Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

blusky

Животът в Дания...

Препоръчан отговор

Като цяло са много интелигентна нация. Но това си идва от средата, в която са отраснали.

Но пък малко в повечко им е егото на моменти.

Ми да ти кажа може и да имат основание, особено като гледаме новините от останалия свят, се благодарим че живеем тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Отказах предложеното ми общежитие в Орхус защото искам да си наема квартира.Започвам магистратурата си там в края на август.Ако някой има информация на каква най-ниска цена мога да си наема нещо мъничко и откъде да започна търсенето като дойда, ще съм ви благодарен.Доскоро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не е трябвало да отказваш оферта за общежитие - има си доста предимства. За квартири не знам - не мога да помогна, защото никога не съм търсила. Аз съм на общежитие и си ми е добре :) Успех в проучването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли как е най-удобно да се стигне до Копенхаген с кола от Германия (за ферибот става дума, мисля че е ясно). От кои градове на Германия може да се вземе, освен от Росток?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е за ферибот - от Киел мисля, че е възможно, но не съм 100% сигурна. Иначе с кола (ако не искате с ферибот), можете от Хамбург да стигнете най-лесно до Дания, само че от Хамбург влизате в големият остров (Jylland), a Копенхаген се пада на Sjælland - бая возене ще е с кола, но пък ще прекосите доста красиви градове в Дания ;) За друг вариант не се сещам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Би, мерси много за отговора. Отказахме се от ферибота, ще минем през Хамбург, после през great belt bridge. Прочетох, че таксата е около 30 евро, да се надяваме, че няма да има изненади. В Копенхаген не сме ходили, предполагам, че ще е хубаво - разчитам на твоя вкус (някъде бях прочела, че предпочиташ по-спокойните местенца). Ако възникнат още въпроси, пак ще досаждам. ;) Опс, възникна още един въпрос. Как стои въпросът с обмяна на валутата? Мислим да не купуваме от Бг крони, в Дания от къде може да се снабдим от книжките им (граници няма, но дали все пак няма някакви бюра все още)?

Редактирано от fedora (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би, мерси много за отговора. Отказахме се от ферибота, ще минем през Хамбург, после през great belt bridge. Прочетох, че таксата е около 30 евро, да се надяваме, че няма да има изненади.

В Копенхаген не сме ходили, предполагам, че ще е хубаво - разчитам на твоя вкус (някъде бях прочела, че предпочиташ по-спокойните местенца).

Ако възникнат още въпроси, пак ще досаждам. :P

Опс, възникна още един въпрос. Как стои въпросът с обмяна на валутата? Мислим да не купуваме от Бг крони, в Дания от къде може да се снабдим от книжките им (граници няма, но дали все пак няма някакви бюра все още)?

Щом няма да купувате крони от България, ще ви посъветвам да теглите от банкомат (все си мисля, че по-малко ще ви свалят кожите). От дебитна карта (поне от моята - българската) таксата е 2 евро + 1 % от сумата (ако не ме лъже паметта). От друга страна - на много места можете да плащате с карта (интернационална - кредитна, дебитна, няма значение). Примерно можете да си платите спането в хотела и прочие. Но, лично аз ви препоръчвам банкомат, ако не - просто влезте в някоя банка ;) Там не знам как са таксите, защото аз съм с карта на Данске и ако ми трябва евро, просто си ги искам и не ми таксуват :speak:

Иначе добре сте избрали Копенхаген! Сигурна съм, че ще го оцениш. Кога мислите да потегляте насам?

П.П: А и докато сте в Копенхаген, да знаете, че с влак до Малко (Швеция) се ходи за около 40 минути, та и до там можете да скокнете. Аз го направих по грешка, но вие пък можете да идете да се разходите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Страшно много ти благодаря за информацията. :speak: Много ни бе полезна. Мислим към началото или средата на септември да пътуваме. Така и така ще ходим до Берлин, та навивах моят да отидем и до Дания. До Малмо не знам дали ще отскочим, видях че е наблизо, но ще го имаме предвид. Още веднъж ти благодаря за бързия отговор и полезната информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой купувал ли е билети от flybulgarien.dk? Може ли да ми каже какви са впечатленията му от компанията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой купувал ли е билети от flybulgarien.dk? Може ли да ми каже какви са впечатленията му от компанията?

Да.

Стават - в смисъл сега самолетите не са много удобни, но все пак.

Директни полети предлагат, точни са.

За Орхус ли си? Ако си за Орхус вземи си билет за Билунд - по-близко ти е. От билундското летище има и автобуси до Орхус (не са много чести, особено през почивните дни). Ако няма автобус, се качваш на този за Вайле и от там - влак до Орхус. Хем по-бързо, хем по-евтино. Че 50 евро за билет Копенхаген-Орхус и 3ч. път с влак..за време - ядва се, но за пари - не особено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр., искам да се включа с едно питане по темата аджеба защо ви е сичкото тва кандидатстване, квартири и темподобни неща учене на датски и там сума ти други разходи, къде е смисъла да завършип датски университет и да си изживееш живота в една развита финансово , но определено скучна държава, където няма живот, там просто стандарта е много висок, но живота е спрял отдавна и някакси не се усещаш жив, а просто механизиран индивид. Аз поне останах с такова впечатление. Лично мнение не искам да обидя никой! успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали знаеш имали пари хората-дали ги за такова образование... Колкото по-бързо се започне-практикуването-работата толкова по-добре и тогава визиската-СВ-то нямат абсолютно никакво значение...-броят се резултатите. Но се включвам за да питам-кой са най-евтините и удобни самолетни линии от БГ до Копенхаген? Гледах добри оферти на ЛОТ-И Суис -тъй като септември ще ходя до Бела -Конгресния Център-на 6-7 км от летището и колко излиза разходката до Малмъо :) .

Редактирано от bra74eda (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да.

Стават - в смисъл сега самолетите не са много удобни, но все пак.

Директни полети предлагат, точни са.

За Орхус ли си? Ако си за Орхус вземи си билет за Билунд - по-близко ти е. От билундското летище има и автобуси до Орхус (не са много чести, особено през почивните дни). Ако няма автобус, се качваш на този за Вайле и от там - влак до Орхус. Хем по-бързо, хем по-евтино. Че 50 евро за билет Копенхаген-Орхус и 3ч. път с влак..за време - ядва се, но за пари - не особено.

И аз мислех да пътувам до Билунд, но билетите са със 70-80 евро по-скъпи :/ Така че с една колежка взехме до Копенхаген. 175 евро ми се струват добре. Летя на 22 август. Като дойда най-сетне ще се запознаем лично :yanim:

@ Силвестре

Здравей :)

Аз не съм казал, че имам намерение да си изживея живота там. Просто ще уча там 3 или 5 години, а после къде ще отида... Прекалено рано е да се каже ;)

Редактирано от Galin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, Имам няколко въпроса и се надявам, че ще можете да ми отговорите. Като начало ще разкажа за какво иде реч и после ще питам въпросчетата.2010 ми предстои да завършвам бакалавър в Свищов и бих искала да уча магистратура в Дания или Холандия. 1.Каква трябва да е дипломата ми-в смисъл колко е минималният бал? 2.Трябва ли да имам стаж по специалността, която съм завършила в България? 3.До 1 Юли ли ще трябва да си подам документите там? 4.Ще имам ли възможността да работя там или ученето е толкова много,че е почти невъзможно и пряко сили.? 5.Горе долу към 800 Евро ли са нужни за 1 месец? Сигурно мога и още въпроси да задам, но за момента ще се радвам ако някой ми отговори на тези. Благодаря предварително :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, има ли някой от Аалборг.Съпруга ми е там от два дни и търси квартира.Ако някой ни даде информация или помогне ще бъдем много благодарни.Поздрави Ани :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да потърсите квартира на www.boligportal.dk

Благодаря ти.Пробвахме с този сайт, не стана.И вече е в Копенхаген.Нов град, нови проблеми...

Живот ли бе...да го опишеш...

Поздрави Ани :cool:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За МАРИСА!!1Ами първо си много симпатична!!Сайта www.boligportal.dk 10000000000 благодаря,поклон,прегръдки и целувки!!!!!!Намаш представа колко ме улесни пак БЛАГОДАРЯЯ!!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е малко относителен.Та ориентирал съм се към обучение в Дания и се чудя с каква оценка от дипломата се предполага,че ще ме приемат(става въпрос за ИТ специалностите в Копенхаген и Орхус).Ще съм много благодарен ако посочите някаква ориентировъчна оценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И мен силно ме интересува горе-долу какув успех трябва да имам, за да има смисъл да кандидатствам за магистратура в Архус? Само отличници ли приемат? Моля, ако някой има информация да сподели :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никой не ти гледа успеха от училище стига да е приличен. В Орхуския университет гледат хорариума часове от определени предмети и ако не е достатъчен за специалността, за която кандидатстваш, те карат да изкараш summer school.

Общо взето тук всички влизат, но не всички излизат. :biggrin:

Здравейте,

Имам няколко въпроса и се надявам, че ще можете да ми отговорите. Като начало ще разкажа за какво иде реч и после ще питам въпросчетата.2010 ми предстои да завършвам бакалавър в Свищов и бих искала да уча магистратура в Дания или Холандия.

1.Каква трябва да е дипломата ми-в смисъл колко е минималният бал?

2.Трябва ли да имам стаж по специалността, която съм завършила в България?

3.До 1 Юли ли ще трябва да си подам документите там?

4.Ще имам ли възможността да работя там или ученето е толкова много,че е почти невъзможно и пряко сили.?

5.Горе долу към 800 Евро ли са нужни за 1 месец?

Сигурно мога и още въпроси да задам, но за момента ще се радвам ако някой ми отговори на тези.

Благодаря предварително :huh:

1. Погледни горе в поста ми.

2. Зависи от университета. Обикновено, ако го искат, го има в admission requirements.

3. Същото като 2.

4. Ако не говориш датски или холандски, ще имаш големи проблеми с намирането на каквато и да е работа. Ако нямаш и познати или приятели, които да са там, и чиито връзки да ползваш, шансът е минимален. Принципът е следният, ако има работно място, което чужденец студент да може да заеме, то е взето, веднъж освебоди ли се, то се предава на приятел. Така правят поляците, така правят естонците, литовците, а както гледам и българите.

5. 700-800 евро са ти минимумът, с който може да живееш (наем и храна). Между другото това се отнася и за 2те страни. Скоро бях в Амстердам, цените са също толкова високи колкото и в Дания.

Успех!

Редактирано от marisa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите!Изчетох много коментари по темата във форума.Искам да попитам към днешна дата какво е положението в Дания?Може ли да се намери лесно работа?Добре сам с англ.език,но незнам датски.Ще сам много благодарна,ако нqкои ми отговори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравеите!Изчетох много коментари по темата във форума.Искам да попитам към днешна дата какво е положението в Дания?Може ли да се намери лесно работа?Добре сам с англ.език,но незнам датски.Ще сам много благодарна,ако нqкои ми отговори. 0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...