Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Дилемата ми е с какво да заменя x1950PRO 512MB. При нея най-важното беше, че нямаше игра, която да ми насече, дори веднъж. Моля за съвет за алтернатива, като се има предвид, че други от модела 1950 няма, а еквивалента на nvidia от 7-ма серия е само до 7600 модел. Чувствайте се свободни да препоръчате дори и по-скъпи или по-евтини карти но разликата да не е повече от 30-50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма такова чудо!

Най-близкото по производителност е на цена 450лв! т.е. не се знае и какво търсиш така както си задал въпроса?

Притежаваш една от най-добрите DX9 карти ... какво търсиш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е развалена и трябва да я сменя. Нямат на склад модел 1950, тъй че трябва да избера друго. Тва ми е ясно, че е най-добрата, а аз точно за това я взех. Работата е там, че трябва да се смени за друга или да съм без никаква.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Nvidia 7900GT...просто друга близка алтернатива няма, в тези ценови рамки!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
еквивалента на nvidia от 7-ма серия е само до 7600 модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кофти... поръчай я, или направо си поръчай нова 1950-ца...кажи им на тези от фирмата, че можеш да изчакаш доставка...просто няма друга алтернатива.. :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Няма такова чудо!

Най-близкото по производителност е на цена 450лв! т.е. не се знае и какво търсиш така както си задал въпроса?

Притежаваш една от най-добрите DX9 карти ... какво търсиш?

Хм... Аз гледайки тестовете, виждам, че онова чудо 8800GT е близо два пъти по-бързо от това радеонче и дори може да се намери на цена доста под 450 лева. Естествено, при замяна никой няма да ти предложи толкова ниска цена. Обаче аз бих направил точно това. Бих избрал 8800GT или HD3870 на доста по-ниска цена. Така, че не се занимавай с глупости и изчакай появата на новата серия 3*** на АТI. Прибави някой друг лев, но знай, че няма да имаш проблеми с новите игри в близките 2-3 години ( Е, поне ще ги подкарваш нормално) Иначе и аз търсих алтернативи на тая карта, но определено такива са само по-скъпата 8800GT, която е и на доста по-висока цена. Все пак отношението цена/производителност/бъдеще е на доста по-добро ниво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеш доплащай за 8800GT. Имай впредвид, че най-вероятно ще ти излезе 250лв отгоре, но си струва. Можеш да чакаш за 3850/3870 ама ги няма никъде. На твое място аз бих си взел друга 1950Pro. Щом нищо от това, което играеш не ти насича, значи няма смисъл да се дават повече пари.

P.S: pit, 7900GT отдавна е спряна от производство. Единствено може да се надява на някакви залежали бройки по фирмите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм съгласен, че я няма...ама при условие, че става въпрос за замяна на повредена подобна...във фирмата трябва да направят всичко възможно да намерят заместител...най-малкото в склада на тая фирма трябва да има някоя, която да му предложат на това ниво, иначе що за смешна фирма говорим!

Пък и човека казва границата от 40-50лв.. къде го втурнахте към 8800GT.. и аз бих му я предложил, но я да видим политиката на фирмата дали е така, че да му заменят тази и срещу доплащане (на доста повече от 50 лв) ще му продадат 8800...аз бих се радвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако можеш доплащай за 8800GT. Имай впредвид, че най-вероятно ще ти излезе 250лв отгоре, но си струва. Можеш да чакаш за 3850/3870 ама ги няма никъде. На твое място аз бих си взел друга 1950Pro. Щом нищо от това, което играеш не ти насича, значи няма смисъл да се дават повече пари.

P.S: pit, 7900GT отдавна е спряна от производство. Единствено може да се надява на някакви залежали бройки по фирмите.

Сега може да е 250 лева по-скъпо от 1950PRO, но нещата много скоро ще се променят. Имам предвид след нова година, а може и още в началото на декември. Все пак , още не са излезли 8800GT 256 МБ, която ще бъде на още по-голяма далавера, ако си караме все още с ЕЛТ мониторите. Хато сложим и трета серия на ATI, доплащането може да не е толкова космическо, колкото го описваш. А тия карти, за които споменавам, ще излязат много скоро и според мен , не си заслужава инвестирането отново в стара карта! Сега се е паднало да се даде още някой лев.

А липсата на насичане, може да е от много неща: Мощен процесор, RAM памет, бърз хард и оптимизирана система. Съмнявам се, ако сложа това радеонче до моя Celeron, да не ми насече!

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов въпрос вързан към същата тема: Има ли все още някаде на пазара Х1950? Говоря за цена от порядъка на около и под 250лв... Където и да погледан - няма налични... както казва един приятел: what the f*ck?! До вчера имаше навсякъде, днес няма никаде... Таман и събрах парите и тя взе, че изчезна... Втори въпрос: свястна видеокарта на цена около 200 лв.. (+- 20, 30 лв)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Mи обади се по телефона и провери, например тук, тук, или тук. Най-вероятно са изчезнали от пазара преди навлизането на HD38xxx, та можеш да поизчакаш няколко дни да видим на какви цени ще дойдат тук. Ако 3850 с 256МВ памет е под 300лв. най-вероятно тя ще е новия хит в този ценови клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...