Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам следния проблем... Кабела ми за интернета влиза в рутър с МикроТик. След него има 3 РС-та, на които раздавам нет, едно от които е моето. Има ли начин да се конфигурира така, че да "излизам" в нета през прокси или нещо подобно? Идеята ми е да пусна радио, но в момента рутъра ми е с динамично IP и не се "вижда" извън локалната мрежа, а не ми се плаща за реално. За Уиндоус знам, че Хамачи-то горе долу върши работа, но на мен ми трябва за МикроТик-а. Е, ако няма такъв вариант, ще се наложи да плащам, но ми се искаше да си спестя този разход... cool.gif

Мерси предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До колкото разбирам ти трябва един вид домаин име.. Ако е така може да пробваш с No-IP , за повече справки в гооглето..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не ми трябва домейн. Трябва ми нещо, което да "имитира" реално IP (ако въобще има такова нещо). Проблема ми е, че сегашното ми IP не се вижда извън мрежата на доставчика ми и съответно няма как да се слуша радиото през интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не, не ми трябва домейн. Трябва ми нещо, което да "имитира" реално IP (ако въобще има такова нещо). Проблема ми е, че сегашното ми IP не се вижда извън мрежата на доставчика ми и съответно няма как да се слуша радиото през интернет.

Точно това е Но-ИП, като се регистрираш в сайта им сваляш една програмака , избираш си в сайта име на хост примерно радио.но-ип.ком :) след като инсталираш програмата има разни настройки, те са елементарни.. Програмата действа по следния начин, при всяка смяна на ИП- адреса са ти подава информация до сайта, след което тя се връща до програмата и по този начин , хората могат да те търсят не по ИП а по избраното от теб име, пример радио.но-ип.ком..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, но тази програмка се инсталира на РС, което след рутъра т.е. пак не върши работа. От интернет се вижда някакво IP, което е общо за всички потребители на ISP-то ми, които не са с реални адреси. Когато съм с реален адрес, ставам видим за целия свят, а сега се виждам само в локалната мрежа...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как така да имитира реално IP ?

IP-то или го имаш или не. Питай доставчика си дали ще ти пусне UPnP , и както вече ти казаха ползваш някой No-IP сървис.

Вариант е също така и да пробваш Bypass any Firewall or Throttling ISP with SSH

И последния и най-сигурен плащаш си за реално статично IP .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това с No-IP-то не мога да го ползвам, защото го конфигурирам за личното ми РС, а на мен ми трябва нещо за рутъра. Ако някой ми каже как може да се конфигурира МикроТик така, че да ползва тази услуга, тогава може и да сработи системата :P Иначе остава варианта да си платя за реално IP, но просто ми се искаше да си го спестя....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това с No-IP-то не мога да го ползвам, защото го конфигурирам за личното ми РС, а на мен ми трябва нещо за рутъра. Ако някой ми каже как може да се конфигурира МикроТик така, че да ползва тази услуга, тогава може и да сработи системата :P Иначе остава варианта да си платя за реално IP, но просто ми се искаше да си го спестя....

Погледни тези линкове, дано да ти помогнат:

http://under-linux.org/forums/mikrotik/929...rotik-como.html

http://wiki.mikrotik.com:3280/wiki/Dynamic...or_ChangeIP.com

http://www.mikrotik.com/testdocs/ros/2.9/tools/ddns.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Dean_Alt написа:

Всем привет, что тут за язык? 😀 вроде кириллица, но не Сербы. 🙄

Че ти само за сърби и руснаци ли знаеш, че съществуват по света?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Услугата, която търси автора е DDNS, динамичен DNS, NO-IP е първата услуга, която излиза при търсене в Google.
Бих казал следното, стига сте се занимавали с глупости, ако ще хостваш сайт, радио, телевизия, телефония и квато и да е IP услуга, най малкото статичен публичен айпи адрес, искайте от доставичка си и ще ви продаде ако не ви продаде тази услуга, сменете си доставчика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силни думи. Огромна част от ISP дават адреси само по DHCP и сменят IP в сравнително редки ситуации - или веднъж на няколко години при реорганизация на мрежата, или при по-дълго изключване на крайното устройство - рутер или компютър. Това изобщо не пречи да се хоства нещо. При сравнително малко TTL, стабилен рутер и некритични хоствани неща, при смяна, downtime може да е минимално веднъж на година-две-три. Аз за себе си съм го разбрал това, макар че ISP дава статични адреси срещу обаче солена месечна такса, и то май само за бизнес абонати. Предишен мой ISP имаше статични адреси по default (имаше и DHCP,  но не беше задължителен), и въпреки това веднъж на 2-3г. се сменяше адреса поради някакви реорганизации.
Имам и А1 (не основен), и там от 3г. вече не се е сменял ИП адреса, но и ONT-то + рутера се изключват само при спиране на тока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, teglicha написа:

Силни думи. Огромна част от ISP дават адреси само по DHCP и сменят IP в сравнително редки ситуации - или веднъж на няколко години при реорганизация на мрежата, или при по-дълго изключване на крайното устройство - рутер или компютър. Това изобщо не пречи да се хоства нещо. При сравнително малко TTL, стабилен рутер и некритични хоствани неща, при смяна, downtime може да е минимално веднъж на година-две-три. Аз за себе си съм го разбрал това, макар че ISP дава статични адреси срещу обаче солена месечна такса, и то май само за бизнес абонати. Предишен мой ISP имаше статични адреси по default (имаше и DHCP,  но не беше задължителен), и въпреки това веднъж на 2-3г. се сменяше адреса поради някакви реорганизации.
Имам и А1 (не основен), и там от 3г. вече не се е сменял ИП адреса, но и ONT-то + рутера се изключват само при спиране на тока.

ВИВАКОМ ДАВАТ!
В договора е декларирано!
Професионално е да се говори с факти а не с общи приказки нищо лично.
Не си виновен че говориш общи приказки, система, образование и среда в която си!
А и форума не е пълен със експери и професионалисти, повечето са любители или сервизни технизи с его до небето.

Едни доставчици дават други не!

У дома съм на оптичен Виваком нет и по договор получавам статичен адрес само за мен по DHCP!
DHCP протокола има опция и да резервира  в Pool-а си от айпита за даден мак адрес само един Публичен IP адрес.
Големите доставчици са си купили пулове от съответните организации които раздават IPV4 адреси!
Е сори пич ако си фен на малки кабеларки, нормално е да си ви натват или още натят  през едно и също публично айпи.

Извън дома съм на друг доставчик, който също може да ми резервира публично айпи по DHCP, и да е само за мен.

Голяма част от доставчици?
Кои, малките доставчици?

Та както и да е.

Сайтове, радиа, телевизии, телефонни централи,  сървъри за електронна поща, чат сървъри,  и каквито и други IP услуги се изкарват през статични публични IPV4 адреси.

Когато масово всички минем на IPV6 адреси и малките доставичици ще могат да раздават до безкрай на клиентите си!

Ще има IPV6 адреси и за МАРС и за всички планети във и извън слънчевата система.......... е айде поне до няколко слънчеви системи, виж най голяма маска на IPV6 до колко хоста ще ти даде рейндж от айпита.

Като стигнем в ерата на IPV6 адресите, детето ти ще има IPV6 адрес и на обувките си!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.12.2007 г. в 1:26, Vasileff® написа:

Ясно, но тази програмка се инсталира на РС, което след рутъра т.е. пак не върши работа. От интернет се вижда някакво IP, което е общо за всички потребители на ISP-то ми, които не са с реални адреси. Когато съм с реален адрес, ставам видим за целия свят, а сега се виждам само в локалната мрежа...

Много ми е интересно защо трябва да се криеш??? Нали се сещаш, че ако правиш нещо нелегално и искат винаги ще те хванат.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Емил Костов написа:

Мног ми е интересно защо трябва да се криеш??? Нали се сещаш, че ако правиш нещо нелегално и искат винаги ще те хванат.

Емиле не се хаби за подобни юзъри, форума е фул с индийци!

Между другото и ти ми липсваше!  :inlove1:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Танер Заит Расим написа:

Емиле не се хаби за подобни юзъри, форума е фул с индийци!

Между другото и ти ми липсваше!  :inlove1:

Нужно е да се хабиш. Поне един да го осъзнае или да те послуша си е заслужавало хабенето. Колкото до липсването, аз винаги съм бил тук, ти се беше затрил някъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Танер ли си , какъв си не знам, но от това което пишеш, нещо не ми вдъхваш респект. Предполагам целия онзи пост горе, където ме цитираш, се отнасяше до мен, затова ще си позволя да обърна внимание на 2-3 неща.

Първо не съм професионалист ISP или мрежар. Второ, какви факти?! Следователно изказвам впечатления от няколко (немалки) доставчика в голям град извън София, от познати, приятели и т.н. Фактите ти си ги имаш и вероятно имаш по-широки наблюдения, освен ако не си работил за всички възможни ISP в Бг.
"Образование, среда в която си..." нелепа вметка, вж. горния абзац.
"с его до небето" - също нелепо, в контекста на моето мнение (което цитира), какво его, какви 5 лв.
" Едни доставчици дават други не! " - естествено. Е това са общи приказки! Аз казах, че според мен повечето са по DHCP,  и че голяма част сменят рядко IP адресите. При такива, които го правят много често или след всяко мигване на тока (и рутера), естествено че не става да хостваш.

" Сайтове, радиа, телевизии, телефонни централи,  сървъри за електронна поща, чат сървъри,  и каквито и други IP услуги се изкарват през статични публични IPV4 адреси. "
- Извинявай, но това повечето са глупости. Рядко употребявам тази дума. Сайтове, чат сървъри, и "някои" други IP услуги с години си ги хоствам на домашен нет за някакъв кръг хора, и веднъж на 3 или 4г. и да ми се смени ИП-то, половин час макс че няма да я има услугата, голям праз. Затова казах некритични услуги. Дори при критичните се случва понякога да се смени IP, и там примерно предварително се слага ниско TTL за да се намали downtime. Вече за услуги като такива от Microsoft, Amazon и т.н. големи корпорации, е друга бира, и не я засягам, те си имат собствени ИП-та, които също понякога може да се сменят.

"Е сори пич ако си фен на малки кабеларки, нормално е да си ви натват или още натят  през едно и също публично айпи. "
- Пич, сори, ама не схванах намека - винаги съм бил на "реални" (публични) ИП-та, при всички доставчици още от 2001-ва, откогато зарязах dialup-a. И при малки съм бил, и при големи(те).
Така че повечето от мнението ти горе е леко нелепо и извън контекста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, teglicha написа:

Танер ли си , какъв си не знам, но от това което пишеш, нещо не ми вдъхваш респект. Предполагам целия онзи пост горе, където ме цитираш, се отнасяше до мен, затова ще си позволя да обърна внимание на 2-3 неща.

Първо не съм професионалист ISP или мрежар. Второ, какви факти?! Следователно изказвам впечатления от няколко (немалки) доставчика в голям град извън София, от познати, приятели и т.н. Фактите ти си ги имаш и вероятно имаш по-широки наблюдения, освен ако не си работил за всички възможни ISP в Бг.
"Образование, среда в която си..." нелепа вметка, вж. горния абзац.
"с его до небето" - също нелепо, в контекста на моето мнение (което цитира), какво его, какви 5 лв.
" Едни доставчици дават други не! " - естествено. Е това са общи приказки! Аз казах, че според мен повечето са по DHCP,  и че голяма част сменят рядко IP адресите. При такива, които го правят много често или след всяко мигване на тока (и рутера), естествено че не става да хостваш.

" Сайтове, радиа, телевизии, телефонни централи,  сървъри за електронна поща, чат сървъри,  и каквито и други IP услуги се изкарват през статични публични IPV4 адреси. "
- Извинявай, но това повечето са глупости. Рядко употребявам тази дума. Сайтове, чат сървъри, и "някои" други IP услуги с години си ги хоствам на домашен нет за някакъв кръг хора, и веднъж на 3 или 4г. и да ми се смени ИП-то, половин час макс че няма да я има услугата, голям праз. Затова казах некритични услуги. Дори при критичните се случва понякога да се смени IP, и там примерно предварително се слага ниско TTL за да се намали downtime. Вече за услуги като такива от Microsoft, Amazon и т.н. големи корпорации, е друга бира, и не я засягам, те си имат собствени ИП-та, които също понякога може да се сменят.

"Е сори пич ако си фен на малки кабеларки, нормално е да си ви натват или още натят  през едно и също публично айпи. "
- Пич, сори, ама не схванах намека - винаги съм бил на "реални" (публични) ИП-та, при всички доставчици още от 2001-ва, откогато зарязах dialup-a. И при малки съм бил, и при големи(те).
Така че повечето от мнението ти горе е леко нелепо и извън контекста.

Я пак какво искаш да кажеш, защото от написаното ти не се разбира нищо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отговорих на Танер, който ми се стори, че тръгна агресивно по мой адрес да пише небивалици (и май не само по мой). Съжалявам, че се получи офтопик, стремя се да избягвам такива коментари по принцип.

Просто препотвърдих позицията си, че на повечето домашни интернети/ISP няма проблем човек да хоства различни IP услуги, стига да не му се сменя адреса при всяко мигване на крайното устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, teglicha написа:

Отговорих на Танер, който ми се стори, че тръгна агресивно по мой адрес да пише небивалици (и май не само по мой). Съжалявам, че се получи офтопик, стремя се да избягвам такива коментари по принцип.

Не се притеснявай. Питам какво точно искаш да кажеш. Аз също съм от ерата на Dial UP картите и модемите и какво от това. Няма нищо общо с питането на постващия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Емил Костов написа:

Я пак какво искаш да кажеш, защото от написаното ти не се разбира нищо. 

Призна си че не е професионалист, това е тактика, философстка, да се измъкне че е на ниво въпреки че не е на ниво!

Фактите са факти не си мрежар пич не си и ИТ, не случайноси се писал и Тегличъ, да не би нийнеймът ти да звучи серозен?.

Респект и уважение от калдата не търся, получавам ги в реалният живот.

Това не те прави по малко способен не е обидно не се пали, просто не това са твоите води, не се коси!

Забележката ми е че подобни общи приказки смъкват нивото на калдата, и заблуждават портребителите.

Не че ми дреме за калдата, все тая.

Не съм агресивен, просто доказваш че в БГ обществото трудно се приемат критики, вместо да приемеш дадена забележка и да си вземеш поука, ще я възприемеш за обида, атака и агресия.

В такава България живейм ;)

Всичко добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен пък ми дреме за общността, в която взимам участие, сори. Смятам, че така е правилно, останалото е нещо негативно, поне си го призна. То си проличава от мненията ти.

Заиграването с никнейма пък е доста долно, и смъква твоето ниво, тук мисля, че повечето други ще се съгласят. "Серозен"? това не го разбрах, сигурно съм тъп.

И постоянното иронизиране кое са наши и твои води, и кое не са, още повече прави жалък опита ти хем уж да не търсиш респект и уважение в една общност, хем всяко изречение да издава точно обратното ;) .
Аз се хванах за надменното отношение. То е нещото, което най-много дразни останалите. Предполагам.

" Аз също съм от ерата на Dial UP картите и модемите и какво от това. "
- Как какво.. това за dial-up нямаше връзка, просто тогава зарязах dialup-а и важното в изречението беше че винаги съм бил на публичен ИП, а NAT се прави в мноого малките "улични" доставчинченца в някакви села или много малки градчета тук таме (разбира се не броим мобилните оператори). Но ти пък се хвана за думата dial-up, като най-маловажната в поста ми 🙄

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, teglicha написа:

Мен пък ми дреме за общността, в която взимам участие, сори. Смятам, че така е правилно, останалото е нещо негативно, поне си го призна. То си проличава от мненията ти.

Заиграването с никнейма пък е доста долно, и смъква твоето ниво, тук мисля, че повечето други ще се съгласят. "Серозен"? това не го разбрах, сигурно съм тъп.

И постоянното иронизиране кое са наши и твои води, и кое не са, още повече прави жалък опита ти хем уж да не търсиш респект и уважение в една общност, хем всяко изречение да издава точно обратното ;) .

Въобразяваш си, не съм съгласен с поста ти, информацията ти е стара в областа ;)

Лягай да спиш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...