Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Wi-Fi - проблеми и дискусиия

Ползвате ли Wi-Fi?  

1075 гласували потребители

1. 1. Ползвате ли Wi-Fi?

• Да,често
      791
    • Да,рядко
      127
    • Не ползвам
      105
    • Какво е Wi-Fi?
      38

Препоръчан отговор

Не просто дали мога да си го сложа...

Ами не се поддържа, или поне аз не намирам фирм за него в сайта на DD-WRT.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се поддържа, или поне аз не намирам фирм за него в сайта на DD-WRT.

Само да питам в момента съм на Д-Линк Дир 600 Вх от доставчика ми е, няма ли някъв шанс да му сложа firm? П.С Има един диск към рутера (Д-Линк Дир 600) този диск не съм го инсталирал да не би заради него да не мога да инсталирам фирм на този рутер D-Link Dir 600 в момента забравявам за Trendnet tew-432DRP и се мъча да инсталирам фирм на D-link-a :)

Редактирано от Djani_Varna (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само да питам в момента съм на Д-Линк Дир 600 Вх от доставчика ми е, няма ли някъв шанс да му сложа firm?

Нали ти казах, че не може щом нямаш опция. Вероятно маршрутизатора е заключен от доставчика.

П.С Има един диск към рутера (Д-Линк Дир 600) този диск не съм го инсталирал да не би заради него да не мога да инсталирам фирм на този рутер D-Link Dir 600 в момента забравявам за Trendnet tew-432DRP и се мъча да инсталирам фирм на D-link-a :)

Диска е най-вероятно с драйвери, и няма да упсееш.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а да попитам защо не ми намира мрежа с Trendnet tew-432DRP свързвам го настройвам домашна мрежа... Но не ми се свързва с интернета, пиша в нета 192.168.1.1 или 0.1 и такива разни, но не влиза.... 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а да попитам защо не ми намира мрежа с Trendnet tew-432DRP свързвам го настройвам домашна мрежа... Но не ми се свързва с интернета, пиша в нета 192.168.1.1 или 0.1 и такива разни, но не влиза.... 

Как се свързваш - с етернет кабел или безжично ? Не виждам защо се мъчиш с него след като е стар модел, и не поддържа "N" стандарт. Остани си с Д-Линка.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре щом така казвате :) BTW имам един рутер  :D общо взето съм пълен с рутери  :biggrin: TP Link 54M wireless router дали ще е по-добър от д-линк-а или да си остана отново с д-линка?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре щом така казвате :) BTW имам един рутер  :D общо взето съм пълен с рутери  :biggrin: TP Link 54M wireless router дали ще е по-добър от д-линк-а или да си остана отново с д-линка?

Остани си с Д-Линка. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за съветите :) Жалко е, че д-линк-а е заключен, но без пари толкова казали хората  ;) Благодаря отново :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

здр. искам да помоля за малко помощ защото се опитах да се правя на хакер и ето проблема.

Опитах да свържа два компютъра в мрежа за да прехвърля малко файлове от единия на другия. С триста мъки успях, пробвах 2-3 начина и не знам с кой точно успях. Двата компютъра са с безжична връзка към рутер, от единя направих някаква мрежа с рутера посредством network brige (ако не се лъжа), и успях да прехвърля част от файловете но връзката беше много бавна 1-1.4 MB/s. Опитах и с лан кабел но пак същото. След няколко часа се отказах, но като приключих всичко се оказа че интернета ми се е скапал и този през wi-fi е 1.4MB/s при нормални 7-8.

Опитах да променя настройки по адабтора но нямаше ефект, и затова преинсталирах драйверите му, с надеждата да се върнат старите настройки и да се оправят нещата, уви и това не помогна.

Последва стъпка 2 ресет на рутера, но и тогава нещата се задълбочиха. Рутера го сложих преди 3-4 месеца и освен въвеждането на статично ИП друго не правих, и интернета си беше перфектен, след това го донастоих като му зададох канал, 11n, и да работи на 40MHz. Сега когато му зададох да работи на 40MHz рутера изчезна и установих че в мойте настройки има само auto и 20MHz. Затова сега на всякъде съм го оставил на auto и 11bgn mix. но рутера на моменти изчезва, затова съм почти сигурен че проблема е в настройките на моя комп. Когато го свъзржа с лан кабел проблем няма и си държи 7-8MB/s

рутера е TP-LINK TL-WR841N

Редактирано от BANKATA (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем и ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен!

Зачии...у нас си сменихме рутера (ужким по нов и по добър) ама не е , от компа като ползшам нет нямам проблем, но от телефоните ми (самсунг галакси ейс, и самсунг галакси мини2)  е проблема.Знаюи хващам много добър сигнал и пише че е 52 мб/с но като се конектна , не може да ми зареди страницата,примерно гугъл  не може нищо да зареди ,не е от телефона защото като се конектна към други мрежи си ми е ок! какво да направя така че да мога и от телефона да ползвам бежичен интернет! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем и ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен!

Зачии...у нас си сменихме рутера (ужким по нов и по добър) ама не е , от компа като ползшам нет нямам проблем, но от телефоните ми (самсунг галакси ейс, и самсунг галакси мини2)  е проблема.Знаюи хващам много добър сигнал и пише че е 52 мб/с но като се конектна , не може да ми зареди страницата,примерно гугъл  не може нищо да зареди ,не е от телефона защото като се конектна към други мрежи си ми е ок! какво да направя така че да мога и от телефона да ползвам бежичен интернет! :)

пробвайте като начало да смените радиоканала на маршрутизатора

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

здр. искам да помоля за малко помощ защото се опитах да се правя на хакер и ето проблема.

Опитах да свържа два компютъра в мрежа за да прехвърля малко файлове от единия на другия. С триста мъки успях, пробвах 2-3 начина и не знам с кой точно успях. Двата компютъра са с безжична връзка към рутер, от единя направих някаква мрежа с рутера посредством network brige (ако не се лъжа), и успях да прехвърля част от файловете но връзката беше много бавна 1-1.4 MB/s. Опитах и с лан кабел но пак същото. След няколко часа се отказах, но като приключих всичко се оказа че интернета ми се е скапал и този през wi-fi е 1.4MB/s при нормални 7-8.

Опитах да променя настройки по адабтора но нямаше ефект, и затова преинсталирах драйверите му, с надеждата да се върнат старите настройки и да се оправят нещата, уви и това не помогна.

Последва стъпка 2 ресет на рутера, но и тогава нещата се задълбочиха. Рутера го сложих преди 3-4 месеца и освен въвеждането на статично ИП друго не правих, и интернета си беше перфектен, след това го донастоих като му зададох канал, 11n, и да работи на 40MHz. Сега когато му зададох да работи на 40MHz рутера изчезна и установих че в мойте настройки има само auto и 20MHz. Затова сега на всякъде съм го оставил на auto и 11bgn mix. но рутера на моменти изчезва, затова съм почти сигурен че проблема е в настройките на моя комп. Когато го свъзржа с лан кабел проблем няма и си държи 7-8MB/s

рутера е TP-LINK TL-WR841N

На първо четене виж на какъв режим е зададен да работи безжичния адаптер (при N е най-добре) - не си написал модел. Друг вариант е да не си инсталирал правилните драйвери.

Правил ли си настройки по безжичната мрежа в рутер-а, за да тръгне прехвърлянето на файловете с другия компютър? Ако да - върни го както си е било преди това...

Дистанционно толкова.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мога ли да следя лаптоп само с безжичен интернет или ако само компютъра има програма която позволява да се следи декстопа  на лаптопа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

модела на wi fi адаптера е : Intel® Centrino® Advanced-N 6235

драйвера който качих е: https://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=23491  ( Wireless_16.7.0_s64.exe) 

По принцип по самия рутер не съм пипал никакви настройки, но за по-сигурно го ресетнах, но не се оправи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Здравейте. Искам да попитам дали е възможно да сложа Wi-Fi на дънното и компютъра да излъчва интернет от мрежовия кабел, който е включен в вградената лан карта. Не искам външен рутер, защото няма да се ползва постоянно wifi, а само в определенни случаи когато компютъра е зает или за ъпдейти на телефонна и таблета. Досега това го правя в работата, но искам и в къщи да мога, но без да ми се пречка рутер външен ако е възможно. Дъното е AsRock fatal1ty b85.

Редактирано от sedere (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да попитам дали е възможно да сложа Wi-Fi на дънното и компютъра да излъчва интернет от мрежовия кабел, който е включен в вградената лан карта. Не искам външен рутер, защото няма да се ползва постоянно wifi, а само в определенни случаи когато компютъра е зает или за ъпдейти на телефонна и таблета. Досега това го правя в работата, но искам и в къщи да мога, но без да ми се пречка рутер външен ако е възможно. Дъното е AsRock fatal1ty b85.

Да, безжична мрежова карта. Или даже един USB безжичен адаптер ще свърши работа. Но цените на маршрутизаторите са ниски и не знам дали си заслужава усилията и работата да го правите на вашия компютър

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, безжична мрежова карта. Или даже един USB безжичен адаптер ще свърши работа. Но цените на маршрутизаторите са ниски и не знам дали си заслужава усилията и работата да го правите на вашия компютър

Ако може да дадете конкретни модели и устройства, защото хич не съм ориентиран в тези неща. Искам да не ми е външен, защото както казах няма да се ползва постоянно и ще събира прах и ще ми се пречка.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да дадете конкретни модели и устройства, защото хич не съм ориентиран в тези неща. Искам да не ми е външен, защото както казах няма да се ползва постоянно и ще събира прах и ще ми се пречка.

Аз ползвам една флашка GO-USB-N150 и ми върши работа. Това винаги може да се сложи и извади и не пречи.

Но се замислям дали да не си сложа един маршрутизатор с WISP. Така че помислете си отново за маршрутизатор

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При условие че цените на маршрутизаторите не са скъпи, не виждам причина за подобна гимнастика. Ето примерно този модел е напълно достатъчен. Другия плюс е че получавата и 4-портов суич за другите машини в мрежа. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам една флашка GO-USB-N150 и ми върши работа. Това винаги може да се сложи и извади и не пречи.Но се замислям дали да не си сложа един маршрутизатор с WISP. Така че помислете си отново за маршрутизатор

Аз ползвам една флашка GO-USB-N150 и ми върши работа. Това винаги може да се сложи и извади и не пречи.Но се замислям дали да не си сложа един маршрутизатор с WISP. Така че помислете си отново за маршрутизатор

Благодяря за отговора. Ще видя как ще е с това. Така или иначе ще се ползва много рядко колко за ъпдейти или за проверка на имейл , скайп когато компютъра е зает.

При условие че цените на маршрутизаторите не са скъпи, не виждам причина за подобна гимнастика. Ето примерно този модел е напълно достатъчен. Другия плюс е че получавата и 4-портов суич за другите машини в мрежа. :)

Ще помисля и върху това. Благодаря. Важното е, че имам вече конкретни модели и ще реша. Благодаря :) Ще видя може би как е с усби адаптера и ако е не ме устройва за това което ще се ползва ще взема вашето предложение.ПС.П Сега видях GO-USB-N150 и пише приемник. Сигурно ли е, че може да излъчва сигнал за интернет ? Редактирано от sedere (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодяря за отговора. Ще видя как ще е с това. Така или иначе ще се ползва много рядко колко за ъпдейти или за проверка на имейл , скайп когато компютъра е зает. Ще помисля и върху това. Благодаря. Важното е, че имам вече конкретни модели и ще реша. Благодаря :) Ще видя може би как е с усби адаптера и ако е не ме устройва за това което ще се ползва ще взема вашето предложение.ПС.П Сега видях GO-USB-N150 и пише приемник. Сигурно ли е, че може да излъчва сигнал за интернет ?

Не съм пробвал вашата идея, но нали вие ако го ползвате като приемник трябва и да изпращате пакети, т.е. да излъчвате

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал вашата идея, но нали вие ако го ползвате като приемник трябва и да изпращате пакети, т.е. да излъчвате

Тези дни като го взема ще пиша как е и дали е станало.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване