Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

към имащите miniDV камери

Препоръчан отговор

Нека всеки, който има miniDV камера и се е занимавал с нея - да даде коментар по моите затруднения...

камерата ми е Canon MVX 300 miniDV: http://www.canon.bg/main_entry_full.php?id=343,

за да се знае модела.

firewire картата е на PCI слот - и е марка BESTCOM PCI 1394 Controller, 4-port (3+1 int./ext.)

проблемите са:

Като качвам от камерата на компютъра през въпросната firewire карта - после записа става или на линии - много дразнещи, забележими, назъбени, или насича, или направо лагва, прескача или разни такива.

От камерата с кабела директно към телевизора - НЕ е така, следователно не е от записа върху касетките.

Сваленото видео - както и да го конвертирам - все се запазва това кофти гнусно гадно качество! - било в CD, DVD, бла бла.

Качване съм пробвал с мноооого програми - едва ли е от тях.

все пак: Movie Maker, Roxio, Nero, Sony Vegas, Ulead Studio, Virtual Dub...

По проблема с записа на линии - с някой плеъри - примерно GOM Player - НЕ Е на линии, но с Crystal Player, Понякога с Windows Media Player\дори Classic\ е на линии. Запиша го на ДВД - пусна го на DVD плейър - Samsung домашно кино - там НЕ е на линии, но някой от свалените записа СА на линии... просто супер обърквация - тая камера ме побърква!!!

Пробвал съм на още 2 различни от моя компютъра - пак така! - със същата IEEE карта и с такава, която е вградена в дъното на другия компютър!

Някакви идей как да си сваля някак си по-добре записите от касетките?!...дали и на другите потребители на MiniDV им се случват такива проблеми?! :shock: :roll:

Много ще се радвам ако се реши проблема...мислех че е заради firewire картата, ама защо от онзи вграден порт - ПАК така ставаше?

нямам идеи...кво ли не пробвах - кодеци, формат на windows, мъкнах да пробвам на други компютри, хиляда версии и видове софтуер за capture, бла бла... help, F1, please!!!

Благодаря Ви!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добре е да се свали записа 1:1 (Movie Maker) и след това да се обработва/компресира, за да се пробват различни варианти. Лично аз ползвам Virtual Dub с една много важна подробност. Пускам филтър "deinterlace" - изглажда назъбването на движещите се обекти (ако това са въпросните). Ползвам XviD за кодек, нагласям размера на картината 1:1, възможно по-малка компресия, mp3 за звук. Като казвам звук, при мене тук е най-големия проблем. Virtual Dub-ът ми не се справя със звука и се налага да го извличам предварително като WAV, след това го вграждам. Малко е врътня, но качеството е перфектно. Иначе при компресиране в реално време е възможно "лагване", "дропване", особено ако е по-слаба машината.

Камерата ми е JVC D230E, 1.33 МР. Firewire картата ми е на PCI слот също, незнайна марка, мисля че е с VIA чипсет. Машинката ми е с Атлон 64 АМ[email protected], 2х1GB [email protected] WinXP Pro.

Дано съм помогнал. Успех.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване