Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Самоед-една много красива и рядка порода

Препоръчан отговор

САМОЕДИТЕ-това е породата която много ми харесва и искам да си споделим и да си разменим мнения.Ето и малко снимки.

post-27055-1195490233_thumb.jpg

post-27055-1195490269_thumb.jpg

post-27055-1195490315_thumb.jpg

post-27055-1195490363_thumb.jpg

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Това са най-разкошните кучета :) ,влюбена съм в тази порода :B Това е моята Маша

post-105744-1197539991_thumb.jpg

Редактирано от mdshadow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:angry: Не разбирам грам от кучета но за самоеда ми стана интересно: - От къде му идва името? Благодаря за изчерпателния отговор отдолу :speak: Редактирано от kucipo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:offtopic_s:

Не разбирам грам от кучета но за самоеда ми стана интересно: - От къде му идва името?

Името му идва от племената които го развъждали,имало две племена в Сибир южни и северни самоеди.Северните самоеди са отглеждали породата и от там идва и името му.Кучетата са много красиви,много игриви и дружелюбни,използвали ги за впряговете на шейните си.Породата е снежно бяла на цвят,и имат едно уникално свойство-единствената порода на която козината сама се подържа по точно сама се почиства и избелва без никаква помощ,даже и самото куче не си я чисти всички мърсотий сами си падат от козината и.Дано да ти харесала породата,това е една малка част от уникалността на Самоеда

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Аз съм горда собственичка на женски самоед на име Чара...Това са в истинския смисъл на думата уникални кучета! Няма порода, която да е така дружелюбна и обичаща всички хора...Адски любопитни и интелигентни, невероятно жизнени и своенравни Публикувано изображение Ако някой ви каже, че е нападнат и ухапан от самоед...не му вярвайте, защото това е невъзможно! Публикувано изображение Смешно е и да се споменава дори за намордник при самоеда! Козината е с два вида косъм, като връхчетата на слънце блестят като сребро! А ако знаете какви звуци издават, когато са радостни, когато тъгуват...когато се протягат или прозяват... Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

post-147757-1201886173_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен много ми харесва тази порода и искам да си взема такова кученце.Обаче ме е страх,че ще ме измамят,че няма да е истинско чистокръвно.Кажете откъде мога да се сдобия с такова сладко кученце,което да си има микро чип,паспорт,родословие и най-важното да е чистокръвно. :whist::P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен много ми харесва тази порода и искам да си взема такова кученце.Обаче ме е страх,че ще ме измамят,че няма да е истинско чистокръвно.Кажете откъде мога да се сдобия с такова сладко кученце,което да си има микро чип,паспорт,родословие и най-важното да е чистокръвно. :):)

Здравей-нищо не мога да ти гарантирам освен ако моето роди на есен и да ти дам друго няма какво да те съветвам мога да ти дам SKYPE ако искаш
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

олеее какво е пухесто!! А как искам да го мачкам и да го гушкам през студените зимни нощи!! Публикувано изображение

С приятеля ми обмисляме варианта да си вземем куче от пансион за изоставени животни, но едва ли ще имат толкова рядка порода!! Не мога да си представя някой да изостави такъв сладур!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на мен много ми харесва тази порода и искам да си взема такова кученце.Обаче ме е страх,че ще ме измамят,че няма да е истинско чистокръвно.Кажете откъде мога да се сдобия с такова сладко кученце,което да си има микро чип,паспорт,родословие и най-важното да е чистокръвно. ;):clap:

:wors:

Ей това е най-гадното,че отникъде не мога да бъда сигурна какво кученце взимам.Като ги гледам разни обяви по интернет,кученцата си личи,че не са чистокръвни а ги продават за такива.Много искам да си взема истински самоед и то в близките една две седмици.Дано да имам късмет :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

олеее какво е пухесто!! А как искам да го мачкам и да го гушкам през студените зимни нощи!! Публикувано изображение

С приятеля ми обмисляме варианта да си вземем куче от пансион за изоставени животни, но едва ли ще имат толкова рядка порода!! Не мога да си представя някой да изостави такъв сладур!!!

Aко ще е от приют си вземи помиярче, веднъж спасиш ли го от там - никога няма да имаш по-добър и верен приятел. В началото е трудно, защото го е страх, но си струва. А и обикновено там има изоставени такива сладури и толкова добри кучета, че ме е яд, че не мога всичките да си ги прибера...

Самоеда е толкова скъпо животно, че никой няма да си помисли да го изхвърли.

Редактирано от DeadSmurf (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е , един познат си го взе за 800 лева :) Но по негови думи , си струва всяка стотинка :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята немска овчарка е 400, ма според мен не си струва да дадеш толкова пари за куче. Аз ще си прибера някое от улицата, ще го спася от студ, мизерия и глад и ще имам също толкова добър приятел, че даже и доста по-умен. За какво да си давам парите да купя някое, като мога да ги дам за да гледам друго от улицата? И все пак нашите като се бяха запънали "овчарка, че овчарка" и не можах да ги разубедя. Дори генетични доказателства им извадих, ама - тц! Не мога да кажа, че я обичам по-малко от колкото бих обичала някое улично, но все пак въпроса е в принципа. А това с маниите за цчиста порода, да е с микро чип, да не ме измамят с родословието, са си превземки до наглост. Ти какво си купуваш? Манджа? Статуетка и украса? Или куче и приятел?!!?! Ебахти и суетата!...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко ще е от приют си вземи помиярче, веднъж спасиш ли го от там - никога няма да имаш по-добър и верен приятел. В началото е трудно, защото го е страх, но си струва. А и обикновено там има изоставени такива сладури и толкова добри кучета, че ме е яд, че не мога всичките да си ги прибера...

:rolleyes: След около 2 седмици започвам работа в приют за животни - ще понатрупам малко опит и като му дойде времето ще си 'осиновим' едно .. Публикувано изображение

Мислим да си вземем някое до 2 годишно ... породата наистина е без значение - само да е добродушно и игриво.

Като гледам доста хора се натискат за чистокръвна порода, но за тях съм чувала, че са здравословно по-неиздръжливи.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моята немска овчарка е 400, ма според мен не си струва да дадеш толкова пари за куче. Аз ще си прибера някое от улицата, ще го спася от студ, мизерия и глад и ще имам също толкова добър приятел, че даже и доста по-умен. За какво да си давам парите да купя някое, като мога да ги дам за да гледам друго от улицата? И все пак нашите като се бяха запънали "овчарка, че овчарка" и не можах да ги разубедя. Дори генетични доказателства им извадих, ама - тц!

Не мога да кажа, че я обичам по-малко от колкото бих обичала някое улично, но все пак въпроса е в принципа. А това с маниите за цчиста порода, да е с микро чип, да не ме измамят с родословието, са си превземки до наглост. Ти какво си купуваш? Манджа? Статуетка и украса? Или куче и приятел?!!?!

Ебахти и суетата!...

Това не е никаква суета,нито наглост.Аз съм готова да дам 600лв. за саемоед,и защо трябва да ги дам на някой,който пробутва някаква порода подобна на самоед за същите пари.Парите не са ми в излишък и затова държа като ги давам поне да не се чувствам измамена после.Аз също мога да обичам някое куче от улицата,а не само чистокръвен самоед,но това вече си е въпрос на личен избор,затова не съди толкова строго. :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:cheers: След около 2 седмици започвам работа в приют за животни - ще понатрупам малко опит и като му дойде времето ще си 'осиновим' едно .. Публикувано изображение

Мислим да си вземем някое до 2 годишно ... породата наистина е без значение - само да е добродушно и игриво.

Като гледам доста хора се натискат за чистокръвна порода, но за тях съм чувала, че са здравословно по-неиздръжливи.

Пожелавам ти много късмет и здрави нерви. Вярно е, че чисто генетично е обусловено нечистокръвните да са по-умни по-издържливи и да имат по-силни инстинкти Дано съумееш да се справиш с грозотията в приюта и успееш да намериш животинката която има нужда от теб.

Bella, основната ми идея е, че е грешно да даваш толкова пари за някаква порода, като можеш да прибереш едно мъничко невинно животинче от улицата и да му осигуриш сигурен живот вместо тъжна смърт без време.

Редактирано от dindi
dindi: по-леко Иржи... (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има си тема за породисто или не- Лично съм я пуснала - марш да спорите там.

За бездомните също има направена тема...

Айде...Пост,който не включва думичката самоед, ще бъде трит Публикувано изображение Уважавайте все пак избора на тема, на човека, който я е пуснал...

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
:P и аз сам горд собственик на породата самоед толкова са очарователни Публикувано изображениеПубликувано изображение ето го и моя Рон

post-227010-1243253816_thumb.jpg

Редактирано от danidoseva (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също съм притежател на животното Публикувано изображение .Малко снимки на моя идиот можете да видите тук.Официалният форум на самоеда в България:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...
  • 4 месеца по-късно...
  • 2 години по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване