Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivarad

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Мдам Благодаря за помощта. И сега пак да Ви "поизпитам" по тази програма, под формата на мой проблеми. 1) Клипчето от 20 МБ се превърна на 1 ГБ като съм сложил САМО 2 снимки? 2)Как да слагам анимацията, че да се показват по различни начини картинките? 3) Как мога да режа картинки от дадена песен\клип и да ги слагам другаде (имам предвид като филм\ но може и да е на файл в компа) 4)Рязане на песни\саунтракове, как става това? 5) Как Например клипче с песен, да премахна песента като отделен файл, но да се запази оригинала.

Редактирано от Rommel42 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наскоро един приятел ми прати клипче което е правил с любителска камера и след това някакъв негов познат с помощта на Sony Vegas я редактирал и аз гледам картина като на телевизор и въобще не мога да позная, че е снимано с любителска камера (просто си личи кога си правил домашни видеоклипчета и кога си се постарал). Имам любителска камера която е подобна но не мога да докарам такова качество. Нека някой който е по-наясно със Сони Вегас-а да даде идеи (дали с ефекти или с кодеци ?). Няма как да се свържа с момчето което е редактирало клипа за да го попитам директно. Оф не знам дали стана много ясно. Ако някой може, нека помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

значи като пробвам да си импортна някой видео файл и ми дава следната грешка

Публикувано изображение

тук пробвах с епизод от анатомията на грей но и с др филм не става.Кои кодеци ми трябват,пробвах с divx pro но не стана,съвети?

П.С.четох че за да ти тръгне avi в сони вегас трябва някакъв mjpeg codec уж пробвах да изтегля такъв trial но пак нямаше ефект...

Редактирано от iovi
2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля ви кажете от къде мога да си изтегля тази програма обаче да става за Windows Vista, не само за XP

Редактирано от backata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сега по въпросът ми. Та работих с Premier Elements на Adobe, но сега се опитвам да работя със Sony Veras Pro 8. Имам следният въпрос:

Как да намаля/усиля звукът на отделни части от клипът и как да разделям(split мисля че беше в Premier Elements) една част на няколко. За звукът просто намирам единствено за целият клип, а не за отделна част.

Мерси!

И на двата въпроса си отговорих!

Трябва да направите следното маркирате аудиото от частта която е за аудиото има една лияния, като се мърда на горе или на долу съответно се увеличават или намаляват дицибелите

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

търся помощ за тази програма, защото нещо не мога да се оправя с нея. Искам да направя следното: в един avi файл искам да добавя допълнителен звук от микрофон. Добавям нов аудиотрак, записвам звука и после обаче искам да смеся звука ида получа един нов avi файл. Пробвах през file - Render as.. Новият файл се получи, но от 250mb стана 5gb, въпреки, че го пуснах да се компресира. Явно нещо не правя като хората, ако може някой да ми помогне. Моля!!!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, с програмата GSpot Codec Information преглеждаш файла и запаметяваш кодека, настройките на битрейт-а, фреймрейт-а и резмера на кадъра.

Второ, след като нагласиш звука във Вегас, избираш Save as type: Video for windows, Template: PAL DV и след това Custom -> Video. Във Video format избираш кодек-а и вкарваш настройките, които си запаметил.

Цялата тази гимнастика се прави с цел да се запази видеото непокътнато, а само да се добави ново аудио.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това долу го бях писал на един потребител, който искаше да дублира филм. Мисля, че с някои промени е приложимо за твоя случай.

1. Пускаш филма с някой плеър.

2. С програмата AD Stream Recorder или друга подобна записваш чрез микрофона репликите, които четеш от субтитрите. Записвай във .wav формат.

3. С програмата VirtualDub изкарваш аудиото на филма във .wav формат.

4. В програмата Audacity импортираш първо аудиото на филма, след това това, което си записал с микрофона. За да не става какафония, селектираш аудиото на филма и му намаляш звука, което става чрез функцията усилване, но със знак минус. Резултатът записваш във .wav формат.

5. Пак с VirtualDub подменяш оригиналното аудио с новото. Запазваш като .avi, като не забравяш да дадеш Direct Stream Copy, иначе ще получиш нещо с огромен размер.

Audacity и VirtualDub са безплатни и са с общ размер <7MB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо, с програмата GSpot Codec Information преглеждаш файла и запаметяваш кодека, настройките на битрейт-а, фреймрейт-а и резмера на кадъра.

Второ, след като нагласиш звука във Вегас, избираш Save as type: Video for windows, Template: PAL DV и след това Custom -> Video. Във Video format избираш кодек-а и вкарваш настройките, които си запаметил.

Цялата тази гимнастика се прави с цел да се запази видеото непокътнато, а само да се добави ново аудио.

стана, много благодаря!!!

програмата е много умна, само трябва да я разуча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,искам да ви задам само два въпроса. 1.Как мога да сложа на клип текс и да е в рамка. Например искам да направя един клип на играта Counter-Strike но искам да сложа текс в рамка.В горния ляв ъгъл да пише името на играча и в горния десен ъгъл да пише Клана му примерно.И също така да е в рамка текстa че да си личи. 2.Защо като сложа някоя песен на клип и после го запиша не се чува никаква музика.Сигурно от настроките на Sony Vegas е така,но не знам къде да гледам за да ги оправя. Версията на моя Sony Vegas е 7.0 10х Ако ми отговорите и на двата въпроса. ;)

Редактирано от AHybuC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, опитвам се да си направя демо на CS със Sony Vegas 6.0. Та така въпроса ми е как мога да получа най-добрата графика на най-ниско пространство. uncompressed AVI e най-доброто спор няма, но за една минута ми ги прави по 35-40ГБ клипа. А въпроса ми е с кой декодер и как точно да го настроя за да мога да постигна добра графика на малко пространство примерно 5-10 минути да стане не повече от 200 MB Благодаря предварително на човека открил крана за топлата вода :bye1: Аз още не съм и търся помощ Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Здравейте, опитвам се да си направя демо на CS със Sony Vegas 6.0. Та така въпроса ми е как мога да получа най-добрата графика на най-ниско пространство. uncompressed AVI e най-доброто спор няма, но за една минута ми ги прави по 35-40ГБ клипа. А въпроса ми е с кой декодер и как точно да го настроя за да мога да постигна добра графика на малко пространство примерно 5-10 минути да стане не повече от 200 MB Благодаря предварително на човека открил крана за топлата вода ;) Аз още не съм и търся помощ Публикувано изображение

Направи си няколко проби, като променяш битрейта на кодека от меню видео, преди рендерирането. Смятам, че ще ти помогне. Има и малки програмки за изчисляването му в зависимость колко мегабайта искаш да ти е изходящия фаил. Пожелавам успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мммм и така пробвах но все пак не получих желания резултат на AVI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От около година непрестанно тегля филми, клипове, работя с програми за видео обработка. Започнах работа преди около около 4-5 месеца със Сони Вегас. Първо бях, с 6, после с 7, след това с Про 8, а сеха съм отново с 7. Преди 2 месеца майка ми без да иска деинсталирала K-Lite codec pack. Преинсталирах го, но от тогава програмата не ми отваря както трябва ави файловетв: отваря ми само аудиото, но не и видеото. Мислех си, че е от това, че ми липсва xvidcore.dll, както ми изписваше bs player-a, понеже и windows movie maker-a не ми ги отваряще. Намерих и изтеглих и него. Муви мейкъра започна да ги отваря, но не мога да работя с него, понеже винаги на 5 минута от работата забива целия компютър. За това ми се иска да разбера как мога да реша проблема си. Освен това, СОни Вегас не ми отжаря звука на някои Mpeg файлове, на други отваря. Ако някой може да ми помогне, ще бъда много благодарна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ffdshow,а от тук последната версия...

Редактирано от kai_99 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та значи, инсталирам си аз програмата, включвам и ми пише: 16 bit Windows Subsystem config.nt. The system is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application Въпроса ми е: какво да правя?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та значи, инсталирам си аз програмата, включвам и ми пише:

16 bit Windows Subsystem

config.nt. The system is not suitable for running MS-DOS and Microsoft Windows applications. Choose 'Close' to terminate the application

Въпроса ми е: какво да правя?

тук в този сайт не отговарят току така,особено,ако си новак.има да си задаваш въпросите,аз я инсталирах тази програма,тръгна ми.но ти незнам от къде си я изтеглил.пробвай се от замунда,но трябва да си регистриран там за да теглиш.незнам,аз не сам от тези които много разбират от инсталиране на програми,но се оправих.само че 1 не ми е ясно,клипчетата които правя се гледат само с сони вегас.като ги пратя на някой не може да ги гледа ако няма тази програма.гледах дали може да се промени формата,за да може да се гледа с някаква друга програма,като гом плеара,но не можах да открия. това мога да ти кажа само не знам до колко сам помогнала.а ако изобщо не съм,съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да сейфам с сони вегас

File->Save? File->Export

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз искам да сейфам самия клип примерно в avi , mp4 , а не в veg Публикувано изображение

File->Save? File->Export

File->Export ??? Публикувано изображение Такова не виждам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз искам да сейфам самия клип примерно в avi , mp4 , а не в veg Публикувано изображение

File->Export ??? Публикувано изображение Такова не виждам Публикувано изображение

Потърси из менютата, има все нейде export. И вземи про чети документацията!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...