Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Спешно ми трябва PHP скрипт който да препраща информацията от формуляр към e-mail.

Ако някой разбира от PHP или знае как става pls help

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това съм го правил само на Perl... Но порпинцип не е кой знае каква философия

Ето какво намерих

$mail = mail($email, $subject, $message, "From: WebWorkz Network Form-2-Mail\r\n");

$message ти е съобщението, $email адреса на който изпращаш, $subject ти е subject-а.... формата ще изглежда нещо от рода:

<form action="скрипта.php" method="post">

E-mail: <input type="text" name="email">

subject:<input type="text" name="subject">

Enter message:

<textarea name="message"></textarea>

</form>

Надявам се това да ти свърши работа

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Спешно ми трябва PHP скрипт който да препраща информацията от формуляр към e-mail.

Ако някой разбира от PHP или знае как става pls help

Ето ти един пример за подобен формуляр:

Да приемем, че имаш страница с форма за попълване от следния вид:

<form method=POST action="./submit.php" TARGET=_self>

<input type=hidden name="order_id" value="123123">

Вашето име: <input type=text name="customer_name" value=""><br>

Вашата фамилия: <input type=text name="customer_family" value=""><br>

Вашия e-mail: <input type=text name="customer_email" value=""><br>

Забележки: <input type=text name="notes" value=""><br>

<input type=submit><input type=reset>

</form>
Така ... тук имаме прост формуляр с 3 полета за въвеждане от клиента: име, фамилия и забележки. Има и четвърто поле, което е скрито, в случая номер на поръчка. Него няма да го коментирам как се получава - това е само пример. При натискането на бутона SUBMIT се зарежда страницата "submit.php", която съдържа следното:
<?

...... бла-бла-ба ... общи приказки

......

//същинската част е тук:

$subject = "tova e subject na pismoto za porychka nomer: $order_id"; 

//формираме съдържанието на писмото:

$message = "";

$message .= "Здравейте, $customer_name $customer_family!\r\n<br>";

$message .= "\r\n<br>"; //вмъкваме празен ред

$message .= "\r\n<br>"; //още един. Обърни внимание, че редовете трябва да се терминират с \r\n<br>, ако искаш да изглежда добре при всеки мейл клиент!

//съставяме т.нар. Message headers ...

$headers .= "From: ИМЕ-НА-ИЗПРАЩАЧА <[email protected]>\n";

$headers .= "X-Sender: <[email protected]>\n";

$headers .= "X-Mailer: PHP\n";

$headers .= "X-Priority: 1\n"; //приоритета си го определяш ти. При стойност 1, приоритета e High

$headers .= "Return-Path: <[email protected]>\n";

$headers .= "MIME-Version: 1.0\n";

$headers .= "Content-Type: text/html; charset=windows-1251\n"; //това е важно, ако искаш клиента да разчете нещо н БГ

$headers .= "Bcc: [email protected]\n"; //ще изпращаме ли скрито копие до себе си?

//а тук изпращаме самото писмо ...

mail($customer_email, $subject, $message, $headers);

//уведомяваш клиента, че след малко ще получи писмо или каквото се сетиш ...

echo "След малко ще получите писмо на адрес $customer_email";

?>

Ами, това е в общи линии. Дано да ти свърши работа.

Cheers!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Daemon - good job man :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

обаче сървъра който ползвам (има поддръжка на php) не ще да изпраща съобщението!!!

как мога да знам че наистине работи?

или по-добре как става на Perl????? :unsure:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
обаче сървъра който ползвам (има поддръжка на php) не ще да изпраща съобщението!!!

как мога да знам че наистине работи?

или по-добре как става на Perl????? :unsure:

Това е начинът да се изпрати мейл чрез PHP. Възможно е да съм допуснал и някоя грешка докато съм набирал сорса, но в общи линии не би трябвало да имаш проблем.

Съвсем друг е въпроса, че е възможно, твоят хостинг провайдер да не предлага подобна функция. Често съм срещал PHP хостинг провайдери, които не предлагат такава функционалност, но това май се отнася предимно за безплатните хостинг пакети. Вероятно поради опасения от използване на услугата за спам.

Що се отнася до PERL скриптове, ами виж това тук

или тук за генератор на готови форми за FormMail

Cheers!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Хм, mail() не използваше ли настройките за mail server от php.ini, ако не ти е настроено незнам дали ще можеш да изпращаш.

Имаше и друа функция за изпращане на e-mail-и, но пак имаше някакви проблеми от гледна точка на настройките дадени ти от host-а (по-скоро от Admin-а на host-а).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Каде мога да намеря някои SMTP хост в които наистина да работи тази функция Mail() моля помогнете а аз ще ви покажа как се прави е-маил на Flash програмката Swish

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване