Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vista оглави списъка “разочарованията на годината”

Препоръчан отговор

256x109.gif

Изданието PC World състави списък с 15 най-големи технически разочарования за 2007 година.

Първото място в него заема операционната система Windows Vista, която, по мнението на PC World, не оправда очакванията на потребителите.За второ място се борят форматите HD-DVD и Blu-ray.Третото място бе определно за "асоциалната мрежа" Facebook, чиито потребители неотдавна организираха масов протест против новата рекламна технология Beacon.Четвърта е търсачката Yahoo!, която издаде няколко китайски дисидента на властите.В петицата влиза и популярният смартфон на Apple iPhone, който е обвързан с определен оператор. Интересното е, че iPhonе в същото време бе признат от Time за "устройство на годината".Следват: Шесто място - интернет-провайдери, които ограничават определен вид трафик; седма позиция заема технологията VoIP , а осма - новата ОС Leopard за компютри Apple.Преработеният интерфейс на Microsoft Office 2007 се нарежда девети.Десети са всички недостатъци на операторите на сотови връзки - от слабото покритие до лошото качество на предаване на гласа. Единайсти се нарежда несъстоялият се "убиец на iPod" - плеърът Microsoft Zune, а дванайсто място е отредено за словосъчетанието "интернет-безопасност", станало според PC World оксиморон.Фаталното 13 се поделя от многобройните социални мрежи, 90% от които, по мнение на изданието, ще изчезнат в близките две години.Предпоследното място е на безжичната връзка на база на технологията WiMax с многото провалени проекти.Последната, 15-а позиция заема услугата Amazon Unbox.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А аз също бих сложил Vista на първо място, ама интерфейса на новия офис-на второ cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми какво да кажа във Vista са подобрени много неща за сметка на други в, които XP e лидер... За офиса им не мога да кажа, че не върви в правилна посока.

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не разбрах що VoIP-a е в тази класация. Лично за мен благодарение на тези програми съм забравил стационарния телефон от 2-3 години.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да подкрепя твърдението за Виста.Хора на ХП колко сервизни пакета му бяха нужни,за да си стабилизира работата?Два!Беше ли същото оплюване на Хп в началото.Да!Сега коя е най-използваната операционна система?ХП!!Мисля,че прекалено строго съдите Виста-убеден съм,че с излизането на втория сервизен пакет нещата коренно ще се подобрят.Имам чувството,че оплакванията са главно от хора с по-слаби машини.От личен опит мога да кажа,че Виста е чувствително по-бърза от Хп с двуядрен процесор и 2гб рам.Разбира се,има още какво да се желае.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не мога да подкрепя твърдението за Виста.Хора на ХП колко сервизни пакета му бяха нужни,за да си стабилизира работата?Два!Беше ли същото оплюване на Хп в началото.Да!Сега коя е най-използваната операционна система?ХП!!Мисля,че прекалено строго съдите Виста-убеден съм,че с излизането на втория сервизен пакет нещата коренно ще се подобрят.Имам чувството,че оплакванията са главно от хора с по-слаби машини.От личен опит мога да кажа,че Виста е чувствително по-бърза от Хп с двуядрен процесор и 2гб рам.Разбира се,има още какво да се желае.

Това е смешно!Можеш да имаш много по слаба машнка и да върви много по леко OS Linux със повече глезотийки!Microsoft забравят най-важното - какво е OS.

За второ място се борят форматите HD-DVD и Blu-ray

Това пък защо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е смешно!Можеш да имаш много по слаба машнка и да върви много по леко OS Linux със повече глезотийки!Microsoft забравят най-важното - какво е OS.

Смешно-не смешно,ама едва колко хора се доверяват на OS Linux?И колко на Microsoft Windows? biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е в това, че последна - Vista е прекалено мудна, а XP от отдавна се знае колко дупки имаше, но въпреки това е крачка напред! А що се отнася до Linux, когато ми предложат дългосрочна подръжка с удоволствие ще мина на него при това да бъде конкуретно способна ос...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да върви на такова PC но само Виста нали? А за другите програми искащи рам какво става че трябва да бъде с 4гб да за работи добре когато се натовари .. или не е така.. Този път сбъркаха малко с изискванията си и затова повечето им корпоративни клиенти ако не си чул няма да я сложат .. скоро:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпроса е в това, че последна - Vista е прекалено мудна, а XP от отдавна се знае колко дупки имаше, но въпреки това е крачка напред! А що се отнася до Linux, когато ми предложат дългосрочна подръжка с удоволствие ще мина на него при това да бъде конкуретно способна ос...

biggrin.gif Ядрата на Линукс излизат много по-бързо.Излизат,оправят се грешки и се появяват други....Все пак дистрибуцийте са разделени на Stable,Unstable и Testing.Ако толкова ти трябва подръжка на Линукс си плати.То и за Win Xp се плаща ама.... biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да върви на такова PC но само Виста нали? А за другите програми искащи рам какво става че трябва да бъде с 4гб да за работи добре когато се натовари .. или не е така.. Този път сбъркаха малко с изискванията си и затова повечето им корпоративни клиенти ако не си чул няма да я сложат .. скоро:)

Какви 4гб те гонят cool.gif първо ти трябва 64битова система за тях и второ-2гб са напълно достатъчни в днешно време за една домашна машина било тя за игри,офис,обработка и тн Къде скачаш на 4гб.С един гигабайт Вистата върви добре,но като пуснеш повече приложения,оперативната памет се оказва в повечето случай недостатъчна.Скочим ли вече на 2гб нещата стоят по съвсем друг начин-като цяло работата видимо се ускорява.Това е просто-виста си иска двуядрено процесорче и 1(препоръчително два) гигабайта за спокойна и бърза работа.Защо ли не съм чул досега някой с 6550 да се оплаква от виста,а само такива потребители от порядъка на семпрон/селерон. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tо и платена да е има една OC и това е Windows. Никой не си прави гейм машина с др. системи - даже звучи смешно!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Виста е безсмислено да се спори. Всеки си има предпочитания. Само не тези с по-слаби машини бих казал: Момчета и момичета, ако си мислите, че до края на живота Ви 1 ГБ РАМ ще ви върши работа много жестоко се лъжете !!!

Присъствието на HD-DVD, Blu-ray и iPhone е доста странно ако не и глупаво. Новите формати още не са се наложили във всекиденвието на хората, а вече ги обявяват за провал. Защо ? Цената ли ? Ами то навремето и DVD-то струваше толкова !! Просто няма логика. Единствено спора за надмощие може да се нарече разочароващ и това е, което ги спира от масова употреба.

При iPhone положението е подобно. Това, че този продукт се предлага при определени условия не прави изработката и функциите му разочарование. Явно в тази класация фактора "Достъпност" е доста определящ, което не е много нормално.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виста е най голямата идиотщина която може да има. Тя не предлага нищо значимо в сравнение с експи, но за сметка на това експи върви на 256 рам и лети на 512, а виста върви на 1 гб, а на 2 гб съвсем не лети. Аз също гласувам за виста като най голямата простотия не на годината, а на деситилетието.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виста е най голямата идиотщина която може да има. Тя не предлага нищо значимо в сравнение с експи, но за сметка на това експи върви на 256 рам и лети на 512, а виста върви на 1 гб, а на 2 гб съвсем не лети. Аз също гласувам за виста като най голямата простотия не на годината, а на деситилетието.

Моят XP е с 256 МБ Рам и лети даже.

Vista е разочерованието не на годината а на века...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лоша ОС(може би с изключение на Windows ME), има некадърни администратори. Имате ли представа колко време и труд отнема писането на някоя ОС докато се доведе до работещ вид? Когато излезе ХР компютрите бяха масово с по 128МВ памет и всички яко плюеха и викаха колко бавело ХР-то и как било с претрупан и ненужно усложнен интерфейс, и как игрите вървели по-бързо под 98, ама що не си останахте на 98 а? Аз също още не съм минал на Виста поради простата причина, че ми е слаб компютъра(2400MHz, 1GB RAM), но имах доста възможности да тествам Виста на съвременни машини с двуядрени процесори и 2GB RAM и мога да кажа, че си се държеше съвсем прилично и даже работи по-гладко от ХР. Просо умее да се възползва от ресурсите на компютъра много по-добре от ХР, а и в многозадачността си я бива повече. Kогато съм пуснал например филм на телевизора, през това време свалям торенти и съм отворил 15-тина таба в Firefox, ако отворя например и един Еxcel под ХР започва едно леко чегъртане по харда и има известно дразнещо забавяне отколкото ако само отворя Excel без да съм пуснал други неща. Под Vista това чегъртане и бавене е сведено до минимум и почти не се усеща. За това изобщо не бих я нарекъл разочарование на годината. За такова на първо място бих посочил играта Crysis, която си се оказа много тежък и неоптимизиран бенчмарк целящ да изтърси и последната стотинка от джобовете на геймърите, а се оказа, че все още няма произведен хардуер с който да може да се играе комфортно играта на максимални детайли на висока резолюция.

Редактирано от Lyudmil (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен е правилно това. Vista оглави списъка “разочарованията на годината”. Че си е шаренийка,шаренийка си е. Обаче същата шаренийка може да се постигне с един линукс с много по-малко системни ресурси. Лично на мен не ми допада новата OS на M$. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах я с емулатор няколко пъти по няколко дена.Не ми харесва,не ми дава нищо повече от XP освен шаренко.И отгоре на всичко е лакома въпреки че покривам всички изисквания доста повече от минималните.Иначе е интуитивна,от раз се оправих с драйвери,кънекшъна и кирилицата.Със сигурност очаквах повече,а то е ясно че колкото и да не се харесва ще се ползва все повече.Ще задържа засега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с dragozow - нищо повече не ми дава (само иска), но колкото и да се дърпаме, Виста пак ще ни настигне. Впечатленията ми до този момент са смесени - понякога се държи като опърничаво старо магаре, понякога дърпа като москвич на баир. Имам съмнения, че може да я застигне участта на Windows ME.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виста е ... не мога да намеря точната нецензурна дума! Аз съм инат човек и изкарах почти 2 месеца с нея.

Искам да кажа, че след един момент започна да бави, бави, бави ... Вируси нямам, също и шпиони, със сигурност.

Натоварване на процесора няма ... В паметта вдигнти не повече 650мб.

Рових в сервизите, един куп глупости спрях. За момент се оправи, но после пак си почна неговата.

От един таб в друг за да превключи чаках по 20-30сек! На firefox. С I.E. положението беше същото.

Търпях до един момент в, който ми се наложи да работя с фотошоп. Когато пуснах blur на файлче 640/480

и се наложи да го чакам 2 мин., не издържах!

Иначе графиката е убиец. Ама само това.

Де казват старите хора: Хубав кон, ама кьорав!

Сранението с win Me е неуместно. Онова поне работеше.

Виста е *****, *******, ********, ******, *******,*******!

Машината ми е Athlon x2 4800+, 2x1 Gb Kingston hiperX, видео R2600pro/512/DDR2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, може да ти звучи смешно, ама процесора ти е слаб за виста...

Иначе аз съм с толкова рам и подобно видео, но си върви кат пушка :Д

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо бих казал, че класацията е абсурдна, кому е нужна тя изобщо? Не разбрах и по каква причина се правят съпоставки с Linux. И завъртаме колелото назад, за да си спомним как и колко време ругаехме недоизпипаните елементи на ХР спрямо `98. А сега всички (и аз) сме издигнали ХР едва ли не в култ, та дори си се чудя как съм работил на `98, да не говорим за `95. Харесвам Vista, но тя тепърва ще минава по пътя на ХР.

А и доста време съм сигурен, че сред критиците има мнозина, които дори и представа нямат как изглежда Vista.

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване