Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Резултати от тестове на софтуер за защита

Препоръчан отговор

Тези тестове са пълна пародия- не ги пускай повече, че ми става смешно- НОД32- 7%...моля ти се, недей!

"Лъвът е изостанал още и е вече със смешните 15.2%" Това също е пародия и също става за развеселяване. Не мисля, че има място за сравнения - при екстремни ситуации те са несъпоставими,но ако ги оставиш без друга подкрепа и ги сравняваш при равен старт срещу неизвестен вредоносен код знаеш ли какво ще стане - азиатецът ще разгроми Нод32 с явно превъзходство.Проигравал съм го преди с два компютъра- всеки може да го пробва. Искаш ли да експериментираме с теб в темата за изследванията? Не бих предложил подобна идея за Rising срещу Симантек или Касперски - там нещата ще се усложнят до непредсказуемост. "Малкият Нод 32 е нормално да няма шанс срещу най-големите." При тях са стотиците милиони ползватели, както и парите от реалните им приходи - като в количествен план! Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,4k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

"Малкият Нод 32 е нормално да няма шанс срещу най-големите."

Малеййй....malii.gif такъв хумор не бях чел скоро...453.gif Давай пускай файлове: ти със "пластвасовия" лъв, аз с "андроида"...да видим кой кого....ще изям "пластмасовия" с парцалите...1213072v.gif

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малеййй....malii.gif такъв хумор не бях чел скоро...453.gif Давай пускай файлове: ти със "пластвасовия" лъв, аз с "андроида"...да видим кой кого....ще изям "пластмасовия" с парцалите...1213072v.gif

Добре - избери някой от предоставените - и двата да не ги ловят.Предложи ти. Обаче е редно антивирусите да са само с вградената стена на Win XP - с настройки по подразбиране, нали? Снощи съм забравил да изтрия това https://www.virustotal.com/analisis/3867c2bc16e3b358c3b9f01f1fc79e23e314aa9bda8fa33288c2800ce43ae66e-1260555475 и китаецът днес вече е с дефиниция! А2 е изпреварила Икарус - чак да не повярва човек... Имаш ли представа какво ползват тези с Облаците? Нека си го направим по-интересно. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да не забележа присъствието на EWIDO на престижното 29 място.

А nod 32 e v2

дата :Fri Dec 11 09:10:52 2009

Редактирано от trix (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А nod 32 e v2

дата :Fri Dec 11 09:10:52 2009

Тези са уникални - защото Webwasher-Gateway /Secure Computing/ лови колкото или дори повече от Икарус!Според virusinfo.info - личните ми впечатления са сродни. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А nod 32 e v2

И какво като е версия 2 Нода - справя се не по-зле от големия си брат версия 4 - както виждаме от снимките в темата за дефинициите....

Че даже е и фикснат....

Редактирано от stefanvalja (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре - избери някой от предоставените - и двата да не ги ловят.Предложи ти. Обаче е редно антивирусите да са само с вградената стена на Win XP - с настройки по подразбиране, нали? Снощи съм забравил да изтрия това https://www.virustotal.com/analisis/3867c2bc16e3b358c3b9f01f1fc79e23e314aa9bda8fa33288c2800ce43ae66e-1260555475 и китаецът днес вече е с дефиниция! А2 е изпреварила Икарус - чак да не повярва човек... Имаш ли представа какво ползват тези с Облаците? Нека си го направим по-интересно. Поздрави

Може ли аз да дам такъв :whist: Понеже ще съм абсолютно безпристрастен пък и си имам солидна колекцийка... :baby:

Проверяват се архивите,после всички незасечени файлове се стартират и се сканира после с разни чистачи на молци и бълхи

• Харесване 2
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може ли аз да дам такъв :yanim: Понеже ще съм абсолютно безпристрастен пък и си имам солидна колекцийка... :speak:

Проверяват се архивите,после всички незасечени файлове се стартират и се сканира после с разни чистачи на молци и бълхи

Разбира се. Обаче колегата нещо размисли. На мен не ми пука дали китаецът ще се издъни и дори го търся това. Rising ще блокира инсталациите и пак едва ли ще пропусне нещо. Поопознах го - дай предложение за пробване. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че той Rising сам си е като каска - един от първите с виртуален компонент. Сложи го и дай да му намерим пропуски - че иначе изобщо няма да го деинсталирам. Той е незабележим в мълчанието си - а тази ОС работи отлично! Сякаш е безвирусна реалната действителност. Нека не надценяваме или подценяваме водещият китайски продукт. Да ме извинят Twister,Kingsoft,Jiangmin - също са интересни програми.Няма да ги забравя и пак ще ги инсталирам. Поздрави

Леееко уточнение-първите, използващи термина и технологията "sandbox", или пясъчна кутия, са Norman ASA,поне от три години, и далеч не са цъфнали и вързали, в което лично се убедих.Виртуализацията не е панацея и не е хубаво да й се предоверява човек, особено ако е made in China :yanim::speak:

Такаааа...Относно блокирането-блокиране е налице единствено и само тогава, ако при зададен въпрос от антивируса към юзъра да бъде ли разрешено действие на даден файл, който може да не е безобиден и юзърът натисне опцията , с която разрешава действието поне 50 пъти едно след друго, а въпреки това антивирусът го спира и не дава да се изпълни вредния код! На всички нас това ни е добре познато, но някой се прави на калинка и съчинява нови поведенчески правила на антивирусите и то в частност на един рядко нескопосан такъв,на база колко милиона неграмотни китаеца го ползват....HIPS по-често помага,отколкото досажда, но не е панацея-справка UAC на Vista, а хората с по-малки познания по защитата единствено питат как да бъдат изключени тия прозорчета, дето изскачат час по час и ги стряскат. Ако имаш съмнения,че се инсталира нещо нередно и особено без твое съгласие, HIPS е окей, ама ако нищичко не разбираш и само натискаш allow и trust this process, кво прайм после? Отиваме на първата тема във форума и това е.

Редактирано от thomson (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И какво като е версия 2 Нода - справя се не по-зле от големия си брат версия 4 - както виждаме от снимките в темата за дефинициите....

Че даже е и фикснат....

ще се справя и колкото версия 6 от 2015 година(поради фикса с действие за 10 години) ,която е по-надолу в списъка и за това не се вижда

Редактирано от trix (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php Нови резултати - обаче считам техните 100% за преувеличени или необективни. Поздрави

Можеш и сам да си тестваш програмите.С тестове е пълно.Пробвай собствената си ''стена'' с CLT(comodo leak test).

Качих го тук-> http://www.2shared.com/file/9948573/79c8a085/CLT.html

Интересно ще ми бъде да видя резултата.:)

Имай предвид, че вероятно някои файлове ще бъдат засечени от антивирусната.Не се притеснявай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://www.matousec.com/projects/proactive-security-challenge/results.php Нови резултати - обаче считам техните 100% за преувеличени или необективни. Поздрави

PC Tools- 100% Браво! Казвах още преди половин година, анализирайки графиките на представянето, че на програмата и предстои разтеж, ама никой не повярва! Браво!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш и сам да си тестваш програмите.С тестове е пълно.Пробвай собствената си ''стена'' с CLT(comodo leak test).

Качих го тук-> http://www.2shared.com/file/9948573/79c8a085/CLT.html

Интересно ще ми бъде да видя резултата.:)

Имай предвид, че вероятно някои файлове ще бъдат засечени от антивирусната.Не се притеснявай.

SEP 11 преди време ми блокира провеждането на comodo leak test, там е вероятно най-добрата проактивна защита измежду всички продукти.Защо мислиш, че ми е интересно да тествам PrivateFirewall 7 с тест, който лично не приемам за валиден и обективен!? Нека някои още да продължават да си самовнушават как били най-добри измежду всички...Най-добре - пробвай лично тази също безплатна стена. Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

SEP 11 преди време ми блокира провеждането на comodo leak test, там е вероятно най-добрата проактивна защита измежду всички продукти.Защо мислиш, че ми е интересно да тествам PrivateFirewall 7 с тест, който лично не приемам за валиден и обективен!? Нека някои още да продължават да си самовнушават как били най-добри измежду всички...Най-добре - пробвай лично тази също безплатна стена. Поздрави

Това, че мълча, не означава, че не съм пробвал.:) Не ми допадна особено, честно казано.

Пример: Стартирам кофти .exe, знаейки, че е фейк, а privatefirewall ми съобщава, че е непознато и не е дигитално подписано.И какво?Това си го знам и без нейна помощ, а и лесно може да се провери и без никакви специални уреди.Виж, при CIS или Online Armor, нещата стоят различно.Дори без включен антивирус, почти винаги може да се разбере дали даден файл е лош или не.Казвам ''почти'', а не ''винаги''.Тя е просто един ''process explorer'', според мен.

Моето мнение за SEP 11 също е добро, но според домашните ми тестове, norton се справя по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Най-после дългоочаквания Dynamic Test на AV-Comparatives:

http://www.av-comparatives.org/comparativesreviews/dynamic-tests

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://article.pchome.net/content-1024081-4.html Китайски тестове! Symantec,McAfee и ESET са имали съображения и са помолили да не им се публикуват резултатите. Нали и малко китайски понаучих през последните години... Шегувам се естествено. Чест и почитания - няма китайски продукт в челото на класирането.Признават австрийско лидерство в ловенето - е аз отдавна го признавам... Поздрави
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://article.pchome.net/content-1024081-4.html Китайски тестове! Symantec,McAfee и ESET са имали съображения и са помолили да не им се публикуват резултатите. Нали и малко китайски понаучих през последните години... Шегувам се естествено. Чест и почитания - няма китайски продукт в челото на класирането.Признават австрийско лидерство в ловенето - е аз отдавна го признавам... Поздрави

42.jpg

• Харесване 1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

42.jpg

На графики и таблици не *вервам.

Ясно ми е щом Symantec,ESET

Къде видя Symantec,ESET ?

Редактирано от Burkoff (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък тази нощ реших да инспектирам Rising 21 Free Edition чрез задълбочената проверка с a-squared 4.5 Free и съвсем нищо не бе открито след проверяване файл по файл.Това продължава няколко часа. А те го били класирали 17-ти ... Пак явно са имали спорове по методиката на провеждане.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кой сега е номер 1 ?

Symantec/Norton и Kaspersky са най-добрите антивирусни продукти !!!

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/dynamic2009.pdf

Очаквам коментар от engineer относно теста и представянето на програмите.

Редактирано от The_final_countdown (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На графики и таблици не *вервам.

Къде видя Symantec,ESET ?

Погледни пост 1242

Кой сега е номер 1 ?

Symantec/Norton и Kaspersky са най-добрите антивирусни продукти !!!

http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/dyn/dynamic2009.pdf

Очаквам коментар от engineer относно теста и представянето на програмите.

Със сигурност ще намери оправдание за представянето на ЕСЕТ ;) !Аз никога не съм се съмнявал във възможностите на Касперски.Невероятна защита и със сигурност най-добрата!!!!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност ще намери оправдание за представянето на ЕСЕТ :huh:

Обичай е за тях.

Аз никога не съм се съмнявал във възможностите на Касперски.Невероятна защита и със сигурност най-добрата!!!!!

С''а.Дай да не спорим,но ако се загледаш в теста,на страница 7 най-отдолу пише,че ако се вгледат в съвета на Облака,Norton е щял да засече 100%.

При условие,че получиш такова съобщение http://www.thetechherald.com/media/images/200943/image8_8.jpg трябва да си плиткоумен да стартираш даден файл.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Virus Bulletin Декември 2009

ESET с поредна награда от най-престижното IT издание в света

VirusBulletin - списанието , най-ценено от IT специалистите по цял свят . Преди броени часове излезе най-новият брой , в който е представен поредния антивирусен тест , заедно с поредната част от RAP тест (Reactive and Proactive тест) . В състезанието , както винаги , участие вземат най-новите версии на продуктите (към датата на самия тест) . Този път тестът беше проведен върху най-новата операционна система на гиганта Microsoft - Windows 7 .

ESET NOD32 4 е тестваната версия .

NOD32 не просто взема награда на Virus Bulletin 100% за успешно засичане на всички In-the-wild заплахи без фалшива аларма , но е сред първенците и по другите категории . NOD32 4 успешно :

- Засече всички In-The-Wild заплахи при ръчно сканиране и при сканиране при достъп (on-demand и on-access)

- Не генерира нито една фалшива аларма върху целия test set

- Засече 100% от полиморфните заплахи , предложени в теста

- Засече 100% от червеите и bot-овете , предложени в теста

- Засече 91% от троянските коне , предложени на теста

- Е един от най-леките и бързи антивирусни продукти

За да получиш награда от Virus Bulletin , достатъчно е да засечеш всички In-The-Wild заплахи и да не генерираш никакви фалшиви аларми . In-The-Wild заплахите са широко-разпространени и опасни вируси . Категоризацията на дадена заплаха като In-The-Wild се прави от организация Wildlist , в която вземат участи експерти от почти всички антивирусни компании. ESET NOD32 е единственият антивирусен софтуер , който не е пропуснал In-The-Wild вирус за последните 11 години! Смело може да се твърди , че ESET е глобалният проактивен лидер !

Повече за VirusBulletin -> http://www.virusbtn.com

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване