Премини към съдържанието
ivarad

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

Може ли по някакъв начин да забързаме кадъра повече от 300 %.

Идеята ми е такава че искам да постигна даден ефект, но не знам дали точно със забързване на кадъра става.

Може би искате да постигнете този ефект?

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=rPwWyw0YrEg

Редактирано от Angello (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би искате да постигнете този ефект?

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=rPwWyw0YrEg

Благодаря за мнението!

Това което се показва на клипа е нормалното забързване, максимума там е 300 % както бях написал.

Искам да постигна различен ефект. В нета намерих названия като "трафично-забързан кадър", но така и не разбрах как става.

http-~~-//youtu.be/D8bSWa71_sQ

Искам да постигна ефекта от ето този клип.

Дали е възможно чрез програма (Сони Вегас или която и да е), или е техника в самото снимане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението!

Това което се показва на клипа е нормалното забързване, максимума там е 300 % както бях написал.

Искам да постигна различен ефект. В нета намерих названия като "трафично-забързан кадър", но така и не разбрах как става.

Дали е възможно чрез програма (Сони Вегас или която и да е), или е техника в самото снимане?

Това е покадрово снимане примерно един кадър в секунда (примерно) и след това се събират всички кадри и се пускат с 25 кадъра в секунда

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е покадрово снимане примерно един кадър в секунда (примерно) и след това се събират всички кадри и се пускат с 25 кадъра в секунда

Значи зависи от камерата с която снимам, няма как да стане с обработка на обикновено видео с дадена програма ...

Кофти! Може би малко тъп въпрос, но един цифров апарат (средно качество) с колко кадъра горе долу снима в секунда ... ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи зависи от камерата с която снимам, няма как да стане с обработка на обикновено видео с дадена програма ...

Кофти! Може би малко тъп въпрос, но един цифров апарат (средно качество) с колко кадъра горе долу снима в секунда ... ?

максимум 5-6. но след това спира за да ги запише в паметта. макар че снимките от видеото може и да са правени на по-голям интервал, защото мяенах пристигането на автобус и само няколко кадъра по-нататък го нямаше

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

максимум 5-6. но след това спира за да ги запише в паметта. макар че снимките от видеото може и да са правени на по-голям интервал, защото мяенах пристигането на автобус и само няколко кадъра по-нататък го нямаше

С няколко думи, с евтина техника като моята няма да стане желания ефект :)

Някакви предложения поне за подобен вариант?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С няколко думи, с евтина техника като моята няма да стане желания ефект :)

Някакви предложения поне за подобен вариант?

една идея: пробвайте да махнете кадри, примерно от всеки три махнете втория и третия, това прави 300% ускоряване. Не знам с какъв софтуер може да стане, но и мисля че това е възможно решение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което открих аз - http://digitalartwor...lapse-tutorial/

Говорят за ефект наречен Time-Lapse. Или - http://www.digital-p...ot-light-trails

Както и това: http://www.digital-p...-in-photography :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

една идея: пробвайте да махнете кадри, примерно от всеки три махнете втория и третия, това прави 300% ускоряване. Не знам с какъв софтуер може да стане, но и мисля че това е възможно решение

Благодаря колега!

Ако някой се сети нещо по различно ... да сподели! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което открих аз - http://digitalartwor...lapse-tutorial/

Говорят за ефект наречен Time-Lapse. Или - http://www.digital-p...ot-light-trails

Както и това: http://www.digital-p...-in-photography :)

Благодаря за отговора!

След като по прочетох за така нареченото "Тайм Лапс" снимане, реших да експериментирам с една-две програми.

Първо с Video to JPG Converter разделих едно видео на снимки, програмата има доста варианти за разделяне и е лесна за работа. С нея може да направи[ снимка на всеки 1,2 или колкото си поискаш секунди от видеото.

След това с QuickTime Player съединих получените снимки и стана нещо като Тайм Лапс. Резултата не приличаше на истинсо Тайм Лапс видео, но пак можеше да свърши работа. :)

С мисълта, че трябва да инвестирам повечко пари в цифров апарат или камера които могат да снимат Тайм Лапс леко се разочаровах!

Но за моя голяма изненада (след като вече знаех че техниката се нарича Тайм Лапс), днес открих опцията в режим на снимане на видео и на моя цифров. Доста неочаквано за мен, при положение че апарата ми е на наи-малко 5-6 години. :)

Сега остава да експериментирам с опцията и при добър резултат да споделя с вас.

Благодаря още веднъж за отговорите на всички!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти на всички! Тъй като моята версия е Sony Vegas 8,има ли как да си изтегля от някъде Video FX ефект от някоя по горна версия и да го инсталирам в моята? Примерно на Sony Vegas 10 има ефект Defocus, искам да го сложа на моята 8-ца. Дали е възможно, и ако "да" как? :) Благодаря предварително! Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммии.. Не... не е възможно... няма как да стане това :). Можеш да си изтеглиш Plugins (плугини(допълнителни ефекти)) за Сони Вегас, които се намират в интернет :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ммии.. Не... не е възможно... няма как да стане това :). Можеш да си изтеглиш Plugins (плугини(допълнителни ефекти)) за Сони Вегас, които се намират в интернет :).

Ясно, няма да стане :) Благодаря за отговора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като тук не се разрешава/толерира разпространението на тем-подобни връзки към ресурси, не мога да ти препоръчам, но виж в http://www.youtube.com/watch?v=Fh9tQCO2VhQ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз работя със Sony Vegas не много отдавна, но схващам как се правят нещата, а и се ровя в интернет и се интересувам. Но от много време се мъча да направя едно нещо, а не мога. Къде ли не търсих и не рових в нета, но не можах да намеря нищо. Даже не съм сигурна, че може да се направи със Sony Vegas това. Та въпросът ми е следния: Как в музикален видеоклип да се променят надписите отпред и дали изобщо това се прави със Sony Vegas? Аз искам да променя само самия текст, нищо друго. Имам предвид това: post-324239-0-72522100-1335603657_thumb., и това post-324239-0-60914800-1335603664_thumb., post-324239-0-38310700-1335603685_thumb., post-324239-0-73849500-1335603696_thumb.. Как се правят тези надписи? Поне кажете със Sony Vegas става ли или е друга програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз работя със Sony Vegas не много отдавна, но схващам как се правят нещата, а и се ровя в интернет и се интересувам. Но от много време се мъча да направя едно нещо, а не мога. Къде ли не търсих и не рових в нета, но не можах да намеря нищо. Даже не съм сигурна, че може да се направи със Sony Vegas това. Та въпросът ми е следния: Как в музикален видеоклип да се променят надписите отпред и дали изобщо това се прави със Sony Vegas? Аз искам да променя само самия текст, нищо друго. Имам предвид това: post-324239-0-72522100-1335603657_thumb., и това post-324239-0-60914800-1335603664_thumb., post-324239-0-38310700-1335603685_thumb., post-324239-0-73849500-1335603696_thumb.. Как се правят тези надписи? Поне кажете със Sony Vegas става ли или е друга програмата?

Да, става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, става.

Ама как става? Може ли малко помощ, че доста отдавна се мъча.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Азз имам един въпрос.. От доста време боравя със Sony Vegas Pro11, но проблемът ми е, че ми отваря само определени формати .... моога ли и ако мога как да го накарам да отваря всички формати видео файлове..?? Моля за помощ, спешно ми е .. !!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
публикувано (редактирано)

Азз имам един въпрос.. От доста време боравя със Sony Vegas Pro11, но проблемът ми е, че ми отваря само определени формати .... моога ли и ако мога как да го накарам да отваря всички формати видео файлове..?? Моля за помощ, спешно ми е .. !!

Във "Help"-a на програмата е написано с кои формати работи последната..Щом отдавна работите с нея, поне това е можело да прочетете. А и самата програма трябва да си има платена лицензия а не крак. Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички, не знам дали има отговор на въпроса ми(извинявам се ако има), но има много страници и теми. Като си правя клипа на Sony Vegas 9.0 и постоянно ми дава "Black screen", пробвах с различни кодеци, но не ми се получава. Другото е- след като го направих въпросния клип (дори с черен екран след това) ми беше с големина 29GB (при условие, че първоначално беше с големина 1GB). Бях го направил с хубаво качество, но ми се вижда малко нереално да е толкова голямо. Клипа ми трябва за youtube и за това го искам с по-добро качество, евентуално ако можете да ми кажете оптималните настройки при сейф на файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър вечер на всички, не знам дали има отговор на въпроса ми(извинявам се ако има), но има много страници и теми.

Като си правя клипа на Sony Vegas 9.0 и постоянно ми дава "Black screen", пробвах с различни кодеци, но не ми се получава.

Другото е- след като го направих въпросния клип (дори с черен екран след това) ми беше с големина 29GB (при условие, че първоначално беше с големина 1GB).

Бях го направил с хубаво качество, но ми се вижда малко нереално да е толкова голямо.

Клипа ми трябва за youtube и за това го искам с по-добро качество, евентуално ако можете да ми кажете оптималните настройки при сейф на файла.

Първо:вегас не е способна да експортне хубаво качество, за вас може да е такова, мен подобно никога не би ми харесало

Второ: слага се енкодер, защото ти се експортнал некопресиран файл, радвай се, че не е станал 100гб

Ползвай качествен видеоредактор като PowerDirector, отваря всичко, експортва дори 4К.

Редактирано от vikitoto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Второ: слага се енкодер, защото ти се експортнал некопресиран файл, радвай се, че не е станал 100гб

Всъщност мястото в C-то ми свърши и клипа спря да се създава, кой знае колко щеше да продължи, можете ли да ми кажете някаква алтернатива, тази PowerDirector хубава ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали е хубава PowerDirector ?

Десет пъти по-добра е от Вегас, а цената и е около три пъти по-ниска.

64бит, подръжка на OPEN CL, експорт на 4К и още много.

http://www.cyberlink.com/products/powerdirector-ultimate-suite/features_en_US.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...