Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Защо ? Мемори контролера не се включва в архитектурата ли .. добре да го оставим .. понеже ти тръгна в тая насока .. интел имат ли процесор с L3 кеш ? Имат ли куад с несподелен кеш м/у ядрата ? И още нещо .. феномите скалират мн. по-добре от интелите - не съм тръгнал да споря че амд са по-производителни но определено са една идея напред. На тези сайтове не трябва да се доверява човек (/off особено на чичо том дето ми изкарва x1950XTX по-бърза от 8800GTS /off) .. достоверни източници на информация са родните форуми (донякъде и XS, VR-zone) и личния опит с машините. Знаеш ли какво голямо влияние оказва смяната на command rate от 2T на 1T да речем - огромно .. а някъде във ревюто да виждаш описани подробности ? Ами нещо за страп ... ? Не става така ...

P.S. Не случайно съм с интел (преди да тръгнеш да ме изкарваш АМД фен) ...

За мемори контролера, когато интел си вградят тяхния, мисля, че чак тогава е справедливо да се сравняват. L3 кеш да не би да им трябва на интел или пък несподелен кеш ? Те и без тези неща се справят отлично. А инак за идеята, те са с тая идея напред още от както са си вградили контролера на паметта, съгласен съм. А за сайтовете... Ами да ти кажа и аз не вярвам на първото ревю на което попадна и доста обикалям и търся за още. Не може едно нещо, което е казано поне на 10 места, и не намирам място където да е казано обратното, да не е вярно. А това колко е вярно никой не може да ти каже.

P.S. Аз също съм фен на Интел, няма лошо да защитиш AMD-то, но не и да спориш с реалността. Също така съм фен на Nvidia, но мога да кажа, че HD3870 е доста добра карта и си заслужава (Ако някой ще спори за това, моля да е в съответната тема)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 50
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Специално за "AMD Dual-Core Optimizer", преди го качвах , но спрях , понеже не се забелязва никаква разлика видимо.

По важен е драйвера Cool'n'Quiet Driver , с него процесора си регулира честотата според натоварването , като при мобилните компютри .

Леле колко пъте е воден този спор с AMD vs Intel в този форум... :huh:

AMD Dual-Core Optimizer е нещо като "бъгфикс" за двуядрените AMD. Някои по-стари игри имат проблеми с таймера (съответно синхронизацията) и осират кадрите..

Относно сравненията от въпросният сайт бих казал да ги не взимате за чиста монета. Освен ако не сте решили да купувате най-скъпите дъна, памети и хардове - тези бенчове са изключително относителни. Процесора може и да струва 200$, но за дъното на което ще видиш тези точки ще трябва да се бръкнеш още толкова...

Въпроса опира до пари - избери си платформа според личните средства, а не според ревютата.

Относно GF 8800GT колкото и да е хубава в момента у нас струва цяло състояние, тъй-че по-добре алтернативите на ATi които се надявам да ги има в нормални количества...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

peschka, всеки интел процесор, на еднаква честота с АМД процесор, отнася конкурента си. Но, има едно НО. АМД свалиха така цените на процесорите си, поне в ниския и среден клас, защото те нямат висок, че всяко АМД съпоставено с Интел като цена е малко по- добро. Но, има още едно НО. Всеки интел процесор се клоква доста стабилно и лесно и, ако умееш да клокваш избора е ясен, ако не, също.

Леле колко пъте е воден този спор с AMD vs Intel в този форум... ;)

AMD Dual-Core Optimizer е нещо като "бъгфикс" за двуядрените AMD. Някои по-стари игри имат проблеми с таймера (съответно синхронизацията) и осират кадрите..

Относно сравненията от въпросният сайт бих казал да ги не взимате за чиста монета. Освен ако не сте решили да купувате най-скъпите дъна, памети и хардове - тези бенчове са изключително относителни. Процесора може и да струва 200$, но за дъното на което ще видиш тези точки ще трябва да се бръкнеш още толкова...

Въпроса опира до пари - избери си платформа според личните средства, а не според ревютата.

Относно GF 8800GT колкото и да е хубава в момента у нас струва цяло състояние, тъй-че по-добре алтернативите на ATi които се надявам да ги има в нормални количества...

Това, че са правени тестове на най-скъпите дъна, памети и хардове е ясно, но това не значи, че тестовете не са показателни за качествата на самите процесори. Хората не трябва да очакват същата производителност, но като цяло сравненията са само между самите процесори и това е показателно. Колкото до видеокартата, то всеки се простира според чергата си. Искаш по- добро- плащаш повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Phenom са отдавна на пазара дори в БГ ... а нали се сещаш 2<4. А а ако мислиш че архитектурата на интел е толкова "перфектна" отговори си сам на въпроса ..

Хайде да говорим за тях като излезе степинг В3 , щото сега.... cool.gif Дотогава, по-добре нищо , или да си говорим за фиксове, кръпки и прочие по Биос и къде ли не :speak:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Phenom X4 9500 като за 370лв става и със този степинг. Все пак е четириядрен и за работни приложения си е супер.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Абе Phenom X4 9500 като за 370лв става и със този степинг. Все пак е четириядрен и за работни приложения си е супер.

Може и да си е супер, но това е "малко" смущаващо cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, отдавна се разисква проблема с TLB при Phenom, но нали вече има фикс, с който проблема е решен, донякъде, защото производителностт падала с окло 10%. Но за четириядрен с около 120лв по- евтин от Q6600 мисля, че става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, отдавна се разисква проблема с TLB при Phenom, но нали вече има фикс, с който проблема е решен, донякъде, защото производителностт падала с окло 10%. Но за четириядрен с около 120лв по- евтин от Q6600 мисля, че става.

Ама не го разбирам - да си купуваш процесор, при който има бъг, че после да си играеш с фикс на Биос-а на дъното ...... бла-бла , като можеш да поизчакаш малко до следващия степинг В3 , при който (поне така уверяват) този проблем липсва.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да разбира се! Не ме разбирай погрешно нямам намерение да го купувам, но ако трябва да чакам нов степиг, до тогава ще съм събрал въпросните 120лв и ще си взема Q6600. Както изглежда и с новия степинг Phenom пак ще диша прахта на Q6600, да не говорим, че излиза и новия четириядрен звяр на Интел. За който също се говори, че имал проблеми и за това отлагали анонса му, но според мен просто Интел иска да разпродаде Q6600. Но както се казва за каквото плащаш това получаваш. При тази цена на Phenom и с новия степинг мисля, че си е оферта.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е да разбира се! Не ме разбирай погрешно нямам намерение да го купувам, но ако трябва да чакам нов степиг, до тогава ще съм събрал въпросните 120лв и ще си взема Q6600. Както изглежда и с новия степинг Phenom пак ще диша прахта на Q6600, да не говорим, че излиза и новия четириядрен звяр на Интел. За който също се говори, че имал проблеми и за това отлагали анонса му, но според мен просто Интел иска да разпродаде Q6600. Но както се казва за каквото плащаш това получаваш. При тази цена на Phenom и с новия степинг мисля, че си е оферта.

Intel - и те имат няк,ъв подобен проблем , но , забавянето на анонса им е по-скоро поради факта, че Phenom се оказа леко беззъб и не е очакваната конкуренция . Затова и предпочитат да не избързват и да си поразпродадат наличните количества ( като през това време се погрижат и за TLB проблема, де ) cool.gif Ще видим и Woolfdale какво ще покажат първо , пък .... "каквото сабя покаже" !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Леле колко пъте е воден този спор с AMD vs Intel в този форум... :huh:

:) Извинявам се за офтопика, но приказваш наизуст за 8800 GT. Погледни цените в Мост. Погледни и тестовете из интернетпространството. Просто няма място за сравнение между HD3870 512 MB и 8800GT 512 MB. Едната е 398.50-416 лева, а другата може да се намери и за 419 лева на GB! втората ми позволява да изкарам 25 FPS средно при Crysis и VeryHigh на 1024х768. Първата колко прави? ;)

Пък за спора... Ами има си достатъчно тестове в интернет, за да се занимаваме и ние с това, кое е по-добро. Лично аз мога да изкажа впечатление за Е6750. Едва ли някой може да каже нещо повече от това, което е прочел из необятното интернет пространство. Много по-важно е мнението на даден ползвател, отколкото безсмислените спорове. Аз бих казал за Celeron Northwood,че отне доста време от живота ми, разби психиката ми и бих теглил една майна на INTEL за тая грешка на природата - Celeron! Обаче шапка им свалям за сегашните им двуядрени процесори( Не за четириядрените. Там се излагат)...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз бих казал за Celeron Northwood,че отне доста време от живота ми, разби психиката ми и бих теглил една майна на INTEL за тая грешка на природата - Celeron! Обаче шапка им свалям за сегашните им двуядрени процесори( Не за четириядрените. Там се излагат)...

Ако имаше четириядрен Q6600 щеше да си го хвалиш по-същият начин както сега си хвалиш твоя E6750 и нямаше така да говориш biggrin.gif Кофти да имаш Е6750 и да дойде някой с E2160 и да ти развали кефа. Лично съм го изпитал. Процесор два пъти и половина по-евтин, който с клок се доближава по производителност до твоя клокнат. И да кажеш, че някой е клокнат екстремно, не. И двата са клокнати на 3.2Ghz и се охлаждат от боксовото охлаждане...

Инак от кирливия селерон на каквото и ново да минеш е нормално да ти "падне шапката", няма нужда ти да я сваляш даже biggrin.gif

За четириядрени процесори не всички програми са оптимизирани още и на повечето от тях ядрата не може да се използват пълноценно. Но като се има предвид, че процесори с повече ядра са бъдещето, мисля че натам трябва да се насочат потребителите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

bildera_,знаеш ли колко малко хора вадят 400 лева за видеокарта?Аз имам наблюдения защото съм продавал...много малко и много рядко.В масовия случай картата е ~100$.Клиента обикновено иска с карта за 60 долара да играе всички възможни игри и искрено се чуди защо неможе да подкара някоя по-новичка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:) Извинявам се за офтопика, но приказваш наизуст за 8800 GT. Погледни цените в Мост. Погледни и тестовете из интернетпространството. Просто няма място за сравнение между HD3870 512 MB и 8800GT 512 MB. Едната е 398.50-416 лева, а другата може да се намери и за 419 лева на GB! втората ми позволява да изкарам 25 FPS средно при Crysis и VeryHigh на 1024х768. Първата колко прави? :clap:

Така както поставяш нещата не .. но я си представи, че пазаруваш от newegg и си вземеш двечки 3870 ... излизаш с ~60/80$ на далавера отколкото 2 8800GT .. а производителността е същата като при СЛИ (да не кажа голяма дума 1-2 фпс отгоре). С новия фикс в 7.12 нещата при Кризата и World in Conflict се поизравняват ... още повече че дъно с cross се намира по-лесно и по-евтино октолкото 680i ... 780i и т.н. PS 4.1 също е предимство ... като излезе SP1 за Кистата официално - ще се разбере какво точно предимство (SP1 включва поддръжката на PS4.1).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Така както поставяш нещата не .. но я си представи, че пазаруваш от newegg и си вземеш двечки 3870 ... излизаш с ~60/80$ на далавера отколкото 2 8800GT .. а производителността е същата като при СЛИ (да не кажа голяма дума 1-2 фпс отгоре). С новия фикс в 7.12 нещата при Кризата и World in Conflict се поизравняват ... още повече че дъно с cross се намира по-лесно и по-евтино октолкото 680i ... 780i и т.н. PS 4.1 също е предимство ... като излезе SP1 за Кистата официално - ще се разбере какво точно предимство (SP1 включва поддръжката на PS4.1).

Точно Crytek първи потвърдиха, че няма да ползват нито DX10.1 нито Shader 4.1...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
( Не за четириядрените. Там се излагат)...

Добре,не знам какво те кара да мислиш така....И не знам кой се излага!Кажи ми какво не ти допада например в 6600?Не те разбирам,напоследък прехвали Е6750 и 8800.Не,че и не са за хвалене,но пък не отписвай четириядрените.Това,че на този етап приложенията не са оптимизирани за четири ядра не означава,че две ядра са за предпочитане.Аз си се спрях на 4 ядра и те в компанията на 2гб рам,8800 и раид 0-останал съм повече от доволен,повярвай ми.

Редактирано от bobsun0317 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това, че са правени тестове на най-скъпите дъна, памети и хардове е ясно, но това не значи, че тестовете не са показателни за качествата на самите процесори. Хората не трябва да очакват същата производителност, но като цяло сравненията са само между самите процесори и това е показателно. Колкото до видеокартата, то всеки се простира според чергата си. Искаш по- добро- плащаш повече.

Не толкова показателно, колкото подвеждащо! По-евтините дъна (не с P35 чипсет) може изобщо да не поддържат необходимия FSB и изведнъж скъпичък процесор, вместо с overclock тръгва с downclock - и резултата е ясен. cool.gif

Относно цените - както на всичко останало у нас те са изключително изкривени. Никаква пазарна икономика. За момента наистина 1 3870 е на цената на 8800GT което е нереалистично. От AMD не случайно са дали по-ниска референтна цена от на Nvidia.

П.П. Newegg никога няма да ни огрее в БГ уви.

Редактирано от Q-tech (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Добре,не знам какво те кара да мислиш така....И не знам кой се излага!Кажи ми какво не ти допада например в 6600?Не те разбирам,напоследък прехвали Е6750 и 8800.Не,че и не са за хвалене,но пък не отписвай четириядрените.Това,че на този етап приложенията не са оптимизирани за четири ядра не означава,че две ядра са за предпочитане.Аз си се спрях на 4 ядра и те в компанията на 2гб рам,8800 и раид 0-останал съм повече от доволен,повярвай ми.

Или не ме разбра или не знам какво. Имах предвид, че при почти всички тестове на игри, Е6750 бие Q6600, а цената му е 150 лева отдолу. Няма да давам пак линкове, щото всички знаят къде да ги намерят. Да, при синтетичните тестове, видеообработка, архивиране и така нататък, четириядрения има голямо предимство, но при игровите приложения не е така. Та който няма да се занимава с игри, а ще ползва процесора за работа, нека си взема четириядрен. Но става ли въпрос за игри, двуядреният е с голямо предимство - цена/производителност. Мислиш ли, че след като излязат игри за четириядрени процесори, няма да си сменя и моя с четириядрен, а защо не и с n-ядрен, ако има смисъл? Но тогава твоя ще струва вероятно по-малко и от моя в момента. При това положение обаче ще трябва да сменям и видеокартата за новите игри, ако не искам да се задоволявам с някакви средни настройки на картината.

Dragozow, ако преди 3 месеца ми бе споменал, че ще извадя 400 лева за видеокарта, щях да ти се изсмея. Погледни сега, колко хора във форума си накупиха 8800GT или HD3870(50). Аз лично вече гледам с друго око на ъпгрейдите. Или наливаш яко пари и не буташ година-две, или се чудиш всеки 2-3 месеца, какво ново да вземеш, та да можеш най-сетне да играеш някоя игра прилично на Medium. А ако кажеш, че 400 лева са много за видеокарта като 8800GT, не знам какво да мисля. Само виж подобната 8800GTS и 8800GTX колко струват и сега. Виж и конкурента HD3870 на каква цена се продава в България и дали въобще си заслужава да се взема някъде си от интернет на 15-20% по-ниска цена. Ами ударихме кьоравото с 8800GT. Скоро едва ли ще се случи нещо подобно с цените и производителността.

И какво толкова сте приели за религия тоя CF? Да, има игри, където действа, но има и такива, в които двойка HD3870 се представят по-зле и от единична такава!

zebo_dino, кой ти развали кефа с E2160? Аз само чета из форумите, как се мъчат да клокнат над 2.2 GHz E2160. А и лошо няма. Това само говори какъв потенциал имат двуядрените процесори на Интел. Лично моя в момента е на 3.44 GHz и не съм го мъчил повече. Предполагам ще изгрее сега в студа, но лятото няма да стане работата с боксовото охлаждане.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не толкова показателно, колкото подвеждащо! По-евтините дъна (не с P35 чипсет) може изобщо да не поддържат необходимия FSB и изведнъж скъпичък процесор, вместо с overclock тръгва с downclock - и резултата е ясен. cool.gif

Говорим за възможности на процесор, а не с какво дъно ще го окомплектоваш. Тестовете са показателни, защото са правени при еднакви условия и се вижда реално кой какво може. Вече кой с какво дъно, рам , хард и т.н. ще го ползва си решава сам. За това са форуми като този, за да могат хората да намерят най- доброто съотношение между цена производителност, за парите с които разполагат.

zebo_dino, така поставени нещата може и да са ти развалили кефа, но Е2160 е до тук 3.2- 3.3 с повдигане на волтажи и т.н., а Е6750 силата му започва от тук, може още на горе. Плащаш повече за потенциал на процесора.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига с тия игри бе. Хората и за друго си ползват пц-тата. 8800GT се представя по-добре при игрите - окейй 5 фпс отгоре, ще се размажа :P . Обаче останах наистина учуден в качеството на картините със сенките. Неможе да сравняваш действието и на процесори и на видеокарти и на каквито и да било компоненти все по един критерий - да ама на тфа игрите много добре вървят. Макар че и темата доста се измести. Да предполагам, че C2D E6*50 са по-бързодействащи от Athlon X2 6*00.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
zebo_dino, кой ти развали кефа с E2160? Аз само чета из форумите, как се мъчат да клокнат над 2.2 GHz E2160. А и лошо няма. Това само говори какъв потенциал имат двуядрените процесори на Интел. Лично моя в момента е на 3.44 GHz и не съм го мъчил повече. Предполагам ще изгрее сега в студа, но лятото няма да стане работата с боксовото охлаждане.

Ами аз лично си го развалих, след като си взех втори компютър с E2160. Мъчат се другите, защото нямат подходящите дъна... Аз с P35-DS3L го пускам на 3.2Ghz без проблем. Виждал съм го и на 3.4Ghz да работи с по-добро дъно. Имах предвид, че е кофти мисълта процесор два пъти по-евтин да настигне твоя по производителност. И сега се питам от къв зор ми е E6750, като E2160 ми дава почти същото... Разликата е около 10% производителност в полза на E6750 при еднакви честоти...

zebo_dino, така поставени нещата може и да са ти развалили кефа, но Е2160 е до тук 3.2- 3.3 с повдигане на волтажи и т.н., а Е6750 силата му започва от тук, може още на горе. Плащаш повече за потенциал на процесора.

Колко още нагоре може? На въздух стига 3.8GHz с вдигане на волтажи, мощно охлаждане и подходящо дъно. Дали си заслужава да се дадат толкова пари, вместо да се вземе P35-DS3L и E2160 с боксовия охладител на 3.2Ghz. Нали уж се търси "най- доброто съотношение между цена производителност"? Сам го казваш...

Не съм разочарован от E6750, но съм очарован от E2160 и цената му.

Редактирано от zebo_dino (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да наистина се търси най- доброто между цена производителност, но за всеки това съотношение зависи от това с какви средства разполага. Казваш, че на еднакви честоти разликата е 10%, но я прибави още 600мх, който можеш да изтискаш от Е6750 и съм сигурен, че разликата ще отлети към 50%. Както се казва - най скъпо се плаща за последните няколко процента производителност в повече.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Стига с тия игри бе. Хората и за друго си ползват пц-тата. 8800GT се представя по-добре при игрите - окейй 5 фпс отгоре, ще се размажа ;) . Обаче останах наистина учуден в качеството на картините със сенките. Неможе да сравняваш действието и на процесори и на видеокарти и на каквито и да било компоненти все по един критерий - да ама на тфа игрите много добре вървят. Макар че и темата доста се измести. Да предполагам, че C2D E6*50 са по-бързодействащи от Athlon X2 6*00.

Тия снимки ще ги гледаш само като слайд шоу. Дори и с 8800GT компа ми се влачи с 0-1 FPS при 1600х1200 , VeryHigh и 8xAA на Crysis, после забива, все едно се мъча да подкарам играта на Medium с предния Celeron. С 3870 бъди щастлив, ако играеш на High без AA, но и това ме съмнява. Така се губи предимството на тая видеокарта, която е със същата архитектура като HD2900XT. Дори и производителността и е същата... 5 FPS не са никак малко, още повече при Crysis. Не е без значение и факта, че разликата между минималните и максималните кадри при HD3870 е по-голяма, отколкото при картите на NVIDIA.

Ами аз лично си го развалих, след като си взех втори компютър с E2160. Мъчат се другите, защото нямат подходящите дъна... Аз с P35-DS3L го пускам на 3.2Ghz без проблем. Виждал съм го и на 3.4Ghz да работи с по-добро дъно. Имах предвид, че е кофти мисълта процесор два пъти по-евтин да настигне твоя по производителност. И сега се питам от къв зор ми е E6750, като E2160 ми дава почти същото... Разликата е около 10% производителност в полза на E6750 при еднакви честоти...

zebo_dino, нали аз споменах същото и за Q6600. Нариваш пари, а игрите ти ( според теб) вървят както с E2160, защото разликата при игри между Q6600 и E6750 е около 10 % при стандартните честоти в полза на E6750. Еххх... ако знаех това, щях да дам 150 лева за E2160. Баси тъпанара дето съм .

А и погледни сайта на Tom's . Тук никой не може да обвини в необективност предполагам, защото не се сравняват AMD и INTEL, а Intel и Intel.

Айде малко да поразсъждаваме. Дал съм линк към тест с демото на Quake IV. Е6750 - 117.8 кадъра в секунда, E2160 - 74.3 . В идеалния случай 100%-но увеличение честотата на процесора, дава 50%-но увеличение на FPS. Да предположим, че вдигнем честотата на E2160 до стандартната за E6750 - 2.66 G. Тогава печалбата ни ще бъде 17 кадъра в секунда и ще се получат 91. Както се вижда, най-малкото процесорите са доста различни при еднакви честоти. Но има и друго. Тия 91 кадъра в секунда ще те ограничават в много по-голяма степен при мелетта, а всеизвестно е, че един шутър се играе главно заради мелетта и не е никак приятно играта ти да намали оборотите точно когато се прицелваш.

Редактирано от bildera_ (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тия снимки ще ги гледаш само като слайд шоу. Дори и с 8800GT компа ми се влачи с 0-1 FPS при 1600х1200 , VeryHigh и 8xAA на Crysis, после забива, все едно се мъча да подкарам играта на Medium с предния Celeron. С 3870 бъди щастлив, ако играеш на High без AA, но и това ме съмнява. Така се губи предимството на тая видеокарта, която е със същата архитектура като HD2900XT. Дори и производителността и е същата... 5 FPS не са никак малко, още повече при Crysis. Не е без значение и факта, че разликата между минималните и максималните кадри при HD3870 е по-голяма, отколкото при картите на NVIDIA.

Хората са казали при игри с HDR смисъл от Anti-aliasing няма. Тея 8хАА са само излишно натоварване на видео картата. Да не казвам, че навсякъде се говори, че Nvidia чийтват с драйверите си... И BTW хем помолих спора за видео картите да не се реализира тук...

zebo_dino, нали аз споменах същото и за Q6600. Нариваш пари, а игрите ти ( според теб) вървят както с E2160, защото разликата при игри между Q6600 и E6750 е около 10 % при стандартните честоти в полза на E6750. Еххх... ако знаех това, щях да дам 150 лева за E2160. Баси тъпанара дето съм .

А и погледни сайта на Tom's . Тук никой не може да обвини в необективност предполагам, защото не се сравняват AMD и INTEL, а Intel и Intel.

Айде малко да поразсъждаваме. Дал съм линк към тест с демото на Quake IV. Е6750 - 117.8 кадъра в секунда, E2160 - 74.3 . В идеалния случай 100%-но увеличение честотата на процесора, дава 50%-но увеличение на FPS. Да предположим, че вдигнем честотата на E2160 до стандартната за E6750 - 2.66 G. Тогава печалбата ни ще бъде 17 кадъра в секунда и ще се получат 91. Както се вижда, най-малкото процесорите са доста различни при еднакви честоти. Но има и друго. Тия 91 кадъра в секунда ще те ограничават в много по-голяма степен при мелетта, а всеизвестно е, че един шутър се играе главно заради мелетта и не е никак приятно играта ти да намали оборотите точно когато се прицелваш.

Само че, кадрите не са 91. Говориш си 100% увеличение на честотата, 50% производителност все едно е някакъв закон това или формула. Не е така. Аз няма нужда да ти обяснявам, хората са тествали - Tom's.

10%-15% e разликата. А иначе това с ограничаването при мелетата с процесор E2ххх не баш така. Просто процесора държи по-малък average fps и естествено има по-малък minimum fps, което и напълно нормално за него, все пак е с по-малко кеш. Но отношението между avg и min кадрите е същото както и при E6750, където minimum fps е по-висок и не прави такова впечатление. Това което се опитвам да ти обясня е, че точно ниските кадри правят впечатление. На теб по-голямо впечатление ще ти направи разликата между 15 и 20 кадъра, отколкото между 30 и 40. А отношението е едно и също (15х2=30, 20х2=40).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

К'во толкова го критикувате тоя Phenom бе. Не е чак толкова лош, има некви бъгове, чудо голямо. Играя на 1 приятел на PC-то (Phenom 9500+ BOX, 4GB Ram,BFG 8600GTS OC2 256Mb) Crysis и Call of Duty 4 и нема грам насичне на High настройки ! За картата толкова бях замаян като ми показа до колко я е клокнал. Работи на 2220MHz ядрото е на 720MHz ,а пикселните шейдъри - 1566MHz. Та процесора не го бива в клока много ама иначе...не е толкова лош. Със радост ще го размена за моя AthlonXP 2200+ (овъклок на 2.66 с боксово охлаждане :/ ).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване