Премини към съдържанието
ivarad

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте , Ако някой знае какав трябва да е формата на видеото В Sony VEGAS pro 10.0 да ми каже. Аз пробвах със mp4 ама не става после го конвертирах в AVI ама пак не става пише ми че никой от фаиловете не съвпада с програмата . Моля споделете ако някой знае нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,нямам много време да изчета всичките мнения до tук щото със сигурност вече има отговор на въпроса,

който ще задам в момента! Започвам да се уча на Сони Вегас Про 8.0 и един фр ми каза,че рязането на момент от клип става с shrift/TAB или Ctrl/Tab забравих,но при мен нещо не става на какво се дължи това? :/

По принцип има по-лесен начин. С плъзгача, избираш началото на момента който ще режеш и просто натискаш S, след което отиваш на края на кадъра и пак S, това е цялата работа, само гледай клипа да ти е маркиран, иначе няма да стане.

Аз имам въпрос също. Интересувам се как точно става обработката на лице във дадено видео. Предполагам става чрез филтър, но ако може да ми кажете как точно. Имам предвид лицето да се заглади, да изглежда добре и чисто. Надявам се, че все някой ще помогне ако изобщо някой влиза в тази тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Как мога да добавя клипове от FLV формат в Sony Vegas? Какви кодекси трябва да инсталирам и от каде да ги намеря? Моля помощ :help wanted3:

Редактирано от Djemidja (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз първо преобразувам в друг формат, примерно AVI и така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, ам искам да попитам ако може да ми дадете линк към програмата Sony Vegas да си я истегля . Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми към вас е: Как да увелича светлината в програмата? Аз снимах едно видео и когато го гледам на фотоапарата се вижда нормално, но когато го кача на компютъра се вижда много по тъмно и не се вижда както трябва, ако можете да ми помогнете ще съм ви благодарен.Версията на програмата ми е [Vegas Movie Studio HD Platinum 11.0].

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем със Sony Vegas Pro 8.Когато си изтегля някое видео от vbox или youtube и се опитам да го отворя ми отваря само звука на клипа без картината.Моляви кажете как да го оправя това...

Публикувано изображение

Редактирано от capnemo
заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Имам проблем със Sony Vegas Pro 8.Когато си изтегля някое видео от vbox или youtube и се опитам да го отворя ми отваря само звука на клипа без картината.Моляви кажете как да го оправя това...

Публикувано изображение

Я погледни в хелпа на програмата с какви видеоформати може да работи"Sonu Vegas"

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A ти от фотоапарата как го прехвърляш в програмата, с директно кепчване или сваляш в компа и от там го вкарваш в програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бях объркал раздела малко, така че отново ще пиша

така, имам едно проблемче. снимал съм си клип с камерата и както винаги си го слагам на компютъра и го импортвам във вегас-а. само че изведнъж ми излиза следния прозорец

Публикувано изображение

наскоро си преинсталирах машинката, а преди това не ми правеше проблеми

моля ви за помощ :/

благодаря предварително :blink:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

бях объркал раздела малко, така че отново ще пиша

така, имам едно проблемче. снимал съм си клип с камерата и както винаги си го слагам на компютъра и го импортвам във вегас-а. само че изведнъж ми излиза следния прозорец

Публикувано изображение

наскоро си преинсталирах машинката, а преди това не ми правеше проблеми

моля ви за помощ :/

благодаря предварително :yanim:

А преди преинсталацията същата ли версия ползвахте или друга? И накрая! Качихте ли на версията кодеците за аудио и видео обработка? Трябва да са РЕГИСТРИРАНИ! Това е сериозна и професионална версия и струва 550 евро. Погледнете съобщението с грешката!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами и нея съм използвал, също така и HD platinum 9 и pro 9 .. не съм качвал кодеци, дори не знам какво са, още по-малко знам как да ги кача ако може да ми обясните, и ако някъде има решение на проблема, било то кракнат кодец или начин, по който да си върна безпроблемната работа с програмата, ще съм Ви много благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ами и нея съм използвал, също така и HD platinum 9 и pro 9 ..

не съм качвал кодеци, дори не знам какво са, още по-малко знам как да ги кача

ако може да ми обясните, и ако някъде има решение на проблема, било то кракнат кодец или начин, по който да си върна безпроблемната работа с програмата,

ще съм Ви много благодарен :cool:

Чакай сега! Ти до сега работил ли си с тази версия и въобще работил ли си с Sony Vegas това те питам. Ако не си работил, инсталирай 4 версия. Хвърляте се на последната, теглите я от Замунда и не върви. Ами няма да върви. Аз написах, но няма кой да чете.Не Ви трябва версия 10.Научи се на малка версия , примерно 4. Иска за да работиш добре, да познаваш всичките и функции. И погледнете с какви входни формати работи програмата. Тя може всичко, ако ти умееш да я накараш! Има си хел и всеки , който се интересува да си го преведе. Ръководството на програмата е почти 1000 листа! Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работил съм с Vegas доста време, познавам я горе-долу (не мога да кажа, че знам всяка функция) , но с такова чудо не се бях сблъсквал файловете са .avi формат и преди преинсталирането всичко си вървеше на пушка. Преработил съм десетки клипове на нея (било то .wmv, .avi, .mpg или някой друг формат), така че имам обща представа за боравенето с нея. явно ще си върна предната ОС и ще пиша ако отново имам проблем :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

с ТОВА си реших проблема :speak:

благодаря :]

(съжалявам за двойния пост, ако можете да ги обедините :) )

Редактирано от Jelevv (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, би ли ми отговорил някой, как се нарича на английски ефекта или функцията, която ще опиша по долу. Става въпрос за фотографска снимка, която примерно е много дълга по хоризонтала, но като се вкара в кадъра на клипа тя не се вижда изведнъж цялата, а постепенно. В кадъра влиза примерно най-левия и край и плавно преминава през средата докато стигне до най-десния. През това време вече най-левия край е излязъл от кадъра. Така се създава впечатление, като че ли това, което гледаме не е фотографска снимка а е материал заснет с камера. Искам да го разуча и използвам този ефект, но първо трябва да разбера как се казва. Ако някой ми го каже как се казва това на английски по нататък ще се оправя. Благодаря много!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Работя вече една година с Вегас, но сега ми се налага да запиша HD видео (и то във формат 1080x1920), което хем да е с перфектно качество, хем да не е огроооомен файл, и аудиото да се чува добре. Пробвах вече няколко пъти с различни настройки, но или звука се прецаква и видео с дължина 30 секунди ми излиза 5 GB, или качеството се смазва до безобразие... Надявам се да можете да ми помогнете, налага ми се много спешно да запиша видеото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте ! Знаете ли защо програмата не ми записва даден клип с ефекта split screen ? Дава ми го , че е разделен, слагам ефект на едната част от клипа , а другата оставям без. Изглежда доста ефектно така, на като тръгна да го записвам , ми го записва с ефекта на цял екран, а не на половина както съм си го нагласил ... Дано ме разбрахте :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте !

Знаете ли защо програмата не ми записва даден клип с ефекта split screen ? Дава ми го , че е разделен, слагам ефект на едната част от клипа , а другата оставям без. Изглежда доста ефектно така, на като тръгна да го записвам , ми го записва с ефекта на цял екран, а не на половина както съм си го нагласил ...

Дано ме разбрахте :D

Едва ли някой може да ви отговори изчерпателно на въпроса или ако има такъв,той ще е човек, който е правил подобни или близки на вашите ефекти. Сам знаете, че програмата има много възможности и трябва много дълъг период на работа с нея, за да си мислим че я познаваме до съвършенство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали ще се появи този някой човек :D , че ми е дерт толкова си играх да редя ефекти на един микс и ся да не се запишат ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам един въпрос относно програмата Сони Вегас ( лично аз съм със 7-ма версия )

Може ли по някакъв начин да забързаме кадъра повече от 300 %.

Идеята ми е такава че искам да постигна даден ефект, но не знам дали точно със забързване на кадъра става.

Ако гледате сериала "Под прикритие" най-лесно ще ме разберете какво искам да направя. Там много често дават обиколка из София със супер забързан кадър, забързан и преливащ се. Това бих искал да постигна!

Ако някой знае как да го направя, ще съм благодарен да сподели.

Благодаря предварително!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...