Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Rq:Програма за слепване на снимки (панорамна снимка)

Препоръчан отговор

Когато снимам панорамна снимка, цифровия фотоапарат прави една един фаил с примерно 16 кадъра вътре /демек 16 снимки/. Та ми трябва програма която да ги прави в една нормална.

10Х предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми по-принцип това трябва да го има всеки по-добър графичен едитор . Аз се сещам сега за Photoshop , но със сигурност трябва да го има и ACDSee .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Еми по-принцип това трябва да го има всеки по-добър графичен едитор . Аз се сещам сега за Photoshop , но със сигурност трябва да го има и ACDSee .

<{POST_SNAPBACK}>

Хм, сега ше проверя за ACDSee...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif gif animator с нея свързваш отделните кадри и ги правиш на gif

линк>>>>

http://maximyssoft.narod.ru/Download/GIF_ANI_setup.EXE

:bye:

Редактирано от grunov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Напиши в търсачката на този сайт http://www.tucows.com/search2 "panorama" и ще се изненадаш колко много полезни програми има за тази цел. Представени са с рйтинг и възможности, избора е твой-експериментирай, аз ползвам няколко от тях и са ужасно добри. Успех!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато снимам панорамна снимка, цифровия фотоапарат прави една един фаил с примерно 16 кадъра вътре /демек 16 снимки/. Та ми трябва програма която да ги прави в една нормална.

10Х предварително.

<{POST_SNAPBACK}>

Снимки съм слепвал и с IrfanView. Програмата е лека и безплатна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 6 месеца по-късно...

Апаратът ми не може да прави панорамни снимки, няма такава функция. Ако можете да помогнете като ми кажете как да ги правя и евентуално софтуеър за това.

Благодаря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Апаратът ми не може да прави панорамни снимки, няма такава функция. Ако можете  да помогнете като ми кажете как да ги правя и евентуално софтуеър за това.

Благодаря.

<{POST_SNAPBACK}>

Правиш го по най-простия и елементарен начин - снимаш първата снимка, преместваш фотоапарата надясно /или наляво/, правиш следващата и така докато не се завъртиш на 360 градуса :angry: За да ти е по-лесно при последващото свързване на снимките, можеш да хващаш част от пейзажа на предишната снимка и да напасваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правиш го по най-простия и елементарен начин - снимаш първата снимка, преместваш фотоапарата надясно /или наляво/, правиш следващата и така докато не се завъртиш на 360 градуса :angry: За да ти е по-лесно при последващото свързване на снимките, можеш да хващаш част от пейзажа на предишната снимка и да напасваш.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря. Препоръчителен софтуеър,който да е средната комбинация от функции и просто управление?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ACDSee - Photostitcher - перфектното решение,но за съжаление от чужбина трудно се намира plugin-a. трябва да ровиш като откачен и пак няма да намериш по-нова версия,но старата 1.0 се намира лесно (след инсталация трябва да се местят фаиловете,които се инсталират в c:\program files\acdsee\plugin във c:\program files\ common files\acdsee\plugin2 - това само за ориентация)

иначе плугин-а работи перфектно,а програмата си е полупрофесионална та дори може би и направо професионална и е доста улеснена, но за съжаление не е безплатна,но винаги има вратички за лиценза.. ;)

Редактирано от logobg (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eто малко програмки. Някои са извън тази тема.

1. EyeSee360 PhotoWarp (Win/Mac):

Powerful tool for producing panoramic images from one-shot optics. With support for all major one-shot optics and many popular panoramic viewing formats, PhotoWarp is the most versatile unwarping software available today.

2. Hugin Panorama Tools GUI (Win/Mac/Linux)

An easy to use cross-platform GUI for Panorama Tools. With hugin you can assemble a mosiac of photographs into a complete immersive panorama, stitch any series of overlapping pictures and much more.

3. Ornament (Win/Mac)

Turn a photo of a mirrored ball into a 360° panorama. Freeware.

4. Pano2exe (Win)

Pano2exe converts panoramic 360° JPEG images into small, stand-alone executable programs. It also creates setup packages, including one or more panorama files and sounds into a professional looking installation package. Shareware; $25 US registration removes nag screens.

5. Panorado (Win)

Panorado has been designed specially for viewing panoramic pictures and pictures exceeding the screen size. It supports 360-degree viewing in flat and spherical projection mode, an optional Explorer-style navigation bar, thumbnail viewing, full screen mode, slide shows, printing, and a tool for burning picture disks. Company also offers a free Java applet for viewing panoramic images on the Web.

6. The Panorama Factory (Win)

The Panorama Factory allows you to "create high-quality panoramas from a set of overlapping digital images from a single vantage point." Shareware; $35 registration fee after 30 days. Freeware version also available.

7. Panorama Composer (Win)

Construct high-quality pans from your photos in three easy steps.

8. Panoweaver (Win/Mac)

"Create full 360 immersive images and retain complete control over panorama image creation." Panoweaver stitches your images into a panorama image and allows you to save it as a JPEG image. It also automatically generates a HTML file for posting on your Web site. $99.95 for Windows version and $149.95 for Macintosh version. Trial version available.

9. PhotoFit (Win)

"The TEKMATE PhotoFit is a high performance panoramic photo stitching software which comes equipped with high precision multi-row stitching technology such as automatic focal length detection, automatic distortion cancel, perfect perspective correction and several projection types as Linear, Panorama, Ultra Wide Linear and Fisheye capability." $52.00

10. Photovista Panorama (Win/Mac)

Formerly from MGI Software, the Photovista Panorama software allows you to stitch a series of still images into a single panoramic photo or a 360 degree virtual panorama.

11. REALVIZ Stitcher (Win/Mac)

Creates spherical, cylindrical, cubical and planar types of panoramas with unlimited resolution. Stitches any number of images regardless of pan, tilt, or rotation and automatically computes image alignment. Can export a number of formats including JPEG, Maya, PNG, QuickTime VR, Shockwave 3D, TIFF, VRML, and more. $499 US.

12. Spherical Panorama Inc.

"Windows freeware and freeload Virtual Reality software. Create 360 degree interactive scenes and publish them on the Web."

13. WPanorama (Win)

Panoramic picture viewer and screen saver all in one. Display panoramic pictures by scrolling them on your screen. Freeware.

14. IPIX

Digital cameras and software which allow you to place 360° X 360° interactive images on the Web

15. Flexify (Win/Mac)

"Bend spherical panoramas into vertiginous new shapes, make hyper-wide-angle views, print panoramas and maps as foldable solids, and simulate impossible lenses." $20 US.

16. Ulead COOL 360 (Win)

Create 360 degree and wide-angle photo panoramas in three steps, then share them via e-mail, on the Web, with screen savers, and several other export options. $39.95 US.

17. Photomerge Feature in Photoshop CS

Previously introduced in Photoshop Elements, the Photomerge feature has been brought over to Photoshop CS and enhanced to accomodate much larger images. Photomerge automatically arranges and seamlessly combines multiple images to create a panorama.

18. Stitching a Two-Part Scan or Panorama

Learn how to stitch together multiple images that were too large to be scanned in one piece. This tutorial uses Photoshop layers, the move tool, and the eraser tool. This technique can also be used to combine multiple images for a panorama. Although it's demonstated using Photoshop, the steps can be adapted for any photo editor with layers.

19. PanaVue ImageAssembler (Win)

Simple, but powerful image stitching software allows you to assemble multiple photos into mosaics and panoramas. Exports to common still image formats and QuickTime VR. $64 US

20. Panorama Maker (Win/Mac)

Combine multiple photos into panoramic images that can be viewed from different perspectives. $29.99 US

21. PixAround Solutions (Win)

Create and publish 360° interactive scenes and publish them on the Web. PixMaker Lite and the PixScreen Viewer are free. An enhanced commercial version will be available soon.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвал съм досега няколко програми, но на мен лично най-ми харесва Panorama Maker. ArcSoft Panorama Maker. Интерфейса е тип стъпка по стъпка. Доста интелигентно намества сам снимките, а накрая при желание се прави съвсем точнн напасване по 3 точки. Може да екстрактне накрая и .mov който да се разглежда с QickTime във вид на панорама с мишката. На практика ако снимките са били с еднакви парамтри (експозиция, цветен баланс и т.н.) не се виждат къде са били слепени.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване