Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Тайната на Авраам, или ключът към Стария завет

Препоръчан отговор

Ами ако наистина е така, както казвам? Ами щом целият свят e бил в ръцете на Лукавия преди 2000 години, какво ни кара да мислим, че сега не е така. Как именно Лукавия ни управлява? Сигурни ли сме, че можем да различим дявола от Бога. Нима не казва ап. Павел на едно място - "Сам Сатана се преправя на светъл ангел"

---

Права си в това което пишеш, абсолютно. Но антисемитизма е измислен от идеолозите на евреите с една единствена цел - да приемат ролята на нация жертва, на несправедливо преследвана и угнетявана. И да могат след това, за всяко реално обвинение в престъпление, отправено кога да е и къде да е по света към някой евреин, всички да започнат да крещат - това е антихуманно, това е антисемитизъм!!!

И колкото по силен е антисемитизма, толкова повече печелят от това тези идеолози, защото постигат целта си.

Думите ти - цитата от Павел, всеки ден си ги припомням по няколко пъти...

А ти откъде знаеш кой е измислил антисемитизма и с каква цел? Предполагам, това не е от твой личен опит...

Питам, защото много живо ме вълнуват тези въпроси, изчела съм какво ли не, за да си отговоря на тях и точно поради това в началото още казах, че с интерес ще следя темата... не съм престанала, интересува ме - кои евреи насаждат антисемитизъм - както знаем племената в Иудея са били доста на брой... освен това изрично е подчертано в Евангелията - Исус нарича определена прослойка - фарисеите, синове на сатаната.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 398
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Глава 20 Битие След унищожението на Содом, на Аврам му се налага да се премести, явно средата там е станала неблагоприятна за живеене. И както виждаме, по стар навик, Аврам продължава да предста

Благодаря за включването. Вярно че милиони четат Библията, но много малко виждат какво пише в нея. Ще се изненадаш като стигнем до 20 глава на Битие, убеден съм. Относно противоречието в 14 глава,

Хубави въпроси, Глен, но аз май не мога да давам кратки отговори, освен когато съм ядосана или пък не съм аз Сега съм си аз и затова в коловоза на темата (наздраве, както се казва): ---------------

публикувано (редактирано)

Думите ти - цитата от Павел, всеки ден си ги припомням по няколко пъти...

А ти откъде знаеш кой е измислил антисемитизма и с каква цел? Предполагам, това не е от твой личен опит...

Питам, защото много живо ме вълнуват тези въпроси, изчела съм какво ли не, за да си отговоря на тях и точно поради това в началото още казах, че с интерес ще следя темата... не съм престанала, интересува ме - кои евреи насаждат антисемитизъм - както знаем племената в Иудея са били доста на брой... освен това изрично е подчертано в Евангелията - Исус нарича определена прослойка - фарисеите, синове на сатаната.

Антисемитизма е сравнително ново понятие, датира някъде от средата или края на 19 век, ако не се лъжа. Не че по-рано не са ги преследвали евреите, но някъде по това време те решават да превърнат това че ги преследват и гонят в техен най-голям капитал. И започват за всяко обвинение спрямо тях да крещят: "Това е антисемитизъм." Това явление е особено силно след Втората световна война

Много от най яростните антисемити са (случайно или не) евреи по произход.

Няма народ, който "по условие" да мрази евреите. Те винаги са били приемани добре първоначално, от народите при които са се заселвали, никой не е гледал на тях с лошо око (иначе никой владетел не би допуснал да те да се заселят на негова територия). Впоследствие, заради начина им на живот, човеконенавистната идеология на Талмуда, престъпления, които вършат, срещу тях са се надигали съдебни преследвания, които те частично са успявали да потулят с много пари за подкупи. Обаче е тръгвала мълвата, и сред народа се е надигало недоволство, след като не са били наказани виновните по законен път. И така са започвали гоненията и се е родила омразата към евреите (опитах се съвсем накратко да обясня един много дълъг исторически период)

Редактирано от salim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Физически и душевно здрава съм доказано, духът ми е силен, чува ми се гласа и то на много високи места и от раз

Публикувано изображение

Мале...

Да не дава Господ.

Сякаш е трябвала малко по-твърда ръка при възпитанието ти.

:clap:

Поздрав за Петьовите варненци!

Публикувано изображение Надявам се само да не се самозатварят в харашовост. Че дори и само Дънов не е пълноприсъствен там.

:)

Бяхте ли на концерта вчера?

:)

Къде е градината с върбите?

Редактирано от венци (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Изключително услужлив си. Явно градината си е на мястото, но след като моето не е точно там, то ми трябва и някаква дирекция, за да я намеря. И по-скоро, че Варна вече не ме държи и скоро ще се местя. :) Редактирано от венци (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале...

Да не дава Господ.

Сякаш е трябвала малко по-твърда ръка при възпитанието ти.

Поздрав за Петьовите варненци! Надявам се само да не се самозатварят в харашовост. Че дори и само Дънов не е пълноприсъствен там.

Бяхте ли на концерта вчера?

Къде е градината с върбите?

Венци, тука малко ме бъркаш, момче... Сигурно намекваш за Елеазар Хараш - да, чела съм някои неща от него, но това не пречи аз да си избирам на кое да вярвам и на кое не, нито го познавам, нито имам и намерение да правя това, тука яко ме обърка, явно не ме познаваш... Не ми е ясно и за какви градини ми говориш - в яка грешка изпадна...

Както междувпрочем и ваша "розенкройцерска" литература съм попрехвърляла, само че тя представлява класически НЛП-та и нещо не ми въздейства на мен...

Аз може да чета всякакви щуротии, обаче в секти не влизам за нищо на света. Това сигурно идва от начина на възпитанието ми - много любов е вложена там, та нямам нужда от другаде да си я набавям....

Обаче, да не разваляме темата на salim, предлагам.

salim, извини плачовете, ако обичаш.

Той - Аврам е интересен персонаж от писанията, както и Сара и наложниците му и синовете от тях. Та, по темата - попаднах на много интригуващи материали по въпроса - още не съм ги определила дали са истина или не, затова ще продължа да следя с интерес тук.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За теб са редовете първи.

Ц.

Аз сядам най-отзад - да не ми дишат в гърба тълпите...

Пък и гледката е двойна - хем сцена, хем публика наблюдавам... заслужава си последното място. Публикувано изображение

Антрактът свърши - предлагам да се върнем на темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той - Аврам е интересен персонаж от писанията, както и Сара и наложниците му и синовете от тях. Та, по темата - попаднах на много интригуващи материали по въпроса - още не съм ги определила дали са истина или не, затова ще продължа да следя с интерес тук.

Ами сподели или пусни линк, ако има връзка по темата, да го разгледам и аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сподели или пусни линк, ако има връзка по темата, да го разгледам и аз

Не мога - ще взривя форума Религия...................................

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един човек ,когото ценя ми каза ,че форума е като една пейка и всички сме седнали на нея. Не мисля,че мнение изказано ,трябва да ни отмести от пейката.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем, около мен все нещо гърми. Какво ново? Публикувано изображение

(Моля, шокирайте ме...)

Редактирано от azbuki (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш проблем, около мен все нещо гърми. Какво ново? Публикувано изображение

(Моля, шокирайте ме...)

Знам си те аз, че си умна, ахаха.

azbuki, здравей, радвам ти се много на присъствието, да знаеш - обичам любознателните изключително много - и теб също, мацко. Ама ще стане една ситуация ала: "Ci-git Piron, qui ne fut rien, pas meme academicien"...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, аз продължавам с генетичните доказателства от БИБЛИЯТА, за по различни гени у някои от евреите (тези, които носят гените на на Исаак, който пък е син на Йехова)

Съдии 7 глава

4 Но Господ каза на Гедеона: Людете пак са много; заведи ги при водата, и там ще ти ги пресея; и за когото ти кажа: Тоя да отиде с тебе, той нека отиде с тебе; а за когото ти кажа: Тоя да не отиде с тебе, той нека не отиде.

5 И той, заведе людете при водата; и Господ каза на Гедеона: Всеки, който ПОЛОЧИ с езика си от водата, както ЛОЧИ куче, него да поставиш отделно, така и всеки, който се наведе на коленете си, за да пие.

6 И числото на ония, които ПОЛОЧИХА, като поднесоха ръка до устата си, беше триста мъже; а всичките останали люде се наведоха на коленете си, за да пият вода.

7 Тогава Господ каза на Гедеона: Чрез тия триста мъже, които ПОЛОЧИХА, ще ви избавя, и ще предам мадиамците в ръката ти; а всичките останали люде нека си отидат, всеки на мястото си.

Какво пише по горе. Йехова най-спокойно си беседва с Гедеон. Йехова иска неговите хора, евреите, да победат в предстоящата битка. Обаче така да победят, че да е несъмнено че победата се дължи на Йехова, а не на самата войска.

3 Сега, прочее, иди, прогласи на всеослушание пред людете тия думи: Който се страхува и трепери, нека се върне и си отиде от галаадската гора. И върнаха се от людете двадесет и две хиляди души, и останаха десет хиляди.

Значи страхливците са отсяти, остават 10 000 смели бойци. Обаче и те се виждат много на Йехова, затова се налага втора пресявка. И тук именно е интересното. Оказва се че сред тези 10 000 мъже има 300, които са по-различни. Те не пият водата, като всички нас, а ЛОЧАТ водата, като кучета!!!

Едва ли има някаква друго обяснение за този феномен, освен генетически различия у тези мъже, спрямо нас, останалите хора, които не лочим като кучета, а пием водата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И числото на ония, които ПОЛОЧИХА, като поднесоха ръка до устата си, беше триста мъже; а всичките останали люде се наведоха на коленете си, за да пият вода.

В цитата е точно обратното salim-тия 300 мъже взимат вода в шепата си и пият от нея, а всички останали коленичат до водата и пият направо от реката!

Прочети го още веднъж.

Логиката тук е, че като коленичиш до водата и почнеш да пиеш като животно (това са болшинството) не виждаш какво става около теб и врагът лесно може да те изненада.

А предвидливите 300 души, са вземали по малко в шепата си и хем са пиели вода, хем и са можели да бъдат нащрек за врага.

В посоченият от теб цитат аз не виждам никаква подкрепа за тезата ти.А точно обратното.Тък Йехова се показва като разумен военачалник, загрижен за кадровия подбор на войската, която ще се стражава от него име.

Съжалявам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В цитата е точно обратното salim-тия 300 мъже взимат вода в шепата си и пият от нея, а всички останали коленичат до водата и пият направо от реката!

Прочети го още веднъж.

Логиката тук е, че като коленичиш до водата и почнеш да пиеш като животно (това са болшинството) не виждаш какво става около теб и врагът лесно може да те изненада.

А предвидливите 300 души, са вземали по малко в шепата си и хем са пиели вода, хем и са можели да бъдат нащрек за врага.

В посоченият от теб цитат аз не виждам никаква подкрепа за тезата ти.А точно обратното.Тък Йехова се показва като разумен военачалник, загрижен за кадровия подбор на войската, която ще се стражава от него име.

Съжалявам.

И аз съжалявам обаче не си прочел, това което съм дал като цитат. Логиката която извеждаш е кристално ясна, обаче не си видял главното:

"Всеки, който ПОЛОЧИ с езика си от водата, както ЛОЧИ куче, него да поставиш отделно"

Тези именно са избраниците на Йехова, които лочат с ЕЗИК водата, както лочи КУЧЕ. Ти да си видял някой нормален човек да пие вода по този начин??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето сега ще ме обвиниш и мен в такова нещо-аз понякога точно така пия вода от шепата си-не сърбам, ами полу-лоча, полу-отпивам.Ама не съм потомък на Сатаната.Нито пък негов почитал-бъди сигурен в това Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това какво общо има с ключа към стария завет че явно съм малоумна и не схващам

три поста по-нагоре ще откриеш -чети пост 193 !

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми разрешите да върна малко лентата.

Ето, Салим твърди че "целия Стар завет е посветен на борбата срещу "нечествите", т.е тези, които роптаят против Йехова, и на тяхното изтребление?"А цитатите,които посочва са само едната страна на медала.Защо обаче ни е спестил другата-ами защото умишлено и целенасочено желае да заблуди читателите си.,а имено-когато Бог казва какво ще направи на нечестивите,така също и казва какво ще направи и на праведните.Тук съм дал цитати,които се намират близо до това ,което си цитирал,но ако някой се поогледа непременно ще забележи,че божията цел не e да унищожава,а да дава живот.Описани са много случаи,когато Бог възнаграждава тези,които са му лоялни и проявява милост към онези,които са извършили грях.Необходимо е било,обаче ,да изпълнят едно условие- да се разкаят,да осъзнаят и признаят грешката си.Тук става въпрос за справедливост,а нашата(човешка)гледна точка не е задължително правилната.Освен това тази идея за възмездие над "нечестивите" и благословение за "праведните" е развита и в Новия завет.Там е абсолютно същото,без никаква разлика.

Псалми 3:7

Стани, Господи; спаси ме, Боже мой; Защото Ти си поразил в челюстта всичките ми неприятели; Строшил си зъбите на нечестивите.цитирано от Салим

8 От Господа е спасението. Върху Твоите люде нека бъде благословението Ти. (Села).продължението

Псалми 7:12

Ако се не обърне нечестивия, Той ще изостри меча Си; Запънал и приготвил е лъка Си.

8 Господ съди племената; Съди и мене, Господи, според правдата ми; И според моето незлобие нека ми бъде.

9 Нека се спре вече беззаконието на нечестивите; А праведният утвърди Ти, Боже праведни, Който изпитваш сърцата и вътрешностите.

10 Моята защита е в Бога, Който избавя ония, които са с право сърце.

Притчи 21:12

10 Душата на нечестивия желае зло...

Справедливият Бог наблюдава дома на нечестивия, Той съсипва нечестивите до унищожение.

18 Нечестивият ще бъде откуп за праведния, И коварният наместо праведните.

Притчи 3:33

Проклятия от Господа има в дома на нечестивия;

същия стих продължава така-А Той благославя жилището на праведните

Според мен 'тайната на Авраам' се открива в следните стихове и това наистина пасва на цялата Библия:

Битие 22:1 След тия събития Бог изпита Авраама, като му рече: Аврааме. А той рече: Ето ме.

2 И рече Бог: Вземи сега единствения си син, когото любиш, сина си Исаака, та иди в местността Мория и принеси го там във всеизгаряне на един от хълмовете, за който ще ти кажа.

16 В Себе Си се заклевам, казва Господ, че понеже си сторил това нещо и не пожали сина си, единствения си син,

17 ще те благословя премного и ще умножа и преумножа потомството ти като небесните звезди и като пясъка на морския бряг; и потомството ти ще завладее портата на неприятелите си;

18 в твоето потомство ще се благословят всичките народи на земята, защото си послушал гласа Ми.

Бог принесе в жертва първородния си,любимия си син,за да могат мнозина да имат надежда за живот.Това е връзката на Авраам с цялата история.

Редактирано от arenas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ми разрешите да върна малко лентата.

Ето, Салим твърди че "целия Стар завет е посветен на борбата срещу "нечествите", т.е тези, които роптаят против Йехова, и на тяхното изтребление?"А цитатите,които посочва са само едната страна на медала.Защо обаче ни е спестил другата-ами защото умишлено и целенасочено желае да заблуди читателите си.,а имено-когато Бог казва какво ще направи на нечестивите,така също и казва какво ще направи и на праведните.

Arenas, така дори става още по-добре, както си направил извадките. Само си забравил една много малка подробност, но съществена. Тези, които сa наречени праведни, са обрязани евреи, голяма част от тях потомци на самия Йехова (или както ти казваш, на Авраам)

Всички останали, т.е цялата останала популация от човешкото население, презрително са наречени "ГОИ" - значението на тази дума е близко до турското "РАЯ" - добитък, животни. И ще ти цитирам това, което инфинити1305 по напред постна от Талмуда (а има много такива подобни текстове там, може да потърсиши и да се увериш сам):

"Някой искал да убие скот, а убил човек – езичник – той не отговаря пред човешкия съд (Талмуд, Санхедрин 9:2), защото "за убийство на езичник еврейският съд не наказва""

--------------------

Иначе за този цитат от БИТИЕ 22, не мисли, че не съм прочел цялата Бибилия :angry:

Исаак е син на Авраам, но природен син (т.е дете на жена му, Сара, но не и негово). Толкова, колкото Йосиф е баща на Исус Христос (ако приемем идеята за непорочното зачатие), толкова и Авраам е баща на Исаак. Всички са мислили, че Исус е син на Йосиф, че е син на дърводелеца, но ние сега знаем (предполагаме) как е било зачатието на Дева Мария

Нещо подобно е и с Авраам, всички мислят че той е баща на Исаак. Обаче ние вече знаем (предполагаме) как е станало зачатието на безполдната, 90 годишна Сара.

Забележи само аналогията как е:

Дева Мария - млада, девствена, непорочна

Сара - стара, безплодна, спала с кого ли не - царе, фараони...

Дева Мария ражда сина на Бога

Сара ражда сина на ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога те чакам да напишеш точно това тук...

Да, ти го каза Салиме.

Всъщност никаде в писанията не е казано че Исмаил и Исак не са синове Аврамови!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От кога те чакам да напишеш точно това тук...

Радвам се, че твоята мисъл изпреварва скоростта, с която се развива темата тук :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, нямам такива възможности аз Публикувано изображение

Да кажем, че се понаучих на друго от теб...

На логика ли? Ти всъщност каква гледна точка имаш към тази история на Авраам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак прочетох този пост и открих нещо интересно. Премного интересно.

Ето какви са ми разсъжданията. Според християнството, а може би и според Trichocephalus, Йехова е самия Бог Отец от Троицата - Творецът на видимия свят, съставен от милиарди галактики, неизброимо множество звезди и планети, от които само на нашата има милони различни форми на живот. Отделно Йехова пък е и Създател на невидимия свят и на Духовните йерархии - ангели, архангели и т.н до херувими и серафими.

И така Творецът на всики видими и невидими светове - Йехова, и в един момент от бекрайното време, някъде преди 3000 години, вероятно в почивката след сътворяването на поредната галактика, решава да се покаже като разумен военачалник, загрижен за кадровия подбор на войската на едно малко племе на планетата Земя, наречено евреи.

И за целта взема, че подбира 300 човека, които не пият вода като нормалните хора, а я лочат с език като кучета.

Какво достойно поведение за Твореца на Вселената, видимия и невидимия свят и всички духовни йерархии. Хвала!

Салим, малко се различава от твоята... но в друга насока. Не вярвам че бога Авраамов е бога Христов, но и не смятам, че единия е добрия бог, а другиия - злия.

Йехова не е злия бог, дори не е може да се нарече Бог. Най-доброто определение за него е паднал ангел.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване