Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

salim

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Сега нека видим целия текст и неговия смисъл.

33 Отговориха Му: Ние сме Авраамово потомство и никога никому не сме били слуги; как казваш Ти: Ще станете свободни.

34 Исус им отговори: Истина, истина ви казвам, всеки, който върши грях, слуга е на греха.

35 А слугата не остава вечно в дома; синът остава вечно.

36 Прочее, ако Синът ви освободи, ще бъдете наистина свободни.

37 Зная, че сте Авраамово потомство; но пак искате да Ме убиете, защото за Моето учение няма място във вас.

От тук става ясно,че еврейте са потомци на Авраам.Освен това Исус ни насочва за естесвото на спора,свързано с извършваните грехове.Човек,който се отдава на греха е негов слуга.

38 Аз говоря това, което съм видял у Моя Отец; също и вие вършите това, което сте чули от вашия баща.

39 Те в отговор Му казаха: Наш баща е Авраам. Исус им каза: Ако бяхте Авраамови чада, Авраамовите дела щяхте да вършите.

40 А сега искате да убиете Мене, Човека, Който ви казах истината, която чух от Бога. Това Авраам не е сторил.

Исус говори от името на Бог,както и еврейте,но в случая чрез посредник,чийто лице се явява Авраам.Те от своя страна желаят да убият Божия пратеник,като Исус ни съобщава,че подобно поведение не е характерно за Авраам.

41 Вие вършите делата на баща си. Те му рекоха: Ние не сме родени от блудство; един Отец имаме, Бога.

Тук трябва да се спомене,че под "баща си"(в други преводи се използва "бащини си") се има предвид предишните поколения,които отхвърлили Божието слово.

42 Исус им рече: Ако беше Бог вашият Отец, то вие щяхте да Ме любите, защото Аз от Бога съм излязъл и дошъл; понеже Аз не съм дошъл от Себе Си, но Той Ме прати.

Тук Исус ясно ни дава да разберем,че ако еврейте вярват в Бог,защо тогава не подкрепят пратеника Му.От тук да се прави извод,че еврейте са се кланяли на друг няма логика.

43 Защо не разбирате Моето говорене? Защото не можете да слушате Моето учение.

44 Вие сте от баща дявола, и желаете да вършите похотите на баща си. Той беше открай човекоубиец, и не устоя в истината; защото в него няма истина. Когато изговаря лъжа, от своите си говори, защото е лъжец, и на лъжата баща.

Тук под "баща дявола" се разбира грехът.Така са наричани хората с много грехове и непрекъснат стремеж към тях.Съответно дявола е символ на лъжи и греховност,следване на похотите,убийствата и т.н..Тук стиха изобщо не е свързан с Авраам.На кого е служил Авраам?От следващите стихове ще стане ясно.

Матей глава 8:

11 Но казвам ви, че мнозина ще дойдат от изток и запад, и ще насядат с Авраама, Исаака и Якова в небесното царство;

Лука 1:

54 Помогна на слугата Си Израиля. За да помни да покаже Милост.

55 (Както бе говорил на бащите ни). Към Авраама и към неговото потомство до века.

72 За да покаже милост към бащите ни, И да спомни светия Свой завет,

73 Клетвата, с която се закле на баща ни Авраама.

13.27 А Той ще рече: Казвам ви, не зная откъде сте; махнете се от Мене всички вие, които вършите неправда.

13.28 Там ще бъде плач и скърцане със зъби, когато видите Авраама, Исаака, Якова и всички пророци в Божието царство, а себе си, изпъдени вън.

Отново Йоан глава 8,същата,която salim ни цитира,Исус казва следното за Авраам:

53 Нима Ти си по-голям от баща ни Авраама, който умря? И пророците умряха. Ти на какъв се правиш?

54 Исус отговори: Ако славя Аз Себе Си, славата Ми е нищо; Отец Ми е, Който Ме слави, за Когото вие казвате, че е ваш Бог;

55 и пак не сте Го познали. Но Аз Го познавам; и ако река, че не Го познавам, ще бъда като вас лъжец; но Аз го познавам и пазя словото Му.

56 Баща ви Авраам се възхищаваше, че щеше да види Моя ден; и видя го и се зарадва.

Арсен,а ти какво ще кажеш за символа за който питах?Прост въпрос,изискващ прост отговор,но не мълчание.Мълчанието в случая не е отговор,а измъкване от отговор. Публикувано изображение:questions:Публикувано изображение Та вместо да ни облъчваш-нещо наистина безсмислено в случая-отговори ако можеш.... Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Арсен,а ти какво ще кажеш за символа за който питах?Прост въпрос,изискващ прост отговор,но не мълчание.Мълчанието в случая не е отговор,а измъкване от отговор. Публикувано изображение:questions:Публикувано изображение Та вместо да ни облъчваш-нещо наистина безсмислено в случая-отговори ако можеш.... Публикувано изображение

Нещо си се объркал.Въпрос от теб към мен не видях,като останалите ти разсъждения няма какво да ги коментирам,освен да ги отдам на някакво емоционално състояние.Относно въпроса ти към всички,не проявявам интерес към картинката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо си се объркал.Въпрос от теб към мен не видях,като останалите ти разсъждения няма какво да ги коментирам,освен да ги отдам на някакво емоционално състояние.Относно въпроса ти към всички,не проявявам интерес към картинката.

Отдавай ги на каквото си искаш,приятелю.Твое неотменимо право си е,ако не се усещаш подготвен да избягаш.Аз те разбирам напълно.Не трябва интерес ,за да дадеш тълкуване-но щом казваш-така да бъде.И този отговор е доста красноречив ..... Публикувано изображение:sobbing:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тълкуването е равно на бълнуване. Хехехеее. Бълнувайте си, няма лошо. То в библията май някъде е писано, че щото много са блудствали - разбирай бълнували, бог унищожил няколко циливилизации право - криво не/разбрани, ахахахаа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Бог избрал Авраам?Защото е Бог.Какъв мислите е бил Авраам преди Бог да го призове?Идолопоклонник, като всичи останали свои съграждани в Ур Халдейски.Но Бог суверенно го избира и му казва каква и как да направи, всичко което се иска от Авраам е да се подчини.Какво има тук да се тълкува?К'ви тайни к'ви пет лева?Ключът за разбирането на Библията и Стар и Нов завет е посвещение и вяра в Бога, покорство и живот, базиран на принципите на Библията.Не вятърничави тълкувания и сентенции на тоя или оня, защото Бог е много повече и от Авраам и от всички останали.Понеже Той е писал Библията, простата логика сочи, че само Той знае тайните и мъдростта скрити в нея и само Той може да ги извади и сподели.Е, на кого Бог ще ги сподели?На човека, който живее за Него и в хармония с Него, човека, който Му угажда.Ако не сте такъв човек, не се хвалете с неща, които не разбирате и не живеете.Вашата мъдрост може да стигне само до облаците.Както и моята.Другото са приказки и разтягане на локуми, мнението на тоя или оня и понякога даже свади.А Бог, е Бог на мир.Но Бог също казва: Няма мир за нечестивите.В този смисъл или сме нечестиви и нямаме мир и нищо общо с Бога или сме праведни и се радваме на Божието благоволение и благословение.Честито Рождество Христово на всички съфорумци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо Бог избрал Авраам?

Честито Рождество!

alesys, при цялато ми уважение към теб, смятам че не си прочел темата, по която се изказваш. Ако беше го сторил, щеше да разбереш че Йехова не е избрал Авраам, а е избрал Сара.. Тя е неговата избраница!

И не е върпос на интерпретация някаква - просто ТАКА ПИШЕ В БИБЛИЯТА.

Редактирано от salim (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважаеми, проблемът не е в интерпритациите. То си е ясно,че са едностранчиви, половинчати, външни.

Проблемът е възможно ли е Бог /този, истинския, създателя на Универсума/ да не е в етиката и естетиката, да не е изцяло проникнат, движен и сътворяващ етика и естетика.

Мисля си, че ако не е в етиката и естетиката /а Йехова явно не е/,той е лъжеБог, измамник, Лъжедимитрий, или ние сме сгрешили/заблудили/излъгани, че е така.

Ти ми отговори - вярваш ли, че този свадлив, отмъстителен, подъл, коварен, жесток Йехова Е истинския Бог, Създателя, нашия баща?

Аха, вярвам.Но не и думите, с които го охарактеризираш.Етиката и естетиката за които говориш са човешки категории.Има една книга на крастотата в Библията, Песен на песните, в нея има една истинска и чиста любов и истинска красота.Това е Божията етика и естетика.Тя не се връзва много със съвременните стандарти на морална разпуснатост и откровен разврат.А Този, Който ти така добре познаваш и описваш, в един момент от времето, пожертва собствения си син, за да можеш ти сега да имаш компютър, свобода, покрив над главата и всико останало, на което се радваш.В добавка, Той иска и да гарантира вечната ти съдба в една невъобразима слава.Мислишли, че е е подъл, коварен, жесток?А не мислиш ли, че на хората много повече им прилягат тези епитети?Ето, отговорих ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза Карлин в едно от шоутата си: "Религията държи първенството по дрънкане по безсмислици. Помислете само - тя е убедила хората, че има невидим човек, който живее на небето и наблюдава всичко което правите, всяка минута и всеки ден. И Невидимият човек си има списък с десет неща, които не иска да правите. И ако направите кое да е от тях, Той си има специално място пълно с огън, дим, мъчения и страдания, където ще ви прати, за да страдате, горите, да се душите, крещите и плачете завинаги, до Края на света!... Но ви обича. Обича ви и има нужда от пари!" Публикувано изображение С други думи - има организации, които искат да вярваме в Невидимия човек на небето, с който са свързани "божествената етика и естетика" - понятия създадени от хора за неща написани от хора.

Аз вярвам в Бог - върховното създание/сила/принцип съградили света, защото нищо не идва от нищото. Но аз не вярвам в Невидимия човек със списъка. Всеки обаче има правото да вярва в него. Нека не обвиняваме и не се присмиваме на тези, които не мислят като нас.

Редактирано от Stalik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро :speak:

на теб може да не ти позволява, но на мен не ми пречи, valentinus. както има различни хора, така има и различни богове.Един обича кръв, друг пък си пада по жени, трети обича да пържи хорицата с гръмотевици...

Богът на Авраам си е бил в крак с модата между боговете по онова време.Във Вавилон Мардук е искал жертви, във Египет боговете-също. Е-там се е подвизавал един Атон, който не е щял жертви, ама бързо са го изритали от божествения купон.

Келеш някакъв-да не иска жертви и да не слуша старите, отракани богове.Навирил си много носа той.

А нашият бог на Авраам по него време си е бил конформист като казармен плъх-държал се е по същия начин, както и другите богове.Никакво ноу-хау, никакви отстъпки.Разлика в стила-да, но не и в същината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, пишем на различни езици.

И все пак ще опитам

Етиката не съществува в този свят. В този свят съществува Законът на джунглата, талионното право на твоя бог - Йехова /око за око, зъб за зъб/. Етиката е само в нас, хората. Това е "категоричният императив" на Кант, нещо, което не може да се обясни с нищо в тази природа, защото етика тук НЕ СЪЩЕСТВУВА. Къде в Природата има свобода, братство, равенство, безусловна любов ? Никъде, само в нашите глави...и сърца. Защото точно етиката е отглас, праспомен от Божието царство, от висшата реалност. А естетиката е проявление на същият този праспомен в сферата на чувствата. И това е единственият ни компас, дали нещо идва от Бог, или от имитациите Му. А Стария завет е пълен с какво ли не, само не и с Любов. Затова е и причинил реки от кръв, за храна на лъжебоговете...

Може да помислиш върху това.Има много кръв във Стария Завет.Едновременно с това, Бог, Който заповядва проливането на тази кръв, пролива кръвтта на собствения си Син и то за хората.Каква е истината?

Редактирано от alesys (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да помислиш върху това.Има много кръв във Стария Завет.Едновременно с това, Бог, Който заповядва проливането на тази кръв, пролива кръвтта на собствения си Син и то за хората.Каква е истината?

Щом си задаваш този въпрос, вече си близо до истината.

Представи си, че си баща на 12 деца.

И си много строг, има правила с които трябва да се съобразяват децата ти.

Първото обаче излъгало, нарушило едно от правилата - хвърляш му един бой и то взима че умира.

Второто взело един от овните ти и го заколило без да спомене името ти - удавяш го във ваната

Третото постоянно те вика по име - слагаш го на електрическия стол

Чевъртото пък пожелало слугинята на петото - убиваш го с камъни

Петото обаче забравило, че в съботата трябва да служи само на тебе и отишло на нивата да работи - и за него смърт

И така виждаш, че децата започават да намаляват и си казваш: Я да видя сега, то така ако продължи, ще остана без деца. Я да взема 12-тото, докато е още безгрешно и да го разпъна на кръст заради миналите и бъдещите грехове на децата ми.

Речено сторено.

И си казваш

Ако някое занапред съгреши, като прочете в дебелата книга, че съм разпънал 12-тото, безгрешното, и повярва в него - ще му простя греховете.

Ако не повярва - ще обърна пак дебелия край.

В това ли вярваш, alesys

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом си задаваш този въпрос, вече си близо до истината.

Представи си, че си баща на 12 деца.

И си много строг, има правила с които трябва да се съобразяват децата ти.

Първото обаче излъгало, нарушило едно от правилата - хвърляш му един бой и то взима че умира.

Второто взело един от овните ти и го заколило без да спомене името ти - удавяш го във ваната

Третото постоянно те вика по име - слагаш го на електрическия стол

Чевъртото пък пожелало слугинята на петото - убиваш го с камъни

Петото обаче забравило, че съботата трябва да служи само на тебе и отишло на нивата да работи - и за него смърт

И така виждаш, че децата започават да намаляват и си казваш: Я да видя сега, то така ако продължи, ще остана без деца. Я да взема 12-тото, докато е още безгрешно и да го разпъна на кръст заради миналите и бъдещите грехове на децата ми.

Речено сторено.

И си казваш

Ако някое занапред съгреши, като прочете в дебелата книга, че съм разпънал 12-тото, безгрешното, и повярва в него - ще му простя греховете.

Ако не повярва - ще обърна пак дебелия край.

В това ли вярваш, alesys

Много добра история,Салим!А Трихо спомена един бог който наистина заслужава внимание!Някой може ли да разкаже историята на Ехнатон и Нефертити,или аз да го правя? Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра история,

Ето ти още една история

Представи си, че имало някога един много сторг баща на 12 деца.

Създал той заповеди, с които трябвало да се съобразяват децата му.

Първото обаче излъгало, нарушило едно от правилата - хвърлил му един бой бащата и то взело, че умряло.

Второто взело един от овните на баща си и го заколило без да спомене му - бащата го удавил във ваната

Третото постоянно викало баща си по име - така обаче нарушило една от заповедите и баща му го сложил на електрическия стол

Чевъртото пък пожелало слугинята на петото - бащата го убил с камъни

Петото обаче забравило, че съботата трябва да служи само на баща си и отишло на нивата да работи - и него го постигнала насилствена смърт

Видял това което става ДЯДОТО, бащата на описания в нашата история лош баща, и решил да спаси внуците си. Той имал друг син, Исус, когото решил да изпрати на помощ на внуците си.

Обаче лошия баща видял, че властта над децата му започва да се изплъзва, и организирал заговор срещу Исус. Исус бил хванат и бил разпънат на кръст.

Това разстроило много ДЯДОТО, затова той хванал лошия си син и:

"го хвърли в бездната, заключи и я запечата над него, за да не мами вече народите, преди да се свършат хилядата години, след което той трябва да бъде пуснат за малко време."

Но внуците още следвали заповедите на лошия си баща, записани в една дебела книга и вършели неговите дела.

Затова ДЯДОТО казал на внуците си: Ако правите това, което правеше моя син Исус, и следвате Него, и приемете Него за ваш духовен баща, и го обичате, ще имате живот вечен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам в тази история salim.Вярвам в това.Един баща имал две деца, дал им всичко на разположение, но казал им да не бъркат в контакта, защото може да умрат.Те бръкнали, напук на баща си и умрели.Баща им плакал и скърбил и се чудил как да ги съживи.И пожертвал себе си, за да оживеят те.В това вярвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти си един мноооого вярващ /чак доверчив/ човек, любезни.

:offtopic_s: и аз така, и аз така :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти си един мноооого вярващ /чак доверчив/ човек, любезни.

Нещо лошо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Не, не вярвам в тази история salim.Вярвам в това.Един баща имал две деца, дал им всичко на разположение, но казал им да не бъркат в контакта, защото може да умрат.Те бръкнали, напук на баща си и умрели.Баща им плакал и скърбил и се чудил как да ги съживи.И пожертвал себе си, за да оживеят те.В това вярвам." Същата история написана с някоя дума отгоре звучи така: Един баща имал две деца.Построил им къща-последна дума на техниката,дал им всичко необходимо за вечен и щастлив живот,но им казал-Всички контакти в къщата може да използвате,ама червения не може,щото къщата ще изгори,а вие ще умрете.Дошъл един чичка и ги попитал-Верно ли каза баща ви да не използвате червения контакт?Те отвърнали,че така им казал.Чичката,обаче, настоял -Вашият баща ви е излъгал,ще да сте последни глупаци,ако му повярвате,крие той нещо от вас,ама не ви го казва.Вие сте безсмъртни,а ако ползвате и червения контакт на всичкото отгоре ще станете и по-умни.Като видял,че ги заинтригувал,чичката продължил казвайки:Той, баща ви, само се прави на добър,той е измислил смъртта и всички болести,а за онези които не го слушат е приготвил едно ужасно място...Те децата били виждали котката да умира,любимото куче също,но не знаели какво е това "смърт","болест" и не обърнали внимание на думите му,но едното дете много искало да разбере,дали наистина ще станат" по-умни",както оня бил казал... Темата на Библията е точно тази:да се докаже кой е казал истината в онзи ден.Единия е казал истината,а другия излъгал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има един мнооооооооого стар виц, малко съм го позабравила, но в горе долу такъв смисъл беше:. Трима братя имали различни слабости: Единият крадял, другият лъжел. На третия, пък, все му течал сопола и никога нямал кърпичка в себе си, за да го избърше, за тази цел ползвал ръцете си. Майка им избягвала контакти с хората заради тях. Но веднъж ги поканили много настоятелно на гости. Жената не успяла да откаже и със свито сърце приела. Помолила се на децата си да се държат прилично. Но... не минало много време едното дете откраднало някаква вещ, когато стопаните разбрали, вдигнали врява и започнали да търсят, второто посочило третото и казало - този открадна. Третият син усещал как всеки момент ще му падне сопола от нослето и с двата си пръста поред посочил втория, после първия си брат последователно, минавайки със сочещите пръсти през лявата и дясна ноздра и съобщавайки - този лъже, а този открадна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не вярвам в тази история salim.Вярвам в това.Един баща имал две деца, дал им всичко на разположение, но казал им да не бъркат в контакта, защото може да умрат.Те бръкнали, напук на баща си и умрели.Баща им плакал и скърбил и се чудил как да ги съживи.И пожертвал себе си, за да оживеят те.В това вярвам.

Не може да бъде унищожено

Онова, чрез което всичко живее.

Онова — което е въплътено —

никой не може да го погуби.

---------

Това знаеш ли откъде е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вместо да признае,че досегашните му обвинения са били безпочвени,той се хвърля към ново обвинение-кръвосмешение.Отново не е необходимо години и години задълбочено изследване за да се сетим,че в древните времена това е било наложително.Имам предвид времето на Адам,а после и Ной,когато за да се" продължи рода",мъжете са си взели за жени някоя от сестрите си.

arenas, ти явно кръвосмешението го нямаш за нищо. Какво толкова, Аврам спал със сестра си, ами то жените са били малко тогава. Лот заплодил двете си дъщери - нишо работа...

Най-големият грях, който е възможен е кръвосмешението. По страшен от убийството и лъжата и кражбата

Последиците от него са физически и психически уродства в поколението, дегенерация, увреждане на потомството, сексуални перверзии, безплодие, лудост, малформации, тежки болести

Род, в който е имало кръвосмешение загива бавно и мъчително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, ама това за КРЪВОСМЕШЕНИЕТО КАТО НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ГРЯХ ме покърти и ме разчувства,

че и ме наведе към носталгичните моменти, когато на 18 за пръв път прочетох цялата Библия.

Един "кръвосмешителен" елемент не ми излиза от ума:

Откъде, Дявол ги взел, се взеха жените за Ноевите внуци???

Редактирано от adXok (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О, ама това за КРЪВОСМЕШЕНИЕТО КАТО НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ГРЯХ ме покърти и ме разчувства,

че и ме наведе към носталгичните моменти, когато на 18 за пръв път прочетох цялата Библия.

Един "кръвосмешителен" елемент не ми излиза от ума:

Откъде, Дявол ги взел, се взеха жените за Ноевите внуци???

Ако приемем легендата за Ной 1:1 за вярна, в което дълбоко се съмнявам, следва внуците на Ной да са взели за жени внучките на Ной, т.е да са се женили първи братовчеди.

Всъщност, ако знаете поне една история на род, в който е имало кръвосмешение, няма изобщо да се чудите защо кръвосмешението е най-големия грях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не искам да се включвам в тази тема, пък и изглежда не приемате никой символизъм, но Ной е един старозаветен образ, който максимално се доближава до Новия закон, Христовия завет. Той би могъл добре да представи алхимичния период между пътя към Голгота, разпването на кръста и възкресението. От външна гледна точка той представя един космичен преход, какъвто скоро ни предстои, или по-скоро ни предстои развръзката му, понеже сме го наченали вече... И разделение е имало винаги, а Водолеят е неговия знак. Херметичният (като затворен ковчег, примерно) път не е за всички... От вътрешно гледище ни показва и процеси, протичащи у всеки друмник по освобождаващата пътека. Точно в споменатите вече моменти... Всъщност аз не разбирам, какво търсите в тази тема? Надявам се да ви помогне, но то ще рече да има и сносен вътрешен заряд, а и без да разглеждам темата с подробности, някак дори и вехтия завет (на природните закони) не докосва, а какво остава за същината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

arenas, ти явно кръвосмешението го нямаш за нищо. Какво толкова, Аврам спал със сестра си, ами то жените са били малко тогава. Лот заплодил двете си дъщери - нишо работа...

Най-големият грях, който е възможен е кръвосмешението. По страшен от убийството и лъжата и кражбата

Последиците от него са физически и психически уродства в поколението, дегенерация, увреждане на потомството, сексуални перверзии, безплодие, лудост, малформации, тежки болести

Род, в който е имало кръвосмешение загива бавно и мъчително.

Не е важно какво мисля аз по въпроса за кръвосмешението.Не е важно какво мисля по въпроса за който и да било грях.Не мога да класифицирам греховете по сила и важност и да кажа,кой от тях може да се върши и кой не.Не знам кой грях е "най-големият" и кой не. Онзи,който знае това е същият,който и прощава греховете.

Нека продължим още малко по темата за кръвосмешението.В Битие 1.28 се казва:" И Бог ги благослови. И рече им Бог: Плодете се и се размножавайте напълнете земята и обладайте я,... ".За да изпълнят това Адам и Ева е трябвало да имат синове и дъщери,а те от своя страна са се размножили помежду си.А заповедта да не се женят в рамките на една фамилия е дошла по-късно.Каква е причината? -Салим ще ни я каже...,или Бог.По-късно са дадени множество заповеди и неспазването им водело до смърт или друго наказание.Ето това ,според мен е грях-неспазването на Божия стандарт=непослушанието.Онзи,който знае какво трябва да прави и не го прави,върши грях.Един прост пример:Оня ден дойде братчеда и ми подари една картина със слонче и ми каза,че носела много късмет.В неговите очи е извършил едно благородно дело,нали,и то си е така!Отделил е от парите си,дойде до нас и ми желае най доброто.Той грях не е извършил,в никакъв случай.Да, но аз знам,че Бог мрази идолопоклонничеството и ако вярвам,че тази картина ще ми донесе късмет(и/или започна да и се моля!),то ще извърша грях.Не,не се смейте!Много хора коленичат пред някоя картина и се молят за какво ли не!Така,че в древните времена ...Адам и Ева и наследниците на Ной са послушали Бога.Дали са извършили грях?-четете и размишлявайте.Друг е въпроса дали така е станало?Дали произхождаме от двама прародители или сме дълговременен природен продукт?

Противно на общоприетото мнение Библията не влиза в противоречие с науката.След разчитането на генома на ДНК се установило,че човечеството води началото си от двойка прародители.Дори са изчислили времето,казват-преди ок.40 000 години и мястото-в Африка!Вече може да се изчисли произхода на всеки човек с много голяма точност.Знае се и последвалото преселение,че след Африка древните са заселили земята на т.нар."Златен рог"(Сирия,Ирак) и от там цялата земя!Нямам основание да не им вярвам,за мен това е най-логично относно произхода ни.Да,но това твърдение противоречи на теорията за еволюцията.Мисля,че учените все още я разглеждат като такава-"теория".Казват,че да повярваш, не трябва да мислиши,че в християнството разумът трябва да се загърбиМатей 22:37А Той му рече: "Да възлюбиш Господа твоя Бог с цялото си сърце, с цялата си душа и с всичкия си ум". Това означава,че "сляпата вяра"не се препоръчва.

Редактирано от arenas (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Противно на общоприетото мнение Библията не влиза в противоречие с науката.След разчитането на генома на ДНК се установило,че човечеството води началото си от двойка прародители.Дори са изчислили времето,казват-преди ок.40 000 години и мястото-в Африка!

ВСЪЩНОСТ не знам (простете невежеството ми) някой да е установявал такова нещо като факт. :) Филмчетата към тази карта мисля ще са много образователни, но те не споменават нищо за такива... "факти". Понятието "последен познат прародител" не означава, че човечеството е произлязло от една единствена двойка, преди която не е имало други хора и света е бил сътворен за шест дни. Публикувано изображение Повече инфо за твоите "Адам и Ева" в тази образователна статия.

Аа... Останките от Омо (река в Етиопия), намерени преди ок. 40 години, се считат за най-старите открити досега фосили на Хомо сапиенс. Датирани са на 195 000 години.

Съжалявам за офтопика. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...