Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivarad

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Може ли да ми помогнете с програмата Sony Vegas Pro 8.0 . Искам да знам как се работи с нея . Аз играя World of warcraft и като си изтегля клип от интернет и вкрая на надписите пише тези програма,бих искал да знам как мога да намалям размера на клипа ,като го направя и как да вмъкна текст във видеото.

Благодаря Ви предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може ли да ми помогнете с програмата Sony Vegas Pro 8.0 . Искам да знам как се работи с нея . Аз играя World of warcraft и като си изтегля клип от интернет и вкрая на надписите пише тези програма,бих искал да знам как мога да намалям размера на клипа ,като го направя и как да вмъкна текст във видеото.

Благодаря Ви предварително :)

Има тема за Sony Vegas, използвай търсене и чети

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да използвай търсачката и да ти кажа никак не е трудно , просто не си опитал още да работиш с нея - нормално е щом е нова за теб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Вчера си изтеглих Sony Vegas Pro 8.0 и искам да знам как се смаля размера на видеото и как да вмъкна някакъв текст в него. Редактирано от Mynsini (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера си изтеглих Sony Vegas Pro 8.0 и искам да знам как се смаля размера на видеото и как да вмъкна някакъв текст в него.

Довечера дано не забравя, ще дам линкове за работа със Sony Vegas, на въпросът Ви не е ясен, какво е това видео (AVI ли е ?), какъв размер да намалите (дължината ли или що ?), а текст се вмъква като се инзертва нов видео трак и в него се вмъква текст (ползвай ДЕСНИЯ БУТОН на мишката, там пише какво може).

Sony Vegas си е една перфектна програма за обработка на видео, особено като се усвои работата с ефектите, стават професионални нещата с нея.

Много близки неща има с DVD LAB PRO като концепция на обработка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Довечера дано не забравя, ще дам линкове за работа със Sony Vegas, на въпросът Ви не е ясен, какво е това видео (AVI ли е ?), какъв размер да намалите (дължината ли или що ?), а текст се вмъква като се инзертва нов видео трак и в него се вмъква текст (ползвай ДЕСНИЯ БУТОН на мишката, там пише какво може).

Sony Vegas си е една перфектна програма за обработка на видео, особено като се усвои работата с ефектите, стават професионални нещата с нея.

Много близки неща има с DVD LAB PRO като концепция на обработка.

Ами аз искам да смаля МБ на видеото ,защото като направя клипче на World of warcraft за 10-15 секунди ми излиза към 100-150 МБ ,а видеото AVI да :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз искам да смаля МБ на видеото ,защото като направя клипче на World of warcraft за 10-15 секунди ми излиза към 100-150 МБ ,а видеото AVI да :)

Ясно, става от Сони Вегас но трябва да се компресира с някой кодек, аз ползвам DIVX 6, значи като се качи това видео и обработи там с текстове и музика евент. се пуска Render as, там се избира компресия и се избира съответния кодек за видеото, аудиото не се компресира.

Но не е чак толкова просто и тук не може само с няколко думи да се обясни, четене му е майката.

ето линкове

http://www.ixbt.com/divideo/vegas5.shtml

Ей това филмче е много полезно изгледай го няколко пъти на български е

http://store4.data.bg/mastag/-%5bGuides%5d-/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търсех си програма, с която мога да "замаскирам" лице от клип и ми предложиха Вегаса... Искам да стане така, че да не се вижда лицето на човека... Примерно както по новините като крият лицето на някои... Имам програмата, инсталирах я, разучих я до колкото можах, но не намерих как да стане това... Помагайте моля Ви Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Търсех си програма, с която мога да "замаскирам" лице от клип и ми предложиха Вегаса... Искам да стане така, че да не се вижда лицето на човека... Примерно както по новините като крият лицето на някои... Имам програмата, инсталирах я, разучих я до колкото можах, но не намерих как да стане това... Помагайте моля Ви Публикувано изображение

Свали си това филмче http://store4.data.bg/mastag/-%5bGuides%5d-/ и го изгледай, там мисля го има твоето желание как да стане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си това филмче http://store4.data.bg/mastag/-%5bGuides%5d-/ и го изгледай, там мисля го има твоето желание как да стане

Не мога да го изтегля.... Изхвърля ме от директорията Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! От скоро разучавам Сони вегас, направила съм няколко клипчета, но нещо сгреших и си скрих превюто - екранчето, на което проследявам това върху което работя. Яд ме е много, защото понаучих доста неща за програмата, много съм се запалила, а сега от няколко дни съм се запънала на нещо толкова елементарно и не мога да се справя сама. Моля помогнете ми.

Ами гледай там по средата има бутон Video Preview цъкни го, вероятно си на mixer

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи след като си я инсталнах програмата и я пускам от иконата на дектопа зарежда до някаде и ми изписва това An error occurred starting Vegas Pro Error 0x80070002 (message missing) и не мога да я пусна програмата Ако може да ми кажете как да оправя това нещо ще съм ви благодарен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Тегля едни филми от камерата чрез споменатата програма и ми се записват на C, а там имам 20gb общо и 4 свободни. 60 минути касетка е 12-15 gb. Искам да сложа директорията за запазване на филмите да е другия диск, но не мога да намеря къде е тази опция. Ако някой знае, моля да сподели, защото е спешно. Благодаря и весело изкарване на Нова година!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет! Тегля едни филми от камерата чрез споменатата програма и ми се записват на C, а там имам 20gb общо и 4 свободни. 60 минути касетка е 12-15 gb. Искам да сложа директорията за запазване на филмите да е другия диск, но не мога да намеря къде е тази опция. Ако някой знае, моля да сподели, защото е спешно. Благодаря и весело изкарване на Нова година!

Значи правиш Capture, пробвай така, като влезеш в Capture модула избери Options, Preferences, Disk Management и там има Capture Fplders

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Опитвам се да инсталирам Sony Vegas 8.0 Pro, но ми излиза грешка "Could not access the network location" . Пробвах вече какво ли не , но без разултат Публикувано изображение .

Някой може ли да предложи идея откъде идва проблемът и какво е решението му?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работих със Sony Vegas и ми беше много удобно. Проблемът е, че наскоро си направих видео и реших да го запиша на харда (до този момент нямах проблеми). Записах го и отворих mp4 файла ( пробвах и с avi и wmv) с KMplayer (с Winamp и Windows Media Player също се получи така) и имаше само черен екран без звук. Тоест нито музиката ми беше записало, нито каквото и да е било друго, а вътре в програмата всичко е наред и всичко ми показваше докато го правех. Пробвах да преинсталирам codec,програмата (бях с версия 9, пробвах и с 8 дали ще стане), но няма никакъв ефект. Публикувано изображение Предадох се и инсталирах Adobe Premiere 2.0. С нея нямам проблеми, но имам един въпрос. На Sony Vegas, ако застъпя едно видо с друго се получаваше един ефект (парвото видео постепенно и плавно преминаваше към второто, а не както, ако не са застъпени двете - ряско от един кадър към друг Публикувано изображение ). На Adobe Premiere при застъпване на едно видео с друго се изрязва първото и не се постига този ефект (а преминава ряско от един кадър към друг).Рових се из ефектите на програмата. Имаше много различни начини да се премине от една част на видео към друга(вертикални и хоризонтални измествания,кватрати,кутии и много др.),но точно този прост ефект не можах да го намеря. С това подробно описание се надявам някой да ми помогне и да ми обясни как да си оправя Sony Vegasa, за да може да ми записва клипчетата или по-добре ако е по-лесно как да постигна този ефект с Adobe Premiere. Мерси предварително! :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДравейте! Имам проблем при рендването на готовия резултат.Когато тръгва да рендва, долу, превю-прозорчето става черно и в средата се появява малка,бяла рамка, където се вижда рендването.Как да направа така, че процеса на рендване да се вижда в целия превю- прозорец.Това, което съм направил като филмче е 34-5 минути. Когато приключи. рендваното филмче , което отварям с гом-плеар тръгва по същия начин , както от превю-прозорчето/рендваното клипче в малка бяла рамка/ Как да реша този проблем.Моля Ви, помогнете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sony Vegas/между впрочем най-новата и актуална версия е 9 platinum/ не е най-доброто решение за видео обработка. Бих предложил като много лесна за работа с много ефекти и опции - Adobe Premiere Elements 7, други добри програми са Ulead Video Studio 11, Corel Video Studio 12, Pnnacle Studio 11 и 12,/особено 11-ката с бонус ДВД/. Adobe Premiere Pro не го препоръчвам, защото е доста професионално направено, а и има проблем с извличането на ДВД файловете...С Roxio Creator 2009 също се работи лесно... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Опитвам се да инсталирам Sony Vegas 8.0 Pro, но ми излиза грешка "Could not access the network location" . Пробвах вече какво ли не , но без разултат Публикувано изображение .

Някой може ли да предложи идея откъде идва проблемът и какво е решението му?

По принцип Sony Vegas иска .NET Framework 2 или 3и ако го нямаш програмата си го сваля. И първото нещо, което ми идва на ум за това съобщение е липсата на интернет ;)

ЗДравейте!

Имам проблем при рендването на готовия резултат.Когато тръгва да рендва, долу, превю-прозорчето става черно и в средата се появява малка,бяла рамка, където се вижда рендването.Как да направа така, че процеса на рендване да се вижда в целия превю- прозорец.Това, което съм направил като филмче е 34-5 минути.

Когато приключи. рендваното филмче , което отварям с гом-плеар тръгва по същия начин , както от превю-прозорчето/рендваното клипче в малка бяла рамка/

Как да реша този проблем.Моля Ви, помогнете.

На лентата (пътеката) има една иконка за редактиране на видеото- Pan ... нещо си беше - забравил съм, не съм я ползвал отдавна. Там ти се отваряше един прозорец, от който можеш да си въртиш видеото и да си правиш ефекти. Погледни да не би там да си го направил(а) да изрезва част от видеото. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш предвид Event/Pan .... ? ... Не , видях и там. Когато не го пускам да се рендва си се вижда в целия превю прозорец без да излиза тази малка, бяла рамка, за която споменах. Щом пусна проекта да се рендва, веднага се появява тази рамка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Здравейте,

Имам следния проблем.

Опитвам се да направя клип на Counter-Strike.

Стартирам играта, след това стартирам и Fraps. След като клипа е готов разбирасе е околко 3-4 ГБ.

Но с помощта на VirtualDUB го компресирам.

Ето как:

1)Давам на Open Video File

2)Цъкам на Video > Compression

3)Винаги компресирам с кодека "Xvid MPEG-4 Codec"

И накрая File > Save As AVI

И тука идва проблема.

След като съм компресирал файла и записал в *.AVI формат почвам обработка със сони вегас 9.0а

В самата програма като си плейвам клипа се гледа, но като цъкна вече на "Render As" за да сейвам и видя крайния резултат не ми се показва нищо ..

Искам да кажа ефектите, които съм правил си се показват като текстури, текстове и т.н , но самото видео не се показва.

Колкото до видео, което съм го минал също през VirtualDUB-a, но не чрез компресиране, а чрез Video > Direct Steam Copy няма такъв проблем и всичко си излиза.

Да не би сонито да не чете Xvid MPEG-4 ? :speak:

Пробвах и със "Adobe Premiere Pro CS3", но там вече си еб*ва майката.

1) Клипа вообще не мога да го гледам във самата програма клипа върви на картинки, все едно съм с правец :yanim:

2) По време на обработка на клипа (най-често при добавяне на текст или ако мога да се изразя по точно, при избиране на шрифта) запича програмта и си нещо си майката ..

3) След като със 291083091283 зора направя клипа и дам "Export" > "Movie" за да ми експортне 10 мин. клип чакам близо 4 часа без 5-10 минути.

4) На всичко отгоре, след като най сетне от 22099 рендера или как се казва кадри ..

На 22098-мия кадър "Don't send"

Мисля, че машинката ми напълно покрива изискванията на програмата:

Система:

Microsoft Windows XP Professional

Версия 2002

Service Pack 3

doomerbg

5524-xxxx-xxxx-xxxx-xxx0

Компютър:

Genuine Intel® CPU

2140 @ 1.60Ghz

1.60 ГХц , 1.00 МБ РАМ

Видео карта:

nVidia G-force: 8600 GT

250 MB или 512МБ не знам с точност Публикувано изображение

Редактирано от Meto® (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, че пробвай да го едитваш в Сонито без да го минаваш с ВДъб. И как го сейваш с Direct Stream Copy и ти излиза в ХвиД формат??? С директ срийм нищо не променяш - копираш видеото 1 към 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми, че пробвай да го едитваш в Сонито без да го минаваш с ВДъб.

И как го сейваш с Direct Stream Copy и ти излиза в ХвиД формат??? С директ срийм нищо не променяш - копираш видеото 1 към 1

Ти не ме разбра ..

Не казвам, че чрез Direct Steam Copy променям на XviD

Просто казвам, че като не съм го компресирал във XviD нямам такъв проблем, или по точно като съм го напраил само Direct Steam Copy.

Т.е, че не е от Virtual-a проблема а от нещо друго

А по твоя начин да не го минавам през VirtualDUB, как мислиш да стане като клипа е "само 4GB" ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, че много ли са 4ГБ при днешните хардове Публикувано изображение Направи си клипа със сонито и после рендвай с ДивХ последна версия.

Или го изкарай в .mpeg формат и после с AutoGK си го компресирай до желания размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако толкова държиш на компресия във VirtualDUB използвай кодека Huffyuv v.2.1.1 след което в Сонито използвай Divx 6.8.4 кодека за рендването. Аз така ги използвам и нямам проблеми, този Huffyuv ще ти намали обема без загуба на качество, без да товари процесора, окончателно с Divx ще получиш резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...