Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Шифърът на Леонардо -истина , художествена измислица или ужасяващо разкритие на древна лъжа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки че вече има тема за тази книга , ше си кажа мнението тук , защото останах наистина изключително впечатлен от тази книга . Наистина не знам дали всичко нписнао в тази книга е вярно , но изглежда достоверно аргументирано . Но не ми се вярва такава тайна да се е запазила толкова дълго време....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Никой не може да каже дали е истина или лъжа...Даже тия които са ги измислили тия разкрития.Предполагам че трябва да се спрем по средата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ми хареса книгата. Вярно е че всичко това което се съдържа в нея е в пълна противоположност на това в което са ни учили да вярваме. Но дали е истина, или не никой не може да даде точни доказателства. Според мен е просто обеснение на Библията, която ни кара да вярваме в свръхестествени чудеса. Исус може да е бил един филосовски настроен човек роден и живял в онези времена.

Редактирано от selia (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хаха книгата худежествено е интересна, но исторически КУЦА!!!

За английски знаещите ето ДЪ САЙТ: http://davincicodeforum.com/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната книга, но този път криминална... Става за убиване на няколко часа време... и нищо повече. Има много по-добра на Умберто Еко - "Махалото на Фуко" и не знам колко още по въпроса. Та това ми е мнението - криминале, около което се вдигна невероятен търговски шум.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Поредната книга, но този път криминална... Става за убиване на няколко часа време... и нищо повече. Има много по-добра на Умберто Еко - "Махалото на Фуко" и не знам колко още по въпроса. Та това ми е мнението - криминале, около което се вдигна невероятен търговски шум.

<{POST_SNAPBACK}>

Прав си, не успя да ме впечатли особено. Даже и за убиване на време не става. Може би заради рекламата имах твърде високи очаквания към нея и съответно се разочаровах.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата е сравнително добра и както казаха по-нагоре става за убиване на времето. В основната си част темата на тази книга е изплагиатствана от документалната книга на 3 британски автори " Светата кръв и свещения граал " издадена у нас през 1997 год, като малко е поукрасена и е вкаран криминален момент. По въпроса за истиноста на теориите в книгата, моето мнение е че има нещо неясно и тъмно около възникването на християнството и личноста на Христос. Препоръчвам Ви да прочетете "Светата кръв и свещения граал ", където всичко е много добре написано и няма и най-малката следа на търсенето на евтина сензация кото при Дан Браун

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че авторът на книгата е търсил евтина сензация. Просто той е събрал достатъчно пикантна информация, за да се получи този доста добър и последователен роман, който преплита в себе си различни нишки от различни области. Не мисля, че той е просто поредният антихрист, който цели да компроментира църквата с измислици. Основната тема, върху която е изграден сюжетът, че Исус не е с божествен произход и дори е имал съпруга, т.е. бил е съвсем обикновен земен човек, надарен с чудесен талант да увлича хората след себе си, не е нещо ново, просто за това се избягва да се говори, защото религията губи от това. Така че това просто е един добър начин да се изрази мнение, различно от общоприетото на фона на заинтригуваща криминална интрига, изпълнена с много кодове. Разбира се, че има много художествена измислица, но според мен целта на Браун е ясна и аз смятам, че тази книга я постига. Все пак романът не претендира да е исторически (въпреки, че според мен съдържа много повече истини за живота на "сина божий" от Библията :nono::) )

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Книгата е сравнително добра и както казаха по-нагоре става за убиване на времето. В основната си част темата на тази книга е изплагиатствана от документалната книга на 3 британски автори " Светата кръв и свещения граал " издадена у нас през 1997 год, като малко е поукрасена и е вкаран криминален момент. По въпроса за истиноста на теориите в книгата, моето мнение е че има нещо неясно и тъмно около възникването на християнството и личноста на Христос. Препоръчвам Ви да прочетете  "Светата кръв и свещения граал ", където всичко е много добре написано и няма и най-малката следа на търсенето на евтина сензация кото при Дан Браун

<{POST_SNAPBACK}>

Идеята далеч не е "изплагиатствана" от там, защото множество изследователи са писали по въпроса далеч преди въпросните трима автори. Все едно да напишеш книга за Моцарт и да кажат че си плагиатствал от някой негов биограф. Същата работа. Браун не търси евтини сензации, а лесни популяризации. Книгата му има доста здрави основи, за което свидетелстват двата "ключа" които бяха издадени наскоро и на български - към "Шифърът..." и към предходящата го "Шестото клеймо". Там се разказва за историческата истина около илюминатите и прочее общества и разкрива действителните исторически основи на двете книги на Браун. Та това далеч не бих го нарекъл плагиатство. Още през втората половина на 19 век се е писало и знаело за тези хипотези, ако не и преди това (но не и официално). Множество езотерични общества са насочвали погледите си натам и имат какво да кажат по въпроса, стига човек да е чел. А подхода на Браун е оригинален - художествено представяне на "евтини сензации", т.е. популяризация на нещо така, както например го прави Хокинг. Уви, него не го наричат все още плагиат, но това е друга тема...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Това е една много хубава книга тип криминален роман. Просто нещо като Шерлок Холмс на нашето време. Има загадки, разследване, мистерия. Защо всеки си задава такива сложни въпроси като: "Дали църквата ни лъже?", "Какъв е бил Исус всъщност?" и други. Според мен и самият автор не е искал да почнем да се съмняваме, а просто да прочетем книгата. В последствие е станало така че книгата стана известна и от гледна точка на печалбата пуснаха тези два ключа. Прочетете и другите му книги и ще видите че са подобни. Има убийство, загадки и привидна достоверност на всяко едно твърдение. Щом мислите толкова сложни теории, защо не се замислите за тази простичка теоория??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен книгата ми хареса изключително много :cheers: Започнах да я чета на шега една събота и искам да ви кажа, че не се отлепих от нея, докато не я прочетох :yanim::yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Хубава книга, макар че на мен "Шестото клеймо" ми хареса повече. ИНаче други негови не съм чела. а филмът по "Шифърът на Леонардо" е... гавра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

За "Шифърът на Леонардо" можем да се позамислим дали е истина , все пак може би до някъде трябва да й повярваме не в такава степен в каквато е написана де,но не можем да отречем гоненията на учените от Католическата църква има и доста прикрити факти ... само като се замислим за "Знакът на близнаците" на Р. Лъдлъм - и в нея има доста истина според мен.

А относно произведенията на Дан Браун - лично на мен " Шестото клеймо" ми хареса много повече и като стил на написване и като история и като факти ;):P;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всъщност Дан Браун е изплагиатствал половината неща от книгата на Ал Пикнет, която в момента чета, и тя, за разлика от него, прилага солидна библиография, плод на дългогодишен труд Струва си да се прочетат и двете. Когато си правих курсовата работа 1 срок( на тема "За някои основни `гряха` на Римокатолическата църква"), прочетох доста книги, които изобличават божиите служители и ми се сториха достоверни. Въпреки че романът на Браун е предимно с търговска цел, казва доста истини. Трябва да погледнеш и от другата гледна точка, за да си изградиш мнение. :help wanted3::down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата на Ал Пикнет си личи, че е писана с труд и желание. Докато книгата на Дан Браун е създадена с чисто търговска цел - за един бум, скандал и няколко милиона долара.

Книгата не беше нищо особено, а филмът голяма излагация. Очаквах повече и от двете, по време на четенето на рецензиите.

А за "Опус дей" колко неверни неща има...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Дан Браун пише найстина увлекателно но не мисля,че всичко в книгата "Шифърът на Леонардо" е истина но все пак ми хареса и я прочетох на един дъх.Чела съм и другите му две книги"Шестото клеймо" и "Метеоритът" но от трите книги най-много ми хареса"Метеоритът" :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Дан Браун е приложил една схема във всичките си книги - започва с мистериозно убийство, с разследването му се намесва специалист - професионално и морално почти съвършен, среща красива жена /съответно мъж/ и поредната мистерия, свързана с прикривана Тайна с голяма буква. Накрая всичко свършва с хепи енд. Затваряш последната страница на динамичното действие свито в няколко часа или денонощия и се чувстваш съпричастна на "добрите" и щастлива от справедливата развръзка. Приятно изживяване и дотам.

Несериозно е да обсъждаме използваните от автора хипотези, те са за колорит и достоверност на изложението.

Забравяш наличието на лошите-във всяка книга са членове на могъщи организации, безскрупулни и решение на всичко да спрат разкриването на истината.В "Шифърът" -Опус деи, в "Метеоритът"-разузнаването на САЩ с делта форс и т.н. и т.н.

Бестселъри....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване