Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Wi-Fi - проблеми и дискусиия

Ползвате ли Wi-Fi?  

1075 гласували потребители

1. 1. Ползвате ли Wi-Fi?

• Да,често
      791
    • Да,рядко
      127
    • Не ползвам
      105
    • Какво е Wi-Fi?
      38

Препоръчан отговор

Моля най-накрая някой да помогне за трети път пиша и никой не иска да ми помогне. Проблемът ми е следният имам модем един син от бтк преди 2,3 години съм го купувал на предната страница съм написал какъв му е модела. Искам да му сложа парола, но не знам как, защото тъпия ми съсед редовно си ползва моя нет. Затова моля ви накрая някой да ми отговори. Ако не знаете как става поне ми кажете да не се ядосвам излишно. Мерси предварително...

......

влизате и слагате парола

и тука.......

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 682
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз съм си остроумен, а това, че си модеатор не те прави такъв. Толкова ли е трудно нормално да отговориш, без да се правиш на такъв какъвто не си. И между другото, докато се гъбаркаме, аз си намерих

Изключително си оригинален. Само не разбрах къде да се смея.... Разбрах, че има програми с които може да се включва и затова реших да питам....

Това, че мрежата видимо изглежда незащитена съвсем не значи, че не е. Съществуват различни начини за защита на безжични мрежи и е много вероятно тази, към която искаш да се свържеш да е защитена.  

Публикувани изображения

Добър ден. Мисля да заменя старата антена-ето тая http://www.jmt.bg/%D...apter-pID=7247/ с ето тази http://www.jmt.bg/%D...micro-pID=9871/

Рутера който ползваме е http://www.jmt.bg/%D...linux-pID=4293/

Нещо да не си съвпаднат има ли вероятност или предпоставка за лош и слаб сигнал ?

1. това не са антени, това са безжични адаптери

2. външна антена в повечето случаи ще даде по-добър и силен сигнал

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Искам да попитам на телефона си Нокиа 5230 имам приложение което се казва WeFi ,но когато го активирам ми пише,4е неможе да работи защото нямам WLan какво да направя и как по-друг на4ин мога да ползвам WiFi мрежи?????

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам на телефона си Нокиа 5230 имам приложение което се казва WeFi ,но когато го активирам ми пише,4е неможе да работи защото нямам WLan какво да направя и как по-друг на4ин мога да ползвам WiFi мрежи?????

да ви призная аз не откривам този модел да има wifi адаптер, което (ако е вярно) означава че нищо не можете да направите

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам рутер и на лаптопа сигнала е до последната чертичка. тегленето е много по зле отколкото на компа. от замунда на компа тегла с 3 мб, а от лаптопа с 100кб. рутера ми струва 70 лв и не би трябвало да е слаб. също така ми казаха че е от настройка някаква. идеи някакви :help wanted4: >?<

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам рутер и на лаптопа сигнала е до последната чертичка. тегленето е много по зле отколкото на компа. от замунда на компа тегла с 3 мб, а от лаптопа с 100кб. рутера ми струва 70 лв и не би трябвало да е слаб. също така ми казаха че е от настройка някаква. идеи някакви :) >?<

Сменете безжичния канал на маршрутизатора
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сори ама как ?

в уеб интерфейса на маршрутизатора. И прочетете документацията към него
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колеги имам едно питане - имам USB WLAN карта TP-LINK TL-WN721N 150Mbps. На ПЦ-то получавам нет чрез кабел. Искам да направя така , че чрез безжичната карта да споделя интернета до други WIFI устройства напр. телефони , лаптопи и т.н. Какви настройки е необходимо да направя? Правих няколко опита и стигам до едно положение при което устройството вижда мрежата и ми иска парола аз я слагам и то се закача но не получава интернет т.е. връзка има м/у устройствата има но интернета го няма. Къде бъркам? Използвам Уиндоус 7. Предварително Благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста теми по въпроса! Трябва и да шернеш картата по която ти идва нета!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има доста теми по въпроса! Трябва и да шернеш картата по която ти идва нета!

Ако дадеш и някое линкче много ще ти бъда благодарен. Знам че тряба да се шерне жичната лан карта но как да го направя не знам :clown: .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дадеш и някое линкче много ще ти бъда благодарен. Знам че тряба да се шерне жичната лан карта но как да го направя не знам :clown: .

"Контрол панел">>"Мрежови връзки">> натискаш с десен бутон върху мрежовата карта по която идва нета, и избираш "Свойства">> "Разширени">> слагаш отметка на "Позволи на другите потребители да се свързват към...." Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо пътят който ми показваш не е верен или поне не е така в Уин 7. И второ това съм го направил и не минава номера :) . Вероятно има и други настройки които трабва да се направят. Ако някой ми даде линк към подробно упътване (защото аз не намирам такова) има една бира от мен. :clown:

Редактирано от astankov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо пътят който ми показваш не е верен или поне не е така в Уин 7.

И второ това съм го направил и не минава номера :no-no: . Вероятно има и други настройки които трабва да се направят.

Ако някой ми даде линк към подробно упътване (защото аз не намирам такова) има една бира от мен. :shake_puter:

Сега видях че си с 7, а това е за ХР. Редактирано от krali (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших си проблема! Инсталирах си Сonnectify и работи доста добре.

Може да се свали от тук: http://www.connectify.me/ (ако линка не е по правилата модераторите моля да ме извинят)

Програмката е платена но има безплатна олекотена версия и е идеална за малко запознати хора като мен.

Надявам се да съм бил полезен и на други хора със същия проблем.

Поздрави!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена имам смартфон и искам да го настроя да хваща wifi от у нас.Имам безжичен интернет,но понеже не съм предполагала,че ще използвам на някакво друго устройство интернета,технъкът го настрои да е без парола,но да се свързва само с лаптопа ми и компютъра ми.Телефонът намира интернета и изписва,че е без парола,но не може да се свърже.Какви настройки трябва да променя,за да мога да си ползвам интернета свободно и от телефона.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От няколко дена имам смартфон и искам да го настроя да хваща wifi от у нас.Имам безжичен интернет,но понеже не съм предполагала,че ще използвам на някакво друго устройство интернета,технъкът го настрои да е без парола,но да се свързва само с лаптопа ми и компютъра ми.Телефонът намира интернета и изписва,че е без парола,но не може да се свърже.Какви настройки трябва да променя,за да мога да си ползвам интернета свободно и от телефона.

две неща:

1. да махнете защитата по МАК адрес

2. да сложите парола и криптиране на безжичната връзка

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

две неща:

1. да махнете защитата по МАК адрес

2. да сложите парола и криптиране на безжичната връзка

Все едно ми говориш на китайски. :) Съжалявам,ако съм досадна,може ли да ми обясниш как да направя по горе изброените неща.С windows 7 съм.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все едно ми говориш на китайски. :) Съжалявам,ако съм досадна,може ли да ми обясниш как да направя по горе изброените неща.С windows 7 съм.

и двете се правят през web интерфейса на вашия маршрутизатор. Прочетете книжката му, и ако има нещо неясно питайте
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правите следното: намирате ръководство на потребителя и четете за mac addess filtering, после си криптирайте безжичната мрежа, за целта вижте дали телефона поддържа WPA2-PSk и ако си поддържа сложете WPA2-PSK, не се лъжете с мак филтрирания и WEP защита Ще споделите ли марка и модел на рутера да ви напиша как става ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Един приятел има следния проблем с ноутбука си - опитва да се свърже към даден рутер без парола и му изписва, че свързването е успешно, но нито има Скайп, нито му зареждат страниците... Пробва през различни браузъри, но ефект няма. Пробвал е да се свърже както към рутера на М-тел (с него му е най-добра връзката), така и с други мрежи. Използва Windows XP. Можете ли да ми кажете как би могъл да се справи с този проблем? Благодаря предварително. :bedtime2: Edit: В Google не намерих нищо по този въпрос и затова питам тук с надеждата някой по-разбиращ да ми отговори, както се е случвало в почти всички случаи досега.

Редактирано от vELiNiO (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване