Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

stopz

Въпроси, мнения и съвети за Nokia 6120

Препоръчан отговор

Да обаче гледах в форуми че работят с Micro SDHC на 6120то и са на 4 гб и даже някой казват че ще слагат 8 гб затова реших да питам вас...Други мнения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Докато не е запълнена може и да няма проблеми, но когато се позапълни не се знае.Някой беше сложил 2GB на 6630. Така че може и да може да я понесе.Въпреки че не зная защо му е толкова голяма карта.Аз до скоро бях с 2GB и ми стигаше смених я заради картата на европа за GPS-a която е 1,4GB.Имаики впредвид цените на картите в момента може да пробва и 4GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се и реших да споделя във форума.Сложих на 6120 MicroSDHC и телефона работи безпроблемно.Засега има около 1гб пълен - 0 забавяне! Със Sandisc карта съм - (4 гб = 33лв от Технополис Пловдив)....Ако се получи някакво забавяне ще кажа.Така че спокойно слагайте и недейте слушайте какво казват от Мтел,Глобул,Хенди и др.

Поздрави , trabant4e!

П.С - В Технополиса бяха много разбрани - дори ми дадоха да пробвам дали ще е разчете на място.Ако не беше е разчела казаха че няма проблем да е оставим

Редактирано от trabant4e (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно мое приятелче в просъница си сменя кода за заключване на клавиатурата и сега телефонът му е недостъпен защото не помни какво е натиснал с големите си кебапчета Публикувано изображение дайте съвет как да му помогна, по възможност да се спаси инфото на телефона :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчително е за да не направиш някоя глупост да го занесеш за разкодиране в сервиз където си разбират от работата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз това му говоря на бастуна и ще му набивам чимберите щот се дърпа....под секрет, кандидат гений е Публикувано изображение

както и да е , благодаря за съвета :wub:

Редактирано от maxx33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш батерията, слагаш я, пускаш телефона, изключваш заклюването на клавиатурата, включваш телефона към компа, изтегляш информацията, която ти трябва, флашваш го и черпиш едно кафе :ill:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вадиш батерията, слагаш я, пускаш телефона, изключваш заклюването на клавиатурата, включваш телефона към компа, изтегляш информацията, която ти трябва, флашваш го и черпиш едно кафе :P

Публикувано изображение това е ясно, ама я ми кажи след като не се знае кода за отключване на клавиатурата как да се деактивира заключването :) или незнаеш че след пинкода иска и ключа за клавиатурата за да се включи телефона Публикувано изображение Редактирано от maxx33 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tова не го знаех. Без SIM карта не става ли? Пък и на теб ти трябва само да в включен телефона. Не да е намерил мрежа за да ти го намери компютъра... И след това го флашваш ;)

Редактирано от S-U-F-F-E-R (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди време си купих Нокиа 6120 от мтел. Телефонът е водафонско издание и е кодиран за мтел. От сайта http://www.peters1.dk/unlock/nokia/code_ca...or.php?sprog=bg си генерирах код за отключване. Проблемът е, че като сложа глобулска карта в телефона не ми иска да въвда код, а просто казва, че картата е невалидна. А ако въведа кода - казва че не е позволено действие или нещо от тоя сорт.

Дали някой може да ми помогне с идея как да го разкодирам? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Незнам какъв код си купил но неправи такива глупости. Откарай телефона на сервиз и ще ти го направят за около 20 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и аз мисля да сложа 4 гб сега съм с 1 гб знам че му дават до 2 гб но искам да знам някой дали е с 4 гб и как се държи телефона с 4 гб карта дали ще имам проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем с моята 6120 : нито мога да изпращам, нито мога да получавам смс-и, като това сякаш стана изведнъж, без да съм пипал настройките или нещо друго.Като изпращам смс, ми излиза символчето за изчакване на изпращане, а така и не се изпраща. Давайте акъл от кое може да е, какви настройки да проверя и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем с моята 6120 :

нито мога да изпращам, нито мога да получавам смс-и, като това сякаш стана изведнъж, без да съм пипал настройките или нещо друго.Като изпращам смс, ми излиза символчето за изчакване на изпращане, а така и не се изпраща.

Давайте акъл от кое може да е, какви настройки да проверя и т.н.

Ами например си върни фабричните настройки.Или го направи...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами например си върни фабричните настройки.Или го направи...?

Абе нещо не съм се решил още на тази стъпка и понеже досега не съм го правил, ако можеш да ми обясниш горе-долу ще изгубя ли нещо от това, което в момента е на телефона - песни,снимки, тел.номера ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да поизтриеш стари съобщения - може просто да е препълнена сим картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да поизтриеш стари съобщения - може просто да е препълнена сим картата.

Мда, това е добра идея, но проблемът ми е, че не мога и да изпращам съобщения. Съветът ти би проработил ако само не можех да получавам. Други идеи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя номер с връщането на настройките не проработи. Иначе това, което ми изписва след опит за изпращане на съобщение е "не мога да изпратя съобщение, проверете мрежовите услуги" Моля дайте някакви предложения

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя номер с връщането на настройките не проработи.

Иначе това, което ми изписва след опит за изпращане на съобщение е "не мога да изпратя съобщение, проверете мрежовите услуги"

Моля дайте някакви предложения

По някаква причина са ти изтрити настройките към съответния оператор за изпращане и получаване на СМС-и ! Провери дали ги има и също така автоматично можеш да ги получиш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките за съобщенията,задай за тип на съобщенията - текст. Ако си на Глобул,за сервизен център задаваш +35989100000.Сервизния център на mM-tel e:+35988000301 За клиентите на Vivatel номера на SMS центърът е +359878000333

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам Нокиа 6120 и ми се прецака включам го ми светва само дисплея и нищо не показва и след 20сек изгасва .Занесох го в сервиз и ми казаха софтуера е и 50лв и си го взех нне го оставих за ремонт . Та въпроса ми е дали ще стане с смяна на продуктовия код :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не... трябва да се рефлашне хардуерно,демек да се изкара ROM-a му и на програматор щом прави така.самият телефон няма начин да се флашне по лесния начин...затова и така цена са ти обявили.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не...

трябва да се рефлашне хардуерно,демек да се изкара ROM-a му и на програматор щом прави така.самият телефон няма начин да се флашне по лесния начин...затова и така цена са ти обявили.

А това може ли да си го направя в домашни условия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли това? Форматиране на телефона и връщане към заводски настройки! 1. Изключвате телефона. 2. Задържате едновременно бутоните "Звезда", "Бутон 3" и "Зелената слушалка" и без да преставате да ги натискате включвате телефона и държите така докато не ви поиска PIN, населено място, час и дата. Важно: Преди да направите тази процедура трябва да извадите картата си с памет и да имате поне 70% заредена батерия! Желателно е след формата на телефона да сложите картата с памет и да форматирате и нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробва ли това?

Форматиране на телефона и връщане към заводски настройки!

1. Изключвате телефона.

2. Задържате едновременно бутоните "Звезда", "Бутон 3" и "Зелената слушалка" и без да преставате да ги натискате включвате телефона и държите така докато не ви поиска PIN, населено място, час и дата.

Важно: Преди да направите тази процедура трябва да извадите картата си с памет и да имате поне 70% заредена батерия! Желателно е след формата на телефона да сложите картата с памет и да форматирате и нея.

Сега ще пробвам!Но ще го заредя първо!

Не става пак е така :)

Редактирано от georgixristov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...