Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Настройка за безжичен рутер

Препоръчан отговор

Имам вкъщи безжичен рутер и не съм сигурен как да му направя настроиките.Идеята ми е следната:имам лаптоп със WIFI и настолен компютър, на който интернета му идва не през LAN мрежата, а през модем и съответно USB.Бих ли могъл да пусна интернета до рутера през LAN картата на натолния компютър?ПРоблемът ми е, че на рутера имам вход само за LAN кабел,затова искам да знам възможна ли ми е идеята.

Преполагам, че трябва да шерна интернета от ПЦ-то и да свържа ЛАН картата с входа на рутера,но как да го направя? Пробвах с програмата СС прохи но не стана.

Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модема освен USB би трябвало да има и изход за RJ45, който може да ползваш за рутера и от там да ползваш и за компютъра и лаптопа. Но може да има и ограничение по MAc адрес.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само УСБ е, няма други изходи от модема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да кажем просто, че модема е за АДСЛ, но не е български!Някакви идеи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако няма порт за Ethernet или FastEthernet, можеби трябва си купиш и да сложиш. За първи път чувам модем с USB, тъй като USB-то не е Network Intеrface Card ( NIC e Lan картата) и неможе да работи с MAC адреси.

Редактирано от diavolo_vam (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъвто и да е този рутер трябва да има RJ45.

Защто не дадеш модела за да го видиме.Виждал съм всякакви по народност рутери ,но такива който имат само USB не бях срещал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какъвто и да е този рутер трябва да има RJ45.

Защто не дадеш модела за да го видиме.Виждал съм всякакви по народност рутери ,но такива който имат само USB не бях срещал.

Това въобще не е вярно, например кабелните модеми обикновено имат USB и/или Ethernet интерфейс. Но тогава май игрите с МАК-а не стават :-)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване