Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Wi-Fi - проблеми и дискусиия

Ползвате ли Wi-Fi?  

1075 гласували потребители

1. 1. Ползвате ли Wi-Fi?

• Да,често
      791
    • Да,рядко
      127
    • Не ползвам
      105
    • Какво е Wi-Fi?
      38

Препоръчан отговор

Здравеите, някой да знае някоя фирма в Монтанска област която да предлага безжичен интернет защото в града от който съм засега само БТК предлага интернет а не ми се иска да се връзвам към тях?И,между другото,какви допълнителни устроиства трябва да си купя за да мога да имам безжичен интернет ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 682
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз съм си остроумен, а това, че си модеатор не те прави такъв. Толкова ли е трудно нормално да отговориш, без да се правиш на такъв какъвто не си. И между другото, докато се гъбаркаме, аз си намерих

Изключително си оригинален. Само не разбрах къде да се смея.... Разбрах, че има програми с които може да се включва и затова реших да питам....

Това, че мрежата видимо изглежда незащитена съвсем не значи, че не е. Съществуват различни начини за защита на безжични мрежи и е много вероятно тази, към която искаш да се свържеш да е защитена.  

Публикувани изображения

Ако нямаш нужда от специални екстри, допълнителни възможности и т.н. не го сменяй, защото губиш гаранция, а и никой не ти осигурява 100% сигурност че новия фърмуер ще работи

Е не ми трябват никакви екстри. Само да имам "защитен" и поне малко бърз нет, който няма да се разпада от проблеми свързани с рутера. Това ще ми стигне като за начало.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. Искам да попитам някой как да си конфигурирам рутера. Марката му е Linksys WRT54GL. Настройвам го визарда но когато стигне до последната стъпка и ми показва че нямам интернет, но мога да се свържа към рутера. Аз съм на БТК БИЗ. И какви настройки да използвам за интернет(DHCP или Static IP) IP то ми което съм задал в компа е 192.168.1.2. И ако някой знае да каже как да направя че накрая да имам нет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите.Преисталирах си лаптопа ACER Aspire 3690 и всички допалнитени бутони на лаптопа спряха да работят.В това число и за вклучването на WLAN.Някои може ли да ми помогне?Какви драйвери е нужно да исталирам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравеите.Преисталирах си лаптопа ACER Aspire 3690 и всички допалнитени бутони на лаптопа спряха да работят.В това число и за вклучването на WLAN.Някои може ли да ми помогне?Какви драйвери е нужно да исталирам?

драйверите на лаптопа, всички бутони се управляват от софтуер. Отиди на сайта и си ги изтегли

Здр. Искам да попитам някой как да си конфигурирам рутера. Марката му е Linksys WRT54GL. Настройвам го визарда но когато стигне до последната стъпка и ми показва че нямам интернет, но мога да се свържа към рутера. Аз съм на БТК БИЗ. И какви настройки да използвам за интернет(DHCP или Static IP) IP то ми което съм задал в компа е 192.168.1.2. И ако някой знае да каже как да направя че накрая да имам нет?

Връзките към БТК се настройват от техни специалисти, викни ги

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Нетуоркс-България са покрили цял Русе,поне така казват.

това за Нетуоркс-България си е пълна излагация. Лъже, че има мрежа, но за какво да я ползваш като не работи?

накрая си взех безжичен рутер, защото с два компа в нас нямах друг избор.

и сега понеже уж оправят скоростите от 4 дена ми опънаха нервите нито скоростта постоянна, лаптопа редовно има проблеми да открие мрежата ми, не е истина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема уайрлес рутер за вкъщи с който да свържа два компютъра и да имам безжичен Интернет.Притеснява ме факта,че няма опция да се изключва безжичния Интернет.Мисля да монтирам рутера в спалнята,където е и моя компютър,което значи,че на 3 метра от мен ще има излъчвател на 2.4GHz нонстоп.То май това беше и честотата на микровълновите печки Публикувано изображение Въпроса ми е,доколко е вредно това и дали може да ползвам някакво друго решение?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично рутерите които съм виждал варират от 30 миливата до 0,6 вата. Дали е вредно на 2,4? Незнам, много хора ще ти кажат, че е вредно, много хора ще ти кажат, че не е вредно (колегата - радиста ни стои почти денонощно от години при радиостанциите ни и нищо му няма). На рутера може да се регулира мощността софтуерно. А какво те пречи ако нощем го изключваш преди да си легнеш?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте ! В къщи си имам кабелен интернет , ще си вземам лаптоп скоро и естествено ще си купя един рутер ( Белкин - http://technomarket.bg/product_detail.php?...uct_id=09014607 ) , зад а мога да си ползвам нет-а и на PC-то ина лаптопа , та въпроса ми е какви настройки се правят ? Нова Connection ли се създава ? Знам всички настройки на кабелния си интернет и IP-то и DNS сървър-а и маска на подмрежа , интересува ме нещо специфично Правили се , защото неискам да викам техниците на доставчика си и да им плащам след като мога и сам да си го направя ? Балгодаря предварително за помоща ! :angry::wors: :wors:

Редактирано от progresss (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, скоро смятам да си купя нов лаптоп. Вече всички имат вграден Wireless. Но на някой пише Wireless - N, а на други Wireless 802,11 a/b/ или g. Каква е разликата? Ще работи ли всеки един от тях в България?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

това за Нетуоркс-България си е пълна излагация. Лъже, че има мрежа, но за какво да я ползваш като не работи?

накрая си взех безжичен рутер, защото с два компа в нас нямах друг избор.

и сега понеже уж оправят скоростите от 4 дена ми опънаха нервите нито скоростта постоянна, лаптопа редовно има проблеми да открие мрежата ми, не е истина.

Брей ,как при теб не работи,а при всички други работи . Ами търси си проблема първо в теб.

Как аз имам Рутер с FI-Wi от фирмата/раздаваха ги безплатно/. Имам два компа и един лаптоп. И лаптопа си работи безпроблемно. И всичко това вече 1 година -говоря за Fi-Wi.

Без да им съм фен на фирмата/а аз съм ползвал услугите на всички фирми за нет в града/ от тия съм най доволен.

Ти ако ,чакаш пък FI-Wi да има във вяка една уличка-ще има да чакаш.

Публикувано изображение за цена от 25 лв мисля ,че е добре за сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, скоро смятам да си купя нов лаптоп. Вече всички имат вграден Wireless. Но на някой пише Wireless - N, а на други Wireless 802,11 a/b/ или g. Каква е разликата? Ще работи ли всеки един от тях в България?

N е стандарт, който не е приет все още и е само в проект. Потърси в Интернет за разликите има хиляди сайтове в които е обяснено. Желателна е поддръжката на g
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

имам си лаптоп искам да питам как мога да имам безжична връзка към интернет в колата у дома и където и да е другаде в България Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

имам си лаптоп искам да питам как мога да имам безжична връзка към интернет в колата у дома и където и да е другаде в България Публикувано изображение

Операторите предлагат мобилен интернет, но ще ти излезе доста солено. Ето офертата на един от доставчиците: http://mtel.net/customer/mobile_gprs.php?s...a8084edc60&
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам проблем с Wi-Fi PCI адаптор на Linksis модела е WMP N.Неколкократно го инсталирах както е написано в инструкциите , пробвах и с драивери от сайта на производителя - нищо. Програмата която е към устройството се инсталира но нищо не работи в нея , не могат да се направят настройки .След като я инсталирам се появява в контрол панела Net ware ,когато го деинсталирам започвам да имам някъква връзка която е доста лоша и слаба . Ще съм благодарен ако може някой да ми помогне. П.П. Адаптора е WMP 300 N

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам проблем с Wi-Fi PCI адаптор на Linksis модела е WMP N.Неколкократно го инсталирах както е написано в инструкциите , пробвах и с драивери от сайта на производителя - нищо. Програмата която е към устройството се инсталира но нищо не работи в нея , не могат да се направят настройки .След като я инсталирам се появява в контрол панела Net ware ,когато го деинсталирам започвам да имам някъква връзка която е доста лоша и слаба . Ще съм благодарен ако може някой да ми помогне.

А от къде получаваш сигнала?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рутер , преди да инсалирам този бях с USB адаптор и всичко си беше на ред.

Ако имаш предвид безжичен маршрутизатор явно разположението на двете устройства не е подходящо, опитай например да преместиш маршрутизатора или да ги вдигнеш по-високо (ако е възможно)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че има нещо при инсталацията ,защото мненията за програмата са да се свали от сайта , а не да се използва от CD , аз пробвах и двете.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че има нещо при инсталацията ,защото мненията за програмата са да се свали от сайта , а не да се използва от CD , аз пробвах и двете.

Щом има сигнал, макар и слаб според мен проблема е нейде във връзката (радио частта)

Друг вариант е да изнесеш антената от адаптера с коаксиален кабел, но не е за аматьори (не се засягай)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към антената има около метър кабел как ли не го разхождах- никакъв резултат просто не помръдва, и без програма не мога да настроя нищо ,всъщност не зная как работи след като съм я деинсталирал.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към антената има около метър кабел как ли не го разхождах- никакъв резултат просто не помръдва, и без програма не мога да настроя нищо ,всъщност не зная как работи след като съм я деинсталирал.

Ами инсталирай и тогава прави експерименти :-)

А какво е разстоянието между маршрутизатора и компютъра? Има ли железобетонни стени, други метални прегради?

Редактирано от capnemo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се засягам , ще съм благодарен за някаква идея . Разбих си слото да вкарвам и изкарвам картата , няма стени разтоянието е 10-15 метра

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се засягам , ще съм благодарен за някаква идея .

Разбих си слото да вкарвам и изкарвам картата , няма стени разтоянието е 10-15 метра

За съжаление нямам други идеи (особено по това време :-) Може би утре някой ще прекложи по-конструктивни идеи
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има една "мизерия" която мисля че има отношение към проблема ти. Когато се сложи някаква програма за управление на безжичните връзки, в нея има опция "let this tool manage my wireless connections". Та може би от предишната "пръчка" е останало нещо което си пречи с новата ти карта. Освен това дали в маршрутизатора има филтрация по МАС адрес? Или по IP?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване