Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

правилно :speak:Barba non facit philosophum biggrin.gif

А колкото до въпросите ти, valentinus-трябва да задълбаем по-надълбоко и в историята.Нейде там, където един пещерен човек си е вдигнал погледа към луната и се е запитал "Защо ме гледа така?"

Или някъде из месопотамия, при възникването на първите организирани религии.

Или в джунглите на Юкатан, където един открили какъв е кеф за тълпите да вадиш сърцата на разни хора и да ги хвърлят по стъпалата на перамидите?

Или в Египет, където пък са решили, че най-добрият път към безсмъртието е да те увият в насмолени чаршафи и да те погребат под огромна купчина камънак?

Де ли да ги търсим тия отговори? :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 109
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Все повече ми харесва тезата на Салим в постовете за ангелите.Дали все пак няма да се окаже че ако има бог,той май не е един.

Нео, знаеш ли и аз си го мисля от извесно време. Явно отаттък завесата е бъкано от същности, различни по степен на осъзнатост и по посока на развитие, в смисъл придвижващи се към Бога или отдалечаващи се от него.

Разбира се Твореца на всичко проявено и непроявено е един и ние него напълно с основание наричаме БОГ. Но под него има толкоз същности, с толкоз различни роли в мирозданието, че свят да ти се завие и шапката да ти падне.

Ние хората на тази планета толкоз ни предстои да учим за Законите на Вселената, че просто не е за вярване.

Аз за себе си едно разбрах, най-близки до нас са тези същности дето се намират в едно място на финия план наречено Шамбала. Всички ние ги познаваме и почитаме от преражданията им на Земята. Сред тях са Христос, Буда, Исус, Мохамед, Мойсей и много други.

Този мой коментар някак си май се вмества и в темата, май.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Докторе, не там бе, в сърцето си.

.........

Сърцето е кух гръден орган с помпени функции.Моето лично е потънало в лой....

Знае той...

Иначе от стихчета не излизаме

Нищо не знам :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В шкафа разполагам с антиритъмни медикаменти от 4-те основни класа.

А в бюрото до крака ми има едно малко шишенце със 100 гайди вътре в него наблъскани. (винаги съм се чудел как могат да пъхнат 100 гайди в едно шише-ама найсе-поне са хубави на вкус).

Преди време valentinus говореше за една възелче в камерата на сърцето, което нарече "възелче на светлината" .Явно говореше за S-A възела, който регулира ритъма на сърцето (за възбудно-проводната система не ми се обяснява, мързи ме, пък и е не е тук мястото и, има си google за целта).

Та функцията му лесно се поддтиска с медикаменти. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А силата - в хара.

Абе най-хубава си е ирландската роса...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пълното просветление на Буда е абсолютно всезнание. Познание за минало, настояще и бъдеще.

Абсолютно неограничено преживяване.

Е значи за мене Ванга е Буда.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен познание за минало, настояще и бъдеще, всеки Буда оставя учения и методи, които дават възможност на всеки, който пожелае също да преживее абсолютната природа на нещата. Всеки Буда дава учения за всеки да стане Буда.

Всяко чувстващо същество има Буда природа. Това е причината поради която е възможно просветлението.

Съвършени сме в същността си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Освен познание за минало, настояще и бъдеще, всеки Буда оставя учения и методи, които дават възможност на всеки, който пожелае също да преживее абсолютната природа на нещата. Всеки Буда дава учения за всеки да стане Буда.

Всяко чувстващо същество има Буда природа. Това е причината поради която е възможно просветлението.

Съвършени сме в същността си.

Ами не знам. Прочети глупостите, които съм написал в темата ми за траките. Тя Ванга може да припомня само някои забравени методи, може би. А може би не. И да го прави така "по между другото".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е тогава за мене Буда е Дявола. :P

Много те бива в думите :P Де да беше така и в реалност :P

Е тогава за мене Буда е Дявола. :P

Значи и Буда и Ванга са дяволи ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро и от мен ;)

Заинтересува ме обаче символика в числото "9" .Някой ще ме светне ли ? ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи че вероятно Ванга е Буда,а Бог и Дявол са измислени понятия от тези ,дето искат да са пастири на всяка цена,макар че са слепи и не занаят на къде вървят. cool.gifbiggrin.gif:)

Аз си мислех понякога, че Буда според някои е бил с ципа между пръстите, а Ванга се е родила със слепени пръстчета. Това е глупаво съвпадение, може би.

Освен това част от "езотеричното християнство", понякога говори за древен Египет. А Ванга веднъж споделя, че в един от животите си е била египетска принцеса. А казва, че майка й се е преродила и даже властите (комунистите) не я пускат да се видят в катедралата Норт Дам в Париж (Говоря малко наизуст, защото книгите, които съм прочел за нея в момента не са ми под ръка). И с това потвърждава теориите за прераждането, може би. Възможно е също Ванга да не оставя след себе си учение, но тя е накарала да се замислят много хора върху вече съществуващите. (Неизброими са пътищата на светлината).

Иначе прочетох някъде, нещо, което споделям. То беше от рода на:"След като Буда "преживя" "нищото" и "всичкото" се върна на хората да им говори за любов.Защото за преживяванията си не намираше думи".

А Ванга говореше много ,че хората трябва да са добри и да се обичат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Значи че вероятно Ванга е Буда,а Бог и Дявол са измислени понятия от тези ,дето искат да са пастири на всяка цена,макар че са слепи и не занаят на къде вървят. cool.gifbiggrin.gif:)

Лошо е да водиш някой без самия ти да виждаш накъде!

Да във всяко нещо можеш да откриеш истината...

Да, истината или смърта си!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
........................

cool.gif:)biggrin.gif Док,къде се изгуби? cool.gif Какво ще кажеш по въпроса? biggrin.gif

...............

какво да кажа-то там си е казано бе :

За да избегните описаната по-горе грешка, опитайте се да инсталирате Любовница 1.1 на друга система, но никога не стартирайте програми за прехвърляне на данни от рода на Laplink 6.0. Също така се пазете от аналогични Shareware приложения, способни да пренесат вируси и заразят Жена 1.0.

Още едно решение - да работите с Любовница 1.0 анонимно чрез провайдер. Но и тук трябва да внимавате да не изтеглите по UseNet вирус и да се наложи да привършите ресурсите MS Money.

laugh.gif

Нео, тази тема съм я пускал поне в три форума и все безуспешно. Хайде да я зарежем, а тък ако много държиш, пусни я от мое име, пък дано да е за здраве :)

а по точно в :

1.)Българският форум за регулярното масонство

2.)Вяра и Разум

3.)Порталът към съзнателен живот

p.s. и не е "безуспешно", защото се запознах с това учение точно от твоите постове в горепосочените форуми, valentinus cool.gif лично то ми мнение, че авторът е основател на гностична трансфигуристка школа , но явно безуспешно, защото школата му не просъществувала дълга след смъртта му.

Заради това не съм включил това в темата за гностицизма....

Редактирано от Trichocephalus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тук сме пак на едно мнение, с една разлика - да това е езотерична трансфигуристка школа, но не е неуспешна. Работела е по друго направление и всред елита на античния свят. Следствия

- малките мистерии в Рим и минаването на повечето императори през епохата на принципата през тях

- Ефеските мистерии и влиянието им по особената линия /продължение на аристотелския импулс/ през Тома Аквински - граф Сен Жермен - Рудолф Щайнер. Това е продължение на елинския път - със сила чрез култивиране на личността през Огледалната сфера до височина /или дълбина, все тая/ където може вече да се състои среща с Братството. Изключително опасен път, който може да бъде преминат от малцина, но единствено възможен преживе в периодите между отделните "вдишвания" на планетната система.

- влияние върху цялата западна езотерика с изключително синтезираното описание на етапита на посвещение/освещение на кандидата. Такъв вид описание срещаме още само при Лао Дзъ в Дао де Дзин.

...извинявайте, приятели, пак се отплеснах. :ph34r:

.....

Не си се отплеснал, но позволи ми да не се съглася, защото нишката води по-назад от него (чак до Вавилон, Ищар и Тамруз) назад и до празникът Хелоуин в днешни времена cool.gif

Темата е доста обширна и дълбока.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нео, женското и мъжкото тяло са настроени обратнопропорционално. Като две половинки са - като се съединят, получаваме представа за плерома, за божествената пълнота. В този свят тя може да е само четворна и се изобразява като две осмици една над друга, или като четири нули една върху друга. Да, горната половинка на най-горната нула още ни липсва /недоизградено е мисловното/менталното ни тяло /и затова жезъла на Хермес е като две змии тройно пресичащи се с глави, обърнати една срещу друга/...

Ние, хората, в нищетата си се опитваме да компенсираме донякъде своето несъвършенство и самота с половинчатото и креатурно число 69...Не че е лошо, но... "только етого мало", Арсений Тарковски.

Извинявайте, че ви се намесвам но се сетих за един виц, който си има практическо приложение. Свързана е с женското и мъжкото начало и тяхното съединение. Има и осмица даже. И така:

Момче към момиче:

-Скъпа, хайде да правим поза 68.

-Ами аз не я знам.

-Ааа, знаеш я. Същата е като 69, но аз ще имам да ти давам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кажи по добре за пътя на Толтеките ,Мечолари.Вярваш ли ,че някой може инстиктивно да е вървял цял живот по него.Или и ти смяташ другите за нещо различно от теб? cool.gif

Пътят на толтеките е пътя на любовта. Те обединяват ученията, почитайки всички духовни водачи и показват какво представлява човешката безусловна любов. Методите за възкръсването й са достъпни за всички и всеки, който смята , че светът в момента не е още най-приятното място за живеене може да работи с тях. Освобождавайки себе си със самото си поведение дава пример на хората, които интуитивно усещат кога си добронамерен и кога не. А за тези ,на които сърцето им е закоравяло прекалено много, методиките на толтеките дават необходимата нагласа , да ги отминеш с мълчание и да не позволиш да те "нахранят" с негативизъм, злоба и жлъч. Това е път за постигане на вътрешна хармония и мир и за освобождаване на вътрешната, творческа , градивна сила. Защото всъщност се обръщаш към себе си и спираш да търсиш навън "виновниците" за недоброто ти вътрешно състояние.

Имал съм прекалено много "фантастични" моменти в живота, които да ме накарат да не вярвам в случайността. Има сила, която води и навежда на истината. Вярата в доброто и любовта е необходима ако се изгубиш по пътя, а любовта като чувство се увеличава все повече и следват неописуеми, вълшебни моменти.

Всъщност, лично се чувствам все едно съм се родил отново и знам, че никога няма да бъда това, което бях. А на мен Господ ми е дал "дарбата" да преживявам някои "фантастични" неща предварително преди да разбера какво всъщност означават, и да се докосна от методите по които се постигат описани от някой друг. Затова заставам зад всяка дума в този пост. Затова мога да кажа, че учението на толтеките е много по-дълбоко, отколкото някои предполагат. А тайните се разкриват, когато изчистиш сърцето си, лично , без посредници. И изобщо нямаш нужда някой мистично да те "посвещава", да участаш в някоя "тайна" организация, защото сам Господ се грижи да узнаваш каквото ти е необходимо. Точно тук оценявам какво съкровище е Ванга, и хумора на Бог, да даде даровете си на една "неука" жена. Или пък на един отшелник, какъвто е св. Иван Рилски. Кой ги е учил, кой ги е посвещавал?

А колко хора разбират, че Ванга всъщност поставя мост между всички учения и религии? Та за мен това е най-силното послание от всичко, което е направила. И как може да знае такива подробности от живота на хората? А това, че за теб някой знае толкова много, не те ли кара да се замисляш за постъпките си? Колко тогава знае Бог?

"Има едно голямо око, което гледа всичко, което вършите". Ванга

Естествено за тези, които вършат "безнаказано" безобразия това е много неудобно. Но опитите им да избягат от отговорност са обречени на провал.

Отклоних се от въпросите ти, но исках да ги кажа тези неща. Нека всеки си ги приема както си поиска.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви малко "приложна всичкология" от последните минути :

Мъж на 38 години, затворник, докран при мен от "Бърза помощ" в състояние на клинична смърт.ЕКГ-данни за обширен инфаркт на миокарда.Клинична картина на кардиогенен шок.Въпреки проведената КПР отчетох смъртта в 09:55 часа.

В момента лежи в промивната ми зала.

Гледам го и му се чудя.Защо умря на 38 години, а има стари хора, които преживяват и по-тежки инфаркти и не умират?

Карма?

Не мисля.В затвора има хора и с по-тежки прегрешения от него.А навън има други, които въпреки злодеянията си живеят много добре.

Защо умря точно този мъж?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето ви малко "приложна всичкология" от последните минути :

Мъж на 38 години, затворник, докран при мен от "Бърза помощ" в състояние на клинична смърт.ЕКГ-данни за обширен инфаркт на миокарда.Клинична картина на кардиогенен шок.Въпреки проведената КПР отчетох смъртта в 09:55 часа.

В момента лежи в промивната ми зала.

Гледам го и му се чудя.Защо умря на 38 години, а има стари хора, които преживяват и по-тежки инфаркти и не умират?

Карма?

Не мисля.В затвора има хора и с по-тежки прегрешения от него.А навън има други, които въпреки злодеянията си живеят много добре.

Смъртта е универсална. Умират неродени деца, умират новородени, умират ученици, умират възрастни. Което е родено умира, което е създадено се руши.

Карма означава действие. Думата се ползва за определяне на закона за причина и следствие.

Случването на нещо не е резултат от една причина. Всичко е взаимосвързано и взаимозависомо. Огромна, безкрайна мрежа от причини и следствия се създава от думите, мислите и действията на всички.

Всеки преживява резултатите от предишните си мисли, думи и действия. На всички мисли, думи и действия. Съществуваме от безначални времена. Създали сме причини за огромно количество следствия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръговрат - по същата логика ще си зададем и друг въпрос .

Защо се роди точно този мъж ?- Така е трябвало и така ще бъде ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А преди 2 дни един мъж отпразнува 90-тия си рожден ден.Тъкмо се чудех ,какво става с него и днес разбирам.... cool.gif

http://www.standartnews.com/bg/article.php...;article=215132

A за тези които ще прочетат евентуално това по късно и връзката няма да работи :

AAAразмер на текстаКралят на фантастиката чукна 90

Артър Кларк: Има извънземни

Космонавти и политици пеят "Честит рожден ден" на парти в Шри Ланка

Артър Кларк (крайният вляво) с президента на Шри Ланка Махинда Раджапакса и външния министър Рухита ПоголагаКралят на фантастиката удари 90. Сър Артър Кларк, световноизвестният британския автор на разкази и романи, в неделя отпразнува юбилея във втората си родина Шри Ланка в компанията на нейния президент Махинда Раджапакса, астронавти и учени. Всички те са изпели Happy Birthday. Сред купонджиите е бил и Алексей Леонов - човекът, извършил първото излизане в открития Космос през 1965 г., предадоха Ройтерс и "Асошиейтед прес".

Отбелязвайки "90 орбити около Слънцето", авторът и теоретикът, един от първите, предрекли използването на комуникационни сателити, иска да бъде запомнен най-вече като писател. Артър Кларк прогнозира, че един ден космическите пътешествия ще станат съвсем обичайни.

"Ако мога да си пожелая три неща, първото от тях ще е да получа доказателство за съществуването на извънземен живот. Винаги съм вярвал, че не сме сами във Вселената и все още чакаме съществата от други планети да осъществят контакт с нас или да ни дадат някакъв знак", казва Артър Кларк във видеозапис, публикуван в сайта www.youtube.com. "Второто ми желание е ние, хората, да се откажем от страстта си към нефта и да възприемем по-екологични източници на енергия. Климатичните промени придават нов смисъл на думата "спешно". Не можем да допуснем въглищата и петролът бавно да изпекат земята", споделя писателят. Третото му желание е да се възцари траен мир в приемната му родина Шри Ланка. "Живея тук от 50 години и през половината от времето съм бил тъжен свидетел на горчив конфликт, който разделя страната", мотивира се той. Роденият през 1917 г. в Англия Артър Кларк за пръв път посещава острова през 50-те години на миналия век, за да практикува подводно гмуркане. Запленен от мястото, той решава да остане да живее в Шри Ланка.

През 40-те години на ХХ век писателят предрича, че до 2000 година хората ще достигнат до Луната - идея, която тогава експертите окачествяват като "безсмислица". Когато през 1969 г. Нийл Армстронг стъпва на естествения спътник на Земята, от НАСА заявяват, че Артър Кларк им е дал съществен интелектуален подтик. През 1998 г. писателят е удостоен с рицарска титла. Кларк е автор на повече от 80 книги, сред които романите "Една одисея в Космоса през 2001 година", "Втора одисея 2010", "2061: одисея трета", "3001: последната одисея", "Среща с Рама", "Чукът на Бога", "Фонтаните на Рая", "Градът на звездите", "Островът на делфините", както и на повече от 500 разказа, повести и статии. Много от творбите му са превеждани на български език и издавани от "Народна култура", "Отечество", "Наука и изкуства", "Бард".

Писателят признава, че както в младежките години, така и днес съзнанието му продължава да броди из Вселената, въпреки че самият той е прикован към инвалиден стол. "Златната ера на Космоса едва сега започва. През следващите 50 години хиляди хора ще пътуват в орбита около Земята, след това до Луната и по-далече.

Космическите пътешествия и космическият туризъм един ден ще станат нещо обичайно като пътуванията до екзотични дестинации", казва Кларк.

Какъв е проблема, че пишете с тези ненормални цветове ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лелееееееееее, очилата ми за четене уж нямат диоптер ohmy.gif , а виждам толкова големи букви biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Артър Кларк е велик. А книгите му не са просто фантастика. В тях има нещо много по-дълбоко,в тях има истинска доброта и човечност. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако е така ,вече знаем защо жените са по добрата част от човечеството!В приложната всичкология ,скъпа Инфинити не може да има спам-не се знае от кой пост че изскочи заека,тоест истината.... cool.gif .Всичкология е наука за всичкото,така че нищо не може да се изключва от нея... cool.gif

Ха ха ха biggrin.gif значи все пак сте научили нещо ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване