Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Малко съвет за един ъпдейт на конфигурация :)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Компа ми вече стана на годинки и искам малко да го ъпдейтна (доколкото е възможно естествено) :)

Дъно: Gigabyte GA-7VT600 1394

Процесор: AMD Athlon Barton 2500+ 1,84 Ghz

РAM: 768 DDr 400mhz

Видео: GF 4 4200 Ti 128mb, AGP8

Захранване: 320W

Видео картите, които съм си харесал са:

SAPPHIRE R9550/256M/DDR2 AGP 73,33 лв

SAPPHIRE X1550 256 DDR2 AGP 116,84 лв

SAPPHIRE X1650 256M DDR2 AGP 126,51 лв

SAPPHIRE X1650 512M DDR2 AGP 135,37 лв -> тази най-ми допада? какво ще кажете?

GB N76G256D-RH /GF7600GS AGP 146,66 лв

XFX 7600GS 256M DDR2 /AGP 159,55 лв

Процесори:

ATHLON64 4000 X2 /AM2 115,23 лв

ATHLON64 4000+X2/AM2/BOX 125,70 лв

ATHLON64 4200 X2/AM2 131,35 лв

ATHLON64 4200+ X2 /AM2 /BOX 148,27 лв

ATHLON64 4200 X2 /AM2/BOX/65W 149,07 лв

Тези процесори съм си набелязал? Какво мислите?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Тези процесори няма да станат за твоето дъно...Твоето е за СОКЕТ А, a искаш да сложиш такива за АМ2 (с добро охлаждане и клок можеш да го докараш до модела AMD Athlon Barton 3200+ )

2. Не се лъжи по-големия обем памет на видео-картите (това само ги оскъпява)...Гледай да е с бърза памет 256 DDR3

SAPPHIRE X1650PRO 256GDDR3 AGP

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36890

SAPPHIRE X1950GT 256 GDDR3 AGP (внимавай тази е за AGP, но на моето дъно което беше по-стара ревизия с AGP поддръжка не щеше да запали и взимах изцяло нов компютър, защото се запънаха да ми върнат парите за нея!) Иначе е доста добра картата ама и малко по-скъпа.Сега съм със същата, но за PCI-E

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36045

SAPPHIRE HD2600XT 256M GDDR3 AGP (по-новото поколение, но с орязана шина - 128 битова, но с поддръжна за DirectX 10.И все пак бих си взел горната - X1950GT )

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=36946

Можеш да замениш и модулите памет вместо 768 MB, за 2х1 GB => евтин и ефективен UPGRADE...за машина от твоя клас:

KIT 2 X 1GB SUPER T DDR400

http://www.mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=32439

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи за какво искаш да ползваш компютъра. Най-малкото нито един от изброените процесори не можеш да сложиш заради сокета. Всички изброени видео карти са под всякаква критика а и РАМ-та ти е малко. Ако мислиш да играеш игри събирай за нов компютър. Ако не - процесора няма смисъл да го сменяш. Само добави още памет, например махни една от 256МВ-овите и сложи 2х512. Най-добре ще стане с 4х512 или 2х1ГБ. Ако все пак държиш на видео карта си вземи х1950. Според мен не си заслужава да вземеш по-скъпа от x1950GT 256MB.

Еdit (реторичен въпрос): Защо винаги ме изпреварват?!

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами рядко играя игри :) Сегашния ми върше работа за това, за което го ползвам, ама ми се доисква понякога да изпробвам някой нова игра ;)

Благодаря Ви за помощта :P Не мисля да давам повече от 300 лв. за ъпгрейт :P Защото средата на лятото ще сменям изцяло машината ;) и до тогава ще карам с ъпдейта, който ще направя до няколко дена :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VIA KT600 чипсетът не поддържа двуканален режим на работа с паметта.

За видеото потърси някоя 7300GT 128Mb GDDR3, няма смисъл да наливаш пари в по-скъпа AGP карта след като лятото ще правиш цялостен ъпгрейд.

Като гледам не са ти останали свободни слотове за рам biggrin.gif

Разкарай 256-ката и си вземи едно SuperT 1Gb DDR400 cool.gif

Редактирано от myd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо процесора си смени захранването, ще ти трябва ако ще сменяш видеото с по-мощно, особено ако сегашното ти е някакво "измислено". А и на новата конфигурация ще можеш после да си го ползваш, така че вземи си някое с перспектива, примерно Fortron 400W.

За видеокарта: 1650 е супер, но не ти трябват 512 МВ, даже и да пускаш от време на време някоя игра, нищо че разликата в цената е малка - откъм производителност е нула.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
... откъм производителност е нула.

Не съм много съгласен. Има разлика в производителността на по-високи резолюции. Друг е въпроса колко високи може да използва с тоя процесор и рам. За захранването също не съм съгласен. Сега повече от 300-350 не му трябват, дори и с нова видео карта, ьа пък на новия компютър 400 ще са му малко най-вероятно. Така както се разви разговора изобщо нищо не го съветвам да копува. Няма смисъл ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам 1 свободен слот :help wanted: с 256 и 512-ка са заети 2-та слота :help wanted: а колкото до захранването не пише някакво свясно име :help wanted: явно е измислиено пише производство Януари 2004 biggrin.gif амен амен 4 годишно :help wanted: А биоса дали ще подържа повечко рам, видео?? Това ся се сетих, че ме притеснява :S

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване