се класираш поне на първо равнище означава, че си на практика неграмотен. Независимо дали познаваш буквите или дали можеш да прочетеш едно изречение. За Турция този процент е 10.8. За математика процентът е 29.4. За Турция е 24. На всичко отгоре постиженията на Турция, макар и бавно, се качват. Нашите се смъкват надолу.

За жалост, такъв висок процент не може да се обясни с циганите или с някое друго малцинство. Освен това изследванията се правят сред учениците. Ако част от ромите са отпаднали от училище, то те ни правят услуга. Поне що се отнася до проучването.

Често се говори, че съвременната икономика е икономика на знанието. ЕС дори си изработи през 2000 г. един злополучен документ, наречен Лисабонска стратегия, според който на ЕС му остават 2 години да развие най-конкурентоспособната икономика в света. Това, според стратегията, трябваше да стане основата на знанието. Засега няма данни, които да дават надежда, че това ще се случи. С присъединяването на България към ЕС не е много сигурно, че шансовете на Европа ще се подобрят.

Ние обичаме да се сравняваме с другите страни наоколо и да търсим някой, който да е по-зле от нас. По отношение на образованието обаче винаги сме имали високо самочувствие. Отчасти по традиция, отчасти поради обективни данни от изследвания от типа на PISA и TIMSS, и в голяма степен заради постиженията на шепа способни и добре изучени деца, които печелят международни олимпиади по математика. Тези деца обаче са малка и намаляваща общност. Освен това именно те са онези 4-5%, които са твърдо решени да учат в чужбина.

Сред следващите дванайсет процента, които смятат да кандидатстват и в чужбина, и в България, най-способните също ще напуснат. Едната трета неграмотни ще останат и без хора, които могат да ги образоват или поне да им създават работа. Българската работна армия ще заприлича на ослепените войници на Самуил – на всеки 100 по един едноок. Този път обаче няма да можем да упрекваме византийците. Може би ще се разсърдим на турците, че са ни изпреварили.

Когато училищата в страната си спечелят крайно негативна репутация и когато тази репутация е напълно оправдана, образованите родители няма да искат да стоят, да дойдат или да се върнат в България по простата причина, че няма да има къде да пратят децата си на училище. Така ниските образователни стандарти стават бариера не само за бъдещото развитие, но и за сегашното обслужване на икономиката. Всеки е срещал родители, които казват, че само да могат да си го позволят, ще се махнат от България или ще пратят децата си да учат в чужбина. Сега всеки може да си позволи този лукс. Като член на ЕС, българите плащат местни такси в европейските университети. В много случай това означава образование, което е по-евтино, отколкото в България

Неграмотността застрашава страната значително повече, отколкото демографския срив, който е по принцип неясен феномен, или престъпността. Или дори корупцията. Независимо от това засега няма признак, че някой сериозно се е разтревожил. Дано сравнението с Турция предизвика поне известна тревога.

"

автор : Юлиан Попов

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това за тая от Джорджия ме разби. :)

Американците може да не са тъпи,

но определено мислят,

че светът се върти около техните дебели,

огромни и мазни :ass:

А не се ли? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Неграмотността застрашава страната значително повече, отколкото демографския срив, който е по принцип неясен феномен, или престъпността. Или дори корупцията. Независимо от това засега няма признак, че някой сериозно се е разтревожил. Дано сравнението с Турция предизвика поне известна тревога.

Безусловно ще се съглася с това. Подписът ми също го доказва!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки вижда нещата от различна гледна точка. Факт е обаче, че тяхната е грешна cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да бе да!

Те защото българите са тъпи за това отиват там и почти на 100 процента се реализират!

Аз например имам две познати момчета които издържаха всички възможни изпити и заминаха да учат там на пълна издръжка на Великата населена с умници държава, имам и други познати които по за две години изпълниха всичко за което си мечтаеха....

Това само около мен, ами около всички нас?? Има хиляди българи които са се доказали в Америка, а колко американци познавате които се раелизирани в Република България, аз лично нито един!

Добре, че е Слави Трифонов от време на време да ни набута няйко временно пребиваваш, говорещ развален български американец....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Американски учени: българите са тъпи

0000043827-article.jpg

Американска сравнителна студия за средното образование по математика и точни науки показва под средни резултати за България.

Групата на Американските изследователски институти във Вашингтон публикува уникална студия, която сравнява нивата на средното образование по математика и точни науки в 46 държави.

Целта е да се сравни нивото на американските ученици от прогимназиалните класове с това на техните връстници в проучените държави, които представят всички региони в света, включително Източна Европа.

Студията показва, че 13-14 годишните американски ученици имат по-добри резултати от учениците в повечето други държави.

Но и най-добрите американски постижения остават далеч под нивото на страните с най-висок стандарт на обучението по математика и точни науки.

Водещите държави са без изключение от Азия: Сингапур, Хонг Конг, Южна Корея, Тайван и Япония. Общите резултати за САЩ поставят Америка на едно ниво с европейските държави и другите англоезични държави.

От общо 46 държави, 31 са след САЩ по резултати по математика. България, която е една от използваните за сравнение страни, е 12-та след САЩ.

Резултатите на САЩ по точните науки са по-слаби: те са на 19-то място сред сравняваните държави. България е една от 27-те страни с по-лоши от САЩ резултати. Тя е само с 4 места по-назад, и на едно ниво с Израел и Италия. Нивото на американските ученици е много различно в отделните щати.

Най-зле са учениците в Окръг Колумбия (територията на столицата Вашингтон). Резултатите на българските прогимназисти по математика и точни науки са сравними с тези в не много успешни щати като Алабама, Мисисипи, Невада, Западна Вирджиния, Ню Мексико и Луизиана.

Никога досега не е правено подобно сравнително проучване. Гари Филипс, един от авторите на студията, изтъкна пред Дойче веле нуждата от високи стандарти на образованието по математика и точни науки в новия технологически сложен свят.

Степента на подготвеност на младото поколение ще определи и бъдещата конкурентоспособност на отделните нации, смята той. Засега обаче САЩ остават някъде по средата в общата класация на 46-те държави. България попада по-скоро в групата с резултати по-ниски от средните.

Източник:dnes.bg

Заглавието не е на място. Не се казва че българите са тъпи, а че са зле образовани, че образованието ни е слабо което е 10000% вярно. Освен това никъде не е споменато как и колко и какви деца са изследвани, че американците дават добри резултати. Изследвеане може никога и да не е правено а това да си е от ония комунистически статии за вдигане самочувствието и разгонване духовете, че им са неграмотни децата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото сме тъпи, затова ли наши ученици печелят олимпиадите по математика? Това че математиката не се отдава на един човек не означава, че той е тъп.

На мен лично никога не ми е вървяла математика, но ми се отдаваха хуманитарните науки. Ако бях тъпа щях ли да завърша университета?

Освен това има хора, които поради здравословни проблеми срещат трудности с математиката. Аз спадах към тая група. Просто заболяването, което съм преболедувала в миналото оказа негативно влияние върху пространственото ми мислена. Поради това геометрията ми беше трудна и неразбираема. И днес ми е трудно да се ориентирам без карта.

Това е моето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пичове и пички, не знам що се дразните от студията на американците, ами че тъпаци сме си като общо. Това че трима ученици печелят някакво състезание, изобщо не означава, че останалите 7,5 милиона българи са на тяхното ниво. Ако не бяхме тъпаци нямаше държавата ни да е на тоя хал, а че сме по-зле от САЩ надали има нужда да уверявам някой.

Така че вместо да се дървим на някакви смешни студии, по-добре да запретнем ръкави и да си оправим мръсотията в нашата държавица. Ето тогава вече ще можем да кажем: "Да и ние сме умен народ, който заслужава уважение".

Холандците с основание са горд народ, защото макар да са по-малка държава и от нас, са извоювали повече от 30% от територията на държавата си от морето. А и са организирали такава инфраструктура, че само ще ахкате като се разходите из Холандия. Ето тези хора имат право на някаква национална гордост. А ние сме смотляци, които оставяме съдии, прокурори и министри да крадат, а не ги бесим по площадите и после искаме някой да ни уважава.

В САЩ и Европа например за блудство с деца или склоняване към проституция се наказва за по 20 години затвор, а в България за 3-5г. и си пак на свобода. А човешкия живот у нас струва 90.000 лева, а ако си знаменитост даже и затвор няма да помиришеш. Какво тогава има да се обиждаме тук ... ми тъп народ сме явно и очевадно дори. Така че по-малко горделивост и повече адекватност, моля! Огледайте се! Не бъдете толерантни към пошлостта!

Да бе да!

Те защото българите са тъпи за това отиват там и почти на 100 процента се реализират!

Аз например имам две познати момчета които издържаха всички възможни изпити и заминаха да учат там на пълна издръжка на Великата населена с умници държава, имам и други познати които по за две години изпълниха всичко за което си мечтаеха....

Това само около мен, ами около всички нас?? Има хиляди българи които са се доказали в Америка, а колко американци познавате които се раелизирани в Република България, аз лично нито един!

Добре, че е Слави Трифонов от време на време да ни набута няйко временно пребиваваш, говорещ развален български американец....

Това което пишеш е лъжа. Аз познавам много българи, които не са успели да се реализират в САЩ и са се върнали с подвити опашки в България, познавам и таквива които са се реализирали, но определено не са 100%, така че от патриотични пасквили нямаме нужда. Между другото познавам и американци, които са се реализирали в България и говорят доста добре български език. Аман от кривогледа патриотарщина. sad.gif

Защото сме тъпи, затова ли наши ученици печелят олимпиадите по математика? Това че математиката не се отдава на един човек не означава, че той е тъп.

На мен лично никога не ми е вървяла математика, но ми се отдаваха хуманитарните науки. Ако бях тъпа щях ли да завърша университета?

Освен това има хора, които поради здравословни проблеми срещат трудности с математиката. Аз спадах към тая група. Просто заболяването, което съм преболедувала в миналото оказа негативно влияние върху пространственото ми мислена. Поради това геометрията ми беше трудна и неразбираема. И днес ми е трудно да се ориентирам без карта.

Това е моето мнение.

Тъй тъй ... разправяйте още весели вицове за хуманитарните и точните науки. Всъщност няма наука там дето няма математика. :angry:

Редактирано от weselqk (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай. Не си прав. Само това мога да кажа.

Аз също съм човек и допускам понякога грешки, доказал съм тук, че мога да се коригирам, когато някой има аргументи, с които да ме убеди. Но на хора, които нямат аргументи не мога да кажа нищо мило. Това сме си ние българите емоционални и нехаещи за логика и аргументи. Надали ще ми повярваш, но ти не правиш нищо за подобряването на диващината в България, само мълчаливо се съгласяваш с нея. Жалко sad.gif Аз те разбирам, че не е лесно да се аргументира човек в някои ситуации, особенно когато знае малко, но е хубаво да има учи и очи да се поучи от другите. Уви българин на повече от 6-7 години е трудно да се поучи от чужди думи. Наистина жалко. sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не разбирам нищо от математика,

но това не ме прави половин човек нали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Bulgaria is the nation with the smallest population to have won the International Mathematics Competition and it is one of four countries (USA, China, Russia and Bulgaria) to have won the Mathematics Olympics by having all of its team members finish with gold medals (in 2003[23]). Other teams that won IMO and had all members receive gold medals are China 8 times (1992, 1993, 1997, 2000, 2001, 2002, 2004, 2006) and Russia (2002). The only country to have its entire team score perfectly on the IMO was the United States, which won IMO 1994 when it accomplished this. This accomplishment has never been repeated and earned a mention in TIME Magazine.[24] Hungary won IMO 1975 in an unorthodox way when none of the eight team members received a gold medal (five silver, three bronze). Second place team East Germany also did not have a single gold medal winner (four silver, four bronze).

Сори, но това опровергава всички глупави твърдения...

Още малко информация

http://en.wikipedia.org/wiki/International..._in_Informatics

http://en.wikipedia.org/wiki/International...atical_Olympiad

http://en.wikipedia.org/wiki/Junior_Balkan..._in_Informatics

По една друга тема- защо се самопрецакваме.Причина...

Румен Христов със злато, но втори в генералното класиране на олимпиадата по информатика

Така написано заглавието, на мен лично ми е обидно, а на вас?

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американците са най умния народ biggrin.gif но не ги базикайте много че имат яко бомби laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-умни,ама най-големи поразии правят.Ама тва е шото са умни,не за друго : D

Я не се излагайте.....шибани Хамериканци.Яжте си зърнните закуски,дебелейте като свинИ...и си гледайте само във свойте панички..айдееее

\/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...