Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

Ефектите, които слагам вървят много бързо. Как да намаля времето на изпълнение на Transitions между кадрите?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...
  • Отговори 303
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

RQ : Ако някои знае от каде мога да я намеря тази програма плс нека даде линк ! От каде ли не я свалях се нестава изписва чми че е за Win XP SE 1 a аз съм със 2 ПЛС ХЕЛП :yanim:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Ефектите, които слагам вървят много бързо. Как да намаля времето на изпълнение на Transitions между кадрите?

Здравей!

Когато слагаш различните слоеве кадри на различни ленти в края (в началото също) като посочиш горния ъгъл на последния кадър курсора се променя на стрелка с нещо като дъгичка. Когато стане така започваш да я буташ навътре в кадъра за около 3 сек и нещо (то показва в скоби времето, може и различно но според това време се настройва бързината, с която се сменят ефектите. После си настройваш откъде точно да ти започне на долния ред следващата серия от кадри и така целия филм. Звучи много объркано, но е много лесно иначе.

ако имаш въпроси - 110238440 (icq)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Обръштам се към сички които разбират от тази програма и се надявам да ми съдеиствате...Искам да ми кажете ако знаете разбирасе как да си оправям клиповете които правя в програмата в Друг формат?...опитвам се да сложа един клип а да върви др. музика обаче при записването(SAVE)ми дава само във формат "veg" моля ви помогнете :ph34r::eek::) Искам да ви ПИтам как мога да намаля обема на Фаила щото става мнооо голямо когато го правя в АВИ.формат....и да ли може да се прави с ВЕГАСА или с Друга програма??? :clap::beer:

Редактирано от Ganchev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Обръштам се към сички които разбират от тази програма и се надявам да ми съдеиствате...Искам да ми кажете ако знаете разбирасе как да си оправям клиповете които правя в програмата в Друг формат?...опитвам се да сложа един клип а да върви др. музика обаче при записването(SAVE)ми дава само във формат "veg" моля ви помогнете :ph34r::eek::)

Програмата е прекрасна но ти трябва да си изтеглиш ХЕЛПА и много да четеш. Аз работя вече 3 години с нея и не мога да се похваля, че зная всичко. Преди всичко, трябва да я инсталираш както трябва. От написаното се сещам, че ти липсват "много работи".Заинтересувай се и отиди на официалният сайт.

С уважение:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ем......може ли да ми кажеш някои оф.сайт и да ми кажеш каде съм сбъркал с install-a ?? Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като направиш клипа даваш RENDER AS от фаил и го рендираш в какьвто искаш формат има и настроики за формата но преди да правиш каквото и да е на дадена програма е хубаво да я разучиш или ползваи някои по лесни ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

;):) Пич мнооо ми помогна задължен съм ти МЕРСИ :)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам Да ви Питам още нещо...как мога да намаля обема на Фаила че става мноого голям !!!и да ли може да се промени с тази програма или с дръга !!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Искам Да ви Питам още нещо...как мога да намаля обема на Фаила че става мноого голям !!!и да ли може да се промени с тази програма или с дръга !!!!

За тази цел има малка , но много полезна програмка AdvBitRate.

Ето ти линк за нея:

http://mathias.rousseau.free.fr/divx/tutor...ul_bitrate.html

Подробно описание и инструкции за AdvBitRate:

http://videorip.ru/page.php?id=3

Ето ти линк за работа с програмата - ръководство:

http://www.sonymediasoftware.com/download/step2.asp?DID=571

Изтегли си я и в зависимост от обема на диска, можеш да пресмяташ точно битрейта на обработвания файл така, щото да ти се събере на диска.

И все пак, аз ти препоръчвам да си свалиш Хелпа и да се запознаеш с програмата. Ще си много доволен, когато обработиш 5-6 филма. Но има много настройки, които трябва да направиш в процес на работа. Разбира се, трябват ти и аудио и видео кодеци, които са последни версии. Всичко трябва да е КРАКНАТО. Ето ти отговора на твоя въпрос.

С уважение:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Работя със Sony Vegas 7.0c, но напоследък имам следният проблем: Досега безпроблемно си правех MPEG-2 във формат WMV, но отскоро не иска да го прави. Нещо проблем имам с WMV файловете. В друг формат нямам проблеми, но задам ли му RENDERING в WMV и нищо... мъчи се да тръгне и накрая не ще. Някой да има идея откъде идва проблема?!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 седмици по-късно...

Имам следния проблем. Имам двд със филм с английско аудио. Искам да въвеждам субтитрите във сони вегас и после като рендерирам субтитрите да са вградени във филм-а. Проблема е че въпреки че знам че могат да се въвеждат в сони вегас незнам как. В хелп-а на програмата не пише нищо по въпроса. Пробвах с insert comand/marker но те не се визуализират при рендериране. Дано някой да знае. Мерси предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...

Добър ден Работя с Sony Vegas и съм си направила едно клипче. Моля кажете как да му сложа и музика защото не мога да се оправя сама. Търсих го и не го намерих ако може скрееншот или каде да щракна ще съм ви много благодарна. Благодаря предварително.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах със Save as,ала ми става в .veg формат. Как мога да го редактирам да стане например .avi. И ако може някъде Български интерфейс.

Редактирано от Rommel42 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм я ползвал тая програма. Ама като дадеш Save as... няма ли и други формати? Няма ли някаква опция за конвертиране или експорт или нещо подобно. Доколкото се сещам, в тая програма има всичко, даже и това, което никога няма да използваш.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

еми като го дам да е .ави, то ми излиза без промените. Публикувано изображение как да добавя тези елементи, който вместо по стандартния начин да се показват картинките, примерно едното да се избелява и другото да се появи?

Редактирано от Rommel42 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как така ти го дава без промените? Тогава пробвай първо да го запишеш във формат .veg, после го зареди и пак пробвай да го запишеш в .avi

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Точно с Render as... става. Само, че там трябва да направиш точните настройки иначе работите които си вмъква ( като текст например ) ще излезе много гадно. За това първо пробвай с някое кратко клипче и пробвай различни комбинации :ph34r:

Редактирано от Z0mBay0 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...