Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за Wi-Fi - проблеми и дискусиия

Ползвате ли Wi-Fi?  

1075 гласували потребители

1. 1. Ползвате ли Wi-Fi?

• Да,често
      791
    • Да,рядко
      127
    • Не ползвам
      105
    • Какво е Wi-Fi?
      38

Препоръчан отговор

Разяснете ми какво е "HSDPA" до "7,2 Mbps" и "HSUPA 2,1 Mbps"?

Мерси предварително!

P. S. Download и Upload ли е?

Редактирано от SLADE (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 682
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Аз съм си остроумен, а това, че си модеатор не те прави такъв. Толкова ли е трудно нормално да отговориш, без да се правиш на такъв какъвто не си. И между другото, докато се гъбаркаме, аз си намерих

Изключително си оригинален. Само не разбрах къде да се смея.... Разбрах, че има програми с които може да се включва и затова реших да питам....

Това, че мрежата видимо изглежда незащитена съвсем не значи, че не е. Съществуват различни начини за защита на безжични мрежи и е много вероятно тази, към която искаш да се свържеш да е защитена.  

Публикувани изображения

Здравейте,

ето и моят проблем:

рутер: D-Link Wireless N Router (DIR-615)

клиентска машина: Asus x55sv, адаптера е вградения Intel 4965AGN и N стандарта му е enabled. Windows Vista Home Premium 32bit, драйверите са последните пуснати.

Рутера е пуснат в N-only режим и въпреки това лаптопа се свързва на g стандарт и скоростта си е като за g стандарт. Обхвата е добър и скоростта си е добра като за g стандарт. Въпросът е: защо не се връзва на N?

Виж тук какво са написали за този WiFi adapter. Това е от официалната страница на Интел. Също така, във форума на LinkSys един със същия WiFi Router препоръча и да си update-неш и firmware на рутера. Тези 2 неща като ги е изпълнил и скоростта му се е оправила. Успех дано и при теб да помогне.

Редактирано от ukrainian (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разяснете ми какво е "HSDPA" до "7,2 Mbps" и "HSUPA 2,1 Mbps"?

Мерси предварително!

P. S. Download и Upload ли е?

HSDPA - High Speed Downlink Packet Access (т.е. теглене)

HSDPA - High Speed Uplink Packet Access (т.е. качване)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Поздравления за темата, на мен лично ми е интересна и полезна. Безжична връзка ползвам навсякъде където има такава - в работата, в къщи, в хотела, в ОМВ и т.н.

Имам и аз един въпрос, който мира не ми дава ден и нощ :), а именно:

1. На работа съм с рутер КЕНИОН, интернет на БТК и лаптоп-а -ЕичПи Компак ЕнЦе6220 се връзва и работи на 54Мбтс.

2. В къщи си купих рутер на ЛИНКСИС 54ДжиЕл, свързах го с АДСЛ-ския модем на БТК и го флашнах с ТОМАТО 1.21, но като за начало ЕичПи-то ми се свързва на 54Мбтс, а след това слиза на 11Мбтс и там си остава. На тестове до сайтове, който измерват скоростта ми дава половината скорост от тази на кабела т.е 5Мбтс през безжичната мрежа и около 10Мбтс през кабел.

След като прочетох темата реших да настроя рутера директно да ползва _САМО_ Г режима и след рестартиране на съответните си неща ми се разпадна връзката.

Свързах се на кабел, върнах режим _В_ и имам връзка.

Някой може ли да ми каже какво му става на този рутер?

Поздрави,

А3

Н.Д Би трябвало да съм на 12Мбтс интернет.

След доста проби намерих решение на горния проблем. Оказа се, че 14-тия канал на ЛИНКСИС-а не поддържа скорост по-голяма от 11 Мбтс, а аз точно на този канал бях пуснал рутера, и след като го настроих на друг канал - 7, 8, 9 или 10 /тези канали бяха свободни и никой около мен не ги ползва/ нещата си дойдоха на мястото - 54 Мбтс, Г, връзката и скоростта са както трябва, ТОМАТО-то си работи с пълна сила!!!

Поздрави,

Аз

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тук какво са написали за този WiFi adapter. Това е от официалната страница на Интел. Също така, във форума на LinkSys един със същия WiFi Router препоръча и да си update-неш и firmware на рутера. Тези 2 неща като ги е изпълнил и скоростта му се е оправила. Успех дано и при теб да помогне.

Първото, което пробвах беше да ъпдейтна firmware на рутера - нямаше промяна. Това от линка към сайта на Интел не го бях срещал и задължително ще го пробвам, а и мрежата ще е по-сигурна като е на WPA2. Благодаря за линка и за отделеното време.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес ми остана време да се позанимая с мрежата ми. Резултатът: прехвърлих я на WPA2 with AES и всичко си тръгна на N стандарт със съответната скорост.

Още веднъж благодаря на ukrainian за линка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , имам следния проблем, ще съм много благодарен ако някой помогне.

Свързал съм един лаптоп с LAN кабел i Pppoe конекция.

След като шернах направих wireless мрежа , за да използват интернет още два лаптопа.. но единия лаптоп , който е с Виста има перфектен нет, а другия който е с XP също има нет , но не може да отваря определени сайтове като замунда , гугъл и още много.. най - вече тези , които са с .com.

не е от браузъра , защото като се свържа с друга мрежа ми отваря всичко ?

Къде може да е проблема ? Много е дразнещо това Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам малко съвет и аз ..Днес ще инсталирам ADSL от Бтк с wi-fi модем. Имам рутер N -серията и искам да го свържа след модема за да мога да използвам възможностите на Лаптопа..т.е на връзката му(100Мбс)..Има ли нещо особенно при свързването и на какво да обърна внимание?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали може да свържа моя SE k550 с Wi-Fi мрежа (по принцип няма тази опция).Питам дали се продава някакъв адаптер, хващащ Wi-Fi вълните, който да се закачи с кабел на телефона?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам малко съвет и аз ..Днес ще инсталирам ADSL от Бтк с wi-fi модем. Имам рутер N -серията и искам да го свържа след модема за да мога да използвам възможностите на Лаптопа..т.е на връзката му(100Мбс)..Има ли нещо особенно при свързването и на какво да обърна внимание?

А каква е идеята? След безжичният модем на БТК искаш да включиш още един безжичен ли?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква е идеята? След безжичният модем на БТК искаш да включиш още един безжичен ли?

Идеята е да ползвам до 100мбс..а не 54..
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЗДР!..Да но аз мога ли да ви питам хора,защо вече не мога да ползват freebg.net ?Май имат някъв проблем те..щото от половин година и нещо без проблем си джитках на аванта чрез wireless 'а и хич не ми дремеше.А сега нещо се прецака Публикувано изображение и ми кофти..трябва май да си прекарам нет аз вкъщи,стига толкова на аванта,нали?А ако не можете да ми отговорите на въпросчето,аз ще ви задам друг: Към кой доставчик да се обърна?Моля за съвет..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решението е ad hoc мрежа. За целта ти трябва един евтин wifi адаптер за РСто

А за Виста има ли такъв вариант за ad-hoc?

PS: Намерих ;)

http://windowshelp.microsoft.com/windows/e...dc1033.mspx#EEC

Ако някой друг се интересува.

Редактирано от tuturutko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем с wifi сигнала на asus eee 701. ОС-то му е eeebuntu. Закача се идеално на рутера в нас и на този в приятеля ми. Но на други места като има някакъв сигнал не иска. Други колеги с такива лаптопчета се закачат, но моя не ще, дори и когата мрежата е силна. В кафето ОНДА не иска, в БТА е голяма мъка, но май този проблем е от тях. А в народното събрание твърдят че им е скапат нета, но въпреки това другите еее-та на коелгите имат нет. Избирателно си харесва мрежи. Имате ли предположения какво може да му е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Вече половин година използвам рутера Linksys WRT54-GL и нямах никакви проблеми.Пренасочих си портовете който ми трябват ( utorrent, emule , skype и т.н. ) и всичко вървеше перфектно, но сега реших да изпробвам да пусна и game сървър, но не успях.. Става дума за играта Call of Duty 4: Modern Warfare . Тя използва порт 28960 и го добавих в Port Forwarding листа, но дотам.. Когато пусна сървър конзолата мога да влизам само с вътрешното си IP (192.168.1.2) , но когато някой опита да се върже извън доставчика ми (Me*ala*) му дава time out. Имам реално външно IP и съм с tomato firmware за рутера v.21. Знае ли някой как мога да "изкарам сървъра на бял свят"? :cupid:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравей те имам следния проблем.купих си рутер имам лаптоп и комп. но през рутера няма нет и на двете места едновременно .когато има накомпа няма на лаптопа и обратно.компа приема през USB адаптор.мисля че е от настройки но немога да се оправя някой може ли да помогне.благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей те имам следния проблем.купих си рутер имам лаптоп и комп. но през рутера няма нет и на двете места едновременно .когато има накомпа няма на лаптопа и обратно.компа приема през USB адаптор.мисля че е от настройки но немога да се оправя някой може ли да помогне.благодаря предварително

като изврачуваме модела на рутера ще има отговор
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Здравейте, Имам два безжични рутера Edimax(вкъщи и в офиса). Този внас работи без грешка, а този в офиса още от както съм го купил прави проблеми. Около него има голям трафик от много други безжични мрежи. Предполагам това е проблема. Настроил съм го да раздава ip-та в мрежа 192.168.10.1 без мак филтър. Проблема е че изпитва някаква невиждана ненавист към два от нашите лаптопи. И двата са с интелска карта 4965AGN. При конекция в 9 от 10 пъти не иска да раздава ip-та, рестартиране на рутера оправя проблема, но пак свързването става много бавно, до следващата конекция. Не ми стига от какво може да е. Да не би честотите нещо да гафят или да има други мрежи на същите? Ето картинката с настройките на честотите:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай другите мрежи на какъв канал работят и смени твоят да е различен поне през 3-4 канала, ако има начин! Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сканирай другите мрежи на какъв канал работят и смени твоят да е различен поне през 3-4 канала, ако има начин! Публикувано изображение

Мина ми през главата подобна интервенция, но си нямам идея с какво и как става това. Предполагам с някое приложение/я? Публикувано изображение
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Под линукс сканирах мрежите и се оказа че няма мрежи със съвпадащи честоти/канали. След обновяване на драйвера на wi fi картата с последния от интел и малка донастройка на рутера всичко заспа...засега. Нямаше настроен домейн нейм и намалих Beacon Interval от 100 на 50 ms. Смених мрежата на 192.168.20.х, канала на който работи и спрях 802.11g Protection, която не знам каква е. В момента много бързо и безпроблемно се конектва. :rolleyes: Ако пак изникне проблем съм си изтеглил от интел - Intel® PROSet/Wireless WiFi Connection Utility for Windows Vista* 32-Bit, но тъй като не съм почитател на "страничен" софтуер след като може да се ползва наличния на операционната система съм го оставил като резервен вариант. Благодаря все пак за съдействието. :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Има ли в София някаква фирма която да предлага Wi - Fi интернет покритие ? Може и платен но да е на някакви разумни цени , или няма все още такова нещо ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване