Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Без винетки от 2011 г.

Препоръчан отговор

Винетките ще отпаднат от 1 януари 2009 г. Това съобщи министърът на регионалното развитие Асен Гагаузов в Сливен. Правителството ще наеме консултантска фирма, която ще изработи предложение за друг тип облагане на пътищата, уточни Гагаузов. По думите му, винетките ще се премахнат, за да се обхване международният трафик, преминаващ през България. Българите няма да усетят допълнителна финансова тежест от новата мярка, но всеки, който пътува през страната, ще плаща реална пътна такса, добави министърът.

Източник: БНР

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега дали ще е винетка или някакъв нов вид пътен данък не е от особено значение. Важното е, че ще е с по-висока цена от предишния.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
:yanim: Махаме винетките! Юпииииииииииии. тва тука е с много ситен щрифт Слагаме асфалтен данък на всяка кола 200лв годишно. Даже си представям новите реклами на джипове - Купете си джип, не карайте по пътищата, минете напряко през планината ! Спестете реални пари :wors: Редактирано от kucipo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мене лично не ме интересува кво ще махат,и какво ново ще внесат,важно е да няма дупки,но,.....все още са бая.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

абе по-добре да не пипат нищо, защото пак ще пре*бе работата!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, те пътищата са толкова разбити, пък сега зимата снегорините хич не си вършат работата ! В смисъл, че трябва да има "еди си колко" снегорина по пътищата, а те са 3-4 пъти по-малко..

То просто ... толкова е .... лошо придвижването с автмобил и т.н., че не си заслужава да има винетки, така, че - хубаво е, че ще ги махнат..

Но 95% си мисля, че ще сложат друг пътен данък !

:angry: Махаме винетките! Юпииииииииииии.

тва тука е с много ситен щрифт Слагаме асфалтен данък на всяка кола 200лв годишно.

Даже си представям новите реклами на джипове - Купете си джип, не карайте по пътищата, минете напряко през планината ! Спестете реални пари :angry:

Нищо чудно !

Мене лично не ме интересува кво ще махат,и какво ново ще внесат,важно е да няма дупки,но,.....все още са бая.

И стават все по-вече и по-вече

Запълват ги, но....

На 50 дупки запълват 5 ..

Трудно ще изчезнат от пътищата тия дупки!

Редактирано от SentLorlpMan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, аз чух една друга работа, че вместо винетката ще е данък...И колкото ти е по нова колата, толкоз по малък данъка и обратното. Колкото по старичка колата, толкоз по висок Публикувано изображение Някой друг да е чул тая глупост ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната глупост. Правели го заради чужденците! Нали и те плащат винетки, когато влизат в България. Прах в очите на харата. Сега се опитват да върнат стария пътен данък, защото с тези винетки не могат да съберат пари за разхищенията си.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Ами то е мноко елементарно: Винетките бяха разумно решение, защото ако не пътува човек постояно по републиканските пътища а само веднъж в годината отиде на почика ще плати 10 лв. А сега пътуваш -не пътуваш ще плащаш пътен данък за да помогнеш на тия които не си спират колите. Нищо че твоята барака стои почти целогодишно пред дома ти. Това се нарича ДЕМОКРАЦЯ и равенство пред законите и държавата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изхарчиха купища наши пари за да въведат винетките и чудото се задържа само четири години. Явно е замислена някаква нова едра далавера.

Имаме поредния пример за липса на държавнически поглед в бъдещето от страна на управляващите. Така е, защото ни управляват партени, а не хора, обучавани дълги години в специални учебни заведения, за да могат да бъдат полезни на обществото си, както е във Франция например.

------------

Заб. "Партен" е неологизъм и означава "партиен кретен". Деянията му имат стойността на използвана партенка и не й отстъпват по "аромат".

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Така е по-кофти.. само се чудят каква глупост да измислят тия хора! Много по-добре е с винетка от колкото с такса за магистралата.. Да не му се налага на човек често да минава по магистралата направо ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не му се налага на човек често да минава по магистралата направо :ph34r:

Работата май стана "да не му се налага на човек често да ползва автомобил". Егати управниците :whist:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Още две години с винетки

Българските граждани ще плащат само винетка до 2010 година, когато се очаква да бъдат построени магистралите, оборудвани с тол-система и винетките ще бъдат заменени с тол-такса. Това каза председателят на транспортната комисия в НС Йордан Мирчев след обсъждането на промените в Закона за пътищата на второ четене.

Мирчев съобщи, че транспортната комисия категорично е отхвърлила проекта на правителството, според който шофьорите трябваше да плащат едновременно винетки и тол-такси в зависимост от пътя и магистралата, по която се движи превозното средтсво.

Мирчев уточнява, че се премахва и дискриминирането на водачите на леки автомобили, които щяха да плащат два вида такси, докато камиони с тегло над 3,5 тона, ползващи обходни пътища, щяха да бъдат освободени от такси.

Според промените в Закона за пътищата отделна концесионна тол-такса ще се заплаща за ползването на мостове, тунели или проходи, построени от частни инвеститори или отдадени на концесия. Това не важи за вече построени съоръжения. Около 120 450 души с увреждания пък ще бъдат освободени от заплащане на годишни винетки в размер на 67 лв. Инвалидите вече ще имат правото да карат по-мощни автомобили с двигатели до 2000 кубически см и 160 конски сили.

Източник: Дарик

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 7 месеца по-късно...

С винетки само още 2 години

Винетките остават и ще бъдат събирани през следващите две години, до 2011 година. Това каза инж. Янко Янков, директор на Главна дирекция "Административно и информационно обслужване и координация" в Национална агенция "Пътна инфраструктура" (НАПИ).

Запитан как ще коментира дискусията за отпадане на винетките, той отговори: "Ние не коментираме проблема. Считаме, че на този етап ние не сме готови за преминаване към друг начин на разплащане. За нас винетките са достатъчно реална система за таксуване на транспортните средства. Смятам, че през следващите една-две години ще бъдем в своите възможности да се подготвим за 2011 година, да въведем друг вид система, каквато ни се препоръчва", информира агенция Фокус.

НАПИ отчита приходи от винетки в размер на над 189 милиона лева, сочи анализ на приходите, изготвен към 21 ноември. През 2009 година пътната агенция очаква приходи около 300 милиона лева, като няма да има промяна в цените.

Запитан за нови в моменти в организацията и продажбата на винетки, инж. Янков коментира: "Това, което мога да заявя, е, че организацията на винетки остава сравнително в същите места за продажба. Има една малка промяна - бе дадено разрешение винетки да се продават и в Областните пътни управления. Това се прави, за да може на повече места гражданите да получат достъп за закупуване на винетки".

"Знаете, че на определени периоди, предимно дневните и седмичните винетки се изчерпват много бързо. По тази причина решихме да разшириме дистрибуторската мрежа, като дадем възможност на нашите служители от Управление "Пътни такси и разрешителни" да предоставят на гражданите винетки срещу заплащане от техните офиси в градовете", коментира още той.

Източник: actualno

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

все ми се струва, че като минат и тия 2 години - ще има още две, и още две, и още две......... Първата новина за махнето на винетките беше от 2007 година - че от 2009 - нямало да има.2 години. Ето-идва 2009 - ново обещание- за след още две :mark:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Бау... Съжалявам, че вдигам стара тема, но това си е доста актуално спрямо изказванията от последните месеци. Вие съгласни ли сте с тези такси? Според вас редно ли е да плащаме такси на километър за такива разбити пътища? Значи, аз например може и да живея във Сл.Бряг, но да работя в Бургас. От там следва, че като пътувам с колата, трябва да плащам пъти повече от винетките? Пътят не е магистрала, но се води първокласен. Само едно леко не ми става ясно-Плащат всички, за всички пътища или се премахват винетките и се плащат по магистралите такси, а пътищата се оставят относително намира? Лично аз имам странното усещане, че отново гледат как да ни оберат...И почти съм сигурен, че съм прав...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какви такси говориш ?

не знам за какви такси говори, мо за винетките съм се оказал прав преди години :

все ми се струва, че като минат и тия 2 години - ще има още две, и още две, и още две.........

Първата новина за махнето на винетките беше от 2007 година - че от 2009 - нямало да има.2 години.

Ето-идва 2009 - ново обещание- за след още две :ph34r:

Ето дойде 2011 година, а винетките си останаха .....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето дойде 2011 година, а винетките си останаха .....

един милион винетки по 67лв = 67 милиона потънали някъде незнайно къде.

Имаш две коли задължително две винетки щото видиш ли може да почнеш да ги караш и двете едновременно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един милион винетки по 67лв = 67 милиона потънали някъде незнайно къде.

Имаш две коли задължително две винетки щото видиш ли може да почнеш да ги караш и двете едновременно.

Лека корекция, ако ми позволиш : до колкото са верни данните от Министерстото на транспорта :

предполагам, че вече сме минали цифрата 3 милиона.Тоест твоите цифри трябва да умножим по 3 - 67х3 = 201 милиона лева

Хубава цифричка се получава, а ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лека корекция, ако ми позволиш : до колкото са верни данните от Министерстото на транспорта :

предполагам, че вече сме минали цифрата 3 милиона.Тоест твоите цифри трябва да умножим по 3 - 67х3 = 201 милиона лева

Хубава цифричка се получава, а ?

В сравнение с 5-те милиарда евро, които са необходими за завършване на 3-4 магистрали и 8-9 скоростни пътища, тия 200 милиона са капка в морето. А и се съмнявам, че в България се продават 3 милиона винетки. Има хора, които изобщо не излизат от населеното си място и държат колата за украса на тротоара. Ние не можем да накараме водачите да си купят застраховка ГО, та какво остава за винетка? Но като се замисли човек, за какво са ни магистрали, които ще потънат още на следващата година след построяването им? Не е ли по-добре просто да хвърляме чакъл в дупките един-два пъти месечно? Така хем щя караме сравнително комфортно, хем няма и да бързаме толкова.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване