Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

ivarad

Всичко за Sony Vegas - въпроси, мнения, проблеми (обединена)

Препоръчан отговор

в сонито има опция за конвертиране за псп но мисля че трябва някакъв плъгин,ако някой е по наясно нека пише.благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Проблема е следния:

Преди Нова година си бях инсталирах Sony Vegas Pro 8 ( ето и линка http://.....).Всичко вървеше гладко,инсталацията мина безпроблемно и програмата си роботеше чедесно,като се има предвид,че PC-то е на 3-4 години и беше много бъгав.И поради тази причина реших след Нова Година да си го пренсталирам (по-точно един приятел на баща ми го пренсталира) и си мислех,че след като стане това всичко ще бъде на 6.Сложих си необходимите програми и тем подобни и стигнах до Sony Vegas.Изтеглих го от горепосоченият линк давам да ми се изгеглят необходимите компоненти като Microsoft NET Framework 3.0 и след това ми се изписва изчакайте дакото програмата конфигурира компонентите и изчаквам няколко минути.До тук добре,свършва конфигурацията и ми се изписвва следното: Requirements not met.

Та въпросът ми на какво може да се дължи това?Как преди преинсталирането на Windows-a да завършва инсталацията,а сега да не може!?И как да поправя това ако е възмжно?Надявам се да ми помогнете.

Благадаря Ви предварително!

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Забранено е публикуването на линкове към пиратски материали 2. Защо беше нужно да пускаш 4 пъти една и съща тема? 3. Имало е нещо инсталирано преди това. Освен това след инсталация на .NET се полага рестартиране (обикновено)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

3. Имало е нещо инсталирано преди това. Освен това след инсталация на .NET се полага рестартиране (обикновено)

Специално Сонито не иска рестарт. Преди да инсталва си сканира системата и ако .NET липсва, пита дали иска да се свали. Ако откажеш прекъсваш инстала, ако дадеш ДА, си го сваля, инсталва и продължава напред.

Виж коя версия на .NET ти иска. Пробвай да си го свалиш като самостоятелен файл, инсталирай го, рест на машината и тогава инсталвай Сонито

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с Sony Vegas 8.0 ..вчера си я изтеглих и се опитах да направя клип,но като начинаеща не разбирах как може да се постави текста върху дадена картинка..ако някой може да помогне ще му бъда благодарна Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с Sony Vegas 8.0 ..вчера си я изтеглих и се опитах да направя клип,но като начинаеща не разбирах как може да се постави текста върху дадена картинка..ако някой може да помогне ще му бъда благодарна Публикувано изображение

Еее така с питане можеш да стигнеш до Цариград, но Сонито няма да го усвоиш. Четене му е майката. Изтегли си ръководство от нета, напиши в чичко Гугъл Vegaspro80_manual.pdf и ще го имаш.

А иначе за питането ти мисля беше (отдавна не съм работил с него), където ти е клипчето, десен бутон, добавяне на нова видеопътечка, върху нея пак десен бутон и добавяне на текст на желана позиция от клипчето, след това можеш да задаваш цвят, ефекти на текста и т.н.

Всичко това се миксира при крайната обработка.

Но там има и още специфични неща при компресията и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, знам, че това решение няма да ви хареса, но истинате е, че ако искате да се занимавате професионално с видеообработка си има съответната цена - голям хард. Всички програми прилагат ефектите без рендване само върху некомпресирано AVI. Наскоро ми се наложи да правя един концерт. Ползвам винаги Premiere, макар че Vegas е по-лесна. Все едно... и двете работят отлично на по-слаби машини, ако ползвате некомпресирано AVI. Да, вярно е, че за час и половина видео ви трябват около 120 ГБ, но това е цената. Всяко друго решение е свързано с пререндиране, а няма кодек, който да не отчита загуби. И когато ги съберем, картинката става пълна. Лично аз ползвам няколко програми, защото всяка от тях си има плюсове и минуси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да попитам, защо като отворя ( с програмата ) видео файл от любителска камера ( JVC HDD Everio с твърд диск ) не се чува никакъв звук. А като отворя друг файл например Avi си има звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На скоро си свалих програмата разбрах как се сливат клипове и такива подобни но искам да разбера как се получават ефектите които са толвоа печатвяващи в клипчетата които сам гледал и са били направени с тази програма.... И така моля ако някой разбира от програмата или има някаква инфермация от каде мога да разбера как се добавят ефектите,Защото претърсих "целия нет" но не открих нищо с което да ми е от полза та така ако някой може да ми помогне нека пише моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На скоро си свалих програмата разбрах как се сливат клипове и такива подобни но искам да разбера как се получават ефектите които са толвоа печатвяващи в клипчетата които сам гледал и са били направени с тази програма....

И така моля ако някой разбира от програмата или има някаква инфермация от каде мога да разбера как се добавят ефектите,Защото претърсих "целия нет" но не открих нищо с което да ми е от полза та така ако някой може да ми помогне нека пише моля.

Нямам това предвид.

Търся нещо по добре обяснено или поне на БГ да е .

Мерси все пак.

ПС.Тези неща сам ти гледал всичките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам това предвид.

Мерси все пак.

Какво по-добре обяснено, даже на мен ми стана ясно без да съм специалист в нелинейното видеоредактиране

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам това предвид.

Мерси все пак.

Да вярно явно съм гледам някои други клипче благодаря сза отделеното време и "нерви".

ПС.Ще сам благодарен и на други потребители които ми помомогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте незнам дали някой от вас е работил някога със Sony Vegas Pro 8. Аз използвам програмата за обработка на аудио файлове, и няма да я използвам за направа ни клипчета и така натаък. Бих желала ако може някой да ми пообясни това онова за самата програма и по точно искам да знам как да правя връзка между два различни аудиофайла и това да става възможно най глтако. Също така ако може някой да ми обясни как да изравнявам звука на двата или повече трака които съм свързала и как да усиловам и намалявам звука на самия запис (нямам предвид само моментно а като цяло след неговото записване да има по - добър, чист и по силен звук). Много благодаря предварително :wors:;) ;)

Редактирано от krisi_and (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая програма е меко казано малоумна. Тия неща, за които питаш, ги правя с няколко отделни програми, но поне знам, че всичко става както аз го искам, а не както идиотската програма решава, че трябва да е и не приема моите настройки. Откажи се от нея. Пиши на лични и довечера като съм по-свободен ще ти обясня подробно кое как става по моя начин.

Ето ти клипчета правени по моя метод и БЕЗ малоумщината на Сони:

http://www.vbox7.com/play:c5bab5c0

http://www.vbox7.com/play:b34ab857

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше един сайт-\"Illusion-media.net\",в него имаше уроци на \"веселия\",но сега се опитах да потърся сайта-няма го-ако някой знае къде потъна \"illusion-media.net\",моля да ми каже,наистина имаше хубави урочета.

Ето тук може да гледаш също видеоуроци-надявам се да са ти полезни--->

http://videotutorials-bg.com/lessons.php?a...ewcat&id=87 -- разгледай ,успех.

Редактирано от genatraikova (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой ще каже ли как да слагам "субтитри" т.е. текст ВЪВ самото изображение? Аз съм с версия 8.0 Pro Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми помогне с идея как става синхронизирането на звука с изображението на Vegas Movie Studio. Става въпрос за готовия клип, получен след рендването. Правя клип с музика и изображения, които съм подредила по определена логика и в етапа project синхрона на аудиото с кадрите е перфектен. След рендването обаче, при готовия клип кадрите вървят след музиката и логиката отива по дяволите. Има ли начин да се постигне тази синхронизация.

Редактирано от Sessily (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене. Вчера се натъкнах на много странен проблем с програмата. Става въспро за VOB файлове. Трябвше да изрежа 3 VOB файла и да ги обърна в avi но в 2 файла сонито не изкара звук и трябваше да ги обърна с друга програма на avi и след това да ги режа. С 3я файл нямаше проблеми- него го отвори със звука. интересното е че и 3те файла имат звук защото ги прбвах на Bs player всичко беше нормамно.Според вас, защо се получава такова разминаване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мене. Вчера се натъкнах на много странен проблем с програмата. Става въспро за VOB файлове. Трябвше да изрежа 3 VOB файла и да ги обърна в avi но в 2 файла сонито не изкара звук и трябваше да ги обърна с друга програма на avi и след това да ги режа. С 3я файл нямаше проблеми- него го отвори със звука. интересното е че и 3те файла имат звук защото ги прбвах на Bs player всичко беше нормамно.Според вас, защо се получава такова разминаване?

Предполагам че си със 8.0 самата версия дава този бъг това е една от най-бъгавите версии така че или 7.0 или 9.0

Някой може ли да ми помогне с идея как става синхронизирането на звука с изображението на Vegas Movie Studio. Става въпрос за готовия клип, получен след рендването. Правя клип с музика и изображения, които съм подредила по определена логика и в етапа project синхрона на аудиото с кадрите е перфектен. След рендването обаче, при готовия клип кадрите вървят след музиката и логиката отива по дяволите. Има ли начин да се постигне тази синхронизация.

предполагам че това ти е проблема или по-точно решението Video: 25 fps това са кадри в секунда

твоите са 23.97 предполагам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем и друг път ми е правил но немога да разбера защо го прави когато си иска при инсталация на тия две програми ? Windows е токущо инсталиран! Ето снимка на грешката > http://s2.directupload.net/file/d/1985/lyi83auc_jpg.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай си параметрите на системата - процесор, оперативна памет...

Не мисля че това е проблема защото до вчера си работих с тях самоче се наложи да преинстал Windows и тоя проблем още един път ми го направи на Windows XP Media Center SP3 MSDN

AMD Sempron 2400+1.85 GHZ

1 GB RAM

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...