Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Какви видове мишки(за PC) има?

Препоръчан отговор

искам да ви попитам какви видове мишки има и да ми обясните с няколко думи коя е лазерна коя е оптична и така и да ви попитам също така на каква цена мога да си купя мишка със скролер(надолу-нагоре) и два бутона - единия за Back другия за Forward

Благодаря ви :)

Редактирано от dafighter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mисля че това ще ти е от полза да научиш това - онова за мишките и хората :)

А за оптичен мишок бих ти препоръчал Genius. Много добри мишоци - и механичните и оптичните. В момента съм с този плъх. Взех го 19лв

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еми прочетох нещата не съм ги осмислял много много но достатъчно според мен това което ми трябва на мен е мишка с кабел оптична или механична (горе долу ми е все едно чувал съм че оптичните не били добри за gaming но това не ме интересува понеже не играя :) ) 2 бутона скролер и евентуална 2 допълнителни бутона както вече казах за back и за forward а относно това къде се включва ps/2 или usb сега съм с такава на usb и съм доволен...но 19 лева за мишка не ми се дават може би около 10

от къде би ми препоръчал да си купя мишката на прилична цена?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти двете най-известни марки при клавиатурите и мишките (и не само) - Logitech и A4Tech. На посочените линкове има доста модели, предполагам, че някой от тях ще ти хареса.

Относно фирмите - много са, всяка фирма предлага продукти от тези марки. Аз лично ти препоръчвам JAR Computers, Most, Smart Systems. Работил съм с тези фирми и съм доволен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз препоръчвам Most. Но малко ме съмнява където и да е било да намериш мишок със скролер и 2 доп. бутона за 10лв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
(горе долу ми е все едно чувал съм че оптичните не били добри за gaming но това не ме интересува понеже не играя :)

<{POST_SNAPBACK}>

Това не е вярно, защото оптичните мишки са в пъти по-чувствителни от обикновените мишки с топчета.

Както правилно ти каза Sisyphos, не вярвам да намериш такава мишка, която хем да е оптична, хем да има два допълнителни бутони. Иначе нормалните оптични мишки са в диапазона от 4 до 6 долара, но нямат повече екстри от това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На това място ще направя едно доста нестандартно за мен изказване - дълго време бях фен ан Genius ама сега вече смело мога да заявя - НИКОГА ПОВЕЧЕ. Ако искаш добра оптична мишка имаш само 2 варианта - Logitec или Microsoft - от 4 месеца съм с мишка на Microsoft и просто незнам как съм работил до сега с оня Genius ето с него изкарах цели 3 години и през цялото време имах проблеми с него, особенно под Линукс (който ползвам доста).

Колкото и да е зле софтуера - харудера на Microsoft не споделя участта му.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мда Logitech rulz :)

Аз съм горд притежател на един Pilot и Cordless Click! Plus - най-удобната мишка която някога съм ползвал - струва си всичките $40 които дадох

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

добре а в цялата тази история не разбрах какво е лазерна мишка???...тези старите които са с топче са оптично-механически(или само механически или механични което е по-благозвучно) ; тези които са без механика и имат монтиран светоизлъчвател и фото приемник са оптични ; а за кои остава да са лазерни ohmy.gif

и все пак да ходя до JAR Most или Smart Systems за една мишка не мисля, макар че сега ще разгледам офисите им и ако намеря някой, който да ми е по-близичко бих отишъл...с няколко думи нали оптичните мишки са по-добри от механичните. Все пак едното е по-нова технология и т.н...прав ли съм? и за да не казвам цена питам "колко пари мога да купя оптична мишка проводна 2 нормални бутона скролер и 2 допълнителни бутона ? за фирма майче и на мен ми допадна Logitech а и в момента в офиса, в който съм тук съм с един Logitech с 2 бутона и скролер оптична и не е лоша никак cool.gif

Благодаря ви, че прочетохте целия този текст и че ми помагате ;)

Редактирано от dafighter (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
добре а в цялата тази история не разбрах какво е лазерна мишка...тези старите които са с топче са оптично-механически(или само механически или механични

което е по-благозвучно) тези които са без механика и имат монтиран светоизлъчвател и фото приемник а за кои остава да са лазерни ohmy.gif

и все пак да ходя до JAR Most или Smart Systems за една мишка не мисля, макар че сега ще разгледам офисите им и ако намеря някой, който да ми е по-близичко бих отишъл...с няколко думи нали оптичните мишки са по-добри от механичните. Все пак едното е по-нова технология и т.н...прав ли съм? и за да не казвам цена питам "колко пари мога да купя оптична мишка проводна 2 нормални бутона скролер и 2 допълнителни бутона ? за фирма майче и на мен ми допадна Logitech а и в момента в офиса, в който съм тук съм с един Logitech с 2 бутона и скролер оптична и не е лоша никак  cool.gif

Благодаря ви, че прочетохте целия този текст и че ми помагате ;)

<{POST_SNAPBACK}>

1. Механична мишка - мишка с топче, вярно и тя използва светлината в голяма степен, но се води механична. Предимства: май само ниската цена остана sad.gif. Недостатъци - лесно се цапа, ниска точност на позиционирането на курсура на екрана.

2. Оптична мишка с обикновен светодиод - използва активен източник на светлина и приемник, отчитащ изменението на светлинния лъч. Предимства: по-лека е от механичната мишка, по-точно позициониране на курсора на екрана, не се цапа, безвредна за очите ако си светнеш с нея biggrin.gif . Недостатъци: по-висока цена.

3. Лазерна мишка - разновидност на оптичната мишка. Единствената разлика е в източника на светлинния лъч - вместо разсеян светлинен лъч използва лазерен лъч. Предимства: най-голяма точност на позиционирането на курсура на екрана. Недостатъци: това са най-скъпите мишки. Твърди се че лазерите са с ниска мощност и са безвредни за зрението, но аз лично тая известна доза скептицизъм по този въпрос - ако един производител е съвестен, то не всички са като него, а има и дефекти. Поне аз не бих си взел такава, но това е лично мнение.

Надявам се това да ти помогне в избора.

Редактирано от Hedron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На това място ще направя едно доста нестандартно за мен изказване - дълго време бях фен ан Genius ама сега вече смело мога да заявя - НИКОГА ПОВЕЧЕ. Ако искаш добра оптична мишка имаш само 2 варианта - Logitec или Microsoft - от 4 месеца съм с мишка на Microsoft и просто незнам как съм работил до сега с оня Genius ето с него изкарах цели 3 години и през цялото време имах проблеми с него, особенно под Линукс (който ползвам доста).

Колкото и да е зле софтуера - харудера на Microsoft не споделя участта му.

<{POST_SNAPBACK}>

Moже би мишока ти е бил на USB порт? Защото моя е на PS/2 и макар и за кратко, съм имал възможността да го изпробвам как работи под Vector Linux. Не е имало проблеми.

Както и да е, всеки си харесва различно ;)

P.S. Имал съм мишоци KeyMouse и Super Power които са отказвали да бачкат само след няколко дни работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже би мишока ти е бил на USB порт? Защото моя е на PS/2 и макар и за кратко, съм имал възможността да го изпробвам как работи под Vector Linux. Не е имало проблеми.

Както и да е, всеки си харесва различно ;)

P.S. Имал съм мишоци KeyMouse и Super Power които са отказвали да бачкат само след няколко дни работа.

<{POST_SNAPBACK}>

Не - беше си на PS2 и правеше каквото си иска - отваряше прозорци, местеше ги по екрана, даже веднъж за малко да ми форматира единя дял на диска. Не беше вирус, сигурен съм защото след като я смених и всичко това престана. Иначе до преди нея и аз бях много доволен от мишките на Genius.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dafighter - Ето лазерна безжична мишка - на мен ми е номер 1 в wishlista ;) :

http://www.logitech.com/index.cfm/products...,CONTENTID=9043

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да форматира?????? :drink:  angry.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Да - да форматира - беше ми отворен Windows Explorer изведнъж мишката пак я прихвана, започна да се мести сама по екрана и в момента в който спря най-отпред на екрана стоеше онзи весел диалог за формат на диск. Добре че не беше стартиран формата - изтръпнах, защото като за капак прозореца показваше готовност за форматиране на дяла на който си държа всички по-важни документи и програми. На следващия ден смених мишката.

Ако щеш вярвай, само ти пожелавам да не ти се случва подобно нещо. Оказа се, че самата мишка е била повредена и е генерирала произволни съобщения към операционната система - ту за движение, ту за натискане на бутон. Не е никак весело да виждаш как прозорците се сменят сами, местят се по екрана, затварят се отворени от теб документи - абе става какво ли не на екрана ама ти нямаш никакъв контрол над събитията за 10-тина~15 секунди - кофти изживяване е.

Първоначално се проявяваше само под линукс и аз реших, че нещо не съм настроил както трябва, ама като почна и под windows и ми стана ясно каква е работата.

Редактирано от Hedron (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@C0ldblooded веднага извадих 80 долара и отивам да си я купя..хайде че тръгвам хаха...не наистина тръгвам от офиса но мисля да мина към офиса на Мост той бил на 10 минутки от тук та днес ще видя какво-що и сигурно утре ще си купя някаква cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване