Премини към съдържанието
Maat

По името ще ме познаеш

Препоръчан отговор

Темата е лека и неангажираща от към сериозност. Поне по празниците да разпуснете ми се ще мъничко.

Търсих, но никъде не намерих тема за имената. Може би не съм търсила достатъчно. Но нищо - и в тази става да пише, който желае.

Преди години сънувах сън: Бях си у дома, на втория етаж ме чакаха в спалнята моите две деца - момче и момиче - още бебета, красиви и щастливо усмихнати в люлките си. Слизах по стълбите. Там, в ниското долу на площадката пред вратата, имаше много хора, на ръст като пигмеи, бяха почти блокирали вратата. Знаех, че мой дълг беше да слеза там и да им помогна да порастат като мен. Чудех се как ще го направя. И тогава той влезе отвън и мина през тях. Много висок и строен, като исполин пред тях, светъл и красив. Усмихнат. Срещна ме по стълбите, почи накрая им. Каза, че е дошъл да види децата си - горе. Ти отиваш там, от където аз идвам - му рекох. Нищо, аз ще се върна при теб - беше отговорът. Чакай ме! По името ще ме познаеш - Знаех го, без да го беше споменал.

И какво означава също. Говорехме си без думи.

А вашето име какво означава, вие знаете ли?

Имената дават важни вибрации на човека.

Знаците на буквите не са случайни.

Хайде, чакам ви... да се поотворите малко.

И да се усмихнете. biggrin.gif

И да не забравите тази вечер, в 12-я час на Нощта, да си пожелаете нещо, което сърцето ви копнее!

Ще се сбъдне със сигурност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А вашето име какво означава, вие знаете ли?

Имената дават важни вибрации на човека.

Знаците на буквите не са случайни.

Хайде, чакам ви... да се поотворите малко.

И да се усмихнете. biggrin.gif

И да не забравите тази вечер, в 12-я час на Нощта, да си пожелаете нещо, което сърцето ви копнее!

Ще се сбъдне със сигурност!

Честит празник на теб и всички останали които празнуват.На имената значение не съм отдавал,но това не ми пречи да отговоря.Моето име означава "щедрост".Сигурен съм,че сърцето си пожелава много неща без значение да ли го чуваме всеки път :jumping11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Честит празник на теб и всички останали които празнуват.На имената значение не съм отдавал,но това не ми пречи да отговоря.Моето име означава "щедрост".Сигурен съм,че сърцето си пожелава много неща без значение да ли го чуваме всеки път :)

А ника ти ми напомня,невероятно забавния,литературен герой -- Арсен Люпен --крадецът джентълмен.

Повелителката на метлата(infinity1305) е превилегирована да го чете в оригинал.

А,и да не забравя празнуващите -- весело прекарване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А ника ти ми напомня,невероятно забавния,литературен герой -- Арсен Люпен --крадецът джентълмен.

Повелителката на метлата(infinity1305) е превилегирована да го чете в оригинал.

А,и да не забравя празнуващите -- весело прекарване.

А ти защо не празнуваш,братко?Надявам се да съм те разбрал неправилно.... cool.gif Мир ,щастие и любов ти желая!И весело изкарване/прекарването ми звучи леко двусмислено/ на останалите дни.... cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето име означава върба. В града в който живея има градина осеяна със плачещи върби. Всъщност и името на градината е такова "Върбите". Това е едно приказно красиво слънчево място изпълващо душата и сетивата с неземен покой. Преди време бяхме седнали с един приятел на една пейка там, а аз бях тъжна за нещо. Изведнъж той каза: "Огледай се наоколо и виж тези разкошни дървета, познай името си и виж какво същество си всъщност..."

Тогава разбрах...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвкупност от множество фактори влияе върху живота ни и наистина името е един от тях. Избирайки име за децата си трябва да сме внимателни каква вибрация то ще придаде, не само като значение, но и като буквосъчетание. Съмнявам се силно, че родителите ми са изчислявали и проучвали преди да ме нарекат по този начин, но аз лично го направих за моето дете. Две бяха имената, на които се спряхме и след тежкото и почти фатално раждане решихме, че едното си е така напълно подходящо, че трябва да сме луди да не го изберем, а именно „Благословен живот”. Цифровото изразяване пък напълно съвпадна по някаква случайност с датата на раждане или по-точно със сбора й. Специалистите в тази област дори твърдят, че хора с не добро рожденно разположение могат частично да подобрят живота си избирайки подходящо такова.

Моето име означава „Епоха”...каквото и да е влиянието, което ще придаде върху живота ми... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Върба, Щедрост, Епоха, Благословен живот... какви имена само!

Idan, виждам, че си достатъчно запознат, може ли да ни разкажеш повече. Интересно ми е какво се получава, когато цифрово името ти съвпада с датата на раждане и се покрива отвсякъде с много още цифри и номера, съпътстващи живота ти. При мен е така - отвсякъде само 3, 6, 9.

Може и да не сме толкова внимателни, мисля - името, което е предопределено на човек, се спуща и по интуицитивен начин се възприема от родителите, друго няма как да бъде, това, което си е неговото - то ще бъде, ето, както и с твоето детенце се е получило.

Ако очите на човека са неговата светлина, то името е неговата музика. И озвучава живота му, така както истината, скрита в очите осветява там, от където той преминава.

Продължавайте, приятели, моля, много ви се радвам.

Редактирано от Maat (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето български имена са от гръцкия, еврейски, славянски произход, има и латински и прабългарски (Борис например е прабългарско). И на езика от който произхождат имат определен смисъл. Например Георги означава "земевладелец". Ако те интересува в интеренет има доста именници, често пъти на сайтовете където има и хороскопи и пр.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Не можеш да си представиш колко съм чела и зная за имената. Не искам безлични именници, искам да чуя имената на хората тук. Целта на темата е хората да се замислят за своето име, без значение произхода, а от значение същността, звученето, за това как то оцветява живота им, да заобичат името си, да са по-щастливи. Очите и името за мен са най-важните от същността на човека.

Твоето име например означава Венец. Венец се е поставял на главите на победителите, боговете са изобразявани с венци. Венецът символизира и ореола около главата. Венецът е върха на славата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ви всичко за имената и тяхното значение

За моето име,Мария,пише : на гр. Maria от евр. Мариам, етимологията на името не е ясна, най-често превеждано като "твърда, постоянна" и преосмислено "прекрасна"; библейско име, едно от най-разпространените в целия свят, свързвано с Божията майка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не. Не можеш да си представиш колко съм чела и зная за имената. Не искам безлични именници, искам да чуя имената на хората тук. Целта на темата е хората да се замислят за своето име, без значение произхода, а от значение същността, звученето, за това как то оцветява живота им, да заобичат името си, да са по-щастливи. Очите и името за мен са най-важните от същността на човека.

Твоето име например означава Венец. Венец се е поставял на главите на победителите, боговете са изобразявани с венци. Венецът символизира и ореола около главата. Венецът е върха на славата.

А твоето означава "гора" - тъмна и дива :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето означава гора - точно така - гъста гора, в която човешки крак трудно стъпва - дива, неопитомена от човека, неомърсена... Тайнствен свят на горски нимфи и сатири, свят на чисти изворчета, на птича песен, на дъхав мъх и дървеса, на диви цветя и неопитомени животни, които живеят свободно без страх от пушките на хората.

Гъстите гори, които са в далечината от човешките очи, изглеждат сребристи, от там и силвър - сребро.

Скоро научих и друго значение на името си - изобилие.

---

Всяка буквичка от името внася своята вибрация, тя е канал за връзка с други светове, така както всеки музикален тон, всяка цветна краска и всяка цифра - вибрации на светлината, пречупващи уникално и неповторимо красиво вечната вселенска светлинна мелодия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Моето означава гора - точно така - гъста гора, в която човешки крак трудно стъпва - дива, неопитомена от човека, неомърсена... Тайнствен свят на горски нимфи и сатири, свят на чисти изворчета, на птича песен, на дъхав мъх и дървеса, на диви цветя и неопитомени животни, които живеят свободно без страх от пушките на хората.

Гъстите гори, които са в далечината от човешките очи, изглеждат сребристи, от там и силвър - сребро.

Скоро научих и друго значение на името си - изобилие.

п.п. в гората има и мечки - който се страхува, да не влиза там. biggrin.gif

Хм, този свят ми е доста познат, защо ли...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

VALENTINUS - здрав и силен.

Ти притежаваш Силата. От теб зависи как ще я употребиш.

Освен преводното значение на имената, много е важно и звученето на буквите на езика, който говорим.

Например, кабалистите знаят добре, че едни са вибрациите на Стефан, други на Венец или пък едно звучи Гора, друго Силвия, също както едно звучи Валентин, друго Здравко или Силен. Я, какво хубаво име може да се получи от това - Силен. Някой познава ли човек с такова име, аз не.

---

Васил означава царски, царствен...

от basileios -гр.

Кой друг, освен Лъвът, може да символизира Царя.

Ти показа какво е да обичаш човека, без значение на раса, пол, обществени позиции, националност, верски и религиозни прегради ... и на всичко тленно и преходно.

Ти показа какво може едно човешко сърце.

Показа на роба какво е свободата.

Свободата е умението да обичаш, дори окован, дори на бесилото или на кръста, все едно. На кръста на човечността. Човекът е кръст сам по себе си.

И губейки себе си в тази обич към роба, ти спечели всичко!

"Аз, Васил Лъвский, в Карлово роден, от българска майка юнак роден, ни щях да съм турский и НИКАКЪВ роб."

В памет на теб, Апостоле! Царю на Свободата!

Последната молба на Апостола е отправена към изповядващия го пред бесилото Отец Тодор - "Моля те, Отче, споменавай ме в молитвите си като Йеродякон Игнатий!"

Игнат - от ignatios, лат - ignatius-огнен от ignis-огън.

Царствен Огън - колко показателно кое е това, което ни прави свободни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Несъм запознат много със значението на имената но моето име се среща у нас под две наименувания.

Божидар просто се разглежда като Бог дарява и това е правилната форма.

От друга гледна точка, на Гръцки Бог- Тео и дарис- дарява което у нас в България просто наричаме Теодор!

Със сигурност може да се срещне и на други езици но поне аз незнам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Несъм запознат много със значението на имената но моето име се среща у нас под две наименувания.

Божидар просто се разглежда като Бог дарява и това е правилната форма.

От друга гледна точка, на Гръцки Бог- Тео и дарис- дарява което у нас в България просто наричаме Теодор!

Със сигурност може да се срещне и на други езици но поне аз незнам.

Какво красиво име - Дар и то не какъв да е, а Божий! Благословен си ти с това име!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък съм река laugh.gif

То и животът е река,така че лошо няма... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз пък съм река laugh.gif

То и животът е река,така че лошо няма... biggrin.gif

Не, твоето име не се превежда като река, а като СПУЩАМ СЕ, ТЕКА НАДОЛУ - от иврит - ha-jarden.

А yirme (йерме) е обратното - издигам се.

Твоето име се превръща в име на човек, след като иностранци (неиудеи) започват да вземат и пренасят вода от свещената река, където е кръстен Спасителя, за да кръщават с нея децата си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maat, защо ме питаш за неща, които виждам и ти самата в дълбочина познаваш?

Вибрациите на буквите, символиката, убеден съм, че и за числата знанията и какво те определят не са ти чужди като материя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не, сигурна съм, че ти повече знаеш. Щеше ми се да науча още и то от човек, който е роден с тези знания, комуто са в кръвта... Но както решиш, де. Благодаря ти, че писа в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не разбирам, но ще се опитам да тълкувам прекрасния ти ник:Маат, не знам кое е името ти. Имаш перо (на главата) за обозначение в египетската писмена система. Хм, сериозна работа - ти си си богиня с огромно влияние.

149p8iw.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам името си-кръстена съм на героинята на Йордан Йовков-Албена

И съм същата като нея-тя не си замазала къщата...та и аз така :)

Албени е турска дума (ударението е на и) и означава вземи ме

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не мисля точно така. Мисля, че името "Албена" е "бяла красавица“ (в може би глупав, направен от мен превод от латински). Според мен не бива да спорим. Харесва ми и твоя вариант.:)

Редактирано от Mithu (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Обожавам името си-кръстена съм на героинята на Йордан Йовков-Албена

И съм същата като нея-тя не си замазала къщата...та и аз така :)

Албени е турска дума (ударението е на и) и означава вземи ме

;)

Някои казват, че това име е латинско и се превежда като бяла красавица - от alba bennita.

Но, всъщност, твоето име е много старо... то идва още от древен Египет - al-banni. Превежда се като ХУБАВА. Хубавото винаги е благословено - от там и Бенита.

Йовков е велик!

А твоето име какво означава, Mithu, не ника ти, а името ти. Хе, вярно, че в древен Египет са имали по две имена - едното малко, другото голямо - свещено, но това моето е само аватар - нещо, което ми е пътеводна звезда. Аз не се идентифицирам с него, не бих и могла, само мога да се преклоня пред Истината като пред бог.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...