Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бавно зареждане на Vista

Препоръчан отговор

Здравейте, не открих такава тема за това пускам нова, ако не е правилно се извинявам предварително.

Много бавно ми отваря прозорците на Вистата.

Лаптопа ми е с параметри 2 гб рам, 1.9 процесора, карта АТИ 1200, двуядрен процесор, скоро е инталирана вистата, но доста бавно ми зарежда и отваря прозорците. Изключих всякакви 3Д ефекти, с евереста проверих кое как работи уж всичко си е ок, но ... Някои ако има идея защо е така ще съм благодарна да ми помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оптимизирай сервизните функции, спри UAC ,махни от стартовите програми всичко излишно.

Ето направо да си четеш и оправяш

http://www.blackviper.com/WinVista/supertweaks.htm

От визуалните ефекти няма да спестиш кой знае колко,остави си Vista темата, а махни само Aero-то. И спри Sidebar-а изключи Security Center

Редактирано от wowgeleto (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за тебе какво е оптимизирана Vista ,но ще ти предоставя едно шотче от моята Windows Vista Ultimate -86. Която е с пуснато Aero ,Sidebar , активен анти вирус, и още куп други програми и работи перфектно като не заема никакви ресурси.

2693f91545215690.jpg

Цъкни върху снимката за да разгледаш от по-близък план.

ПС

Системата е следната

CPU DualCore Intel Pentium E2140 1,6 GHz

Motherboard Foxconn 945GZ7MC

Memory 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Video NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

HDD MAXTOR 250 GB SATA ( 16 MB )

Windows Expirience Index 3.5

Оверклока е само 10 %

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на нея, но 64 битовата никакви оптимизации и е ОК на Pentium 4 3GHz, 2*512DRR2

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дай един шот от ресурсите да видим. И след това предложи нещо на човека за да си оптимизира системата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и да дам не мога да му помогна знам ли какво е правил. При мен се получава това след, като я упдейтвам, но аз съм с лиценз и т.н.

Редактирано от andrian.ivanov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички си актуализираме Vista , дори и тези който нямат лиценз и те.Но това не решава проблема с перформанса на системата.

Тука човека иска съвет как да постъпи за да му се забърза малко или много системата, особено при зареждането.

И аз мога да му помогна в случая, но преди това ще изчакам другите да видя какво ще предложат. biggrin.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам за тебе какво е оптимизирана Vista ,но ще ти предоставя едно шотче от моята Windows Vista Ultimate -86. Която е с пуснато Aero ,Sidebar , активен анти вирус, и още куп други програми и работи перфектно като не заема никакви ресурси.

2693f91545215690.jpg

Цъкни върху снимката за да разгледаш от по-близък план.

ПС

Системата е следната

CPU DualCore Intel Pentium E2140 1,6 GHz

Motherboard Foxconn 945GZ7MC

Memory 1024 MB (DDR2-667 DDR2 SDRAM)

Video NVIDIA GeForce 8400 GS (512 MB)

HDD MAXTOR 250 GB SATA ( 16 MB )

Windows Expirience Index 3.5

Оверклока е само 10 %

На повече оперативна памет, цифрата горе ще е повече от 314, защото с по-голямо количество си позволява да работи повече с нея. В крайна сметка заема 580MB. С достатъчно количество памет, което нямаш, всичките 580 (напълно в нормата, не виждам оптимизация) щеше да са ти горе, а Vista - бачкаща с пълна пара.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загледай се хубаво и тогава ще говорим. При тази памет която имам и това което показва на шота е повече от идеално.

Ще се радвам ако покажеш и ти един шот от твоята Vista , за да има с какво да сравним.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Загледай се хубаво и тогава ще говорим. При тази памет която имам и това което показва на шота е повече от идеално.

Ще се радвам ако покажеш и ти един шот от твоята Vista , за да има с какво да сравним.

Аз приключих с говоренето, от тук на сетне с неграмотни хора не се разправям

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз приключих с говоренето, от тук на сетне с неграмотни хора не се разправям

На мен ми е 100 % ясно, че тази оперативна система заема памет според потенциала на системата.

Но в случая ти си неграмотният и забелязах, че се изказа неподготвен и реши да сложиш офтопик.

Ако ми кажеш, че ресурсите който заема системата с тези екстри който съм изброил ( не знам дали си прочел всичко след като си го цитирал) и това ти се струва нормално то това значи, че ти никога не си работил с Vista на подобен род система или се правиш на луд.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета благодаря Ви много за своевременната реакция. Тази вечер ще пробвам това което сте ми обяснили. Благодаря много за съветите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз и да дам не мога да му помогна знам ли какво е правил. При мен се получава това след, като я упдейтвам, но аз съм с лиценз и т.н.

И аз съм с лиценз, ъптейтва се автоматично. Какво съм правила, спряла съм програмите които се зареждат при пускане, махнала съм 3 д ефектите на вистата, редовно го чистя от кукиси и т.н. Но проблема с бавното отваряне на папки си остава. Ако може да помогнеш ще съм ти много благодарна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А лаптопа каква марка е.

Лаптопа е Toshiba Satellite A215-S7437 и е на няма и месец.

А относно драйверите са инсталирани всички.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа е тази конфигурация

Processor 1.9GHz AMD Turion 64 X2 TL-58

Memory 2GB of 667MHz

Hard drive 200GB at 4,200rpm

Graphics ATI Radon X1200

Chipset AMD M690V

И използваш Windows Vista Home Premium би трябвало да нямаш никакви проблеми .Това, че Vista е по-тромава от Windows е ясно.Не очаквай кой знае какво подобрение и ускорение и след оптимизацията .

Ако си разгледала линковете който ти дадохме в тях има доста полезна информация.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз никога несам ползвал лаптоп и може би греша но.. Hard drive 200GB at 4,200rpm си е един доста слаб диск дори и за ХР, при положение че моя е 7200 и чете с 80мб/сек и не ми е достатъчно какво остава за този..

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз никога несам ползвал лаптоп и може би греша но.. Hard drive 200GB at 4,200rpm си е един доста слаб диск дори и за ХР, при положение че моя е 7200 и чете с 80мб/сек и не ми е достатъчно какво остава за този..

Разгледах линковете, доста се порових и във Виста менеджера. В общи линии скороста си остана същата. Май ще трябва да пробвам как работи с ХР, щом Sorely дава пример с неговия хард. Или просто ще трябва да свикна с бавното отваряне на папките.

Благодаря Ви много за помоща.

Редактирано от mimsim (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми виж, може и да несъм прав, лаптоп-а е различно от десктоп ПЦ, а и аз никога лаптоп не съм хващал:). Но поради малкия размер на лаптоп-а и като се има предвид един 7200 оборотен диск колко загрява е обяснимо защо слагат ниско обортни в лаптопите. Аз дадох само предположение, ако може някой по-компетентен да се изкаже ша е супер:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При AMD винаги всичко е по-бавно, не се отчайвай. :) ( Това беше в реда на майтапа, не сикам да кажа ,че компютъра ти е лош)

Инсталирай XP , но ще видиш,че разликата в производителноста няма да е чак толкова голяма. Това бавно отваряне на папки, може да се дължи и на допълнителен софтуер който имаш инсталиран.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стационарния ми е с АМД процесор /изпържен е 1,6/ и е с доста по-малки параметри, но отваря и зарежда много по-бързо. Верно, че програмите където съм качила на лаптопа са доста тежки, но същите програми са и на стационарния. Спряла съм зареждането при пускане на излишните програми.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стационарния ми е с АМД процесор /изпържен е 1,6/ и е с доста по-малки параметри, но отваря и зарежда много по-бързо. Верно, че програмите където съм качила на лаптопа са доста тежки, но същите програми са и на стационарния. Спряла съм зареждането при пускане на излишните програми.

Здравей mimsim, вчера имах удоволствието да инсталирам два пъти машинка с точно твоите параметри но Ейсус. Първо с виста и вечерта с ХП заради проблеми с тъпото счетоводство... Та лаптопа си работи отлично с вистата, както и всички нормални машинки. От бързия поглед по темата не разбрах дали има някакви важни програмки или данни, но ако няма, най-добре ще е да му се удари един формат и да се качи наново вистата, за половин час е цялата работа, максимум 40 минути с драйврите. Ако пак така се бави и мотае вероятно става дуа за хардуерен проблем и трябва да ходи на сервиз. Но вземи го преинсталирай набързо, 5 почивни дни са в момента, може и едно ХП за проба да му сложиш ? Махни му всички излишни периферии, като принтер или камера ако има такива закачени де.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравей mimsim, вчера имах удоволствието да инсталирам два пъти машинка с точно твоите параметри но Ейсус. Първо с виста и вечерта с ХП заради проблеми с тъпото счетоводство... Та лаптопа си работи отлично с вистата, както и всички нормални машинки. От бързия поглед по темата не разбрах дали има някакви важни програмки или данни, но ако няма, най-добре ще е да му се удари един формат и да се качи наново вистата, за половин час е цялата работа, максимум 40 минути с драйврите. Ако пак така се бави и мотае вероятно става дуа за хардуерен проблем и трябва да ходи на сервиз. Но вземи го преинсталирай набързо, 5 почивни дни са в момента, може и едно ХП за проба да му сложиш ? Махни му всички излишни периферии, като принтер или камера ако има такива закачени де.

Благодаря ти много. Аз почти стигнах до това заключение за хардуерния проблем, но се моля да не е sad.gif . Ще се наложи да пробвам с преинсталацията на виста или ХР, и дано се оправи, ако не проблема със сервиза ще е голям. Благодаря на всички, които помогнахте по въпроса. :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване